Koľko dokážete mesačne usportiť?

21. apr 2023

Ahojte blbá otázka no len ma to tak zaujima, či dokážete niečo ušetriť 🙂 lebo ja som toto v živote nedokázala a som na 0. Stále od výplaty do výplaty.

bessie12
21. apr 2023

ked som pracovala, tak mesacne cca 400-500€ som odkladala. Teraz by som chcela tiez podobnu sumu odkladat, ak nie aj viac.

vela02
21. apr 2023

Keď som pracovala, takmer nič. Denne som do prace odchádzala 120km, v čase kedy bola nafta 1,80+ to bol des, veľa som prevozila, plus ostatné výdavky. Teraz som žiaľ PN, ale to, čo som pred pár mesiacmi prevozila, si teraz odkladam, cca 200-300€, ako kedy. Niekedy viac, inokedy mám chuť si niečo dopriať, kúpiť, tak odložím menej.

maxalla
21. apr 2023

Ked mam horsi nesiac, tak 500-600 €, zvycajne cca 700-800€. Ak by som sa uskromnila, t. j. ziadne nakupy oblecenia, ziadne konicky, ziadne spolocenske vyzitie , vylety, investovanie, sluzby,.. len strava a bezny chod domacnosti, tak by som vedela fungovat s tym, zeby som mesacne odlozila okolo 1000-1100€. No to by som dlhodobo nevydrzala.

pieksamaki
21. apr 2023

ked som bola mladsia som mala aj 3 roboty, vtedy som cielene setrila a teraz uz tak nie.

nerko
22. apr 2023

Max 25-30%. Dalo by sa aj viac, ale chcem si aj s deťmi užiť výletov, kým sú malé.

lelelienka
22. apr 2023

Priemerne odhadujem ze tak aspon 50-60% nasich cistych prijmov

sissy27
22. apr 2023

Ano, dokazem. Kolko, to ta nemusi zaujimat, co mas z toho, ze niekto usetri 2000€ mesacne, ak ty tolko ani nezarobis?
Kazdy ma ine prijmy a vydavky, a ine moznosti setrenia. Ak chces nejaku zmysluplnu radu, tak napis ake mas prijmy a vydavky a isto ti niekto poradi, ci mozes niekde usetrit alebo si treba najst lepsie platenu pracu.

marca12
22. apr 2023

Volakedy som usetrila peknu sumu. Dnes uz menej,ale to uz preto,ze mame svoje roky,byvanie vybudovane a chceme si zivot aj uzit a nie len setrit a okrem toho pri dnesnych cenach uz neviem tolko usetrit. Ale setrim stale,aby som mala rezervu.

oli18
22. apr 2023

Vcera tu bola rovnaka diskusia. Na liste mi vyhadzuje dalsich 6 Dnesna sa mohla volat, "kolko ste mesacne v minuse".

valeria_h
22. apr 2023

Toto je taká otázka... Záleží od príjmov a výdavkov.

katica06
22. apr 2023

Neviem ako to pomôže suma?
Keď som mala o 20r menej odložila som aj 50%príjmu, teraz pomenej, máme deti, vlastne bývanie sme stále uprostred rekonštrukcie,tak nejak.

mistymay33
22. apr 2023

Dokazes usetrit tak, ze hned po vyplate odlozis do obalky, alebo na iny ucet, na sporenie atd… nie az potom, ked ti nieco ostane… lebo obycajne noc neostane.

sense
22. apr 2023

Cca 10-15% z netto prijmu

jesenzima
22. apr 2023

Cca 400€ ... To, čo si zarobím popri RD, odkladám ..

macik6
22. apr 2023

@bessie12 Tak to ste museli mat velmi dobry zarobik ved niekto toljo skoro mesacne zarobi

taminka1986
22. apr 2023

Mohla by som odlozit cca1000e,ale ja si rada doprajem,aj dcere a nakupim( okrem tovaru myslim aj sluzby,vylety a veci co nie su nutne k prezitiu)aj to co nechcem takze realne odlozim tak 200- 300e. Ano,som hlupa ale neviem si pomoct uz roky🫣

spadnutaslivka
22. apr 2023

jasné, že je to téma na rozdúchanie vášní, keď každý týždeň je tu min. jedna téma o nenormálnych cenách a ako vôbec vyžiť. No čo, tí, čo žijú z minimálky, proste idú na doraz. Tí, čo zarábajú slušne a sú trochu finančne gramotní, dačo ušetria. Nikdy nebudú mať všetci rovnako.

rubik1234
22. apr 2023

Ja cca furt šetrím odkedy pracujem.. Najprv na byt aby som si mohol zobrať hypo a teraz na auto. Momentálne ak mám chuť tak polku výplaty viem odložiť. Som sám, jedlo som si poriešiť cez krabičkovú diétu na 3 mesiace tak asi aj to hra do karát, že neminam veľa

nikoletta1712
22. apr 2023

Ja nič, ale aspoň žijem a plním si sny…

olimuc
22. apr 2023

To mas velmi relativne, kolko zarobis, kolko vas je doma, ako financujes byvanie atd .. samozrejme je rozdiel, ked musis kupit nieco velke alebo velka oprava napr auto (rozbite celne sklo, umyvacka atd … v ten mesiac usetris tak 50€) a ked je normalny mesiac viac.

jaroslav81
22. apr 2023

Hlúpa otázka... To ti nie je jedno koľko kto ušetrí? Niekto ušetrí 1000€ a ty mi no toľko ani ne zarobíš... Zbytočná téma len aby si jeden druhému závideli..

maranta_leuconeura
22. apr 2023

Tetaz 0, este nieco?

saxana000
22. apr 2023

Niekedy viac niekedy menej.. nemam to presne odratane v zime urcite viac lebo nechodime tolko po vyletoch kupaliskach zmrzlinach... v lete oplieskame viac penazi .musis sa to naucit a to idealne tak ze hned po vyplate odlozis urcitu ciastku hoci len 50e do obalky alebo na sporiaci ucet a jednoducho sa ich nechytis..a dalsia dobra rada ked budes pozerat dalsiu vec ktoru si chces kupit poloz si otazku ci uz podobnu nemas doma alebo ci ju naozaj nutne potrebujes tie siedme rifle?stvrte tenisky?piate lodicky?18-eho velkonocneho zajacika?toto mne osobne velmi pomohlo. Doma sa mi nekopia sprostosti aj penazi mam viac

hellwant
22. apr 2023

Chce to disciplinu a hlavne hned ako cinkne vyplata trvaly prikaz na istu sumu(podla moznosti) na nejake investovanie, odkial nemozes hned vybrat peniaze. Väcšinou ak to das na sporiaci ucet, kliknes na preniest peniaze na klasicky ucet(voVUB apke napr.je tam automaticky nastaveny klasicky ucet, cize zadas sumu a potvrdis a hned to je tam) do par minut ich tam mas a vyberies ich znovu.
Ak niekde investujes, je to trosku zdlhavejsie a aspon ta to odradi od vyberania.

nelusiatko
22. apr 2023

Spolu s mužom cca tisícku

bessie12
22. apr 2023

@macik6 zarobila som toľko, aby sa dalo slusne žiť. Aj som odložila, ale aj som si obcas dopriala. Nežijem na Slovensku, tak aj preto som si mohla dovoliť toľko € mesačne odlozit. Teraz budem mat moznost ešte viac ušetriť.

macik6
22. apr 2023

@bessie12 tak to mate super na Slovenske pomery sa zial tazko setri

bessie12
22. apr 2023

@macik6 S priatelom mam dohodu, ze moja vyplata pojde na sporiaci ucet alebo aspon vacsia cast a on bude platit ( takmer ) vsetko. Mamina taktiez odklada na ucet kazdy mesiac 100€. Zije na Slovensku, ale chapem, ze nie kazdy ma tu moznost si odlozit hoc len malu sumu kazdy mesiac.

stanulienkat
22. apr 2023

ZAS???? 😁😁

Inak nechápem, kde sú teraz tie prispievateľky, ktoré pravidelne píšu o pracujúcej chudobe a hladom zbedačených ľudoch na Slovensku?? Ako ľudia na Slovensku nemajú peniaze na základné potraviny a podobne.... A v týchto debatách, ktoré sa zakladajú každý deň, sa dočítame, že ľudia majú bežne príjem 2-5 tisíc eur mesačne. Nejako mi tie počty nevychádzajú.🤔

sirka9
22. apr 2023

Zle postavená otázka. Treba povedať príjem, výdavky, kolkoclenna domácnosť, hypo alebo nie, pôžičky, atď atd