Kde dostanem pôžičku bez manžela, keď som na materskej?

terezkazv
10. nov 2012

Chcela by som radu, či viete o nejakej spoločnosti (keď banky mamičkám na MD pôžičku nedajú), ktoré by mi požičali. Potrebujem 3000-5000 eur a manžel ako spoludlžník byť nemôže. Viem, že nebankové pôžičky nie sú výhodné, ale nepotrebujem to na blbosti, ale vyplatenie nevyhnutných vecí z minulosti a radšej budem splácať jednu pôžičku, ktorá je predražená ako platiť penále z každej oneskorené platby, pretože sa mi každý mesiac nedajú zaplatiť všetky. Bola som v banke, no bohužiaľ mamičkám na MD nedajú nič, max 400 eur na prečerpanie účtu, čo našu situáciu nerieši. Ďakujem za vašu radu

lenka91611
10. nov 2012

nikde , ani nebakovky . Skusala som 300e a nikde mi nedali . Chceli odomna aby som rucila najviac 4-rocnym vozidlom . Takze ja som stratila kopu casu a este prisla aj neskutocna palka na telefon .

sisaha
10. nov 2012

@terezkazv nerozumiem, preco by nemohol byt manzel spoludlznik? Ci jemu nezalezi na tom, aby boli stare dlhy cim skor vyplatene? preco si pozicku nezoberie z banky on na seba? a co tvoji rodicia? oni si ju nemozu na seba vziat a ty by si im mesacne splacala? Na nebankovku by som na tvojom mieste ani neskusala vo sne pomysliet...

terezkazv
autor
10. nov 2012

Manžel by si vzal, ale banka mu nedá, protože tam měl problém a nebankovce vadí že má smlouvu na dobu určitou. A já mám už jen mámu, a ta žije v ČR a je ráda, že má pro sebe. Manželovi rodiče jsou už na půjčku staří, takže tyto alternativy už máme všechny vyčerpané.

sisaha
10. nov 2012

@terezkazv lenze nebankovkou sa mozete dostat do ovela vacsich problemov nez mate doteraz...

terezkazv
autor
10. nov 2012

@sisaha Manžel by si vzal, ale banka mu nedá, protože tam měl problém a nebankovce vadí že má smlouvu na dobu určitou. A já mám už jen mámu, a ta žije v ČR a je ráda, že má pro sebe. Manželovi rodiče jsou už na půjčku staří, takže tyto alternativy už máme všechny vyčerpané.

terezkazv
autor
10. nov 2012

@sisaha já chtěla jen radu a zkušenosti, je posuzování toho jak se máme teď se budeme mít potom. Raději budu mít jedsnu půjčku, kterou si zaplatím v klidu každý měsíc a budu ji platit několik let, než každý měsíc žít s tím, co není vyplatěné.

blondiee83
10. nov 2012

@terezkazv a prečo každý mesiac nezaplatite to, čo nie je zaplatené?
Brat si pôžičku na dlhy a myslieť si, že ju v pohode budes splácať, je prinajmenšom naivne. Absolútne súhlasím so @sisaha - zobrať si pôžičku od nebankovky je šialené. Pozícias si 5000 a vrátis 15 000 a tebe to príde v pohode ako riešenie problému?

dai
10. nov 2012

Terezka ty mas aku zmluvu v praci? Ak naozaj tie peniaze pptrebujes tak by som zobrala do uvahy aj moznost vymenit si md s muzom... On doma ty v praci lebo tie moznosti su dost o nicom.
Suhlasim s babami ze ist po pozicku vo vasej situacii do nebankovky je zshravanie sa s buducou exekuciou... Ja osobne mam napr. V tatrabanke precerpanie 3500 euro ale aj tam je uz taly vysoky urok ze by som to nikdy nevybrala na dlhodobe splacanie... Ak uz tak len z mesiaca na mesiac.
Neviem ak mas ty bankovu historiu za sebou - mna tatra napr. Dlhodobo obtazuje so spotrebakom vo vyske 10000 a splatkou myslim 200 euro bez dokladovania ale ja som teda v tejto banke uz 15 rokov... Tak neviem ci to nie je len pre vernych klientou alebo take nieco...

terezkazv
autor
10. nov 2012

@blondiee83 Protože, manžel podnikal a jelikož nebyla v města taková kupná síla, firma si nevedla. Jenže firma má své výdavky, které třeba hradit i když zákazky takové nejsou. Tudíž když jsme zrušili firmu jsme ostali s ní v mínusu a potřebuju ji dostat na nulu. Nedá se nám platit cca 7 splátkových kalendářů každý měsíc. Máme s manželem dobrý příjem, protože máme 3 příjmy, ale s jeho reputací z bývalé firmu mu půjčku nedají a mě na MD taky ne. Proto chceme jednu splátku dejme tomu po 300uer než 7 splátek každá po 100 eur. Je to tak nepochopitelné ?

uhnakova
10. nov 2012

Mozes skusit poziadat o konsolidaciu dlhov (zjednotenie, prevedenie na jeden ucet) a to v tej banke, kde mas uverove ucty vedene alebo kde mas najvacsi uver, tj. previedla by si ucty z inych bank do jednej. Urcite treba zajst za financnym poradcom a nenechat sa hned vyhodit, len co spomenies, ze si na materskej, ale prinutit ho, nech vymysli nejake riesenie. Pripadne by si sa mohla po materskej vratit do prace a na rodicovsku by isiel manzel. V tej chvili mozes vybavit pozicku a zase sa s manzelom na rodicovskej prehodite. Ale vazne sa pokus nebankovkam vyhnut, pretoze v pripade jedinej omeskanej splatky siahnu na Vas majetok.

helbo33
10. nov 2012

ak nemáte čím ručiť tak vám nedajú v žiadnej banke i ked 5 000 nieje vela,ale pre nich ste najrizikovejšia,jedine tatrabanka berie rodičovský a alimenty ako príjem,skúste si vybaviť alimenty na dieťa cez súd čo najviac 😉

blondiee83
10. nov 2012

@terezkazv no - je to pre mna nepochopitelne, kedže matematicky ani logicky, ani nijako ináč mi to nesedí.. Ako môže jedna splátka 300 EUR nahradiť sedem splátok po 100. Tie splátky potom musite mat od uzernikov? Ďalšia vec - ak máte taky dobry príjem, vlastne tri príjmy, nemal by byt pre vás problém tých 3000 EUR nasetrit, či nie?
Alebo prečo nezacnete trochu rozmýšľať? Máte 3 príjmy - tak sa na chvíľku poriadne uskromnite, zacnite setrit a vyplatte tie najväčšie dlzoby a postupne sa takýmto spôsobom dostanete az k tým najmenšie polozkam, ktore si nechajte az naposledy....

sisaha
10. nov 2012

@terezkazv ja ta neodsudzujem a to co pisem o riziku zobrat si uver z nebankovky su realne pribehy niektorych ludi z mojho okolia... tak ako pisali baby predo mnou vezmes 5000 eur, zaplatis niekolko nasobne viac. Treba si uvedomit, ze nebankovka ti neda urok 12% p.a., ona ti da povedzme 16%-20% p.a., ale staci, ze sa omeskas o par dni s jedinou splatkou a si v takych srackach, ze sa z nich nevyhrabete. Ak mate 3 prijmy, tak si myslim, ze by sa to dalo utiahnut. Skus ist na financnym poradcom ako vase dlhy ukočírovať...

rolla20
10. nov 2012

@terezkazv asi mozno nema vyznam prispievat, bo mne banka pozicku dala (1200eur, mala som predschvaleny cca 2500eur), mam VUBku, ale mozno je to tym, ze poberam aj invalidny dochodok a vidia, ze mi tam chodia pravidelne peniaze a kolko presne a tiez som nepotrebovala manzela. Bola to otazka mozno 15minut v banke a do 10minut mi uz aj pipli

miskalevica
10. nov 2012

@sisaha poznam nebankovky s urokom 23-24% a RPMN 60-70%, uplne s tebou suhlasim v tom, ze od nich len ruky prec

ivetka2007
10. nov 2012

ano, ak ti do banky chodia pravidelne prijmy, banka ti predschvali tolko, aby si to dokazala splacat a nemusis nic, len podpisat ziadost... ziadne dokladovanie prijmov ani rucitel... preto je vyhodne spoliehat sa len na jednu banku a dat si pozor, aby si nemala problem so splacanim produkov v nej (ako napr. kreditna karta, ci povolene precerpanie)... popripade si dajte posielat svoju i manzelovu vyplatu na jeden ucet a budete pre banku hned bonitnejsi klient 🙂 ja som teraz rusila jeden z mojich uctov a pani sa na mna pozerala stylom, ze aka skoda, taky dobry klient ste pre nas boli... a jej na to, ze hej,mozno aj hej, ale 5 euro mesacne plait nebudem len preto, ze je to skoda, rusit ucet 🙂 z troch uctov mi ostal uz len jeden a od teraz vsetko sustredim len v jednej banke... nebankovku urcite nie terezka... skus pouvazovat realne nad navratom do prace, tak ako radia ostatne baby... je to krute, ale je to riesenie...

simca06022011
10. nov 2012

Nikde ak netreba... teraz som poziciavala z banky na surnu vec 3000EUR a plieskam si hlavu o stol.. ako "verny" klient, so sporeniami, investiciami a mesacnym obratom cca 2000EUR, mi vypocitali skor 12% urok! PMR cca 16%... NIKDE NIKDE NIKDE 🙂)) Potrebovala som to iba na chvilku, kedze za taky tyzden by som tie peniaze mala, ale nemohla som tolko cakat... Uver to bol predschvaleni (predschvalenych som mala 13000), vybavebe rychlo.. ale ta cena... este kedy do 10%... no nabuduce nech si nechaju🙂)) Ale zase ked mas platit exekucne poplatky a co ja viem co za stare dlhy, tak to je riesenie.. pretoze ten urok je urcite lacnejsi...moja sestra dostala v postovej banke uver bez vsetkeho.. no lenze preplatila raz tolko....

pink_lady
11. nov 2012

nebankovkou sa preplatis ovela viac 😕

dada1212
11. nov 2012

@simca06022011 s poštovou bankou súhlasím, nemajú síce prísne podmienky na poskytnutie úveru, ale dovolím si tvrdiť, že ak si spočítaš poplatky za úver, poplatky za vedenie úveru a ročnú percentuálnu mieru nákladov tak pôžička od nich je ešte drahšia ako u niektorých nebankoviek,

simca06022011
11. nov 2012

@dada1212 presne tak 🙂 ono vsetci daju uroky "nizsie" ale naklady nakoniec su skoro take iste ako u nebankovky.. niekedy aj rovnake :P

dada1212
11. nov 2012

a k otázke, najlepšie je podľa mňa vyjednať splátkové kalendáre priamo u tých, ktorým dlžíte.
len si treba dať potom pozor na platenie, lebo ak to raz porušíte, tak veriteľ môže od splátkového kalendára odstúpiť.
takže treba vyjednať reálne sumy a poctivo ich platiť, ak budú náhodou nejaké peniaze navyše, tak počas splácania si ich vždy nechať ako rezervu na splátkové kalendáre a neminúť ich, aby ste ich mohli dodržiavať aj v tom prípade, že napríklad ochoriete alebo vám bude meškať výplata.

terezkazv
autor
26. nov 2012

@dada1212
@simca06022011
@ivetka2007
@sisaha
@uhnakova
@helbo33
Máte některá zkušenosti s Cetelemem ? Moje máti byla fin. poradce a dělala i pro cetelem, ale poznám jen český cetelem. Jinak děkuji za rady, nějako jsme se už trošku pohli, manžel má novou práci, tak snad už bude lépe. Já jsem bohužel práci nenašla, pouze za min. mzdu a jelikož náš drobec má jen půl roku a jedna babička až na východě a druhá v česku nemá nám malého kdo strážit. Navíc bych přišla o MD a kdybych poplatilla jesle jsme po tom víc v mínusu než když ostanu na MD. manžel má prac.dobu od 6hod do 18 hod, takže se nám to s malým nedá nějako prostřídat. Co se týče splátkových kalendářů, ty máme vybavené, jen je to o tom, že celý jeden příjem jde na polovinu splátkových kalendářů, druhý na nájem a moje mateřská na žití, takže stále nám tam polovina sp. kalendářů lítá a k nima i penále. Nejsou to úvěry, ale př. doplacení odvodů z ukončené firmy, nájemné z kanceláře a tak, takže nejde to přeúvěrovat. No není to velká částka, ale aktuální do marca 2013. Pak už bychom se tohoto břemena měli zbavit, aspoň při tomto tempu bez půjčky, pokud nám ovšem zase nevyskočí šílené penále za opoždění ☹ A navíc manžel na rodičovský jít nemůže, protože je rentiér a tudíž už jednu soc. dávku od státu má a rodičovský by mi vzali, kdybych šla do práce, ale jemu nedali. Jaj toto je začarovaný kruh. A žádné alimenty nevyřizuji, asi si to zle pochopila, my máme super manželtsví až na tento problém 🙂 ale děkuji vám

terezkazv
autor
26. nov 2012

@blondiee83 nevím co je na tom nepochopitelné ? Tak pro blonínku83 ještě jednou. Když máš splátkový kalendář a máš jich několik, dají ti ho jen na krátkou dobu, tudíž s vysokou splátkou (pokud jich máš víc jako můj muž najednou). Proto ať neplatíme penále z omeškání a nemuseli za půl roku zaplatit 5000eur, což není jednoduché, chceme půjčku třeba na 2 roky, z které se vyplatí všechny splátkové kalendáře a my budeme platit jen jednu půjčku, ne 7 splátkových kalendářů. Na tuto půjčku můžeme dát měsíčně okolo 300 eur, které budeme řáádně splácet 2 roky a nemusíme platit 700 měsíčně (splátkové kalendáře) a penále z opoždění, protože 700 eur už se nám splatit nedá, i když by jsme tuto částku měli platit po dobu ještě půl roku. Já si nenadělala dluhy z půjček, ani jsem si z těchto peněz nešla na dovolenku, já jsem se jen provdala za muže, kterému ne jeho vinou zkrachovala firma !!! Tak nerozumuj a nauč se číst a potom můžeš dát radu a nepovyšovat se nad něčím o čem víš prd.

blondiee83
26. nov 2012

@terezkazv Prepac - ja som sa ani nepovysovala nad tebou, ani nerozumovala...chcela si radu, tak som ti napisala svoj nazor, ako by som to robila ja. A teba sa to dotklo, tak prepac - ja neviem, ako to chodi so splatkovymi kalendarmi, ak ma niekto milion jedna dlhov, kedze sa snazim ziadne si nerobit a vonkoncom neplatit dlhy niekoho ineho. Radila som ti cisto s dobrymi umyslami, tak ma laskavo neurazaj a nevyjadruj sa k farbe mojich vlasov. Nie ja som ta, ktora je v srackach, cize asi az taka blba nie som.

terezkazv
autor
26. nov 2012

@blondiee83 sama máš takový nick, žádná urážka. Víš co, já v sračkách nejsem a myslím si, že toto nejsou ještě sračky, protože stále mám pěkný domov a já ani má rodina nestrádá nic, bez čeho by se neobešla. Mé dítě má vše, co mu třeba a vše má pěkné a kvalitní. Takže laskavě tu ze mě nedějel nějakou socku a špínu. Můj manžel bohužel udělal jednu chybu a to, že rozjel pobočku firmy, která v BA zkrachovala a tudíž i on a jelikož je to můj manžel, tak sorry ale nemám takový žaludek ani takové kamenné srdce, se na něj vykašlat a jít si s malým svou bezproblémovou cestou, jako by si to asi udělala ty !!! Jednou jsem si ho vzala a miluji ho a i když jsou problémy a i když nejsou problémy !!! A když někdo má mít o 4 měsíce vyplacené všechny splátky, tak si myslím, že na dnešní dobu jsme na tom ještě celkem fájn. Jsi sobec a totálně bezcharakterná, podle toho jak se vyjadřuješ !!! Toto by si měl přečíst tvůj partner, aby věděl, že když nebude mít ,,love´´ nebude mít ani tebe !!!

michele11
26. nov 2012

@terezkazv Ja som s mm vo velmi podobnej situacii, jeho firma tiez skrachovala a musime splacat pohladavky, ktore nam z podnikania zostali. Zhodou okolnosti mame priblizne rovnako vysoke splatky, cca 700€ mesacne a to sa este nesplaca vsetko. Na MD ani RD ti banka uver neda, u nas bolo riesenim to, ze mm si nechal preposielat svoju vyplatu na moj ucet, cize mesacne sme tam tocili cca 1700€, banka nam poskytla predschvaleny uver, dokonca uz dvakrat (VUB). Treba sa ist na to opytat do banky, alebo si pozri cez IB, mozno ti tam uz aj nieco schvalili, ani o tom nevies.

terezkazv
autor
26. nov 2012

@michele11 no i já jsem nad tímto uvažovala, i my máme oba v VUBke účet, jen jeho v práci nevlácí na účet, ale všechny zaměstnance v hotovosti a rentu co dosttává mu musí chodit na osobní účet na jeho r.č. a na můj mu to nepřepošlou. Navíc z jeho účtu se hradí všechny pohledávky, takže banka vidí co se tam děje. Ale předstválili mi cetelem, což jsem koukala, že je v každém případě lepší i s úrokama, než tyto penále. díky za podporu i za to, že nejsme jedinní co se takto odrbali s životníma úsporama, na které te´d doplácejí. Ještě , že jsme měli peníze na otevření firmy a otevřeli jsme ji takřka z ruky a nepůjčovali si na toto, ale i tak, během své existence nás položila. Škoda, když si člověk pŕedstaví, co by za to všechno měl ☹

blondiee83
26. nov 2012

@terezkazv Poprosim ta - nepoznas ma, tak sa nevyjadruj k tomu, ako by som sa zachovala ci nezachovala a vonkoncom do toho netahaj mojho manzela...ries si svoj zivot, ten moj a jeho riesenie nechaj na mna. Nikto z teba socku nerobi, ani spinu - to si si napisala sama, ja by som si take voci tebe nedovolila. Nemam vo zvyku urazat ludi.
Ked si nevies vazit radu, tak o nu nepytaj. A ked je vsetko take super a idealne, naco si vobec tuto temu zakladala....
A uz sa k tebe nemienim vyjadrovat, lebo ocividne mas zly den a na niekom si to potrebujes vybit. Prepac, ale nepasli sme spolu husi, aby som to bola ja. Zelam vsetko dobre k uzasnemu zivotu.

terezkazv
autor
26. nov 2012

@blondiee83 víš co, nebaví a nemám čas si tu s tebou vypisovat. Já chtěla radu, kterou ty si žádnou nenapsala, jen si se vyjádřila na mě, jak jsem si to posrala a povýšeně si napsala jak se máš ty super. Vůbec mě nezajímáš a tvého manžela řešit nemíníň, sama ses vyjádřila, jak by ses zachovala. Běž si povídat někde na chat a nezapojuj se do něčeho o čem nemáš ani šajnu. Až porodíš, sama uvidíš, že není všechno takové růžové jak si myslíš !!!

michele11
26. nov 2012

@terezkazv Ak mate vo VUB ucet, malo by to stacit, mne to bolo vysvetlene v banke tak, ze je jedno, co sa s tymi peniazmi deje, hlavne, ze je tam slusny obrat na ucte, pripadne, ak mate niekoho, kto by vam mohol poslat peniaze na ucet prevodom, nie vkladom, rovno by si ich aj vratila, len by tam nabehli, aj to vam moze pomoct ku predschvalenej pozicke. A neboj, nie si v tom sama, take veci sa stavaju, ides do niecoho s dobrym umyslom a dopadne to zle, my sme tiez dali do firmy vsetky uspory, ked ju bolo treba postavit a potom to zle dopadlo a ostalo nam to vsetko na krku. Inak, vas sa to uz asi netyka, kedze mate len par mesiacov do splatenia, ale existuje aj moznost osobneho bankrotu aj pre fyzicke osoby, ale to je skor pre nas, ktori mame tie pohldavky vyssie ☹ . Drzim palce, nech sa vam to podari zvladnut s co najmensimi stratami.