Je náš rozpočet na stravu vysoký?

zuzka1620
25. júl 2020

Zdravím, chcem sa spýtať, koľko v priemere miniete na stravu+drogéria? Nám to vychádza do 400€ mesačne, máne 2 deti a snažím sa nakupovať prevažne tovar v akcii. Do reštík nechodíme, varím doma, keďže som na RD. Je to veľa??

denden77
25. júl 2020

@zuzka1620 nam to vychadza aj viac a to sme zatial len 2, dieta je este len na ceste 🤣

29simona29
25. júl 2020

@zuzka1620 my aspoň 500€-v ideálnom prípade, mame 1 malé dieťa..

caroline_
25. júl 2020

Dvaja dospelí, len strava cca 500E, do restauracii nechodime, ani si neobjednavame, varim 2x denne .

lauriema
25. júl 2020

@zuzka1620 AHOJ pre pána kráľa a to co na kupuješ? Nieje to veľa ale ja mam 3 deti do restiky chodíme, nie každý deň ale ideme. V zľavách nenakupujem a miniem 400 eur na stravu stalo sa už ze ani toľko nie. Co varis...? Alebo skôr ako varis? Každý deň?

greta2017
25. júl 2020

pridavam sa k vacsine, sme len 2, babo na ceste a uz teraz je to okolo 500e, sem tam si objedname nieco ale nie vela

caroline_
25. júl 2020

@caroline_ ale teraz som si spomenula, este davno som mala kolegynu, byvala sama , a tvrdila mi ze na stravu minie mesacne 50E...nechapem..ale vacsinou bola na rozkoch 🙄

zuzka251
25. júl 2020

@zuzka1620 2 dospelí 250 aj s drogériou

krisbar
25. júl 2020

Podla mna tieto veci su velmi individualne. Niekto kupuje uplne blbosti, niekto racionalnejsie, niekto zase kupuje kvalitnejsie drahsie potaviny
Ja napr akcie neuznavam lebo ta nutia kupit aj to co nepotrebujes. V tomto sa vobec netreba porovnavat. Proste ak vam to nestaci, treba si odkladat isty cas blocky a potom pozriet co by sa kupovat nemuselo.

zuzka1620
autor
25. júl 2020

@denden77 @greta2017 no páni😏a ja si tu hlavu.lámem, potom budete mať diétu🤣

zuzka1620
autor
25. júl 2020

@caroline_ ohohooo...tak to je extrém...to ozaj asi len rožky jedla😏😊

evkamotka
25. júl 2020

My sme 4,dve deti, ja na rd a minieme viac nez 400.a to ma muz lacne obedy v praci (kantina), v restike sa nestravujeme, ranajky a vecere suche (max parky, prazenica, krupicova kasa). Sladkosti nekupujeme

zuzka1620
autor
25. júl 2020

@krisbar určite, my práve aj zeleniny a ovocia kupujeme dosť. A to išlo v poslednej dobe hore😒ja zasa z hľadiska toho, že som robila v obchode, ceny porovnávam...deformácia🤔☺a keď viem, že v inom obchode bude lacnejšie a mám to po ceste stavím sa tam😊

denden77
25. júl 2020

@zuzka1620 necham sa prekvapit 😁

vikusjk
25. júl 2020

@zuzka1620 my sme dvaja a jedno 8r dieta a minieme tych 300 e za kupovane potraviny a max 100 za jedlo v restike. Pocas korony, kedy sme ozaj poctivo sedeli doma a papkali, sme dali 400 za kupovane potraviny (nie polotovary) lebo sme jedli iba doma. cize cca 400 kazdy mesiac. A to nenakupujem v zlavach, resp.nepozeram na cenu, co potrebujem, to beriem. Cize ty s dvoma detmi to mas ok podla mna ;)

zuzka1620
autor
25. júl 2020

@lauriema to som napísala priemer aj s drogériou, plus občas lieky. Varím zhruba každý druhý deň, mäso tak 2krát do týždňa, keďže muž sa stravuje doma, ale u nás prevažuje zelenina, ovocie, mliečne výrobky. Polievky sa snažím variť ku každému jedlu kvôli deťom, pokiaľ nevarím hustú polievku ako hlavné jedlo.

lauriema
25. júl 2020

@zuzka1620 Ved to skoro ako ja 😉Nieje to veľa neboj

evinqua
25. júl 2020

2dospeli + dieta 3 roky- 500-600€/s drogeriou/, som doma, varim takmer kazdy den, tak raz tyzdenne objedname pizzu, burger alebo ideme v nedelu na obed, kupujem kvaligne maso a zeleninu, ovocie, ja mam nejake diety, takze to tiez navysi rozpocet, zlavy nesledujem, nakupujem maso raz za mesiac, zeleninu ovocie tak dvakrat tyzdenne, pecivo peciem doma, a ostatne nakupujeme tak dvakrat mesacne podla potreby,...muz chodi na obedy v praci, to nepocitam do sumy. Obcas mame domace vajicka, inak vsetko nakupujem

zuzka1620
autor
25. júl 2020

@lauriema akurát my sme -1dieťa🙂Ale to asi platí, že pri jednom sa dve vychovajú, pri dvoch sa tretie tiež vychová😊ale zaujímalo ma to, lebo manželovi sa to zdá veľa. Je pravda, že sme aj veľká rodina, pomaly každý víkend sme u neikoho a v podstate to je tiež v tých 400€ zahrnuté. Ale on by rád plnú chladničku a ešte k tomu aj aby peniaze neubúdali z účtu, no matika nepustí🤣🤔ďakujem za odpoveď, som aspoň v obraze😊

zuzka1620
autor
25. júl 2020

Ďakujem za odpoveď. Jasné je to individuálne. Stále platí, že za kvalitu sa platí....😊

zuzubb007
25. júl 2020

Ja nechapem ako niekto môže minút 300 euro, my zase nerozhadzujeme 2 dospelý a 2 malé deti ale okolo 600 euro aj s kozmetikou dáme, samozrejme si aj objednáme jedlo nebudem kvôli trom usetrenim eurám nonstop variť hlavne keď nieje čas keďže pracujeme obaja, kto mina fakt malo tak musia tlačiť rožky furt, alebo zemiaky alebo čo, u nás musí byť mäso furt a na sladkosti dáme dost, a to nerátam stravu v škole a skolke

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka1620
autor
25. júl 2020

@zuzubb007 u nás je mäso tak 2 krát, do týždňa, záleží, či zostane aj na druhý deň. Polievku sa snažím ku každému jedlu, hlavne kvôli deťom.Ale teda som doma na RD. Ja som tak isto nerátala škôlku. Je to individuál, len som chcela tak pre zaujímavosť prehľad, či je to veľa, či málo. Ďakujem za odpoveď😉

zuzka1620
autor
25. júl 2020

@taskataska nie je napísané, že je povinné sa zapojiť😉ale som rada za odpoveď. Ja som si vedomá toho, že každý ma iný rozpočet. Iné jedlá, tradície, možnosti....Ale zaujímalo ma to. Tak zisťujem😉

nikiki29
25. júl 2020

@zuzka1620 100€ na člena bez nejakého luxusu ... len potraviny bez drogérie

lusyyy36
25. júl 2020

My okolo 400e a to ratam fakt len stravu,2 dospelý,1 dieťa. Kupujeme veľa ovocia a zeleniny v poslednom čase a minieme obchode viac ako keby sme mäso kupovali

eliska13
25. júl 2020

@lusyyy36 áno aj ja som si všimla, že keď robím niečo bezmäsité je to ešte drahšie ako kúpiť mäso a urobiť na šťave na 2 dni😀
@zuzka1620 nie je to veľa, ak nedostávas od rodiny či nedopestujes si ovocie, zeleninu, vajcia zemiaky je to asi tak ako minieme my.A to zbytočnosti nekupujeme sladkosti, malinovky...občas slané, veľmi išla strava hore či syry, jogurty...

veronikaszabova
25. júl 2020

@zuzka1620 2+2 strana 500€/600€.

mummy01
25. júl 2020

Ja som sama s dvomi pubertakmi(zravymi) a zmestim sa do 350€ aj s drogerkou lebo musim. Raz do mesiaca objednam pizzu,ci kebab. Normalne varim kazdy den/obden a vsetci sa stravujeme doma.Moja mama je sama a minie do 80€,neratam drogerku lebo si kupuje drahsie pripravky na vlasy. A suhlasim s tym ze zelenina je drahsia ako maso.

deti95060810
25. júl 2020

@caroline_ možno bola ako ja.... aj navarím a ja si dám chlieb s maslom.... 😉

deti95060810
25. júl 2020

dvaja rodičia a 4 deti vo veku od 10 +.... cca 550 e /mesiac
ako deti rastú, stúpa aj spotreba...
reštiky nepoznáme, varím doma...