Daňové priznanie zamestnanca, keď nestihne vyzbierať potvrdenia

santiago_segura
10. jan 2023

Chcem sa toto spýtať. Zamestnávatelia niesu povinný robiť daňové priznanie zamestnancom, len to ponúkajú ako láskavosť. Obvykle ale majú takú požiadavku že do 15.2. treba odovzdať papiere od bývalých zamestnávatelov inák to nespravia. Čo vtedy keď som mal taký rušný rok že som mal 8 zamestnaní, 4 brigády, 3x pobyt na úrade práce? Tolko papierov ani nestihnem vyzbierať lebo všade ma odpálkujú s tým že to pošlú poštou ale niekto pošle, niekto nepošle, niektoré prídu až koncom februára. Takže prešvihnem ten termín a čo vtedy? Ak to nebudem mať spravené?

lucka_ke
10. jan 2023

podáš si sám daňové priznanie

zuzinka888
10. jan 2023

Podas si sam, alebo poziadas o odklad.

santiago_segura
autor
10. jan 2023

Je na to niekde návod? Nikdy som to nerobil.

A to požiadam o doklad je čo?

ildiko36
10. jan 2023

@santiago_segura poziadaj odklad

lucka_ke
10. jan 2023

normálny termín je do 31.3., ale môžeš požiadať Daňový úrad o odklad do 30.6. ak nemáš všetky dokumenty

santiago_segura
autor
10. jan 2023

A keď požiadam o odklad potom čo?

elenka74
10. jan 2023

@santiago_segura Zamestnávateľ robí ročné zúčtovanie dane, a keď mu do 15. 2. nestihneš odovzdať všetky potrebné doklady, urobíš si sám DP typ A alebo ti ho urobí nejaká účtovníčka

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@lucka_ke a keď ich vyzbieram potom čo? Zamestnávatel to urobí keď poviem že som dal odklad?

lucka_ke
10. jan 2023

potom si sám urobíš a podáš daňové priznanie, alebo zaplatíš niekomu, kto to urobí za teba, zamestnávateľ už nie, ten len do 15.2.

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@elenka74 je na to nejaký návod? Už spomínali že tak musím to sám.

lucka_ke
10. jan 2023

radšej niekomu zaplať

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@lucka_ke aha a keby to nemám spravené vôbec tak čo? Je to povinné? Bola by pokuta?

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@lucka_ke sú na to nejaké služby to nájdem na googli kto sa tomu venuje?

elenka74
10. jan 2023

@santiago_segura Opýtaj sa známych, či nepoznajú nejakú účtovníčku.

ibrunova
10. jan 2023

Skús to radšej vyzbierať, a požiadať o ročné zúčtovanie. keď o tom nemáš ani páru. Každý zamestnávateľ to bude o chvíľu posielať.

luliu
10. jan 2023

@santiago_segura daňové priznanie si musíš spraviť, ak nestihnes cez zamestnávateľa, tak sám alebo niekomu zaplatíš, aby ti s tým pomohol

janai1
10. jan 2023

@santiago_segura na FS je normálne editovatelny vzor... Vyplní to aj dieťa

lucka_ke
10. jan 2023

@janai1 z 8 pracovných pomerov? keď nechápe základné pojmy?

janai1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katica06
10. jan 2023

@santiago_segura pokuta za nepodanie daňového priznania vo výške od 30 € do 16 000 €.

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@ibrunova ide o to že zamestnávatelia vždy pri výpovedi povedali že pošlú to poštou. Nedali mi to hneď. Lenže už sa mi stalo že niektorí buď zabudli poslať alebo poslali neskoro. Chápete že darmo ja to chcem dať zamestnávatelovi 15.2. keď niektoré mi prídu až 25.2. alebo tak. Či mám ísť osobne do každej haly a otravovať ich na vrátnici? A kopa firiem ani nemá personálne ale také služby si outsorcujú, je to ťažké sa k tomu dopracovať. Telefónne čísla na mzdovú účtareň moc nevygooglim lebo všade majú len náborové kontakty (aby nevyvolávala verejosť na účtareň). Takže skôr poraď ako to vyzbieram z tolkých firiem naraz? Každá firma má inde sídlo, niektoré si dávajú outsorcingovať tieto účtárenské služby... Ani neviem kde vlastne som bol vedený.

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@lucka_ke presne tak, mám s tým nulové skúsenosti. K tomu som mal aj súbežne rôzbe brigády na dohody. Pobyty na podpore + brigáda, potom pracovný pomer + brigáda atď. Ako velmi sa môžem spoliehať že mi všetky tie potvrdenia prídu poštou do 15.2.?

luliu
10. jan 2023

@santiago_segura to si si mal postrážiť po výpovedi, teraz je to tvoj problém a musíš ho vyriešiť

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@luliu akože mal som trvať na tom nech mi to vytlačia na mieste?

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@janai1 čo je FS?

ibrunova
10. jan 2023

@santiago_segura no budeš musieť.. Ale ja mám skúsenosti, že to každý pošle včas, bežne vedia, že do 15.2 to treba odovzdať.

luliu
10. jan 2023

@santiago_segura finančná sprava

janai1
10. jan 2023

@santiago_segura finančná správa

santiago_segura
autor
10. jan 2023

@ibrunova už je stred januára pomaly a neprišlo ani jedno a má ich prísť 8. Keď víkend nerátame tak už je na to len mesiac. Tak boh daj aby si mala pravdu.

@luliu
@janai1
Ďakujem len neviem či to budem vedieť lebo kamoška mi začala vysvetlovať a už som bol z toho jeleň a ona na to že to je len prvý riadok...

elizita
10. jan 2023

@santiago_segura chap ze mzdove maju teraz vela prace, treba si to obvolat a pripomenut, aby si vsetko do konca januara mal a potom niekomu zaplat 50€ nech spravi danove