Čo hovoríte na trading?

erav
18. aug 2024

Ahojte ženy, v prvom rade, hned poviem, že ja som trading neskúšala, mám viac menej k tomu nedôveru, aj keď viem že sa dá na tom aj zarobiť ale aj stratiť. Problém je, že do toho išla po hlave moja dobrá kamarátka, ktorá ale nemá vela penazí, tak snažila som sa ju chraniť, aby neriskovala velmi (dopriala by som jej všetko čo si praje a o čom sniva, mať napríklad dom, ale..) no a je tu to ale. Tvrdi mi , že su v tom tradingu dievčatá, ktoré po 2 či 3 mesiacoh zarábajú 2000 až 3000 € denne, dobre čítate že denne (čo mne ani trochu nepríde reálne po tak krátkej dobe a otázka, či je to čistý zisk, či sú do toho započitané aj investície, ktoré do toho baby dali, učtovník, dan atd) Vyslovila som nedôveru kamoške, že aby nebola naivna, lebo tak všetci sa vykašleme na svoje zamestanie, ja na podnikanie, ktoré robím a robili by sme toto..ale už mi príde až velmi zmanipulovaná (proste používa frázy, má na všetko odpovede) Ale chcem vedieť váš názor, či ja som príliš nedôverčivá alebo kamarátka až velmi dôverčivá.

enmery
18. aug 2024

@erav Je to hlúposť. Môj priateľ je trader a investuje na burze. Je to asi najinteligetnejší človek, s takým rozhľadom, že niekedy nechápem. Je to drina a sú za tým hodiny vzdelávanie už dlhé roky. Toto sú také bludy. Že nejaká random mamička zarába denne 3000 eur. 😄😄😄 Už tu pár takých tém bolo a je to ako mor. Keď chce padnúť na hubu, tak nech sa nechá zlákať. Ostanú jej len oči pre plač.

sisa_s
18. aug 2024

Keby zarabam 3000e denne, tak doma cusim a nebudem kadekomu prezradzat triky 😀

erav
autor
18. aug 2024

@enmery ja idem na to presne logicky, ako si mi to teraz napísala ty. Ja verim, že niekto vie na tom zarobiť, po rokoch alebo ked začal medzi prvými. Priatel chodi tiež cez takéto internetové srandy alebo sa venuje tomu inak profesne? Viem že sú aj skutoční profesionaly, ale ja už mam z toho guláč kto je kto :D

erav
autor
18. aug 2024

@sisa_s a ešte mna ma za blbu ta moja kamoška, že tomu neverím 🙂)) Kamoška, že, ale ved poslala fotku do skupiny, tak to vidim.. (lenže osobne si myslim že toto je tragedia, lebo ja som študovala ekonomiku, účtovníctvo, marketing..) a kedže kamoška neštudovala okolo ekonomiky nič, tak som sa jej spýtala, kolko vrazila do toho? 1000 alebo 2000 € ? lebo potom čistý zisk bude o velmi, velmi nižši

enmery
18. aug 2024

@erav On to robí úplne oficiálne. Žiadne podvodné stránky. Keď vidím tie jeho grafy, točia sa mi oči. Jeho často kontaktujú ľudia, ktorých niekto zlákal na takéto podvody. Mnohí Ti ponúknu za nejakých pár stovák kvázi kurz a sľubujú potom tisícové zárobky.😄Niektorí ľudia sú fakt sprostí. Úplne oprávnene sa o ňu bojíš.

erav
autor
18. aug 2024

@enmery dakujem ti za potvrdenie, vieš ona ja sama mamička s 12 ročnou dcerkou..kokos a tolkokrat čo sa v živote popálila, až vždy mi potom dala za pravdu aj v iných pripadoch, ale prečo stále musí padať na hubu..ale obavam sa že z tohto sa už nepozviecha. A ja som jej hovorila, že existujú profi traderi, ktorí ale sú študovaní a ano cez nich môžeš nechať investíciu na zúročenie, oni z toho majú aj ty..ale toto dajaký z arabsych emirátov je tam ich boss. Ona chce domček..a ona ho bude mať , lebo tie baby čo tak zarabaju si už po 3 mesiacoch idu kupovať dom..no zvracať sa mi chce..takto manipulovať slobodné mamičky, to by som dala ako trestný čin.

enmery
18. aug 2024

@erav Je to strašné. Toto je ako pyramídová hra. Ak chce stratiť svoje posledné peniaze, nech sa páči. Oni hľadajú presne takých naivných ľudí a z ich peňazí si žije ten podvodník úplne navrchu.🫤Daj jej prečítať diskusiu.

erav
autor
18. aug 2024

Ja som jej povedala, že toto čo robí je pyramidová hra, ale už reaguje velmi podráždene na mna a to jej neprotirečím že každý den..ale dovolím si poznamenať, že ide do velkého rizika. Za velmi krátku dobu je už uplne zmanipulovana, poznám ju roky a vidim že toto proste nie je ona..až mám z toho husiu kožu. Ja viem že sú tu diskusie ohladom tradovania , len ja som tú konkretnu vec chcela vedieť že každý den 2 až 3 tisic zarobok..Aj som jej spomenula že to je rozoberana téma aj na modrom koníkovy, nech si to prečita, že sú tu kočky so skusenostami a ona ma odbila "že už len modrý konik budem počuvať " ja na to, kokos ale tu ide o skusenosti ľudí, modrý koník niekto zdemonizoval, kvôli tomu že niektoré mamičky radili ohladom deti ale nie že komplet stránka je zlá..ale ona je tvrdholava..Ja ťažké vidieť ako sa človek ktorého máte radi rúti do záhuby a čo vlastne môžem urobiť ja? nič..

biba_18
18. aug 2024

páči sa mi že sa do toho púštajú ľudia čo mali na škole problémy s matikou, lebo toto je čistá matika…

erav
autor
18. aug 2024

@biba_18 tož logika, matika..a hlavne mnohe nemajú ani maturitu, ako tá moja kamoška.

biba_18
18. aug 2024

@erav bohužiaľ, narobí si dlhy a bude vo vačších sračkách ako doteraz - ale neviem ako jej ty môžeš momentálne pomôcť 😔 len trpezlivo vysvetľovať nech si nechá vačší časový priestor, nech nejde do toho po hlave, ak už chce nech skúša malými sumami…

erav
autor
18. aug 2024

@biba_18 dakujem si zlatá, ono už je to ako hrach o stenu..ale povedala som jej chod s 20 € tam vela nestratiš, ona ma vysmiala, že ved nič nezarobí..tak investovala už 100 € a plus 150 € mentorovi (ktorého môže aj nemusí platiť,) čiže to ma investovaných už 250 € a teší sa že za viac ako týžden ma 80 € zarobených ale realne nemá, stále je v minuse..Mala slabu chvilku, ked v jeden den stratila z tých 80 € polovicu, potom ich zarobila naspať, tak už bola zase na koni, mna z nej šlaktrafi.

enmery
18. aug 2024

@erav Žiadny žiadny žiadny profi trader, ktorý nie je podvodník, ti nikdy nepovie, zarábam 3000 za hodinu po 3 mesiacoch, poď aj ty😁No 40 eur dostať naspäť, to ten dom bude mať v ďalšom živote. Do tradingu by mali ísť ľudia s peniazmi, nemá sa investovať to málo, čo mám a dúfať v zázrak. Podstatou tradingu, byť vopred, tzv vizionár-keď niekto zarobí, kopec iných ľudí stratí. To je fakt. Keď sa nazbiera takých 50 hlúpych žien, 150 dá každá, tak má pekný zárobok. A fejkujú fotky a bludy o domoch po 3 mesiacoch. Takým by mal niekto seriózne klepnúť po prstoch.

biba_18
18. aug 2024

osobne mne 100 eur nie je veľa na skúšku, to neviem porovnať… zatiaľ je na mínus 100 ( predsa len tých 150 za mentoring je skôr služba), takže v poho…

enmery
18. aug 2024

@biba_18 100 eur na SK pre slobodnú mamičku je dosť. Mohla ich investovať do dcéry. Asi potrebuje padnúť na hubu. Len neviem, kto jej pomôže potom z tých dlhov a nuly na konte.🙄

biba_18
18. aug 2024

ty jej len buď kamoškou naďalej, lebo to bude potrebovať…

erav
autor
18. aug 2024

@enmery tak ona len začala ale robi to už 3 týžden, čo bude 1 mesiac a ak logicky by sa na to pozrela a povedala mi že su tam baby ktoré po 3 mesiacoch maju tých 2 až 3 tisic, tak potom by sa mala zastaviť a zasignalizovať jej, že tu niečo smrdí. Ako ja neverím, že toto aj všetky platia dane, ja som jej povedala, nech sa svojej "veducej" :D na to spýta, lebo takúto info jej nedaju..a ona ano bolo by dobre platiť ale neskôr cca v decembri. "Bolo by dobré?" akože je aj na výber? Mna udivuje, že sa tí ludia neboja daňového úradu, lebo v naivite si myslia že ked to robia rok či dva su oka, ale taky danový sleduje kludne aj 10 rokov aktivitu a len jedneho dna zaklopu na dvere. Ja čo podnikam sakra tu platim 20% dan, učtovnika a poplatky za internetové stránky..tak nech to robia seriozne 🙂) a sme si kvit, ale nech toto nikto nevola podnikanie alebo biznis a to prepáčte baby ale som na to alerigická, pokial si neprejde každý mesiac tým, že musí mať všetko vydokladované a poplatené, ako každý kto naozaj podnika a netvári sa na nete že podnika, ale robí to načierno, bassom im slávu :D

erav
autor
18. aug 2024

@biba_18 ale ked ideš robiť akýkolvek biznis, musíš započitať všetky náklady, ktoré investuješ, čiže investovala 100 € vklad aby otáčala peniaze a + 150 € za mentoring..ono všetko musíš spočítať 250 € , ak bude viac v minuse dlhodobo ako v pluse, ide o stratu.

Ja sa snažim byť jej kamoškou..ide o to, aby (a to sa mi už pri jednej stalo) že začne pokladať viac za kamarátov jej trading kamošov ako mna, čo sa roky poznáme. Lebo predsa len teraz ja som jej v očiach teraz mrchavá a ti ostatni su elita, lebo su milionari..takto som už jednu kamošku stratila ...a bojim sa aj o tuto..to je ako sekta dievčata..mi to tak pride. :(

enmery
18. aug 2024

@erav Je to sekta. A najhoršie, že oni zarábajú na tom, že tam takéto naivky pchajú svoje peniaze. To je už je ako gambling. Bude si hovoriť, že aspoň tie peniaze musí "vyhrať" naspäť. Cesta do pekla.

biba_18
18. aug 2024

@erav no, nezdaniteľná časť príjmu je tento rok nejakých 5600€ - teda čisto teoreticky nemusí platiť žiadnu daň do decembra ak zarobí 1500€ mesačne… to si myslím že nezarobí, ale tie dane fakt nebudú problem…

biba_18
18. aug 2024

@erav ak idem robiť biznis, školné ako také by som do toho ja osobne nerátala… ale chápem, ako to myslíš… a nuž, kamošky, život ide ďalej…

erav
autor
18. aug 2024

@enmery nazvala si to výborne, gamgling..aj my poslala video a to je hop alebo trop, preblikava tam modra s červenou a musi v správnu chvilu kliknuť..Všetok obdiv tvojmu priatelovi, rešpektujem ludi, ktorí si to odmakaju riadne profesne, tak ako maju.

erav
autor
18. aug 2024

@biba_18 no ak planuje ..planuje po 3 mesiacoch zarabať ako tie baby 2 až 3 tisic každý den, tak to potom presiahne...(osobne si myslim že to neda a nebude musieť platiť daň, ale tu ide o to, naštudovať si aj toto ako sa veci majú, aby vedela) Vieš čo..pri podnikani vlastne všetko, lebo to ide na to podnikanie, ona to bude platiť každý mesiac tomu mentorovi, lebo bude jej hovoriť kedy kliknuť...(nemusi ho platiť, aj môže) ak neplati tak ho nema. Čiže on ju neučí, on ju naviguje, aby sme sa pochopili. Ale dakujem ti za tvoje cenne reakcie, určite pomohli.

enmery
18. aug 2024

@erav Tak toto, čo si opísala, je gambling a nie trading. On mal dlhé roky biznis, skvelé know how. Potom sa chcel venovať dcére. Tak tie priestory prenajíma. A tradingu sa venuje odjakživa. Ale všetko je to odmakané hlavou. A hlavne on má zázemie, peniaze a neohruzuje rodinu. Inak, vždy, keď tu je taká téma, mu to prečítam a on sa chytá za hlavu. 🙄Je aj otázka,keď kamoška bude závislá a na dne, vtedy jej budeš už dobrá. Daj jej fakt prečìtať diskusiu. Možno to v nej začne hlodať.

milanemila
18. aug 2024

Vidina rychlo a lahko zarobenych penazi je lakava, ale vzdy je tam nejake ale 🤷🏼‍♀️:D je to len dalsia vec na odzubavanie a zavadzanie jednoduchsich jedincov (samozrejme nie investovanie ako take ale tento sposob), kedze klasicky MLM uz ma relativne zle meno v povedomi ludi a vela ich vie ze je to blbost, tak toto je to iste len v ruzovom 🤦🏼‍♀️
Mne sa ukazal ako reklama na instagrame prpfil takejto odzubavacky a ked som jej tam nechala komentar pod fotkou, ze ci jej nie je blbe takto odzubavat ludi a ake ma teda vzdelanie a skusenosti, ked sa stavi do role financneho experta, tak zareagovala v zmysle ze boze aky hate a ze jej vlastne zavidim uspech a ze ona sa obklopuje pozitivnymi vecami 😂 no proste ziaden argument alebo fakt alebo hocico odborne k teme 🙈

maranco
18. aug 2024

@erav existujú falošné stránky na trading, kde ťa nalákajú pod vidinou rýchleho zbohatnutia, vidíš falošné grafy ako dobre zarábaš aby ťa to lákalo "investovať" viac.
Zo začiatku drobné sumy zárobku ti dovolia vybrať aby si nadobudla falošnú istotu že to funguje a potom vymyslia rôzne poplatky čo máš zaplatiť aby si si vybrala svoj zárobok a potom ťa zablokujú. Alebo popri tom vyzbierajú od teba vstupné poplatky, poplatky za školenie a kadečo iné.
Takže výsledok je že si v hlbokom mínuse.

Základ akéhokoľvek obchodovania s komoditami, akciami je investovať len toľko čo si môžeš dovoliť stratiť a nebrať si pôžičky na investovanie.
Ak je niečo príliš dobré na to aby to bola pravda tak to nie je pravda.

erav
autor
18. aug 2024

@enmery dakujem si fakt zlatá, ja urobim všetko čo len budem môcť, ako mi ona samozrejme dovolí, ak budem vidieť, že už to niči naše priatelstvo, tam už to budem musieť stopnuť, a už sa len pozerať..ano ja viem že potom jej budem dobrá. Ja som jej aj navrhla ked chce zarobiť , nech pomáha mne, že jej budem davať percenta z každého predaja, to by mala seriozne aspon, ale to je tak, že to nie su rýchlo zarobene peniaze, to je to. Pozdrav priatela a normálne by som sa nebala zveriť, jemu do ruk peniaze na to, aby sa mi otočili peniaze, takýmto ludom nemam problém dvôverovať.

erav
autor
18. aug 2024

@milanemila Prosím ťa ako sa volá tá žena na instagrame? Lebo aj tato kamoška ju našla na instagrame a tieto frazy čo si napísala, používa aj kamarátka, že ludia len závidia a musí myslieť pozitivne..Panenko skákava ja sa obávam že čoskoro aj mne povie, že jej závidim :/ Lebo Nikola sa vola tá cez ktoru sa nechala nablázniť, tak som zvedavá či ide o tu istu instagramovu biznis bohyňu :D Inak napísala si to super, ja som toho istého nazoru. Tu ide o to, keby si to tí ludia aspon prekleply, teda prečitali články pre aj proti a potom išli do toho, no budiž, tak aspon vedia že aj minus môže prisť. Ale kamoška mi tvrdí bohabojne, že stratiť nemôže, ked mysli pozitivne. Ja na to, ja mylsim pozitivne ale môj biznis cez letne obdobie je slabší a môžem myslieť celou pozitivitou sveta, ked je to proste obdobie každého kto podnika, že pretri to leto a potom sa to rozbehne. Vela dokaže ovplyvniť nasmerovanie ale nie je to zase len o tom.

erav
autor
18. aug 2024

@maranco Bravo, napísala si to perfektne..a to som netušila (kedže ja sa tradingu nevenujem a mala som možnosť, ale nemala som dôveru takto cez net, len tak niekomu dôverovať..že sú tam aj rôzne poplatky hovoriš? aha, takže to vybaluju postupne...no nadherne. Ja som čitala na nete od profi traderov, ako čo tu ma enmery priatela, že majú si títo internetovi biznismeni (samozrejme inronia a opravnená, ktorú použili) pložiť otázku,"ak je to také jednoduché, prečo to nerobia všetci" no preto lebo za tým niečo bude..len tak bez ničoho mať niečo. Ako kamoška hovorí že ona si to študuje o tom..no ocenujem, ale mne to pride ako takto. Lekár ktorý si odmaka na univerizte a ide robiť lekára..potom príde niekto kto si sám naštuduje o operácii a povie lekarovi , že som tiež lekár, lebo som si to naštudovala...pritom treba použiť len jednoduchu logiku aby sa otvorili oči.

maranco
18. aug 2024

@erav už len tá predstava ako boss v Spojených arabských emirátov, popíja drink na klimatizovanom hoteli a premýšľa ako pomôže slobodným mamičkám na slovensku splniť si ich túžby po novom domčeku