Aký máte úrok na hypotéke?

janulienocka
11. apr 2016

Ahojte dievcata, mame hypo na 30 rokov, konci nam fixacia po 5 rokoch, takze este nam ostava este 25 rokov a prisla nam ponuka z banky, ze: urok 1,70 + hruba marza banky 0,25, cize spolu urok 1,95. Fixacia 5 rokov.
Ten urok 1,7 je celkom ok, ale ta hruba marza dalsich 0,25%? Zaujimal by ma Vas nazor, ako to mate vy, ci je to ok, alebo vela v dnesnej dobe, ked su uroky inde aj 1,49 (zevraj 😉 ) Vdaka za nazory🙂

dominika6
11. apr 2016

@janulienocka
vždy si všímaj na ponuke RPMN
nie úrok...to je skutočná cena akú zaplatíš...čiže jednoduchá matematika...RPMN x počet splátok a vyjde ti kde kolko preplatíš

janulienocka
autor
11. apr 2016

rpmn v ponuke vobec praveze nemam, len urok a hrubu marzu

janulienocka
autor
11. apr 2016

splatka je 124,46, zostavajuci uver je 30000.

dominika6
11. apr 2016

@janulienocka
akú že to máš banku?

janulienocka
autor
11. apr 2016

csob

elise
11. apr 2016

1,85 uroktstrabanka zo zrychlenym splacanim. Ak by som zrychlene nemala mam urok 1,5

dominika6
11. apr 2016

@janulienocka
ja mám tiež csob skončil nám 3r. fix v auguste ale my tam máme 2x väčšiu sumu ako ty,splátka 222,- /20r. a /úrok cca 2%
tvoj úrok je v pohode...máš to bez starostí s presúvaním hypo inde,lebo zas nový znalecký posudok,zas všetko nanovo a budeš tam kde si...

janulienocka
autor
11. apr 2016

@dominika6 a to mate len urok 2% ci celkovo RPMN?

zanet197
11. apr 2016

@janulienocka úrok je fixovaný len na určitý čas, potom ti to kludne môžu zvýšiť niekoľkonásobne.... v PSS máš úrok garantovaný na celú dobu a úrok od 2,9 percenta.... podla parametrov...

dominika6
11. apr 2016

@janulienocka
konečný RPMN...a to sme šli z úroku 4,5 na 2...v dnešnej dobe je hypo výhodne..tiež sa mi nechcelo všetko meniť,behať,doplácať za znalecký,vybavovať nanovo...kvôli čomu ..5,- mesačne?
a zakaždým ked sa ti skončí fix budú úroky už len nižšie...čiže si môžeš meniť kažých 5r.

elise
11. apr 2016

Nebojte sa pocas fixu prejst inde kde je vyhodnejsie, my sme tak 2x presli a celkovo sme sice o niekolko sto eur prisli ale v konecnom dosledku sme niekolkotisic eur usetrili.

razdvastyri
11. apr 2016

mne práve končí fix po 3 rokoch a z 2,99 mi banka ponúkla 1,49, čiže polovicu. nijakú hrubú maržu tam nespomínajú tak hádam nič také nebude. som v UniCredit. pre zaujímavosť, vyzvedala som vo VUBke možnosti refinancu, ponukli mi rovnakych 1,49 plus poistenie uveru by som si musela platit navrch co v Uni mam v cene. cize ostavam kde som...

matulik222
11. apr 2016

ja som dnes akurát vyjednala urok z 5,67 na 1,95 v csob pri fixe na 5 rokov, takže mám to isté ako ty..chcela som to refinancovať, ale najprv som oslovila csob o prehodnotenie úroku aj napriek tomu, že mi nekončí fix...ten mi končí až za dva roky...inde mi banky ponúkali 1,69 ale s poplatkami by ma to vyšlo viac tak som to tam nechala...ale pokiaľ ti končí fix a máš dostať výhodnejší úrok tak by som do toho šla, to máš bez poplatkov akurát musíš zaplatiť za znalecký a vklad do katastra...treba si to prepočítať a zvážiť kolko ušetríš ale ty máš vyššiu sumu ako ja, mne zostáva len 9800...ja to za tých 5 rokov už splatím...možno by som skúsila nejakého poradcu a hlavne obehala si banky aké majú podmienky....

matulik222
11. apr 2016

ešte jedna vec, skús isť do csob a povedať, že hodláš úver zrefinancovať,že úroky v iných bankách sa pohybujú v nižších hodnotách, či ti vedia dať lepšiu ponuku ako ti poslali, alebo v opačnom prípade budeš uvažovať o refinancovaní do inej banky...možno motyka vystrelí a ked si ťa budú chceť udržať ako klienta tak ti ponúknu niečo lepšie a výhodnejšie...

andrea1103
13. apr 2016

Treba si pozrieť refinančnú kalkulačku na https://www.financnykompas.sk/refinancna-kalkul...
tam pekne ukáže ci sa oplatí alebo neoplatí refinancovať 🙂

zobaka
15. apr 2016

4,6% aktualne, potrebujem sa co najskor dosat prec, predtým VUB nam dala 7% po 5 rokoch splacania nacas, odmietli dat nizsi, prestupili sme a samozrejme je to stale vysoky urok na dnesnu dobu, ale mame nizke prijmy, al enikdy sme so splatkou nemeskali

adel222
15. apr 2016

Pred oar mesiacmi mi koncil fix vo vub. Chcela som odist aj ked by som musela vratit statny prispevok. Nakoniec mi dali urok 0%. Takyze odporucam sa jednat a jednat 🙂

denissa007
15. apr 2016

ja som teraz prešla z csob, končil fix do vub, mám 1,69 fix na 5 rokov, pri 3 ročnej fixácii núkali 1,49%, poplatok za kolok mi banka vrátila, znalecký nebol potrebný, nakoľko som nenavyšovala, platila som len sprostredkovateľský poplatok

lilianka414
18. apr 2016

AHOJTE MI MAME FIXNUTE NA 5 ROKOV V OKTOBRI NAM TO KONCI UROK MAME 6,45%
MESACNU SPLATKU MAME 460EUR.
AK BY SOM CHCELA NAVYSIT O 150000EUR
MUSELA BY SOM ZASE VYBAVOVAT AJ ZNALCA ATD???

lilianka414
18. apr 2016

PARDON 15,000EUR

domca104
28. apr 2016

@lilianka414 ahoj ak chceš úver navyšovať a tvoj znalecký je starší ako 3 roky je vždy potrebné vybavovať aj znalca. AK máte záujem je možné ma kontaktovať na tel. č. 0908307539 alebo mailom na domuska.grediova@gmail.com a môžeme si to spoločne prejsť či je tá vaša banka to najlepšie pre vás a či nie je lepšie prejsť do inej banky s lepšími podmienkami s nižšími splátkami a taktiež aj s nižším preplatením

domca104
28. apr 2016

@zobaka ahoj, ak potrebujete refinancovať svoj úver je to možné aj bez dokladovania príjmu ak je úver riadne a včas splácaný aspoň 12 mesiacov a úver navýšite maximálne o 2.000 eur. V prípade záujmu to môžeme spolu prediskutovať buď mailom domuska.grediova@gmail.com alebo telefonicky 0908307539

majinka273
28. apr 2016

My sme s manzelom zacinali v r.2010 na necelych 6% (vtedy to bolo normal), minuly rok sme refinancovali v tej istej banke, podarilo sa na 3 a nieco (nepamatam si presne cislo) a asi dva tyzdne dozadu sme poziadali o prehodnotenie urokovej sadzby s "akoze hrozbou", ze pojdeme s celym uverom inam, podarilo sa nam " zbit" urok na 1,55%, fix na 3roky, je tam sice poplatok tusim 1%, nam to vysla okolo 300eur, ale aj tak sa oplatilo, splatka sa nam znizila o viac ako 40eur.... S bankou treba stale vyjednavat, povedat, ze mate lepsiu ponuku z inej banky a ze ak neda rovnake prejdete inam, najprv nam ponukali 1,77, ale manzel nesuhlasil, potom ho kontaktovali s 1,55, treba vyjednavat. Preco novi klienti maju aj 1,45 a my co platime uz tolko rokov mame mat ovela vyssie uroky?

janulienocka
autor
28. apr 2016

Tak zatiaľ nám znížili z 1,95 na 1,8 pri fixe na 5 rokov, tak aspoň tak

matulik222
28. apr 2016

@janulienocka tak super a vyjednávala si s nimi, či sami od seba ti to navrhli...? Lebo ja som musela trošku vyjednávať, hlavne kvôli poplatku....ale pomohlo...🙂

janulienocka
autor
28. apr 2016

@matulik222 vyjednávala som, ze mam lepšie ponuky a tak ...🙂

dasenka1203
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorys
29. apr 2016

POZOR!!! sú nové zákony, netreba čakať na koniec fixácie, treba ísť do banky a vypýtať si ponuku od nich. Teraz aj bez toho aby končila fixácia zmenia úroky!!! Iba o tom veľa ľudí nevie a samozrejme banky to tiež nemajú v reklamách. 🙂

dasenka1203
29. apr 2016

presne ako pise @dorys su nizke uroky na hypo, aj poplatok za predcasne splatenie mimo fixu klesol z 5% na 1% - takze "pokutu" zaplatite pri uvere napr.50tis e uz nie 2500e ale len 500e, co je fakt riadny rozdiel, a plus nizsi urok a splatka ... fakt sa teraz oplati riesit

dorys
29. apr 2016

a niektoré banky ani poplatok nemajú za zníženie úroku - samozrejme ak to bude tá istá banka. Niektoré majú 150,- €, 300,- €, ... ale aj tak sa to oplatí