Ako ste spokojné s Dôverou?

vevuska1203
4. dec 2017

Ahojte 🙂 od 1.1.2018 prestupujem do Dovery, odporucila mi to jedna znama, zevraj je to vyhodne pre mamicky s detmi..bola som cely zivot vo vseobecnej, a teraz rozmyslam ( aj ked je uz momentalne neskoro), ci som spravila dobre..a kedze cakam babatko vo februari, tak neviem ci aj jemu mam dat Doveru alebo Vseobecnu

lavieenrose
4. dec 2017

pokial clovek nieje v krizovej situacii nezisti coho je schopna jeho zdrav poistovna ..to mas tak dojdes zo zlamanim zapestim s doverou cakas 12 dni na operaciu a dostanes droty do ruky u vseobecnej by ta hned operovali s titanovymi srobami...dojdes s okom v ruke si v dovere hned ta operuju a si vo vseobecnej tak ides s okom v ruke domov...takto to niekto vysvetlil mojej mame..dufam ze to bolo myslene obrazne a nikoho by nenechali odist s okom v ruke

alchemilkazltozelena
4. dec 2017

@vevuska1203 podla mna by dieta malo mat taku poist. ako matka...tiez sme od 1.1.2018 prestupili do dovery zo vseob. a som zvedava ci nastanu nejake zmeny 😐

jany149
4. dec 2017

@vevuska1203 my tiež sme prestúpili z Unionu teraz od 1.1.2018 do Dôvery, že vraj áno celkové pre rodiny vracajú celkom pekne peniaze za doplatky na liekoch, uvidíme, necháme sa prekvapiť😉

lulu1217
4. dec 2017

@vevuska1203 ja som v Dôvere už dlho, doteraz som nevidela ani výhody, ani nevýhody. Raz som si vypočula debatu babiek, ktoré sa chystali na kúpeľnú liečbu🙂všetkým hradila časť pobytu poisťovňa, ak chceli ísť do lepšieho, bolo nutné si doplatiť cca 250€, jedine babka v Dôvere nemusela doplácať nič. Osobne sa ma výhody poisťovne týkajú až teraz, keď mám bábätko. Poisťovňa prepláca doplatky za lieky a vakcíny, 200€ mne, 200€ dieťatku, takže za mňa super👍

paladia
4. dec 2017

My sme všetci traja v dovere a nebol zatial jediny problem. Lieky prepkatene očkovania tiez, porod takisto, operacia zlcnika a vsetky vysetrenia ako ct,mr,uzv taktiez. Ja nemozem povedat jedine zle slovo zatial.

anjelic
4. dec 2017

Ja mám dôveru hádam aj 10 rokov. Je síce pravda, že okrem bežných chorôb sme nič zložité nemuseli riešiť, ale zas pri troch deťoch oceňujem, že mi vrátia aspoň doplatky za lieky keď majú predpísané napr. antibiotiká a takisto aj mne a po novom tuším aj oteckom detí hradia.

paladia
4. dec 2017

Ano, celej rodine,kym posledne dieta nedovrsi 18 rokov. A od januara sa budu vraj dat aj preniest bonusy nevycerpane napr.z otca na dieťa.

ovrl
4. dec 2017

@lulu1217 neviem ake stare mas babatko; moj syn ma 2,5 mesiaca a chystame sa onedlho na ockovanie, chceme dat aj to proti rotavirusom (lekarka vravela ze zvyknu davat Rotarix). Vraj cena zavisi od poistovne, no volala som do Dovery a pani na telefone mi nevedela povedat, kolko ta vakcina stoji a kolko z toho doplacaju - len mi stale spominala nejake percento spoluucasti (ci ako sa to presne nazyva) ze do akej vysky maximalne hradi poistenec, a zvysok doplati poistovna. Nemas nahodou cerstve info, na aku sumu za ten Rotarix sa mam pripravit, ak ste to tiez davali alebo sa chystate? Dakujem

lavieenrose
4. dec 2017

@ovrl 13€

vevuska1203
autor
4. dec 2017

@ovrl ahoj, no ja este babatko nemam az vo februari mam termin

ovrl
4. dec 2017

@vevuska1203 to bolo smerovane na lulu1217, ona pisala ze odkedy ma babatko tak zacina pocitovat vyhody poistovne 🙂

katieg85
4. dec 2017

@ovrl tiez sa ma pitala doktorka ci to chcem ockovat rotavirus a doplaca sa 8e.vseobecna

ovrl
4. dec 2017

@lavieenrose tak malo? To mi pride az neskutocne, ked lekarka vravela ze vakcina stoji okolo 70-100 eur (za jednu, ak som dobre pochopila) a aj v inych debatach zameranych vyslovene na tieto rota-ockovania baby pisali ake su vakciny drahe... tak neviem, to nikto z nich nema Doveru (resp. len zopar z nich), alebo aj Dovera to zacala do takejto vysky preplacat az teraz? Ak je pravda tych 13 eur to by bolo super.

lucia147852
4. dec 2017

ja mam od 1.1.2017 Dôveru, 21.1 sa dcera narodila, aj ona je v dôvere. Zatial sme spokojní 🙂

charlotte4488
4. dec 2017

13 eur je doplatok za 13 valentnu vakcinu. 10 Valentína je zadarmo. Tieto sa dávajú v 3, 5 a 11 mesiaci.
Rotarix je živá vakcína moja pediatricka ju neodporúča ale tí čo ju dali babatkam tak doplacali 50e. A dávajú sa 2 v 3 a v 5 mesiaci

tslobik
4. dec 2017

@vevuska1203 Fúha, tak ja som od 1.1.2018 prestúpila z Dôvery do Všeobecnej. Neviem...ja som mala s Dôverou 2x veľké problémy. Raz v tehotenstve ma nechcela Dr. vyšetriť na endokrinologií kvôli poisťovni a raz ma nechcel vziať nový zubár, kvôli poisťovni. Ono sa to stále mení. Raz dobre, raz zle, to ťažko predpovedať, čo bude.

vevuska1203
autor
4. dec 2017

@ovrl to som si vsimla, az ked som ti nato odpisala 🙂

lavieenrose
4. dec 2017

@ovrl myslela som ze sa pytas na pivinne ocko...to je prevenar soryy...podla mna je zbytocnost davat rotarix..pri tom viruse hrozi dehytratacia preto je taky nebezpecny matka pri zmysloch vie kedy je zle a vidi ze treba utekat do nemocky

lulu1217
4. dec 2017

@ovrl my sme už po druhom kole očkovaní, maličká má skoro 5 mesiacov, dávali sme Rotateq (27€) a Prevenar (13€) na prvom očkovaní, preplatili celé. Rotarix mi lekárka nespomenula, ale našla som, že sa zaň dopláca cca 42€. Lieky na preplatenie nabehnú asi po troch mesiacoch na tvojej stránke v elektronickej pobočke a po vyžiadaní preplatenia to máš na druhý deň na účte.

bohuslava8
4. dec 2017

ja som deti odhlasila aj s nevyčerpanými bonusmi, išli mi v dôvere na nervy
ked budú väčší tak možno znova do dôvery
napríklad ked sú deti v nemocnici, tak si overujú, telefonicky.Ked človek s nimi nemá záujem jednať (osobné údaje a podobne) po telefone, tak je treba ísť "spresniť nemociničný pobyt" na pobočku.
Vďaka za takýto prístup

ovrl
4. dec 2017

@lulu1217 tych 27e (resp. 42e pri Rotarixe) je za jednu vakcinu doplatok, hej? Nie spolu za vsetky?
A Rotateq nie je ziva vakcina? Je lepsie dat ten, nez Rotarix? Urcite chceme niektore z toho dat, ale trochu sa zivej vakciny bojim, nech sa nenakazime nahodou este my s manzelom..

lavieenrose
4. dec 2017

@ovrl ak viete dodrziavat hygienu tak sa nekazite nikdy a to je oslabeny virus 😔

lindusss2016
4. dec 2017

@bohuslava8
Tak u nas sa nic take nekonalo a to sme uz boli hospitalizovane s malou 3x. Vzdy mi.prisiel akurat email, ze mozem hospitalizaciu ohodnotit, ale ziadne povinne zadavanie.udajov...

jankazsa
4. dec 2017

@ovrl ahoj, my sme platili niečo cez 80 eur (nepamätám presne) dokopy za rotarix, a väčšinu nám poisťovňa preplatila bez toho, že by sme si peniaze vyžiadali. My sme vo VšZP, zákon totiz platí pre všetky poisťovne rovnako.

lulu1217
5. dec 2017

@ovrl áno, za jednu. Neviem ti povedať, ktorá vakcína je lepšia, o Rotavixe som nepočula, doktorka nám odporučila Rotateq. Neboli žiadne komplikácie, aj malá ho prijala výborne. Ale vidíš, @jankazsa má dobrú skúsenosť aj so VšZP. Treba si to možno obvolať a popýtať sa. Nás sa doktorka pýtala, akú máme poisťovňu, lebo vraj nie všetky preplácajú vakcínu

janka2501
5. dec 2017

@bohuslava8 doteraz som nemala ziadne overovanie. A to som s dcerou bola v nemocke 5x a pravidelne chodime kazdy mesiac na kontroly.

ciola
5. dec 2017

teraz je to s tými poisťovňami také, že v jednej máš lepšie to, v druhej to. už musím iba prísť na to čo sa viac hodí tebe. a pokiaľ ti ju kamoška odporučila tak si sa mala spýtať jej. no a čo sa týka toho akú poisťovňu dať dieťaťu tak asi by bolo najlepšie keby ma rovnakú ako ty 🙂

matja23
5. dec 2017

@ovrl nám dôvera preplatila cely rotarix keď vracali peniaze

lukymiska
5. dec 2017

@anjelic ja mám Dôveru tiež pekne dlho ale peniaze za lieky mi teda ešte nevrátili to ako sa dá? A zrovna dnes som mala kôli Dôvere zlú skúsenosť. Objednávala som sa na magnetickú rezonanciu a keby som mala všeobecnú tak termín 22.12. A keďže mám Dôveru termín vo februári ☹ alebo si mám zaplatiť cca 100€ ☹ a môžem ísť v tom Decembri

anjelic
5. dec 2017

@lukymiska musíš seba a prípadne aj deti zaregistrovať na https://www.dovera.sk/poistenec/elektronicka-po...