Ako funguje rekreačný poukaz?

11. jan 2024

dobry vecer

prosim ako to funguje ked ma muz rekreacny poukaz ?
ubytovanie musi byt na fakturu? a je to mozne do toho zaratat aj polopenziu ci ranajky ci ako to je?
musi byt ubytpvanie a jedlo na 1 mieste ci stacia bloky z restik a ubytovanie zvlast

vdaka za vysvetlenie

klementinka58
11. jan 2024

ano na fakturu na meno toho, kto si chce poukaz uplatnit, normalne ubytovanie s polpenziou sme mali vyfakturovane, faktura z hotela kde sme boli ubytovani

autor
11. jan 2024

@klementinka58 super dakujem. a to oni potom akoze vratia peniaze na vyplatu? ci pomimo vyplaty?

klementinka58
11. jan 2024

pomimo vyplaty si vyziadas papier v praci, ktory vyplnis a prilozis fakturu apride ti na ucet, neviem ci k vyplate ci mimo zalezi od ekonomky ako to vyfakturuje

autor
11. jan 2024

@klementinka58 dakujem

mon895
11. jan 2024

Ja este doplnim ubytovanie musi byt minimalne na 2 noci a ak platis kartou tak musi byt na tvoje meno (aspon u nas to tak je) a zaratava sa aj jedlo a pitie v hoteli

autor
11. jan 2024

@mon895 dakujem to som nevedela

autor
11. jan 2024

@mon895 takze bloky mimo hotela ( ubytovania) to sa neda preplatit ze?
musi to byt v ramci toho ubytovania, stravovanie

muchotrafka298
11. jan 2024

Zisti si v praci, ako to tam mate konkretne. Lebo kazdy zamestnavatel si dava niektore veci podla seba. Niekde to musi byt platene z tvojho uctu, schvalene najprv, nasledne sa vyplacaju peniaze. Kazda firma ma tiez svoj formular, nemusia byt rovnake. Mali by ste mali k tomu nejaky interny predpis alebo smernicu, informuj sa na to.

mon895
11. jan 2024

U nas beru len z daneho hotela resp ubytovania co je na fakture

autor
11. jan 2024

@muchotrafka298 dakujem
@mon895 dakujem

nina255
11. jan 2024

U nas trvali aj na tom ze ubytovanie musi byt pisane priamo na daneho zamestnanca, a byt platene z jeho uctu ktoreho je majitelom (posielali sme aj potvrdenie o platbe)…prvy krat mi neuznali lebo to bolo platene z ineho

luliu
11. jan 2024

Len z hotela, určite nie z reštaurácií a pod.

hellwant
12. jan 2024

Jednoducho to musi byt balicek, ktory ponuka ten hotel a zaplatila si ho. Ak by si si kupoval jedlo v tom hoteli osobitne v restike ani toto ti nepreplatia(teda aspon môj zamestnavatel)
Cize ak si kupis pobyt na 2 noci s polpenziou a napr. skipasom, ci vstupom do aquaparku cena napr 500 eur( 500 je max. suma na uplatnenie mózes mat drahsi pobyt, ale len z max 500 ti vratia tych 55% ), tak ti vratia 55%. Tak mas aj ten skipas ci vstup do aquaparku ciastocne preplateny.
Musi to byt balik sluzieb viazany na ubytovanie . Nie osobitne dokupovanie.

ekira1
12. jan 2024

Hotel vystavý faktúru, polpenzia je v cene ubytovania ( žiadne zvlášť bločky, zvlášť faktúra). Preplatia 55% zo sumy, maximálne 500€, keď budeš platiť i 2000€, preplatia 500€. Vypisujeme i čestné vyhlásenie, že si nárokuje len jeden z ubytovaných a keď sa platí z iného účtu, tiež dávame čestné vyhlásenie. Máme to zaplatené normálne k výplate, ak to účtovníčka stihne v daný mesiac, tak hneď v ďalšej.

brezza
12. jan 2024

@ekira1 nepreplatia 500 €. Zo sumy 500 € preplatia maximalne 55%. To vychadza maximalne 275 € na preplatenie.

simulienka2207
12. jan 2024

@ekira1 max 275 eur.

luliu
12. jan 2024

@ekira1 vystaví 😭 a max 275€

hellwant
12. jan 2024

@luliu preco smutis, ze ken 275, pred par rokmi nebolo ani to Ja si uzivam vylet, ci vylety na Svk(zavisi od toho, ci na jeden dam cez 500 eur, ci 2 lacnejsie)
A vzdy ma potesi cashback na vyplatu😀

puertorico
12. jan 2024

my sme boli v novembri, žiadnu polpenziu sme nemali, všetko čo sa týka baru, reštaurácie, wellness sme si dali písať na izbu a na konci nám to všetko dali do 1 faktúry. Max ti preplatia 55%, max však 275€. peniaze vám prídu naspäť v najbližšej výplate, je potrebné byť ubytovaní aspoň 2 noci. ak ste manželia, alebo máte rovnaké trvalé bydlisko, môžu si rekreačný poukaz uplatniť obaja. ale to už neviem ako funguje.
takže kľudne jedz, pi, plávaj, hraj šípky, ale len v tom hoteli/penzióne, kde budete ubytovaní

luliu
12. jan 2024

@hellwant ja smutim nad gramatikou vystavý / vystaví 😉 275 je super

hellwant
12. jan 2024

@luliu Jaaaj😁

autor
12. jan 2024

@brezza ved to je tiez velmi pekna suma.

ekira1
12. jan 2024

@simulienka2207
@luliu áno, máte pravdu 🫢 ja platím ubytovanie so stravou okolo tých 500€, viac som nemala, preto ma to poplietlo, moja chyba 😊

ekira1
12. jan 2024

@puertorico obom to nepreplatia, ak sú na faktúre dvaja, ten čo si uplatňuje musí vypísať čestné vyhlásenie, že si uplatňuje sám.

simulienka2207
12. jan 2024

@ekira1 ale áno, preplatia.. my nie sme manželia, dokonca ani TP nemáme rovnaký, mame len spoločne deti 😁😁 A uplatnila som si na partnera a obidve deti. Deti majú jeho priezvisko. Pracujem v štátnej správe, K žiadosti som prvýkrát prikladala aj rodne listy deti (ja som si neuplatnovala vtedy danovy bonus, nemali ich v mojej práci). A potom v ďalších rokoch už nebolo treba nič iné okrem žiadosti a faktúry a dokladu o zaplatení. Ja to využívam každý rok, od kedy sa dá 😄😄😄😄

luliu
13. jan 2024

@ekira1 žiadne čestné vyhlásenie nevypisujem

autor
13. jan 2024

@simulienka2207 a ked nie sme zobrati ale spolocne dieta aj TP, mozem si cez jeho robotu upltatnit aj ja?to znamena 275 x 2 ci ako to myslite? ci v ramci tych 275 mozem byt aj ja aj dieta? tak ste mysleli?

hellwant
13. jan 2024

@simulienka2207 ona skôr myslela naraz ze to nepreplatia v jednej fakture. Cize mali by ste jeden 1 000 eurovy pobyt a vyuzili by ste to naraz.

hellwant
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
13. jan 2024

Určite si ty nemôžeš uplatňovať v jeho robote, žena rozmýšľaj. Myslela to tak, za obaja si uplatnia vo svojej práci z jedného pobytu - napr. ho rozdelia na 3+3 dni