Ako by ste investovali 100 000 eur?

13. apr 2022

ahojte, pisem bez mena, prosim nehnevajte sa. Viete mi povedat vas nazor ako rozumne v dnesnej dobe investovat 100000 Eur? dakujem

nnnuuunnn
13. apr 2022

Do vlastnej firmy, ak máš dobrý nápad 😀

kamarelo10
13. apr 2022

My ideme stavat Zrub v Tatrach.

andrejka1974
13. apr 2022

Kúpiť byt a dať ho do prenájmu

tramtada31
13. apr 2022

Vyzerá, že stále je najlepšie investovať do nehnutelnosti

54tinka54
13. apr 2022

Nehnuteľnosť

zuzanka.zuzu
13. apr 2022

viem napísať iba v BA - kúpiť byt/záhradku/garáž/parking/hocičo, hocikde, aj okrajové časti, postupne sa všade všetko buduje (okrem pentagonu a závodnej ul. 😀 ), otvor bazoš a ideš, lacnejšie už nebudú...

vilma7
13. apr 2022

@kamarelo10 myslím že na to 100000 veru nestačí ani náhodou, alebo?

zitaje
13. apr 2022

Ja by som dala do pozemku, menej starostí, ako s bytom.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
13. apr 2022

V tomto období jedine zlato. Nikto nevie, čo bude o týždeň mesiac, či pár mesiacov. A ho vojne sú celé poznámky a byty, domy celkom nanič. Zlato ma vždy hodnotu a nestráca ju ani počas krízy.

sonkyp
13. apr 2022

nehnutelnost - byt a dat do prenajmu. Najomca ti zaplati mesacne naklady na byt a nieco ti aj zostane, mozes odkladat.

tramtada31
13. apr 2022

@zitaje ale pozemok ti nezarába na seba ako byt, ktorý mozes aj prenajat. Mám známu, ktorá kupila pozemok v pohraničí a má nervy, lebo musí platiť poplatky za vodu, elektrinu, len preto, že ju tam má k dispozícii.

raffaella
13. apr 2022

Byt. Akurát, že v Bratislave už za 100K nekupis ani 1-izbak.

mexico_16
13. apr 2022

Do podnikania.

cosmic_origin
13. apr 2022

Čo tak ísť do banky a poradiť sa tam s nimi.

cosmic_origin
13. apr 2022

@zoro9836 Správe ma byť That's a joke.

savoya
14. apr 2022

Kupit garaze a prenajimat ako skladne proestory.

buberova
14. apr 2022

@cosmic_origin neviem či to je najlepší nápad.. budú ti ponúkať svoje investičné programy s výnosom 3% ročne kde zarobia hlavne oni...

zafir01
14. apr 2022

100 tis nie je málo... No ani veľa.
Zrejme by som s mne priznačnou opatrnosťou diverzifikovala.
70 tis ako investor do developerskeho projektu. A 30 použila na ďalšie investície do nehnuteľností, napríklad pozemky, orne pôdy, lesy. Keďže je to suma za akú stavebný nekúpim. A lesy a irne pôdy sú v pomerne nízkych cenách a dajú sa kúpiť lacno. (hektar ornej pôdy s prístupovou komunikáciou a na hranici inžinierske siete.,sme kúpili pred 13 rokmi za 500 eur)

kamarelo10
14. apr 2022

@vilma7 pozemok uz mame a staci aj tolko na stavbu.

lenkakravcova
14. apr 2022

@buberova Inflácia je momentálne cca 4% ročne. Takže všetky investície s nižším ziskom sú strata.

vanda323
14. apr 2022

@lenkakravcova Good idea 🤗🤗🤗🤗
Normálne som to až po Anglický musela napísať...lebo si to fest výstižne a pravdivo napísala....vo vojne nemá hodnotu žiadna nehnuteľnosť a pri dnešnom svete nikdy nevieš kedy to príde a skade.....
Zlatoooo

oli18
14. apr 2022

@lenkakravcova uz boli casy, nie tak davno, ze zlato padlo. Takze stabilne nie je.

lenkakravcova
14. apr 2022

@oli18 Z dlhodobého hľadiska nekleslo nikdy (nejaký mesačný, ročný pokles, následne prudký vzostup na priemerne stúpanie..)

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilma7
14. apr 2022

@kamarelo10 a ide vám stavať firma alebo svojpomocne?

hellwant
14. apr 2022

@lenkakravcova inflacia je okolo 9%, neviem, či nie už cez 9% , 4% bola za minuly rok, a zvysuje sa. Česi majú ešte vyššiu aj pobaltske štáty. Čiže to nie ne sranda

hellwant
14. apr 2022

No, ešteže ja tieto sumy uz mám dávnejšie investované, teraz je to fakt o držku. Tá firma by bola najlepšie riešenie, ale musíš nielen mať nápad, musíš ho vedieť aj realizovať, zvladnuť Svk byrokraciu.
Ak nemas, a nechceš sa veľmi venovať tomu, tak časť na nejaky byt v krajskom( Blava je draha) meste vlastnych 65 000 až 70 000 plus menšia pôžička cca do 40 000 by na 1 izbak stačila na prenajom. Zbytok časť na zvýšenie vzdelania a časť do širokodiverzifikovaných etf. Ak nie si na vzdelanie tak ten zbytok 30 az 35 k vsetko do tych etf, za predpokladu, že maš aspoň 3 až 6 mesačnú rezervu- ciže ak stratis pracu aby si vedela pokryť nutne vydavky rodiny na to obdobie. Ak nemáš, tak z tej sumy si ju vyčleň a až potom ten zbytok investuj do etf.
Nehnuteľnosti su strasne drahe, ale ak ste konzervatívni, je to to najlepšie pre vás. V Etf budú vykyvy, su to akcie firiem, tam tiez musite prispôsobit pomer akcii a dlhopisov vašej povahe a dĺžke do kedy chcete investovať. Čim viac akcii tym väčší prepad v % môže byť , ale aj rýchlejsí navrat a väčšie zisky. Pri konzervatívnom človeku, ktoreho by emócie dotlačili pri väčšom poklese predať, by som tu sumu rozlozil a zvolil jedno konzervatívnejšie a jedno progresívnejšie portfólio. Videli by ste ako sa to vyvíja. Z toho konzervativnejšieho aj pri poklese , keby sa čosi stalo v rodine by ste mohli vybrať, lebo tam by bol pokles malý a nevybrali by ste z toho dynamickeho,- tam keď je pokles treba ho prečkať alebo prikupiť, nie PREDÁVAŤ.🙂

autor
14. apr 2022

vyplatili by ste hypoteku ?