Aké sú mesačné výdavky na novorodenca?

cukrovavata
17. okt 2023

Vie mi prosím niekto vyčísliť, koľko eur mesačne vychádzajú výdavky na novorodenca? Plienky,obrúsky,kozmetika,oblečenie,prípadne mlieko.. Ďakujem

anjelicek26
17. okt 2023

Toto ti pausalne nikto nevyrata

UM stoji od 6 - 22e krabica za to iste mnozstvo, podla znacky a intolerancii
Ked kojis to mas na nule

plienky vies kupit lidl a aj pampers sensitive, uplne ina cena (ale ked tvoje dieta ma nejakej znacky cerveny zadok ako pavian tak proste nemas na vyber a kupis ine)... to iste obrusky vs. cista voda v umyvadle oplachnut zadocek.. niektore dieta kaka po kazdom jedle, ine kaka raz za 5 dni, tym padom vies prebalovat 6x denne a aj 15x denne...

Kozmetiku nemusis pouzivat uplne ziadnu okrem 2e kremu na zadok - ak ma dieta ekzemy tak toho budes nakupovat velmi vela ci na kremovanie alebo do kupela, alebo aj co sa tyka extra prasku na pranie...

To sa proste neda...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
t1nusa
17. okt 2023

@cukrovavata všetko závisí od značky, ja napr výlučne kojim takže mlieko nekupujem, plienky kupujem výhodne mesačne balenia (pampers cez DMku na mesiac cca 36€), kozmetiku nekupujem každý mesiac (viacmenej používam len gel pri kúpaní na základe odporúčania lekárky, ten máme už 4tý mesiac jedno a to isté balenie, nemíňa sa rýchlo keďže ho používam pri kúpaní minimálne, okrem toho natieram telovym krémom), čo sa týka vlhcenych utierok tak tiež kupujeme výhodne viac kusové balenie, ale pokiaľ si doma tak ich veľmi nepotrebuješ (bábätko umyješ aj čistou vodou v umývadle), čiže treba si to skúsiť nájsť si system ktorý ti bude vyhovovať, čo sa týka oblečenia záleží či chceš nové alebo z druhej ruky

mima1608
17. okt 2023

Záleží aj aké značky kupuješ. Pampersky vyjdú drahšie ako napríklad Babylove plienky. Kozmetika v zmysle sprchové gély a podobne sa pre novorodencov neodporúča.
Dcéra má 4m, sudocrem máme stále prvý, obrúsky kupujem štvorbalenie, snažím sa aj v umývadle umývať, keď sa pokaka (nie vždy sa mi to chce 🙈), ale tie 4 balenia mi väčšinou vydržia celý mesiac, to je 6 eur.
Plienky kupujem Babylove alebo Dada - vyjdú do 40 eur mesačne.
Tyčinky do uší, vatové tampóny a podobne, to sú len centové záležitosti.
Mlieko, ak nebudeš kojiť, ti ukrojí najväčší kus z peňazí. Beba alebo Nutrilon stoja okolo 16-17 eur pixla. Ja teda kojim, ale kamoška vravela, že zo začiatku jej vydržala pixla asi 10 dní, ako bábo rastie, tak je to cca 5 dní. Tak si to zrátaj ☺️

stanulienkat
17. okt 2023

Oblecenie vies kupit v bazariku za par eur. Detto kocik, kresielko. Kozmetika-detske mydlo, Rybilka na zadok. Obrusky nepotrebujes, ak na ne nemas financie. Plienky z Dm-su lacnejsie a lepsie ako Pampers. Mozes kojit, neskor mozes davat umele mlieko.

lulu8491
17. okt 2023

Čo sa týka oblečenia, môžeš kúpiť nové drahé značkované (Lindex a iné) alebo ho môžeš "kúpiť" zadarmo alebo len za poštovné (mnoho mamiciek sa rado rýchlo zbaví oblečenia týmto spôsobom)

simonah73
17. okt 2023

ja som napr obrusky na dieta vobec nepouzivala, resp asi iba par dni pri prvej, potom prisla pediatricka a poradila mi, obycajnu vatu a misku s teplou vodou. a teda balik vaty, ktory vydrzal nejaky ten cas vysiel urcite lacnejsie ako vlhcene utierky bohvie cim napustene.

lucia147852
17. okt 2023

Ako píšu je to individuálne. A záleží aké budeš mat bábätko. Mna 2 mesačná vynde cca 200€/mes. Ale prvá bola atopicka takze tá vyšla omnoho viac. Mozes kupovať najlacnejšie veci ale nemusia sadnúť. Napr lidl plienky u nás vôbec. Len pampers alebo babylove. Takisto mlieko. Jedna krabica 23€. Skúšali sme ešte v pôrodnici bebu, ale z tej grckala. Mozes dojčiť, to je zadarmo. Ale nie každá žena má dostatok mlieka. Takze celkove náklady na dieťa zistíš až keď sa narodí 🤷🏽‍♀️ stačí menší zdravotný problém a už sa tie sumy šplhajú vyššie

cukrovavata
autor
17. okt 2023

@lucia147852 Potrebujem to uviesť do návrhu na súd ohľadom výživného. Mám 7r dieťa, ktoré nebolo žiaľ kojene ,používali sme mlieko Hipp a viem, ze už pred rokmi to vyšlo dosť draho. Keďže sa ceny rokmi pomenili,chcela som vedieť cca koľko také bábätko vyjde mesačne,pri používaní kvalitnejších veci od plienok až po mlieko ci oblečenie.

veronikam33
17. okt 2023

Mam bezproblémové dieta ( bez zdravotních problémov) ale nekojim, vychadza ma na cca 80€/mesiac mliecko kupujeme bebelo z dr. max, drogeriu z DM, oblecenie som podostavala tak, ze do 9 mesiaca nemusím kupit nic, obliekla by som aj dve deti, kolisku, kresielko, kociar, prebalovaci pult, vajíčko, hraciu deku, hrkálky, hračky, vaničku všetko som dostala, kupovali sme v podstate na začiatok iba fľaše, cumle, látkové plienky na poradňu nové, monitor dychu, takze je moje dieta veľmi ekologické 😊

luckajozko21
17. okt 2023

@cukrovavata bezproblemove dieta, kojim. Plienky DMkove, waterwipes, oblecko lindex&HM, ale par veci som kupila aj v bazari. Mesacne objednavam bud z nejakej lekarne alebo zo stranok ako je grizly 'speci' potraviny (akoze pre dieta cestoviny, orieskove pasty,kase a taketo veci). Mame babybjorn, bugaboo kocik, cybex autosedacku, sestrice nosic, montessori preliezky a taketo 'nie je to nevyhnutne, da sa to aj lacnejsie, ale je to pohodlne' srandy. Vydavky si znacim a vychadza to na 200e/m zatial za 2023.

lucia13022023
17. okt 2023

Novorodenec nás vyšiel minimálne.
Plienky sme používali pampers Harmonie - 11. 95 50ks, kupovali sme dvoje čize dokopy 24e.
Oblecko mal čisto lindex rastúce - vydržalo mu to veľmi dlho.
Vlhcene 4 balíky tie babylove cca5€
Mlieko na predpis, doplácali sme 17€ za 5 krabíc.
Kozmetika nič. Jeden sudokrem a to je všetko 🤣
Takže dokopy ani nie 100€

suzitok
17. okt 2023

u mna dieta do cca 8mesiacov bez nakladov v podstate...dojcila som a oblecenie a vybavicku som kupila pocas tehotenstva....kupovala som jedine plienky, mozno dokopy za 20-25€ mesacne...svagrina ma teraz 5mesacneho a veci ma po starsom a tam detto, naklady takmer ziadne, dava mlieko z DM a plienky z Lidla, mozno 50€ mesacne
Ak budes davat UM, tak si vyrataj kolko toho bude treba mesacne, kludne zarataj oblecenie, vlhcene utierky, hracky, kozmetiku, plienky

kati301
17. okt 2023

@cukrovavata my mame každý mesiac náklady 200€ + plávanie 150€ na 8.týždňov. Čiže 275€ mesačne 🙂

cukrovavata
autor
17. okt 2023

@kati301 A dieťatko máš aké veľké? Keďže už chodíte aj plávať. Vieš mi tie výdavky aj približne rozpísať, koľko eur a za čo?Ďakujem

suzitok
17. okt 2023

@cukrovavata ak sa dieťa este nenarodilo, ziadny sud nebude ziadat zoznam vydavkov nan...ak si s otcom dietata nezila uz pocas tehotenstva, tak mozu ziadat napriklad rozpis, co si doteraz kupila, vybavu, postielku, kocik, vanicku, neviem co vsetko...
nemozes predsa vycislovat predpokladane naklady, ked este ani nevies, co vlastne tie naklady budu...
a ak si mala vydaje pocas tehotensta, na seba, napriklad platene prehliadky, vitaminy pre tehotne, to si tiez mozes dat ako minute peniaze v suvislosti s tehotenstvom, tam sa tusim da ziadat aj dodatocne o preplatenie casti nakladov

lucia147852
17. okt 2023

U mna mlieko 5x23€ ( v dr max stojí 26€ to iste), čiže cca 120€, plienky, bepanthen, drogeria 100€, oblecko okolo 50€, teraz budem kupovať fusak so vajíčka ako mimoriadny výdavok. Uviedla by som okolo 250€-270€
Ale ak dieťa ešte nie je na svete zatiaľ máš nárok na polovicu nákladov na výbavičku (kočík, postielka, vajicko, oblecko, fusak,…)
Ďalej platené sono, a iné výdavky s teho tiež mozes pýtať)

kati301
17. okt 2023

@cukrovavata aktuálne má 8mesiacov.
Plienky 25€/mesiac, mlieko 75€/mesiac, lieky(vitamíny, probiotiká) cca 20€/mesiac, dojčenské vody 20€/mesiac, drogeria cca 20€(vlhcene servítky, krem na ritku, krem na telo, dudliky atd, čo proste treba v ten mesiac, každý mesiac je to nieco iné) zvyšok buď na extra veci-nejaké hračky, veci do izbičky alebo oblečenie. A mimo toto jej ešte platím 30€ mesačne poistku so sporením. A plávanie 🙂

cukrovavata
autor
17. okt 2023

@lucia147852 Aké mlieko používate? Áno,o preplateni výdavkov za vybavicku viem...to už mám zrátané. Riešim to všetko cez právnicku, ide podávať viacero návrhov na súd. Len chcela odolná vedieť, či jej viem zrátat približne mesačne výdaje. Otec dieťaťa ma mesacne cca 2900e, takže dovoliť si platiť môže.

kristinapetronela
17. okt 2023

Malé dieťatko skoro nič .veď plienky popros aj babky ,súrodencov nech donesú keď prídu na návštevu .teda ak sa budú pýtať čo vám priniesť 🙂 a potom to je horšie škôlkar,školák .... Teraz skôr šetri alebo už kupuj oblecko na pol ročné dieťa ...hlavne mikiny vynosi tú istú veľkosť dvojmesačné aj sedemesacne

lucia147852
17. okt 2023

@cukrovavata ja používam nutrilon César biotik. Ale aj profutura obyčajná stojí cca toľko

zafir01
17. okt 2023

@kristinapetronela prečo by mala prosiť ? Otec dieťaťa zarába takmer 3tis€. 🙂 . Nie je nikoho povinnosť nosiť plienky . Keď donesú , využijú sa .aké autorka potrebuje vyčísliť stabilnú sumu kazdy mesiac od otca ,ktorý má nadštandardný príjem

zafir01
17. okt 2023

@cukrovavata
U nás pred 1,5r
Plienky Pampers premium plus balík vlhcenych + spotreba sudocremu (50€)
Mlieko 5 krabíc ( 70-140€ podľa druhu )
A ostatné oblečenie ,to zrátať neviem , do 3 mes som mala hodne veci od starších detí , prípadne od oka ,nech som kúpila za Max 50€ nejaké vecičky ,overaliky a bodycka z bazara tu z mk.
Vitamíny ,probiotiká , poprípade lieky .
Cakom prask od narodenia do roka cca 200€ mesačne ( nerátam zaciatocnu výbavičku ako postieľky ,kočík a pod )

suzitok
17. okt 2023

ak to spisujes s pravnickou, iste to nie je jej prve riesenie vyzivneho a velmi dobre vie, kolko treba na dieta..cize by ta tym nemusela vonkoncom trapit, ked sama nevies vycislit buduce naklady a do navrhu sa to da sikovne zakomponovat, aby to vyzivne bolo v uspokojivej vyske

bluehorsee
17. okt 2023

@cukrovavata v tom pripade si staci pozriet ceny produktov na nete. Plienky tam viete hodit napriklad to trojbalenie pampers-to by malo byt cca mesačné balenie. Kozmetiku zhrnut do celku napríklad 30 eur(vlhcene, umyvanie, zadocek,pranie) oblecenie smelo aj 100 eur. A mlieko takisto pozrite v googli mesačné balenie.
Poviem to tak hnusne ale pokiaľ vás nechal tehotnú tak by som ho na vašom mieste ošklbala ako sliepku.
Žiadne také pred súdom jojkať že oblečenie z bazáriku, alebo že kojíte... To súd vôbec nemusí trápiť. Navyše ak aj kojite tak vitaminy pre dojciacu matku tiez nie su zadarmo(nehovoriac o potrebach na dojcenie ako klobuciky, masticky na bolave bradavky...) A ani pre bábatko. Len obyčajný cebion, vitamín D alebo BabyCalm na bruško stojí dosť veľa. Výdavky na novorodenca sa odvíjajú od mnoha faktorov, či už lieky, potreby na dojčenie, fľašky, cumle, sterilizator... Navyše v zimných mesiacoch náklady stúpajú, treba deku, fusak, viac oblečenia, kombinézky a podobne. Čiže v kolonke oblečenie si prismažte. Keď aj budete argumentovať tým, že nakupujete len klasiku v tescu. 3pack pyžamiek? 20 letí ako nič. To ako si budete s výživným nakladať a čo budete uprednostňovať je na vás, súd to skúmať nebude. Poriadne otecka vytraste na tom súde, on si môže peniažky zarobiť, vy sa budete starať o bábätko. Len aby vám nič na malé nechýbalo a nemusela sa po nociach mordovať s tým, či máte za čo kupit co treba. Lebo novorodenec nie je len plienka, mlieko a oblečenie.... Zabudla som na hračky-lebo dieťa treba vyvýjať aj po psychomotorickej stránke☺️
Ja by som si vypýtala minimálne 300 eur.

bluehorsee
17. okt 2023

@bluehorsee az teraz citam ze otecko ma 2900 eur prijem... Takze plati dvojnasobne co som napisala vyssie. Dieta sa ma mat tak dobre ako jeho rodic! A pytala by som aj peniaze na seba ako matku jeho dietata, ktora samozrejme nemoze ist do prace a nema si ako zabezpecit prijem. Panko nemoze chodit vybliekany v Gante a matka jeho dietata otacat kazde euro nad plienkami v lidli alebo vecickami z druhej ruky.
Drzim vam palce❤️

cukrovavata
autor
17. okt 2023

@bluehorsee Ďakujem 🙂 Určite ho šetriť nebudem,dúfam,že ma právnicka dobre zastupi a ze to vyhráme. Ide totiž o to,že ho doteraz vôbec nezaujímalo,či mám za čo nakúpiť vybavicku a pod...nedostala som od neho na nič ani cent. Keby som nemala nasetrene tak neviem.... Jedine co dokázal za 9mesiacov je ma urážať a vyhrážať sa mi...čoraz horšie, len sa to stupňovalo. Tak som sa obrátila na právnicku. Už sme preskakali problémy s rodným listom, najprv ani nechcel ísť uznať otcovstvo a nesúhlasil s menom aké som vybrala..Ale dohodli sme sa. No mam to ,,veselé ". Už len mat šťastie na dobrého sudcu 🙂

kristinapetronela
17. okt 2023

@bluehorsee presne je iné ,keď sú pár alebo manželia a čakajú dieťatko tak majú istú sumu čo minú na dieťatko ale ak ju nechal tehotnú tak by som tam ešte aj vatove tyčinky počítala . To nie je chlap

terry658
17. okt 2023

@cukrovavata ja mám teraz 3 mesačné bábo. Mlieko, vláknina do mlieka a plienky za mesiac 200 eur. Keď k tomu prirátaš nejaké oblečenie tak aj 250 eur. Nejaká kozmetika a lieky to sme už cez 300 eur.
Veľmi záleží ako rýchlo bábo rastie (ten náš má v troch mesiacoch už 74ku a je mu len tak tak, čiže zachvíľu kupujem ďalšiu veľkosť), či kojíš alebo nie, či má dieťa koliky a potrebuje lieky, ak má len blbu mliečnu chrastu tak šampón na ňu stojí cez 10 eur. Prosto je veľmi veľa vecí čo sa nazbiera. Takže rátala by som tých do 400 eur so všetkým.

gvenduska
18. okt 2023

To je individuálne