Zmysluplné kreslené rozprávky

lucilaines
5. okt 2023

Baby poraďte mi prosím. Mám 5 a 3 ročńych synov, pred spaním pozerávajú tak 20 minút telku. Máme youtube a netflix. V podstate doteraz som im nechala v rámci možností voľnosť čo chcú pozerať. Teda zakázala som rozprávky , ktoré ešte podľ mňa nie sú vhodné (Pokémon a pod), ale mohli si vyberať. Najskor sa to pohybovalo okolo Blippiho, Binga, Labkovej patroly a podobne, s čím som bola pomerne ok. Ale pomaly ako starší rastie tak sa mi to začína vymykať spod kontroly. Začína pýtať strašné hovadiny. Nie vyslovene nevhodné veci, ale totálne blbosti bez obsahu, bez pointy , Vlad &Niki a podobne. Nechcem, aby to pozeralval nejako pravidelne, ale tie úplne detské programy ho už nebavia, Pokémona, Sonica či Spidermana ešte nechcem a neviem nájsť nejaku vhodnú alternatívu. Viete mi prosím vás poradiť niečo nie dlhé, dostupné na youtube, s normálnym príbehom a pointou? My sme sa v tom youtube nejak zacyklili, že teraz všetky návrhy čo to vyhadzuje sú kraviny.

bublinka1426
5. okt 2023

Volam sa Cailllou.

zuzitko74
5. okt 2023

Bol raz jeden život
Bol raz jeden vynálezca
Bol raz jeden človek

jan510
5. okt 2023

Bing

jarmila2010
5. okt 2023

Franklin...kratke naucne pribehy..velmi pekne rozpravky...

https://www.youtube.com/watch?v=jcnsZxJOYfM
kacena4
5. okt 2023

bol raz jeden zivot, clovek... - je to naucne a ma to mnozstvo casti, moji na tom ficali dost dlho, popr. ak si veriaca alebo ti takyto obsah nevadi tak youtoube - studio nadej, je tam toho mnozstvo napr. https://www.youtube.com/@StudioNadej/search?que...

bublinka1426
5. okt 2023

bol raz jeden zivot je mega.

sandri
5. okt 2023

Rozpravky nasho detstva - Gumkaci, Medved Balu, potom je pekne Maly rytier Trenk, Franklin, u nas velmi ficala aj Masa a medved, Tom a Jerry.

aalt
5. okt 2023

Labkova patrola, Mickeyho klubik, Krtko, Masa a Medved, My Little Pony (ale mam baby 😉 ). U nas frcala aj Pa a Pi. Tie bol raz jeden ... ich nejak nebavili.

zznmsk
5. okt 2023

Na Netflixe Llama llama

deedol
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrianasmolko
5. okt 2023

@lucilaines ahoj
moj 5 rocny ma rad esa z pralesa

deedol
5. okt 2023

nas 5r teraz pozera pat the dog, nie je to mega naucne, ale ani nejako hrozne. minule si pytal belu a sebastiana, vraj to videl u starych rodicov, tak po patovi vyskusame to. inak sa len pripajam do temy, tiez ma to zaujima.

heidy222
5. okt 2023

Vie mi niekto poradiť, ktoré z týchto rozpráviek sú na YouTube alebo Netflix po slovensky? Teda nie po česky. Kvôli tomu že deti malo hovoria po slovensky, tak nech sa učia

tatianaba
5. okt 2023

@heidy222 Volam sa Caillou je po slovensky na youtube. Velmi pekna rozpravka. Malemu sa to paci a mne tiez. Je to realne, naucne.

nikus93
5. okt 2023

U nas jeden cas islo aj rozpravky lisky a vlka, kniha dzungli, lessie

adrianasmolko
5. okt 2023

@lucilaines a 2,5 rocny ma rad chugington to su vlaciky

sandri
5. okt 2023

Este mi napadlo Poziarnik Sam, Postar Pat - to je oboje celkom poucne a v tomto veku na tom decka velmi ficali.

ikonica
5. okt 2023

Bimbamkuku...na youtube... a vlad a niki pozerala aj moja trojrocna a to som jej hned blokla vo vsetkych jazykoch ake som nasla... strasna hovadina a pomaly sa zacinala spravat ako tie decka... nase pozeravaju turbo tv alebo jojko ci rik alebo este disney junior...

vulka
5. okt 2023

@lucilaines A neskúšali ste rozprávky na počúvanie? Našich to v tom veku veľmi zaujalo.

michu_
5. okt 2023

bol raz jeden clovek som ja dokonca aj stopla,lebo sa v kazdej casti bili a zabijali, to je podla mna pre starsich az.
nasi v tom veku pozerali asi toto: pane, podte si hrat, minuscule, pingu, psicek a macicka, od kuka do kuka, kremienok a chocholusik a tieto stare ceske, vila amalka a pod./ , skala papuchalku /na youtube a kukajto/ ;)

floren
5. okt 2023

Neviem,či je na YouTube, ale skus pozrieť Anna a jej kamaráti a Statočne autíčka

gebrielka1
5. okt 2023

@lucilaines
Heidi - sú celé dve série kreslené po slovensky na YouTube, veľmi pekne spracované.
Bambuľka.
Malého by mohol baviť ešte aj Macko uško.
Jajo a Pajo.
Požiarnik Sam. Poštár Pat. Pa a Pi.
Náš les ( vlk Ďuro, maco Bonifac, kuna Hortenzia , ...)
Včielka Maja
Pingu
Pat a Mat
Rozprávky líšky a vlka
.

lenkike
5. okt 2023

@lucilaines my našim púšťame z YouTube všetky rozprávky, čo si pamätáme z nášho detstva ako večerníček...napr Ja som budík, budíček, tie rozprávky s deduskom vecernickom, Snehuliacke rozprávky, Bol raz jeden zámoček, bol raz jeden hrad, Jurošík, Maxipes Fík....

bubinko1506
5. okt 2023

U nasich fungovali Smolkovia, Gumkaci, Medved Balu, Kacerovo, Franklin, Rodinka lisok a jazvecov, Bol raz jeden zivot, Kniha dzungli, Lassie, Vcielka Maja, Krtek a panda, Statocne auticka

aliaray1
5. okt 2023

@lucilaines

Peppa pig v anglictine
Harvepino
Macko usko
Ja som budik budicek
Matko a Kubko
Klincek
Krtek

lauriinkaa
5. okt 2023

@lucilaines naša pozerala Heidi, na yt sú všetky časti v sk. Pozerali to s veľkým záujmom aj jej bratranci podobného veku, možno zaujme.

maribell
5. okt 2023

Za mňa aj malý medvedík 😊

daniela2202
5. okt 2023

@lucilaines macko uško 😁

lulupity
5. okt 2023

mame tiez doma 5 a 3 😉

Yakari
Maly princ
Miazgovci
Bratislavske rozpravky
Orlie pierko
Ako zajac prekabatil leniveho horara
Ronja
Vesela farma
Matko a Kubko
Priserky z Lochneskeho jazera
Barbapapa
grizzy and lemmings
kacerovo
medved balu
gumkaci
rychla rota chip a dale
stare vecernicky

audio :
najkrajsie rozpravky opus

denkabemommy
5. okt 2023

Za mňa je super aj Bluey. Na prvý pohľad taká blbosť ale keď som sa zapozerala s deťmi tak 1. Je to vtipné 2. Sú tam rôzne nápady na spoločnú hru 3. Je tam zobrazený rešpektujúci prístup 👌