Monitor dychu je potrebný ?

kajka4949
3. jan 2021

Ahojte mamičky dvojičiek alebo čakateľky dvojičiek 🙂 chcem s sa s vami poradiť či je podľa vás potrebný a užitočný monitor dychu pre bábätká ? Stretávam sa s rôznymi názormi ale je to skôr od ľudí ktorí ho ani nemajú odskúšaný. Ďakujem 🙂

adula12
3. jan 2021

pri dvojickach urcite odporucam. je dost pravdepodobne, ze sa ti narodia mensie, takze sledovat dychanie bude urcite super. ja som mala pri synovi a veru raz mu to zachranilo zivot. radsej mat semtam poplach ako prist o dieta...

denden77
3. jan 2021

ja mam pri nom podstatne lepsi pocit 😊

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
3. jan 2021

nikdy som nepotrebovala...

diaalex
3. jan 2021

@kajka4949 jednoznačne dôležité, dvojičky a viacerocata sa rodia mensie a aj ty budeš kludnejsia

andrejka1974
3. jan 2021

Urcite ano pri dvojickach urcite mojmu synovi zachranil zivot

ruzasipova
3. jan 2021

@kajka4949 Kamoske pipajuci monitor “zachranil” dieta.

karhu
3. jan 2021

mali sme, nelutujem, odporucam👍

nikpa
3. jan 2021

@kajka4949 pri dvojičkach je este potrebnejsi ako inde. Zvyknú sa rodit predcasne, so slabo vyvinutymi pľúcami alebo inymi nedokonalostami. Je to záležitosť par desiatok eúr a môže zachrániť život tvojho dieťaťa, tak si sama odpovedz, ci ho potrebujes alebo nie. Ja som ho mala a za mna je to ta najdôležitejšia vec ktorá by mala byt povinna v každej vybave pre dieťa.

vilma7
3. jan 2021

Ja som tiež mala ale nepoužila ani raz, deti spali pri mne. Ale pri dvojičkách to zrejme využiješ.

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliatko18
3. jan 2021

Neviem si predstavit fungovat bez neho, syncek sa narodil predcasne, po porode bol ozivovany a nejaky cas na umelom.dychani. uz ma skoro 9 mesiacov a stale dost casto kontrolujem, ci dycha. Proste som sa zatial toho strachu nezbavila. A hoci nastastie nam monitor nepipal ani raz, radsej ho mat. Monitor berieme so sebou vsade. Pri dvojickach to bude jedna z najdolezitejsich veci, co budeme zhanat.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
3. jan 2021

my sme pokojbejsi ze ho mame najma ked niekedy spi dlhsie

lienka9
3. jan 2021

@kajka4949 mali sme a bola som kludnejsia.nieje to povinne,ale za klud na dusi to rozhodne stoji 🙂

lienka9
3. jan 2021

@kajka4949 mali sme a bola som kludnejsia.nieje to povinne,ale za klud na dusi to rozhodne stoji 🙂

janulka2805
3. jan 2021

@kajka4949 Ahoj 🙂 ja som tiež nad tým uvažovala, ale urcite si kúpim... Istota je istota 🙂 Síce nám treba 2 krát kúpiť, ale tie peniažky za to určite stoja 😊

brezza
3. jan 2021

Mala som a bola som o dost kludnejsia. Mala som ho pozicany z porodnice za 36€ na pol roka. Kamaratkinej sestre zomrel polrocny syncek na syndrom nahleho umrtia. My sme nemali nikdy falosny poplach, len ked som ho zabudla vypnut. Ale radsej takto ako potom lutovat.

dr_smajlik
3. jan 2021

Mali sme pri oboch deťoch. Nebyť monitoru dychu, dnes už by som možno chodila páliť dcérke sviečku na cintorín, prestala v noci dýchať a vďaka monitoru sme zakročili včas.

lusyc
3. jan 2021

Určite mať a pri dvojičkách, či predčasniatkach ani nerozmýšľať, že nie. Nám piplo v noci pri oboch deťoch.

sandra163
3. jan 2021

Mám tri deti a pri všetkých troch som si ho požičala v nemocnici, kde som rodila. Pri prvých dvoch mi nepipal ani raz, keď nepočítam situáciu, keď som ho zabudla vypnúť 🙂 Teraz máme takmer 5 mesačné bábo a pipal nám dvakrát. Neviem, či to nebol falošný poplach, lebo malá po vybratí z postieľky okamžite reagovala, ale tak či onak, určite je to najlepšia investícia. A naše deti nám za to rozhodne stoja. Takže za mňa monitor rozhodne áno.

hailey1
3. jan 2021

@kajka4949 my mame pozicany z nemocnice a je to fantasticka vec... babatko nepocujes tak dychat ako dospeleho a monitor ti krasne blika pri kazdom nadychnuti, s kludom mozes spat. Vyuzivame ho denne a urcite aj predlzime pozicanie...

majamat
3. jan 2021

my sme ho najskor nekupovali,a le ked mi ho znama ponukla, tak som vzala, dcera mala reflux a v 4m sa mi skoro zadusila mliekom, ked sme spali. reflux je pomerne bezny a nezavazny,a le mozu nastat aj zavazne komplikacie.

gbgb
3. jan 2021

@kajka4949 da sa pozicat za 37€ na pol roka aj v poridnici. Nebudes sa strhavat kazdych 15min zo sna ci dychaju a lepsie sa vyspis.

janulka2805
3. jan 2021

Prosím vás, neviete ako to je pri dvojičkách, či v pôrodnici požičajú dva monitory či len jeden?😊

nikpa
3. jan 2021

@janulka2805 pre kazde bábätko ti požičaju ale je to samozrejme za 2 poplatky. Ale to je len na 6 mesiacov a musis ho vratit, co je podla mna málo. Radsej by som tie peniaze za zapožičanie hned investovala do vlastných monitorov.

janulka2805
3. jan 2021

@nikpa Aha.... No veru to radšej asi kúpime... Ďakujem 🙂

kajka4949
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misana84
3. jan 2021

union zapožiciava zadarmo na polroka...a velmi rychlo to aj vybavili aj prisiel...parkrat nam to pipalo ale neviem ci naozaj prestala dychat alebo plany poplach lebo ked sme pribehli spala tvrdo a len otvorila jedno oko co sa deje