Zobrať dieťa na dovolenku k moru?

jespera
24. jún 2011

Maminy - mam 20 mes. dcerku, rozmyslam ze pojde s nami na dovolenku - len vsetci ma odhovaraju - let, transfer, strava, voda, horucava, spanok denny - nocny...ale vsade mozne citam ze taketo male deti chodia k moru aj som videla..ale je to potom fakt o dovolenke - ci o strese? dakujem za skusennosti.

zuzikkaa
24. jún 2011

ja by som volila napr cestu autom a destinaciu Taliansko,,Chorvatsko...nieco blizsie kde sa da prist pocas noci a drobec to prespi...A vybavit iba ubytovanie kde si mozte varit sami tak vies co bude mala jest 😉
neviem ci by som riskla lietadlo ked nahadou bude 5hod meskanie mala bude nervozna atd...autom skor niekde zastavite ked je treba
osobne skusenosti nemam,,ale chystame sa toto leto do Tal. autom 😀 😎 😀

lilly864
24. jún 2011

Cestu lietadlom- ak bude kratšia -1-2 hodiny by mohla zvládnuť lepšie ako dlhú cestu autom, hoci aj do Chor. , obávala by som sa akurát klímy v lietadle, ja som z nej vždy prechladla. Zas ale na druhej strane, ak ochoriete alebo čo ja viem, je to horšie to riešiť..Náš malý má teraz 2 mesiace ale takto o rok chceme určite ísť niekam k moru, preto ťa plne podporujem - choďte, možno budete prekvapení, ako sa bude malej páčiť vo vodičke atď. Držím palce🙂)

azarijka
24. jún 2011

zalezi aku mas dcerku, ako reaguje na zmeny, ci je kludas a v pripade meskania sa v pohode zahra niekde na lavicke,alebo je to sidlo a bude nervozne pobehovat po letisku 😉 alebo ci v pohode zaspi v cudzom prostredi.... sama podla toho usudis ci to bude pre vas relax alebo stres.
nasa bude mat takto o rok presne ako tvoja a chcela by som s nou ist k moru ak sa podari 😉

estterka
24. jún 2011

ja z vlastnej skusenosti,zijem v spanielksu,mozem doporucit cestu lietadlom.predsa len,pri dlhsej ceste v aute je dieta v sedacke priputane,unudene,nervozne..v lietadle sedi na rodicoch a nasa dcera zvlada bez problemov 5 hodinovy let a plus cesta na letisko z letiska,na letisku pobyt atd. co sa stravy tyka,tak si treba zistit,ci ti v hoteli pre nu nieco pripravia,ak nie,v najhorsom kupis vyzivu. ak sa chcete vyhnut horucavam,tak je idealny ist vacsinou v septembri,more bude rozohriate,ale uz nebudu take horucavi. deti su velmi prisosobive 🙂

nelynka18
24. jún 2011

nas maly mal 22 mesiacov a sli sme v noci autom do chorvatska a celu noc prespal ani nevedel 😉 ako tu uz ktosi spomenul zalezi na tvojej malej ako na nu vplyvaju zmeny a voda,strava to sa da zariadit,let neviem lebo moj maly este neletel ale nemyslim si ze by to mal byt problem,lietaju aj mensie deti 😉 pokial vsetko pekne naplanujes,informujes sa o krajine a o stravovani a podobne malo by byt vsetko ok 😉

lucy1990
24. jún 2011

Ja mozem dovolenku s malym dietatom len odporucat, ale kazde dieta je ine, takze mamina by mala citit ci si to vie alebo nevie predstavit. My sme isli letecky, z Viedne na Sardiniu, odlety boli casovo dost zle, ale male deti to prezivaju lepsie ako dospely 😅 Kocik sme si pohli ponechat az do lietadla, takze kym sme cakali na odlet si mala pospala, let trval hodinu aj styridsat minut, tak pri vzlete a pristani som jej dala prsnik a pocas letu ked sme nemuseli byt priputani tak preskumala lietadlo, dostala ovocnu vyzivku, uletelo nam to rychlo. Transfer na hotel prespala v autosedacke, a potom som ju len prelozila do kocika a spala dalej aj na hoteli na terase. A to chcem podotknut, ze moje dieta spavalo doma len 1x denne hodinu, ale tam spala aj 4x denne 😅 a upravilo sa to aj doma a spava mi viac. Co sa tyka samotnej dovolenky, tak samozrejme sa treba dietatu venovat, udrziavat ho v tieni, takze asi tazko prelezis cely den na plazi ako keby ste isli sami - to moze byt pre niekoho narocne, ale mojej staci dat v kociku rozok do ruky, alebo jablko a mam pol hodinku k dobru 😅 takze v tomto su deti individualne, videla som na plazach rodiny s detmi ktore mali rozlozeny stan a tam sa hrali, ale mam pocit ze cim je dieta starsie, tym tazsie ho ustriehnes. My sme velmi vela pochodili ostrov na pozicanom aute, zvladli sme vsetko v zravi a spokojnosti. Mala ma strasne rada vodu, aj hranie v piesocku sa jej pacilo, takze myslim ze aj ona ma dobre zazitky. Ale na zimu planujeme ist sami 😵 A este co sa jedla a pitia tyka, ja som brala ovocne aj zeleninovo masove prikrmy v skle, a na pitie Lucky, ale to je tiez problematickejsie pri vacsom dietati a asi by som volila apartman. Pre mna dovolenka znamena full servis, kde sa o nic nemusis starat - teda ked s dietatom tak len o dieta...treba si to premysliet...

matiniki5
24. jún 2011

Ahoj my sme boli s malym ked mal 11 mesiacov a bolo to super. Zo stravy sme ku skoro vzdy vybrali, co si mohol dat aj on. A ked nie tak sme mu kupili vyzivu v obchode. Len urcite treba vyberat destinaciu a hotel vhodny pre deti. A este je super ak nebudete mat klasicku hotelovu izbu, ale tzv. apartmanik. My sme to mali, bola tam obyvacka a spalna. Ked spal my sme mohli byt v tej obyvacke a v obyvacke bola mala chladnicka, dvojplatnicka, maly hrniec. To bolo super ked som chcela dat malemu aj nieco na izbe, ze som to mala aj kde zohriat... A cesta bola uplne v pohode. Cestu spat celu prespal, cesta tam trochu plakal pri odlete, dala som mu cajik a potom sa ukludnil a hrali sme sa.

jankako
24. jún 2011

ja by som šla.ale nie do Egypt ,Turecko a pod..skor do takých europskejších destinácii.Chorvátsko,Taliansko,Grécko..Z Egypta som si ja sama doniesla žalúdočné potiaže a nebudem riskovať s dieťaťom..

jaaty
24. jún 2011

Jespera, s Hankou sme boli prvý krát v Egypte, keď mala 24 mesiacov. Nemala absolútne žiadny problém s jedlom, či spánkom. Lietadlo zvládla bezchybne. Horúčavy - boli sme v júni, neboli - cez obed spáva a spávala- Neochorela, nepotrebovala žiane lieky- hoci lekárka nás dôkladne zásobila.
.... doteraz spomína na Oscara (ťava) na pláži, či kúpanie v bazéne a pesničky z večerného programu pre deti si pospevuej doteraz. Takže o žiadnom strese sa hovoriť nedá 😉
Minulý rok sme boli v Grécku a teraz idem do Turecka. Od 1 júna, čo sme zapaltili zájazd sa balí a pripravuje si hračky na komodu. Denne "otravuje" kedy už pôjdeme do toho Turecka 😀 😀 😀 a nesmierne sa na to tešííííí.
Takže ak môžete, neváhajte a choďte

pici
24. jún 2011

my sme boli partia s kamoskinou malou ked mala presne rok. najlepsia dovolenka, spala v noci, spala cez den v kociku na plazi, brali sme vela veci sice pre nu, kocik, postielku , vyzivky atd... co bolo narocne ale dovolenka bola uplne super... boli sme v tunise... more sa jej pacilo, piesok. cez najvacsie slnko sme sa hrali na hoteli alebo sme boli len v tieni, ziadne problemy s nicim neboli... mala dodnes kuka dvd ze chce vidiet dovolenku ked bola babatko

vieruna
24. jún 2011

My sme absolvovali s tigrami vo veku tvojej dcerky aj letecku dovolenku aj dovolenku autom. Nepriklanam sa ani k jednej a obe odporucam 🙂 Drobci perfektne zvladli aj 10 hodinove meskanie lietadla, ked sme boli dokonca cely cas zavreti v letiskovej klimatizovanej hale. Nasledny soplik vyriesilo more za pol dna. A tak isto perfektne zvladli aj nocnu cestu do chorvatska. Zvladli turecku stravu, aj moje rychlovky v chorvatsku. Deti podla mna vseobecne vsetko znasaju lepsie ako od nich ocakavame. Ale na druhej strane, zas necakaj relax. Nemusi to byt zrovna stres, ale vyvalovanie pod slnecnikom tiez nie 😉 Urcite vam to viac da, ako vezme. Stastnu cestu 😵

denduska
24. jún 2011

Tak my sme boli s oboma - minuly rok. Starsia mala presne 2 roky a mladsia presne 4 mesiace 😅 😅 Boli sme letecky na Rhodose, s meskanim lietadla a vsim vsudy cesta trvala od 17.00 do 1.30 v noci 🙄 🙄
Malicka sa mala uplne najlepsie. Len jedla a spala 😀
Starsia je velmi narocne, hystericke dieta ktoremu vsetko vadi, ale vsetko zvladla, mala sa tiez dobre. Stale si pozera fotky a komentuje kde vsade bola.
A to v tom case tam bolo 42 stupnov cez den a 28 v noci 😅 😅 a este aj osypky 😀

Je to presne o tom, ci sa bojis ci nie, ja som sa nebala, mm sa bal, bol stale v strese ci sa detom nic nestane, tak si to sam trosku pokazil a potom banoval 😅

Ozaj. vsetci co nas odhovarali ani nikdy neboli poriadne pri mori, nieto este s malym dietatom 😝

andreaju
24. jún 2011

Ahoj,nasa mala ma takmer 2rocky..minuly rok sme boli v Bulharsku, let perfektne zvladla a aj pobyt,tento rok 5 h let bol narocnejsi,ale dalo sa.Treba ukludnit seba 🙂 a tatina a potom bude kludne aj dieta 🙂 ..a dobre si pozistovat info kam ides ohladom stravy,vody,obchodov,ked bude treba dokupit napr. plienky.

evabb35
25. jún 2011

Dvojročné deti chodia k moru bežne a aj letecky. Záleží samozrejme, do ktorej destinácie sa chystáte. Každé dieťa je samozrejme iné. Keby si videla prímorské letoviská - dojčatá, batoľatá sú tam bežné. Väčšina prímorských stredísk je už vybavená tak, že sú tam bezbariérové chodníky, parky s lavičkami, kde môžeš v pohode kočíkovať.

radlinka
25. jún 2011

Zavisi od teba, resp. vas rodicov, ako sa dokazete skonfrontovat a byt flexibilni, ako dokazete cestovat a vlastne aj vysporiadat sa s letom, cestou, batozinou, s mensim-vacsim stresom, vhodnym vyberom destinacie, typu stravovania, hotela, rozvrhu dna a moznosti vyuzitia dovolenky a sprijemnenia si chvil v ramci celej rodiny.

Cele je to na vas rodicoch a je vhodne vybrat pre male dietatko hlavne Europsku destinaciu, blizsie krajiny sa daju absolvovat aj autom, ale doporucujem radsej cestu lietadlom i ked batozinova hmotnost je obmedzena na kg.

Inak ak ide vsetko fajn, tak dovolenka stoji zato a urcite si ju pekne uzijete na krasnom mieste. 🙂 Treba skusit na vlastnej kozi a netreba sa strachovat, hlavne si uzivat krasy krajiny, prirody, mora a pohody 🙂

samulko1
25. jún 2011

určite sa netreba báť, my sme boli minulý rok na Makarskej dcéra mala 7,5 mesiaca..išli sme na noc celú cestu prespala zobudila sa raz na kojenie a potom až ráno...pritom doma sa budila aj 6 krát za noc...dovolenka síce nebola moc o oddychovaní ale tie prechádzky pri mori a kúpanie boli super..a večer nám vždy zaspala v kočíku a potom sme ju preložili do postielky..tiež nás odhovárali že je malá a podobne ale zvládli sme to na jednotku a tento rok ideme zase...

tilly
25. jún 2011

ja nechapem, preco by sa niekto mal bat??? 😲 ved dietatu more len prospeje... oba sposoby dovolenky (letecka alebo autom) maju svoje pre aj proti...
1. ked deti nasadis vecer do auta, cestu vacsinou prespia a zobudia sa rano na mieste, ani nevedeli, ze cestuju...
2. ak chytis nocny let... no, nic prijemne, ale deti vacsinou aj to zvladnu lepsie ako dospeli, len ich nesmie niektory z dospelakov vystresovat... mame za sebou dva nocne lety a oba v pohode a to ani jedno dieta nespalo.. mensi mal 10 mesiacov vtedy
3. ak nemas skolopovinne dieta, tak je super mimosezonna dovolenka, hlavne destinacie ako turecko, cyprus, kreta a pod... uz tam nie je take teplo, je tam vacsia pohodicka a samozrejme lepsie ceny...
4. asi o takych veciach, ako natierat, drzat sa v tieni, davat vela pit nemusim pisat...
5. uzite si peknu dovolenku 😉

nas starsi sa k moru vzdy velmi tesi a na dovolenky dost spomina, co sa cudujem, som myslela, ze si toho este tolko nepamata...

nasa mala susedka bola minuly rok ako trojmesacna pri mori a vraj to bolo uplne v poho, mala len papkala a spinkala...

zuzana581
25. jún 2011

Určite sa nemusíš báť. My sme išli s malým prvý krát na dovolenku už keď mal 3 mesiace. Išli sme s autom do Talianska. Cestovali sme v noci a celú cestu krásne prespal. Na pláž sme chodievali ráno a neskôr po obede, respektíve ja som s ním bola v kempe, prechádzali sme sa a oddychovali a tatino s dcérkou sa boli kúpať v mori. Malú to tam ale velmi nebavilo, radšej sa bláznila v kempovom bazéne, tak tam sme bývali aj s malým, lebo pri tom bazéne tak velmi nepieklo, dalo sa tam lepšie skryť, ako na pláži. Tam sa to teplo odrážalo ešte aj od piesku a tým, že bol malý iba v kočíku, keďže som ho nechcela dať na deku do piesku, tak sme to riešili tak ako som písala. Dovolenka bola fajn a užili sme si všetci. Malý tam krásne spinkával, neplakával bolo mu fajn. Druhý krát sme s ním boli o rok, takže mal 15 mesiacov a to bolo už úplne super. Bláznil sa vo vode a nechcel ísť ani von. Cesta bola zasa autom a tiež úplne bezproblémová. Lietadlom sme s ním ešte nešli, ale pár hračiek a flaška s čajom by podla mňa vyriešili prípadne problémy s uškami a nepokojom.

janka_pn
26. jún 2011

my sme boli dva krat lietadlom, tento rok ideme autom. lietadlom mi to pride narocnejsie a neda sa ti v pripade potreby vratit na sk. mne lietadlom mimi oba razy ochorela, preto volim tentokrat "len" taliansko, ale urcite by som sa dovolenky pri mori s takmer dvojrocnym dietatom nebala 🙂

tin007
26. jún 2011

@jespera boli sme v turecku (letecky), ked mal maly rok a 5 mesiacov; vsetko zvladol v pohode, let, zmenu podnebia, stravu atd.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiwinka
26. jún 2011

my sme boli s dcerkou ked mala 5mesiacov na rhodose- uuuzasna dovolenka!!!!
dnes sme sa vratili s malou Krety , ma takmer 15 mesiacov- uzasna dovolenka!!!!
ja len odporucam s detickami k moru 🙂)))

hori
6. júl 2011

stres alebo oddych... ber to tak, ze s malymi detmi sa na dovcu nechodi velmi oddychovat... ale na druhej strane - radsej sa mierne postresujem na peknom mieste, ako ponudim doma, kde sa mi kazdy den podoba ako vajce vajcu odkedy som nastupila na matersku... a pre deti je zmena prostredia vitana a morsky vzduch zdraviu prospesny... a zatial co doma som bola na vsetko sama, ked bol mango v robote, tak na dvoci sme na celu starostlivost o dieta boli dvaja - aj to uz dost zavazilo, takze bolo super a urcite sa oplatilo! 🙂

kaia
6. júl 2011

My sme prave pri mori s nasim synom a nevidim v tom ziadny problem. Vyber si vhodny hotelovy komplex (nas hotel je baby frendly) a ako uz bolo pisane, let okolo 2 hodin a bude to urcite OK 😎.
Tvoje dieta spozna aspon nieco nove, prostredie, ludi, atd,... posunie sa zase dalej 😎

ivett1
7. júl 2011

ahoj...my sme boli minulý rok na dovolenke s 22 mesačným synčekom a 4 ročnou dcérkou v Turecku, letecky...obe deti zvládli transfer (let, aj dopravu autobusom do hotela... ) výborne (synček prespal cestu tam aj späť a dcérka prespala cestu autobusom a celý spiatočný let) ...ja som si konečne oddýchla...manžel sa venoval viac detičkám, vybláznili sa, trošku sme si vylepšili aj zdravotný stav ...no, skrátka jedna krásna dovolenka... 😀 ...ja som určite za, len si treba pekne všetko naplánovať 😉 ... ak ste už chodili na dovolenky k moru ešte pred tým, ako sa vám narodila dcérka, nevidím dôvod na váhanie a obavy 🙂 určite to zvládnete a ešte si aj užijete nezabudnuteľné chvíle ako rodinka 😵 😀

gretkab
13. júl 2011

Nebojime 🙂.

lucka1987
13. júl 2011

teda este sa nam mimco nenarodilo. mozno budem hovorit inak, ale zo skusenosti kamosiek a aj s mojej vlastnej s detmi z rodiny si myslim ze je to viec menej o spravnom vybere miesta a o samotnej organizacii dovolenky.. 20 mesacne dievcatko je uz dost stare si myslim... moje tiez 1,8 r. sa vratilo z talianska.. a super.. celu dobu kludne hralo sa s kyblikom pod slnecnikom na plazi a podobne... ale to musis vediet asi najlepsie sama ako sa ti mala sprava ci je kludna alebo je placliva a tak..
a myslim si ze cestu zvladaju deti castokrat lepsie ako my dospely , tot moja skusenost z dovolenky vlakom do grecka... male deti sa celu cestu prehrali a prespali, zatial co dospely nevedeli co zo sebou 😀 😀

lucianna1312
13. júl 2011

myslim, ze nie je coho sa bat, taktiez sme boli tento rok na Kanarskych, bol to 5 hodinovy let a vobec v lietadle ani nespala, akurat sme sa s nou zaoberali, zobrali oblubene hracky (knizku, lego) a o zabavu bolo postarane 🙂 a kociar sme taktiez nebrali a ked som vedela, ze bude spat, tak sme isli na hotel a potom zas von, myslim, ze kludne by ste mohli ist aj s malou, je to take ine, ked tam bude s vami a budes ju mat pri sebe ako keby si ju dala napr. ku babke a mozno by ti bolo aj smutno 🙂 urcite ju zober 🙂

fabula
13. júl 2011

ja len odporucam,nas syn letel s nami 1 krat ked mal 20 mesiacov. bez neho by som na dovolenku urcite nesla . je to krasny pocit ,ked vidis stastne usmiate dieta ako sa kupe v mori a vravis si ... ako je bajecne ,ze ho mame . odporucam urcite ist a nebat sa . od toho casu lieta kazdy rok a je to bez problemov. neboj sa reci , program si tam urobis podla dietata a ked prides , tak urcite povies o rok ideme opat cela rodina . 😉

masinka
13. júl 2011

K moru sa nebojime chodit 🙂 Decka sa vysantia v mori, doliecime vsetky sopliky co si podavame od jari 🙂
Chodime do Talianska kazdy rok - Nelka bola s nami prvykrat ked mala pol roka. Vyberame si majove/ junove alebo septrembrove terminy - teda pred/po sezone ked nie je taky hic a je to aj vyrazne lacnejsie. Chodime vlastnym autom, cestujeme v noci - cesta trva cca 7 hodin hodin, takze decka si pospia a rano hura na plaz 🙂 MAme apartman, takze si varime veci co nam vyhovuju. Exotiku a lietadlo si zatial nechavame na casy, ked baby trosku podrastu 😉