Taliansko - Lido di Jesolo

mimiq
28. júl 2014

Maminky aj nemaminky...Budúci týždeň odchádzam zo sestrou na našu vôbec prvú dovolenku...Rozhodli sme sa pre Taliansko keďže to bol náš sen...Presnejšie Lido di Jesolo...Keďže sme dve mladé baby chcela by som od vás vedieť nejaké informácie...Máme zaplatenú polpenziu..myslím že cez deň sa tam nejak prestravujeme...Načo si hlavne dávať pozor ? Myslím všeobecne...čo nezabudnúť navštíviť aby sme potom neľutovali ?...Ceny sú tam asi aké ?Hladala som tu v témach no nič podoné som nenašla...Ideme si to tam hlavne užiť a oddýchnuť...Ďalej..nejaké tie diskotéky tam nájdeme ? 🙂..Ako sa dohovoríme ? ...Dá sa aj anglicky ? 🙂..veľa otázok mám...mám paniku už len s toho že ideme autousom :/ Ďakujem za každú info..🙂

alusha
29. júl 2014

Ahoj, my sme sa vratili v nedelu z Lignana sice, ale aspon na par otazok ti odpoviem. Dohovorit sa da anglicky aj nemecky a v Lignane uz vo vela obchodoch aj trosku slovensky, lebo vacsina turistov su slovaci a cesi. Inak v restauraciach sa da, pizza okolo 6-7 eur, spagety tak isto, zabijak su ale poplatky v restauraciach, uz len za to, ze ti prestru stol a obsluzia ta, platis od 1,5 do 3eur na hlavu. My sme mali plnu penziu, len raz sme boli na pizzu - 8 ludia, tak 12eur len za to, ze sme si tam vobec sadli, cizu urcite minimalne polpenziu treba mat. Diskotek apon tu kde sme boli my bolo viacero. Je tam vyborna zmrzlina a obrovska. Ked ste dve baby tak urcite vylet do benatok, my sme nesli, kedze sme boli s detmi a pre deti je to dost unavny vylet. Inak su tam ceny priblizne rovnake ako u nas vo vacsich obchodoch typu Lidl, Spar je to podobne, v mensich trosku drahsie. Ale da sa, mineralka priblizne 0,50eur za 1,5litra, kupovali sme multipacky.

sisaha
29. júl 2014

@mimiq bola som v Jesole asi 4x. Asi ides do hotela, tak je ok ak mas polpenziu. My sme chodili do apartmanov. Su tam obrovske superkarkety, kde sa da kupit jedlo lacnejsie ako u nas a varili sme si. Mineralky tiez zo supermarketov - nie su drahe, pizza okolo tych 6 eur. Diskoteky tam su, treba sa popytav v tych agenziach. Je tam aquapark, aquarium (ale videla som uz aj lepsie), Benatky a okolite mesta (ale tam je najlepsie ist autom). Robia aj vylety rychlolodou do chorvatska cez more, su tam plavby piratskou lodou po okoli. Dohovoris sa anglicky, aj nemecky. Paniku mat nemusis, je tam dobre.

mimiq
autor
3. aug 2014

@alusha
@sisaha Babulky ďakujem vám za odpovede ...ešte by som prosím vás rada vedela že ako to tam je s fajčením...aby som nefajčila niekde kde nemôžem 🙂

sisaha
3. aug 2014

@mimiq taliani fajcia vela a vsade, takze s tymto problem mat nebudes

gromkaver
3. aug 2014

@mimiq ahoj, daj vediet ako bolo, my sa chystame zaciatkom septembra aj s dvomi malymi detmi, tak mi daj vediet prosim 🙂 ....

mimiq
autor
3. aug 2014

@gromkaver Samozrejme keď prídem dám info 🙂

sisi1
3. aug 2014

My sme boli min. rok v hoteli - polpenzia, na plazi sa da aj napapat, take rychlovky - panini....je tam pekne, vela obchodikov, pekna promenada, akurat otravni cernosi a predavaci na plazi, otravuju kazdu chvilu, ale to asi vsade na pobrezi Talianska, a do restik a barov treba peknu kopku oenazi 😉

sisi1
3. aug 2014

A este k Benatkam - urcite chodte, v trafike kupis listok, plati na bus do pristavu aj na lod do Benatok a spat, v pohode cesta a Benatky su carovne 😉

gromkaver
3. aug 2014

@mimiq super,. tesim a peknu dovolenku 🙂

gromkaver
3. aug 2014

@sisi1 a dame aj benatky s detmi (1,5 a 4r.)? kolko stal listok lodou?

sisi1
3. aug 2014

@gromkaver listok platil na celu cestu a spat aj bus aj lod, stal tusim okolo 15 eur, akurat zlavu maju asi len deticky do roka 😒 my sme boli so sestrocnym, ale sli tam aj na lodi deticky v kocikoch. Na gondolu asi nepojdete, ale inak myslim, ze sa to da s detickami v pohode. Je to unavne, ked je horuco, no stoji to za to 😉

biancaneve
3. aug 2014

@mimiq fajčenie je v Taliansku zakázané v rštauráciách, baroch a pod. Musíš fajčiť vonku a ja sa tomu teším lebo som nefajčiar 😀 Z jesola som prišla teraz v stredu, chodím tam už tretí rok s dcérou, ohľadom diskoték ti neporadím ale čo som čítala, myslím, že sú tam tri veľké. Obchody také turistické, s tovarom nič moc, v Trevise čo je mesto cca 40 km odtiaĺ sú kvalitnejšie. Alebo skúste autobusom z autobusovej stanice do Mestre, chodí dosť často, tam je tiež veľa obchodv je to predmestie Venezie.

mimiq
autor
3. aug 2014

@biancaneve a čo v hotely na balkóne ? tam môžem či nie ?

zita19
3. aug 2014

@gromkaver myslom ze date, len sa priprav, ze tam moze byt horuco. V podstate sa da po Benatkch chodit aj pesobusom. Maju taku turisticku trasu pre pesich od stanice az po San Marko. Takze s kociarom v pohode.Zoberte si hlavne vela vody na pitie lebo tam byva spara. Balena voda priamo v meste sa mi zdala dost predrazena. Naspat na stanicu (parkovisko) sa doveziete lodou MHD.

gromkaver
3. aug 2014

super, dakujem za info, lebo co som citala diskusie, tak zvacsa neodporucali s detmi, ze je tam vela schodov a uzke ulicky... tak maleho by som zobrala do nosica a starsi hadam vydrzi 🙂
@zita19
@sisi1 dievcence, este otazocka ze ci je to poldenny alebo celodenny vylet? pol dna mi starsi zvladne a ked nie teraz, tak dame buduci rok 🙂

zita19
3. aug 2014

@gromkaver radsej celodenny. Za pol dna s malym nedojdete ani po San Marko. Nedaleko namestia San Marko je taky parcik, kde si mozte posediet pod stromami na lavicke, odpocinut, napapat sa... Deti si pobehaju bez strachu, ze sa stratia lebo je oploteny. Pozri si Google map cez satelitne snimky. Je to fakt blizucko taka ticha oaza uprostres toho turistického cirkusu.

lilka5566
3. aug 2014

My sme boli v Jesole pred tyzdnom bola tiež moja úplne prva dovolenka tiež som sa bála ako ty vystresovana som bola 🙂 ale nemusíš sa báť je tam krásne dohovoris sa aj anglicky a fajcila som normálne hocikde na ulici 🙂) este by som tam šla aj 5x keby som mohla ,nevezmete ma? ;))

biancaneve
4. aug 2014

@mimiq na balkóne áno 😀

martulka35
4. aug 2014

aj my ideme do lido o dva týždne,tiež sme ešte tak neboli,idem s dvomi deťmi a bratom puberťákom a samozrejme štvrté dieťa manžel,tak dúfam bude dobré počasie...

cicimotinka
4. aug 2014

@mimiq ja by som doporučovala, dá sa v tých agentúrach na pešej zóne kúpiť celodenný lístok na loď na ostrovy... lístok stál cca 16€ a bol v ňom autobus z Jesola do prístavu, lode na Murano, Burano, Torcello a do Benátok a zase autobus do Jesola z prístavu... tie ostrovy nie sú veľké, v pohode sa to dá za jeden deň, keď nie sú deti... a stojí za to to vidieť... hlavne Murano - kde je to krásne sklo a Torcello, kde je kostol zo 7.st. vykladaný zlatom...

mircalla
4. aug 2014

Ja hodnotim tuto oblast talianska aka taky priemer, benatky sa mi velmi pacia, ale more v tejto severnej casti a plaze podla mojho nazoru nic moc, dost blatove a voda ma daleko od cistej. strava je v taliansku podla mojho nazoru vsade skvela a na zapadnu europu aj dost lacna, ak to porovnavam s inymi krajinami

cicimotinka
4. aug 2014

@gromkaver ja by som s deťmi po Benátkach nešla... neviem prečo, ale mne celkovo neučarovali... ako tie turistické vychytávky fajn, ale čo sme si urobili na pešo okruh podľa mapy cez Benátky, tak nič moc... pitie drahé, o wc ani nehovorím... dali sme si v mcdonalde hambáč za 1,20€, aby sme mali wc zadara, lebo inak to wc stojí 1€ a viac... takže niektoré uličky vyslovene smrdeli po "šťankách"... dokonca, čo som počula, čo chodili nejakí papaláši po európskych turistických zaujímavostiach, tak Benátky skončili na poslednom mieste...

@mircalla celý problém je v tom, že táto pláž je umelo vytvorená... sú tak navezené tony piesku a tie pracujú inak pod vplyvom mora, ako pláže, ktoré sú prírodné kamenné... ako zažili sme more aj čisté aj špinavé, záleží od prúdov a počasia... ale súhlasím, že cena a kvalita je v dobrom pomere na naše peňaženky 🙂

bluerose
4. aug 2014

@gromkaver my sme boli v Benatkach prednedavnom s malym ani nie 3rocnym a zvladol prehliadku mesta a aj plavbu lodkou po Grand Canal, plus celu cestu autom tam a spat🙂

mimiq
autor
4. aug 2014

Baby nebola ste niektorá autobusom ?...koľko trvá cca cesta ? s toho mám najväčšie obavy...

alusha
4. aug 2014

my sme boli v Lignane autobusom, 11 hodin, s dvomi malymi detmi a zvladli sme to v pohode.

gromkaver
4. aug 2014

@cicimotinka ved preto sa pytam, lebo citala som vela negativ na Benatky a skor s detmi neodporucali, no hadam v septembri uz nebude dusno, tak uvidime. starsi chce ist velmi na lodky, tak mozno aspon okruh piratskou lodou dame a mozno aj tie Benatky 🙂

cicimotinka
4. aug 2014

@gromkaver na okruhu pirátskou loďou sme neboli, lebo to stálo cca 14€ na osobu, čo teda na dovke nie problém oželieť, len celý sprievodný program bol v taliančine, čo teda už bol trošku problém... ale kotvila pri našom móle, tak sme sa vynadívali do sýtosti... my sme boli v Jesole celkovo asi 5x a Benátky vymenili za Padovu, čo je síce kapánek ďalej, ale pre nás (sme obaja s mm záhradníci) úžasná dokonalosť... je tam najstaršia botanická záhrada na svete, kde ešte Goethe písal svoje básne a kopec pamiatok... keďže sme boli autom, nebol problém...

gromkaver
4. aug 2014

@cicimotinka super, dakujem za tip, to nemusi byt zleee 🙂 ... ked bude pocko oki, tak budeme zrejme vela pri vode (kvoli drobcom), ale ak by bolo nepriaznivejsie, zrejme budeme vyletovat 🙂, tiez ideme autom. kolko cca trva cesta? google mi vyplul 6,5 hodky, kolko to zvycajne trva?

cicimotinka
4. aug 2014

@gromkaver podľa toho, kedy pôjdete... najmenej s prestávkami to bolo cca 7,5 a najviac v kolonách cca 16... ale to bol skutočne masaker, v Rakúsku bol vtedy pápež a to bol asi celý národ na cestách... celé Rakúsko sme šli krokom... ale inak okolo 8,5-9

gromkaver
4. aug 2014

@cicimotinka ideme 6.9. to je sobota a chceli by sme ist zrejme na noc, nech deti co najviac pospia... zvycajne aj ked sme chodili do Polska k manzelovej rodine, tak sme sli na noc, to je tiez cca 8hod., a uy hadam nebude taky naval 🙂
😉