Storno dovolenky

mmichaela28
17. júl 2024

Ahojte, riesili ste niekto storno dovolenky v Hydrotour zo zdravotnych dovodov?
V zmluvnych podmienkach neviem dohladat na co vsetko sa toto poistenie vztahuje, je to pisane vo vseobecnosti.
Napisem to narovinu, zajednali sme dovolenku este min. rok, mame 9-mes. dieta a tie meskania letov su otras, dieta je aktivne velmi, neposedi a neviem si predstavit, ako by sme to zvladli, kedze mame este starsie dieta.
Urobila som chybu, nepremysleli sme si to celkom dobre, preto budem rada za kazdu vasu skusenost a prosim nesudte, viem ze je vela ludi, co vravia ze s detmi neist na dovolenku, lenze so starsim dietatom chodieme od 1 roku a nebol problem.
Dakujem

msnesquik
17. júl 2024

@mmichaela28 a kam idete?

e1i
17. júl 2024

@mmichaela28 a aky je ten zdravotny problem pre ktory letiet nemozte?

misinka20
17. júl 2024

@mmichaela28 Ježiš nestresuj, my sme sa pred týždňom vrátili z Turecka... tam let nemeškal z BA letiska a naspäť asi pol hodinu... úplna pohoda... a k stornu... budeš potrebovať potvrdenie lekára ale nie na "chrípočku" a aj vtedy vrátia iba časť peňazí nie všetko... ja byť tebou idem a užijem si s deťmi dofču...

matullienka
17. júl 2024

Sestra minulý týždeň prišla z Egypta a let im meškal keď išli tam pol hodiny keď išli naspäť tak vôbec nemeškal. Nestresuj a užite si dovolenku

misinka20
17. júl 2024

@e1i Predpokladám, že si ten zdravotný problém chce vymyslieť aby jej vrátili peniaze lebo stresuje dopredu, že cestu nezvládnu...

e1i
17. júl 2024

@misinka20 to tak nefunguje snad si je toho vedoma

maca1984
17. júl 2024

Na zrušenie zo zdr. dôvodov potrebuješ papier od lekára. A to tiež nie je "tu mi napíšte chorobu xy skrz ktorej nemôžme odletieť".

marca12
17. júl 2024

Najvacsi napor uz bol. Uz tak nemeskaju lety. Zvladnete to,nekaz si dovolenku. Kup mu nove hracky,co ho zaujmu. Pusti mu rozpravky a vydrzite.

luliu
17. júl 2024

Nemáš nárok na storno. Zbytočne stresujes! Lietadlá meškajú stále a to čo bolo na začiatku leta už teraz nie je.

mmichaela28
autor
17. júl 2024

@misinka20 bohuzial alebo teda nastastie sa zdrav. problem vymysliet neda. Zistujem ake su moznosti, za vas cenny postreh dakujem.

zuzubb007
17. júl 2024

Za jedno na letisku sú detské kútiky, za druhé neviem kde meškajú lety a keď meškajú z takej BA do Turecka meškajú tak hodinku aj to len niektoré nemusí meškať vobec, išla by som a nestresovala sa a užila si leto

mogaa
17. júl 2024

@mmichaela28 zo zdrav.dôvodov by to bolo vtedy ak by bol papier od lekára a teda týkal by sa len toho člena domácnosti na ktorého je potvrdenie vypísané....takže možností veľa nie je , teda ak nechcete prísť o peniaze tak jedine letieť...

mmichaela28
autor
17. júl 2024

Tak ja by som bola rada keby sa tu so mnou podelil niekto, kto realne storno riesil,

guudy
17. júl 2024

@mmichaela28 my sme riesili storno viackrat. Raz to bola novozistena embolia, raz pozitivny covid test (v cielovej krajine sa vyzadoval negativny test), raz akutna operacia (termin bol v case dovolenky).

sisa_s
17. júl 2024

@mmichaela28 ak chces bez dovodu zrusit dovolenku, plati storno podla podmienok hydrotouru (percenta podla poctu dni do odjazdu)...ak budes mat zdravotne tazkosti a doklad o tom, treba to riesit s poistovnou, kde ste si zaplatili poistku, ci je tam spoluucast, ci sa to tyka vsetkych ucastnikov zajazdu atd...cize citaj zmluvy, ktore mas

guudy
17. júl 2024

@mmichaela28 na vsetko boli nutne papiere od lekarov. A zalezi od poistky aku mas uzavretu. Citaj zmluvu a podmienky ;)

anjelicek26
17. júl 2024

Vrátili by ti peniaze len v prípade, že ste si príplatili poistenie a teda len za chorého člena pripadne 1 rodič s dietatom, co nemohlo letieť. Zbytočne stresujes a nakoniec prijdete aj o zážitky a aj o peniaze. My letíme v piatok zo 4 mesačným, bude to v pohode.. letí teraz v lete vždy kopa deti...

janickacrazy
17. júl 2024

@mmichaela28 kamoška nedávno toto presne riešila, deti jej ochoreli 2 dní pred odletom, ale zistila, že by im vrátili úplne minimum peňazí, prakticky skoro nič (dovolenka stála skoro 4000 eur), tak napchala deťom lieky a išli, let im meškal pol hodiny

drahomirrra
17. júl 2024

Koľko dní máte do odletu, autorka? Budeš musieť zaplatiť storno. Máš poistenie storna?

mmichaela28
autor
17. júl 2024

@anjelicek26 a kam idete so 4-mes.? 😊 este sa nam da zmenit destinacia, tak uvazujem aj nad tym, lebo povidne mame vybrate Turecko.

anjelicek26
17. júl 2024

@mmichaela28 tiež ideme do Turecka,už sme boli niekoľko krát..je to najviac pohostinna krajina pre rodiny s detmi... mame dosť odlietame aj s deťmi, vôbec to nejako neriešim, len s tak malým mam proste pocit, ze pri balení sa tam ideme asi presťahovať. Ale to je to jediné... mame privát transfer zajednany, tak to pôjde k hotelu trochu rýchlejšie...

drahomirrra
17. júl 2024

@anjelicek26 Ja ťa obdivujem, že s takým malým bábom letíš.

miricka77
17. júl 2024

@mmichaela28 My sme v pondelok odlietali do Turecka z BA,meškanie dokopy hodinu,krúžili sme nad Antalyou. Kolegovci dnes z Popradu, do Turecka,meškanie hodina.Podla mňa to neruste,škoda dovolenky.

anjelicek26
17. júl 2024

@drahomirrra tak ideme hlavne kvôli starším deťom, nech majú program a zábavu, malemu to bude úplne jedno,kde je. Stále je kojeny, tak toho moc nepotrebuje.

mmichaela28
autor
17. júl 2024

@anjelicek26 a nikdy ste v Turecku nemali zdravotne problemy?

anjelicek26
17. júl 2024

@mmichaela28 nie vobec, ale moji moc chori nebyvaju... ked tak, kazdy velky hotel ma lekara "po ruke", staci povedat na recepcii a dojde na izbu, zavolaju ho...

danyelia
17. júl 2024

Normálne by som išla a nestresovala zbytočne...🙄

julie19
18. júl 2024

Ahoj, robím v CA a stories som už riešila kvantum, je to bohužiaľ na dlhé lakte s poisťovňou a niekedy je problém aby to prešlo skrz reálnu chorobu a nie len “strach z meskania” taký dôvod ti poisťovňa určite neuzná to je nereálna šanca, ak máte poistenie cez Hydrotour, je to ECP, to ma aj Kartago, KOALA, a ďalší takže to bude cca rovnaké. Najvyššie pokrytie ma zdravotný stav ktorý si vyžaduje hospitalizáciu, nižšie percenta potom zdravotný stav ktorý sa lieči doma, zväčša je ale to riešenie s poisťovňou na dlhšie a mala som klientov ktorí storno dovolenky s poisťovňou riešili vyše roka 🙈
Druha vec … tento rok sme leteli do Turecka s rodinou aj s deťmi, dcéra mala 17 mesiacov, to bolo akurát v júni keď boli tie meskania najhoršie 😅… cestou tam nemeškali vôbec a cestou späť sme meškali 4 hodiny, ale ta 17-mesačná to ani nevedela lebo muž ju kočíkoval po letisku a cele to prespala 🤷‍♀️😅 masaker to bol pre nás dospelých lebo sme riešili ešte šoférovanie potom domov a vyzdvihnutie auta v noci atd …tie deti to dali krásne❤️… určite by som nerušila super dovolenku (a to s Hydrotourom bude podľa mojich skúsenosti ;) ) aj keby som rovno vedela že budeme meškať … na letisku sa da prejsť, zabaviť, v BA urobili nové detské kútiky, 3-ročnu sme odtiaľ nevedeli dostať pred nástupom do lietadla 😂… raz sme sa zasekli v dopravnej zapche pod Strečnom na 2 hodiny a to bol zážitok ktorý nikomu neprajem s malým dieťaťom v autosedačke, 4 hodiny meskania lietadla strávených v detských kutikoch, restike a kocikovanim po letisku bol oproti tomu nič 😅

lienka.7
18. júl 2024

@mmichaela28 my sme riešili storno asi 4 roky dozadu, ale to bola operácia, cize hospitalizácia asi týždeň predtým. Dolozila som potvrdenie z nemocnice, ze pacient po operacii nie je schopný letu a normalne mi vrátili peniaze za oboch v plnej výške. Do cca. 3 mesiacov to bolo. Síce vymýšľali, krútili sa, ale potom vrátili.

martinka13
18. júl 2024

V prvom rade musíš mať poistené 100% storno zájazdu zo zdrav. dôvodov. V druhom rade potrebuješ správu od lekára, že dieťa bolo čase odchodu choré tak, že ste nemohlo ísť na dovolenku ( v našom prípade to bola hnisavá angína). Poisťovňa, v ktorej bolo storno poistené si diagnózu preverovala aj na zdravotnej poisťovni a samozrejme aj dátum stanovenia diagnózy. U nás to boli 2 dní pred odletom.