Som pri mori a bojím sa tsunami

20. júl 2024

Som na dovolenke pri mori, a neustále sa bojím že nás zasiahne tsunami. Zdá sa mi, že už vidím vrchol niekde v diaľke...
Čo vám pomôže , keď sa niečoho bojíte?

tundra
20. júl 2024

Vrchol musis hlavne citit😉

bloger
20. júl 2024

Skús zamerať svoju pozornosť na niečo iné. Pozri sa napríklad do telefonu.

haley7897
20. júl 2024

A kde si na dovolenke?

autor
20. júl 2024

V grécku

niekto2hy
20. júl 2024

Prstom na mape?

lindous
20. júl 2024

Zraciolaizujem si to... alebo sa o to aspoň snažím, mám aj strach, o ktorom viem, že je úplne iracionálny a neviem ho úplne prekonať...v tvojom prípade, rizikové miesta, kde hrozí zemetrasenie, ktoré by niečo takéto spôsobilo sú pomerne dobre sledované a krajiny, ktorých sa to týka majú pre ten prípad plány...

sickynickyobsadene
20. júl 2024

V Grécku už bolo tsunami?

nikaeli
20. júl 2024

nekaz si dovolenku blbosťami.. nie je to škoda? neboj sa, fakt nemáš dôvod..

haley7897
20. júl 2024

@sickynickyobsadene hmm, žiaľ áno. V porovnaní s inými krajinami ma Grécko v priemerne viac tsunami ako inde. Aj veľa zemetraseni 😬

deti95060810
20. júl 2024

s takýmito psych. diagn. bolo vôbec škoda chodiť na dovolenku tak ďaleko... mohla si radšej v Tatrách na túry chodiť.

luliu
20. júl 2024

A žraloka nevidíš? Moje deti, keď boli malé, jedno sa bálo tsunami, druhé žraloka....

bublinka1426
20. júl 2024

ja sa vecer ked pozeram na oblohu, bojim, ze vidim UFO. a ze si pridu po nas.

janinka007
20. júl 2024

@deti95060810 a bať sa,že stretne medveda 🙂

bublinka1426
20. júl 2024

@janinka007 inac to sa budem bat na dovolenke na slovensku, dalsi strach si mi pripomenula :D

janinka007
20. júl 2024

@bublinka1426 a ja som si dnes bukla v Poprade hotel a pojdem sama na Krivan, aj na Ostrvu. Mam vpazi nejake medvede 😀

bublinka1426
20. júl 2024

@janinka007 wau ja by som sa sama pototo

fido69
20. júl 2024

@janinka007 Cesty na Kriváň sa medvede boja. Tam je toľko turistov, že by tie medvede aj zožrali. 😂

janinka007
20. júl 2024

@fido69 ved preto idem "sama" 😀

marca12
20. júl 2024

Akoze vsetko mozne ma uz napadlo na dovolenke,ale ze by ma zmietlo tsunami,to ma este nenapadlo 🤭🤣🤣 zena spamataj sa. V Grecku bolo uz niekedy tsunami? Nie su na to podmienky.

fido69
20. júl 2024

@autorka Dúfam, že ten vrchol konečne príde a budeš sa pri ňom cítiť príjemne. Potom môžeš v pokoji zaspať. 😉

haley7897
20. júl 2024

@marca12 niesu podmienky? Práve naopak 🫠

salamistka
20. júl 2024

Nuž ja sa bojím tiež zopár nezmyselných vecí (radšej nebudem konkretizovať 😅), preto nechodím na dovolenku k moru...možno to raz budem riešiť, ale jednoduchšie pre mňa je tam neísť a hotovo. Autorka, neboj sa, šanca na tsunami je ozaj malá, skús si užiť dovolenku, mysli na pekné veci, zameraj sa na to, čo ťa tam teší a čo sa ti páči, ja osobne som mala také svetielko nádeje, že všetko sa raz skončí, aj dovolenka 😉.

slovakboy
20. júl 2024

Verím ti, že keď vidíš more, ktoré nemá konca na obzore, tak to môže pôsobiť hrozivo. Človek nevie čo z neho môže vyliezť. Keď si pustí predstavy do hlavy, tak hocičo. A mozog nevie rozoznať fikcku od reality. Niekedy sa ľudia báli obrovských chobotníc, ktoré samozrejme neexistovali. Racionálne asi vieš, že pravdepodobnosť tsunami v Grécku je minimálna. Ale psychika si ide svoje. Skús nemyslieť namore ale na niečo príjemné, na niečo úplne iné. Keď ti príde myšlienka na vlny, zastav ju.

luliu
20. júl 2024

@haley7897 ty tu tak píšeš akoby v Grécku bolo pravidelne nebezpečné tsunami - kedy naposledy? Kedy také, ktoré reálne zabijalo?

fantaghiro21
20. júl 2024

tak ja som na dovolenke zazizal tornado, zraloka, poziar ,zaplavy a pokazilo sa nam auto..este nieco? A dovolenka predo mnou 🙂

yosi
20. júl 2024

Tak začni myslieť na to, že ťa môže zabiť aj padajúci meteorit, zožrať žralok, zraziť auto, padnúť s tebou výťah alebo prepadnúť nejaký gang. Dnešný svet ponúka toľko rozmanitých možností ako zomrieť...

simona20201309
20. júl 2024

Nie je pred tsunami najprv zemetrasenie? Alebo nie vždy? Ja som sa spoliehala na to, že najprv príde zemetrasenie a potom mame 2-3minuty na útek. Takto to hovorili v nejakom dokumente, ale možno nie vždy tomu predchádza zemetrasenie?

yosi
20. júl 2024

@simona20201309 Môžu to byť aj hodiny kým príde vlna.

cimage
20. júl 2024

My sme boli v januari 2010 na Jamajke a vtedy bolo velke zemetrasenie na Haiti. To je vzdialene co by kamenom dohodil a veru som sa necitila najbezpecnejsie. Este aj pocasie bolo neprijemne co je nezvycajne pre toto obdobie a lokalitu. Cez den to bolo ok, lebo sme sa zabavili, ale vecer ked sme lezali v posteli som mala vselijake myslienky. Treba sa zamerat na nieco pozitivne a uzit si dovolenku. Nijako tomu nezabranis aj keby sa to stalo.

monillia
20. júl 2024

V grécku by som sa určite viac bála požiarov ako tsunami.Tvoj strach je úplne iracionalny. Užívaj dovolenku a nerieš hlúposti