Sicília dovolenka - problémy so sopkou

sisi2212
5. júl 2024

Pekny večer, mame za dva tyzdne odlietat na Siciliu, len teda vidim ze su nejake problemy so sopkou, ako to vyzera ti co ste tam? Je tu niekto taky, kto tam ma tiez ist.

tortelinka
5. júl 2024

@sisi2212 neviem ale my máme ísť v nedeľu,som zvedavá

sisi2212
autor
5. júl 2024

@tortelinka ja som z toho taka znepkojena, asi budem mat nervy tam ist, idete cez cestovku? Zatial vam nedavali ziadne info o zmene alebo niečo?

tortelinka
5. júl 2024

@sisi2212 nie,ideme sami takže žiadne info

sisi2212
autor
5. júl 2024

@tortelinka my ideme teda cez hydrotour, tak snad nas budu informovat ked tak alebo ponuknu nieco ine neviem, no ale mam teda kvalitne nervy z toho

tortelinka
5. júl 2024

@sisi2212 to práve rozmýšľam či sa na to vzťahuje vrátenie peňazí

osky
5. júl 2024

@sisi2212 a z coho presne mas nervy?
Stromboli je uzasna v tom,ue v pravidelnxch intervaloch chrli lavu.
Iba z jednej strany.
Uz cele desatrocia.
Do mora.
Ziju tam i ludia a v pohode.
Zase koli nejakym senzaciichtivym clankom by som nerobila paniku.
Skor by som ti doporucila urobit si vylet na Liparske ostrovy,je to neskutocny zazitok.
Alebo nocny vylet,kedy krasne tu lavu vidis...

Ak si ale myslela Etnu,ta vlani sice vybuchla,ale tak zasa-je to v blizkosti Liparskych ostrovov cize asi riziko je viac na tej strane.
Neviem,ako to tam momentalne vyzera ,ale keby to bolo nebezpecne,iste by to cestovka nerobila.
Takze klud...

sisi2212
autor
5. júl 2024

@tortelinka ja si myslim ze ano, lebo vsak ty nemozes za to, ze je napriklad zruseny let

sisi2212
autor
5. júl 2024

@osky my ideme konkretne do serenus village, co je pri Licate … ale teda dnes vraj aj letisko catania bolo zatvorene alebo stale je pre prilety …. Tak bojim sa nejakeho vybuchu, ked sa takto začala zrazu zasa ozyvat …. Čo by potom bolo, ideme aj s malym dietatom

osky
5. júl 2024

@sisi2212 ved mas nejake zmluvne podmienky a sj poistenie
Prave pre pripady kedy sa cosi pokasle.
Ak zrusia let alebo cely zajazd musia ti vratit peniaze...

sisi2212
autor
5. júl 2024

@osky no to by asi pre mna bola lepsia varianta ako tam ist 😃 keby mi ponuknu nejaky iny zajazd v cene, lebo si myslim, ze aj ked sa pojde, budem mat taky stres, ci sa nieco nevyvrbi

osky
5. júl 2024

@sisi2212 chapem.
Ale tak treba sledovat spravy a ako vravim-cestovka nebude riskovat.cize ak to bude prilis nebezpene,urcite vas vcas poinformuju o dalsich krokoch.
Ja by sadi zasla do cestovky a popytala aa na moznosti zrusenia,vymeny...alebo aky je plan B

sisi2212
autor
5. júl 2024

@osky to duuufam, ze kvoli prachom nas neposlu do zlej situacie, len aby nemuseli vracat

tortelinka
5. júl 2024
osky
5. júl 2024

@sisi2212 inak preco sze di vxbraöi Siciliu,ked uz vlani boli problemy?
Tiez ste moji ist inam....hm

sisi2212
autor
5. júl 2024

@osky no manžel vybral …. Ja som nebola nadšena od začiatku, ale tak ma upokojoval, však nič sa nestalo take, prečo by sa teraz …. No akurat

isis234
5. júl 2024

@sisi2212 lety sú zrušené kvôli hustému dymu. Z cestovky vám príde info.
2 týždne je dlhá doba. To už tam bude kľud

tortelinka
6. júl 2024

@sisi2212 dnes mi prišiel check in, takže odletieť by sme mali

isis234
6. júl 2024

@tortelinka šťastnú cestu a krásnu dovolenku prajem. 👍 🍀 🌞

lamonita
6. júl 2024

My sme so saturom leteli do Maroka týždeň po zemetrasení co tam bolo minule leto. Tiež veľké obavy, ale teda odlet schválili. Bolo to ok napokon ale ťah cestovky sa mi nepáčil. Na ľudí kašlú, prachy prachy...🤦‍♀️

mk1111111111
6. júl 2024

@lamonita
A preco ste leteli? Lebo peniaze? Vidis, je to to iste, ako ked pises o cestovke, ze ich zaujimaju len peniaze. Mohli ste zostat doma, ja by som to tak spravila, aj ked bez naroku na vratenie.

sisi2212
autor
6. júl 2024

@isis234 myslis ze sa sopka upokoji? Ja sa obavam aby nebol dalsi vybuch alebo tak

sisi2212
autor
6. júl 2024

@tortelinka cize zatial sa nerusi nic

sisi2212
autor
6. júl 2024

@lamonita no sak toto si aj ja myslim, ze pokial tam fakt nebude lava vsade oni nezrusia, lebo sak prachy

h2
6. júl 2024

@sisi2212 Možno @hagarik by ti vedela poradiť.

tortelinka
6. júl 2024

@sisi2212 nie,lety sú obnovené,pozerala som letisko catania

alenka58
6. júl 2024

@sisi2212 sopka sa upokojí, takéto výbuchy sú tam každý rok, na chvíľu uzavrú letisko v Catánii a všetko sa obnoví, keby to bolo veľmi vážne, tak by varovali, lebo odborníkov seizmológov je aj priamo pri etne veľa, my sme boli viac rokov po sebe, raz sme neskôr odlietali kvôli etne a raz sme sedeli v reštaurácii a popolček z etny zaplavil všetko, personál nás presťahoval dovnútra reštaurácie a všetko nám dali grátis

sisi2212
autor
6. júl 2024

@alenka58 takže podla teba nezreba panikarit? 🙈☺️

sisi2212
autor
6. júl 2024

@tortelinka takze uz by to malo byt ok?

tortelinka
6. júl 2024

@sisi2212 áno, kľud, nerob paniku,my ideme zajtra, napíšem

sisi2212
autor
6. júl 2024

@tortelinka super, ďakujem 🙂