Sama na dovolenku

1. jan 2023

Rada by som cez leto niekam vypadla..do grecka/malorcu / Chorvátsko..len neviem či je dobrý nápad ísť sama , chlapa k moru nedostanem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyluska
1. jan 2023

Ahoj, na dovolenku som išla sama. Bola som na Ibize. Každý deň opaľovať, kúpať sa v mori.
Prechadzky. Drink, káva....
Skoro som chodila spať. Oddýchnutá som bola. Žiadne party... nič. Ale to bola moja voľba.
Zober si knihu. Možno na snorchlovanie a ideš.
Krásne zážitky želám.

moonlight1210
1. jan 2023

Ak sa necitis, zacni Chorvatskom. Nech si na ten pocit zvyknes, ze ides sama za seba. Sama na plaz, sama po pamiatkach, sama do baru, do restauracie,…
Odtial sa vies aj najlahsie vratit domov, keby nieco (niekedy aj taky pocit pomoze citit sa pokojnejsie).

Ked si zvyknes, zbalis kufor a vypadnes aj do Ameriky, ani ti to nepride zvlastne. Proste vylet.

pribinak
1. jan 2023

Jasne. Kopec ľudí chodí na sólo dovolenky. Chcú si oddýchnuť mat kľud o nič sa nestarať.

Chodia hocikam, nielen Chorvátsko. Sadnes na lietadlo a ideš

iramka
1. jan 2023

Urcite chod, ked chlap nechce, nie je co riesit, nemozes byt brzdena v cestovani tym, ze chlap nechce..mozno to bude ovela lepsia dovolenka ako s chlapom.

jazula
1. jan 2023

Ja som takto chodila s mamou alebo kamoškou, priateľ ostal doma. Samej sa mi nechcelo, aj to vychádzalo už dosť draho kvôli príplatkom za 1ku izbu.

gertrudaosem
1. jan 2023

Nemáš niekoho s kým by si išla? Kamoška, sesternica... Dcéra (dospelá) neviem koľko nás rokov

moonlight1210
1. jan 2023

Solo vylety maju zadrhele, ale aj vyhody.

Vyhodou je, ze sama si rozhodnes kedy a kam v ten den vyrazis. Zmenis si plany uprostred dna, lebo sa ti chce. Na nikoho necakas, nedohadujes sa, neprisposobujes sa. Ostanes niekde dlhsie, lebo ta to bavi, kdezto toho druheho by to nudilo a hundral by. Alebo naopak, netrcis niekde, kde sa nudis, lebo ten druhy to este vsetko dostatocne nepobehal a nepokochal sa.
Sama rozhodnes, kolko minies a za co, nemusis to obhajovat, ci si vypocut vycitky, preco tak draho a naco ti to je dobre, trebars, ked sa rozhodnes ochutnat nejake drahe jedlo.

Nevyhodou je, ze sa mozes bat nechat veci na plazi, ked si ides zaplavat. Zaspat vo vlaku, autobuse (ak nejdes lietadlom), aby ti nieco nezmizlo.
Ak ides autom sama, potrebujes prestavky, cesta potrva dlhsie, lebo si neoddychnes, zatial co soferuje ten druhy.
Ze ked sa nieco pokazi (ochories), musis riesit vsetko okolo seba hlavne sama. Proste su chvile, ked spolocnik, co je s tebou, by bol oporou a pomohol.

tenerifka
1. jan 2023

Mña tiez laka vypadnut sama aspoñ na tyzdeñ trebars na Maldivy (tam to uz poznam a je to velmi bezpecny raj), ale.....na poslednej dovolenke s muzom a dcerami som si rozrezala nohu o koral, ale tak, ze som potrebovala 3-krat denne osetrenie a v pripade komplikacii mi hrozil prevoz na kliniku, 3 dni som sa nemohla kupat a potrebovala som pomoc s presunmi po ostrove (su tam len pieskove cesticky), prvy deñ som nemohla vobec na tu nohu stupit. Proste aj taketo nieco sa moze stat a ak si sama, je to pruser, ja som bola nastastie rychlo fit, ale ten prvy deñ by som asi sama nedala

autor
1. jan 2023

@tenerifka môžeme ísť spolu 😃

tenerifka
1. jan 2023

😅

autor
1. jan 2023

@tenerifka samozrejmé vtip

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. jan 2023

@boldo87 veľmi sa mi páči Malorka ako si išla a kde si bola ubytovaná? A koľko ťa to cca vyšlo?

tenerifka
1. jan 2023

dost velky problem je, ze velakrat su tie ceny za ubytovanie ako pre dvoch, a pri luxusnejsom ubytovani to peñazenka dost pociti.
Mozno existuje nejaka agentura, ktora ma super ceny na ubytovanie pre single cestovatelov, ale ja taku nepoznam

tenerifka
1. jan 2023

napr.tyzdeñ ubytovanie+rañajky vo februari v Sheraton Maldives full moon stoji cez FTI 1625 eur na osobu, ak su v bungalove 2 osoby, a 3200, ak je v bungalove len 1 osoba, no nekup to😎

muchotrafka298
1. jan 2023

Jediná nevýhoda v tom, keď ideš sama je práve cena ubytovania. Lebo tá jednopostelova izba stojí väčšinou toľko koľko dvojpostelova. Cez cestovky sa väčšinou platia dosť veľké doplatky za 1/1. Skús pár dní niekde blízko, aj letecky kľudne. Lebo nie každý zvláda byť sám. Nejaký predĺžený víkend zvládneš,,pozrieš niekde pamiatky, múzea, prejdete sa.

missviolet
1. jan 2023

mallorca je aj vhodna na solo cestovanie 🙂 kamoska teraz tak bola a chvalila si. aj ja pôjdem. aj som bola v oktobri v benatkach sama a velmi si to uzila.

nikpa
1. jan 2023

Ja by som sa aj tešila keby sa muž netrepal všade so mnou 😃 šak aj od neho si potrebujem oddýchnuť 😅 keby mi povedal, že nech idem sama v lete na dovolenku, neváhala by som.

marianarem
1. jan 2023

Ja som bola velakrat sama - Grecko, Turecko, Taliansko, Albansko, Thajsko. Urcite odporucam, boli to jedny z najlepsich dovoleniek, lepsie som spoznala krajinu, dako viac som sa pozerala okolo seba a aj davala do reci s domacimi.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
1. jan 2023

Autorka, ty si zalozila temu aj za mña, ja som chcela zalozit podobnu, najviac by ma zaujimali tipy na nejake portaly/agentury, kde by sa dalo rezervovat single ubytko za normalnu cenu, ale asi chcem vela a nic taku neexistuje

jaja20
1. jan 2023

Ja som bola v júli prvýkrát sama na dovolenke na Sicílii. Muž tam nechcel ísť,lebo Taliansko ho neláka. Išla som normálne cez cestovku, takže som nemusela riešiť nič,len som si užívala. A bolo mi super.

drzaopica
1. jan 2023

Sama by som nešla nikdy.Pre veľa dôvodov.S kamarátkou, kolegyňou, mamou to je iná reč

muchotrafka298
1. jan 2023

@tenerifka ja som raz o jednej takej cestovke citala (v zahranici), ale to bolo skor pre ludi, ktori isli sami a eventualne sa chceli s inymi ludmi co tiez cestuju sami zoznamovat. Co moj pripad urcite nie je. Ostava len booking alebo napriamo hotel co chces, kde si vies 1/1 kupit uplne v pohode, ale vacsinou je ta cena rovnaka, ako keby si tam isla s niekym a sharovala tu izbu.

hori
1. jan 2023

Nešla by som sama. Pre mna by to bolo veľmi psychicky narocne. Kým som nemala rodinu, bola som párkrát sama na poznavacom zájazde (so skupinou v rámci ck) a teda tie prvé 2-3 dni, kým som sa tam s nikým nepoznala, boli hrozne na depku…

tenerifka
1. jan 2023

@muchotrafka298 ja mam skusenost, ze 4 a 5* hotely maju lepsie ceny nemecke agentury, ako Booking, ak by sa jenalo o apartman, alebo nejaky hostal, tak urcite booking alebo airbnb

tenerifka
1. jan 2023

Baby, takto, mne tiez napadla tato myslienka teraz, zaciatkom dcembra. Letela som z ostrova do Madridu, a odtial som mala let s dcerou do Viedne. Na ten prvy let som si kupila business (rezidenti mame 75% zlavu na letenky v ramci Spain), nebolo to prvykrat, ale ten pokoj, dobry pocit-az maximalny pocit stastia, som uz dlho nezazila. Sedim si sama, nikto vedla mña, fesny steward ma obskakuje, popijam sampus a jem krevety....a som sama so svojimi myslienkami, nikto sa ma nic nepyta, nikto ma neotravuje blbostami. Predstavila som si, ako letim sama na moje milovane Maldivy, ako si to uzivam, ako ma po prilete caka staff z rezortu.... ako som JA ta dolezita (nie deti, ako kedysi), ktora rozhodne, kedy pojde na obed, kedy si natrie krem. Ja si myslim, ze pride moment, kedy mame vsetky na taketo nieco narok, hlavne tie, ktore sme zvyknute cestovat a nebojime sa.

muchotrafka298
1. jan 2023

@tenerifka pre mňa je to najlepšia forma psychohygieny. Maledivy alebo Bora Bora sú nad môj budget a asi by som sa tam nudila....v Európe je kvantum pekných a zaujímavých miest, kde v pohode vydržím týždeň robiť čo chcem a kedy chcem. Nie všetci sú ale takto nastavení a stavaní byť len sami so sebou. Kolegyňa mi povedala, že ona by sa zbláznila byť sama niekde. Na to som jej povedala, že ja idem sama aby som sa nezblaznila z nich v robote 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

tenerifka
1. jan 2023

@muchotrafka298 presne tak, su ludia, co stale potrebuju nejaku akciu, inak vypnu. Moj muz ked pozera nejaky film, kde sa nestane do 10 minut vrazda, tak zaspi.
Mne toto hlava neberie.
Ja dokazem lezat pod palmou, popijat mojito,pozerat sa napravo, nalavo, hore, dole, vziat snorchel, ist do mora, vratit sa, upit z mojita, zasa sa poobzerat po tej tropickej nadhere, rozmyslat nad tym co zlepsim v mojom podnikani, ake nove jedlo zaradit, planovat, rozhodnut, potom vypnut, otvorit knihu, potom sa ist prejst okolo ostrova, zhlboka dychat, vypit kokos, pozriet, ake cerstve ryby miestni ulovili a vybrat jednu na veceru, dat sprchu, prejst nocnou dzunglou stredom ostrova so vsetkymi tymi zvlastnymi zvukmi a zaroveñ tichom, vychutnat si veceru, pri pohari vina sa zasniet a predstavit si lepsiu buducnost.....
Ale na to treba mat vybavu, nie kazdy to dokaze a uz to neriesim, som aka som a komu sa nepaci, smola
Malokto ta pochopi, 90% ludi je tych, co zaspia pri nekrvakovom filme