Po salmonele do Egypta

lucik159
16. aug 2023

Ahojte mamičky. Prosím vyjadrujte sa iba tie ktoré nechcete osocovat urážať a podobne... normálne sa pýtam niesom ešte ani rozhodnutá len chcem vedieť nejaké názory pripadne ak by tu bola lekárka bolo by super.
Dcéra mala minulý týždeň hnačky hneď sme išli k lekárke kázala priniesť stolicu... hnackovala dokopy tri dni. Dnes mi volala doktorka ze ma salmonelu... už jej ale vôbec nič nieje.... o týždeň mame odletieť do egypta, dovolenku mame zaplatenú už od začiatku leta. Myslíte že by to bol problém keby sme išli? Ako prestala hnackovat prebehli sme hneď na normálnu stravu a všetko je OK.... ďakujem všetkým za normálne vyjadrenia.

lucka_ke
16. aug 2023

opýtaj sa doktorky či ti to odporúča, môj syn bol so salmonelou v nemocnici na infekčnom a potom mal ešte mesiac bolesti bruška a prísnu diétu, čiže ja by som nešla mimo SK, ale tak nech dr. rozhodne

sissy27
16. aug 2023

@lucik159 ak je všetko ok, tak nevidím problém. Možno by som dala spraviť ešte kontrolu u dr. či je už naozaj ok. Ak by nastali problémy tam, tak kúp antinal, naše lieky ti tam aj tak nepomôžu. Užite si dovolenku ;)

lucik159
autor
16. aug 2023

@sissy27 ďakujem, môže tento liek aj 8 ročne dieťa?

sissy27
16. aug 2023

@lucik159 ano, je aj pre tehotné a malé deti,prípadne ti tam poradia v lekárni.

lucik159
autor
16. aug 2023

@lucka_ke nechcem to riešiť s našou lekárkou, pretože je až prehnane opatrná vo všetkom čo je na jednej strane dobre ale na druhej strane ma toľko krát vystresovala uplne zbytočne, že ju vysmiali aj iný doktory.... presne viem aká by bola odpoveď od nej...

babulkomale
16. aug 2023

@lucik159 dcera je nosic, nemusi mat priznaky. Pripady salmonelozy sa hlasia na hygienu a odtial ny mala prist pani ktora urobi zaznam a bude sa snažiť prist na to, odkial sa dcera nakazila. Mne nebolo dokopy nic mesiac, ale kazdy treti den z vyterov som bola pozitivna, takze som musela byt mesiac doma.
Hnacky tri dni, bez teplot a bola to salmoneloza.

lucik159
autor
16. aug 2023

@sissy27 ďakujem

lucka_ke
16. aug 2023

len ak ona je infekčná a pôjde napr. do bazéna môže nakaziť kopu ďalších dovolenkárov... neviem či je správne brať infekčné dieťa kamkoľvek

slavka1988
16. aug 2023

@lucik159 človek šetrí na dovolenku cely rok teší sa na ňu a zrazu prídu kiahne alebo iná choroba a viem že je hrozné ostať doma aj nám sa to stalo ale ostatní dovolenkujúci si nezaslúžia ochorieť a ešte na salmonelu je to nepríjemne ,možno dcérke už nič nie je ale jednoznačne po dobu mesiaca bude infekčná ,naviac lekar má povinnosť nahlásiť salmonelu aj na hygienu kde budete potom následne telefonicky oboznámený čo sa smie a čo nie .Salmonela neni faraonova pomsta takze antinal Vám pomôže maximálne proti hnačke ale nositeľ bude stále

zara0201
16. aug 2023

Predpokladám že máš zájazd poistený-storno,takže aj tak sa bude musieť lekár vyjadriť ak by si si to uplatňovala ako poistnú udalosť. Poviem ti podľa seba- 2x som mala kampylobaktera. Prvy raz rozbita 6 tyzdnov,skoncila som az na infekcnom. Druhy raz vykakana za 4 dni a pokoj. Ja by som isla,aj moj syn,ale poznam sa ze by sme to zvladli.

lucik159
autor
16. aug 2023

@zara0201 tak ja si myslím, že pokiaľ u nej salmoneloza prebehla za 3 dní s hnackovanim iba večer a ráno.. max 4x za deň, zvládla by aj ona...

lucik159
autor
16. aug 2023

@lucka_ke je samozrejme ze ju nebudem ťahať do bazéna. Servírovať jedlo tiež nebude nikomu... takže tým ze sa bude s niekym rozprávať určite nikoho nenakazi

zara0201
16. aug 2023

@lucik159 môže byť. K infekčnosti ako píšu kočky vyššie sa neviem vyjadriť. Muž robí v cestovke, takže k tomu poisteniu určite vyjadrenie lekára (ak by ste nešli).

stanislavicenka
16. aug 2023

@lucik159 zial, autorka, ty si si uz vybrala. A to nazor, ktory ti vyhovuje. Ja som bola so salmonelou v nemocnici. Z hygueny prisli k nam domov, hladali zdroj nakazy. Jednoducho to nie je sranda. A teda v Egypte vzdy ustrazis svoje dieta, aby nevypilo kvapku vody, ci si nedalo z ich skvelo vuzerajucich zakuskov? Nesla by som tam

fiafia
16. aug 2023

@lucik159 ja by som poprosila pediatra nech ešte raz otestuju stolicu. Ak bude pozitívna ja by som nešla aj keď dieťa príznaky už nemá. Mne by to svedomie nedovolilo.

mateson
16. aug 2023

Netrúfla by som si . Ak ti tam chytí nejakú faraonovu pomstu na to oslabené telo, môže to byť prúser. Ale to som ja, ja by som do Egypta nešla ani zadarmo

misana84
16. aug 2023

aj ja som musela byt mesiac doma kym som bola pozitivna a to som bola rada, že som bola v domacej liečbe a nie na ifekcnom...hygiena by to mala mat nahlasene, ciže aj neviem ci može ist

deti95060810
16. aug 2023

by som sa bála...a zrovna k tomu do Egypta...🙄

anna777115
16. aug 2023

Po prekonaní salmonelozy, môže byť stolica pozitívna, ešte aj pol roka.Salmonely, sa ukladajú v žlčníku aj v pečeni a ich odbúravanie trvá naozaj dosť dlho.

nikpa
16. aug 2023

@lucik159 Egypt je destinácia kde črevné problémy proste hrozia, bez ohľadu na to či dcéra mala salmonelu pred odchodom alebo nie. Ja osobne by som tam s deťmi neisla ale každého vec.
Obidve deti mali salmonelu ale hnačkovali viac dní, inak potom boli v pohode. Akurát ma dr. upozorňovala, že staršieho nemám hneď dávať do škôlky lebo bude mať oslabenú imunitu. Nasaď dobré probiotiká a aj volake vitamíny. Na dovolenku nabal viacero liekov proti hnačke a šťastnú cestu bez srajdy 💩☀️😀

lucik159
autor
16. aug 2023

@nikpa a inak nemuseli byť v karantene? Lebo som citala ze po novom platí karantena len pre ľudí ktorý ešte majú príznaky a pre tých ktorý robia v stravovacích zariadeniach... lenže to už človek nevie co je pravda nakoľko každý si prečíta jednu vetu a potom je najmúdrejší.

drm21
16. aug 2023

@lucik159 pozri Ak je všetko v poriadku Išla by som preto že niektorí tomu neveria ale ak sa aj v Egypte niečo ty stane nemocnice majú lepšie ako my fakt perfektné A lieky zaberajú ihneď takže vôbec by som sa nebála a zdravotníctva hlavne nie pre turistov.... ten teda musí byť všetko v poriadku

drm21
16. aug 2023

@sissy27 myslíš že vôbec nemusí kupovať nič delegát ju zoberie do nemocnice a do dvoch hodín má pokoj aj s liekmi ktoré dostane origoš od nich a tie sú fakt že účinné

nanka3
16. aug 2023

a je dcera normalne pn, vypisana, alebo mate este nariadenu kontrolu? lebo poznam pripad (osobne - asi spred par tyzdnov), kedy nedoliecene dieta odcestovalo s rodicmi na dovolnenku, dieta malo dobrat 1- 2 dni ATB, priznaky uz ziadne, no po prichode sa choroba akoby vratila, dieta zacalo teplotovat, skoncili v nemocnici na infuziach.... + navyse, doma im to poistovna nepreplatila, lebo si zistili, ze dieta odchadzalo na dovolenku v case, ked liecba nebola ukoncena.... takze si pekne vsetko zacvakali.... akoze peniaze by som ozelela, len to ze mali rodina aj tak pokazenu dovolenku..... takze radsej, ako tu na MK by som sa realne spytala dr., ak nechces pediatra, skus sa spytat svojho vseobecneho, co ti povie.....

martul
16. aug 2023

@lucik159 jasné idete na dovolenku a ona nepôjde do bazéna! To ti máme veriť?
To je úplne jedno kto ti tu čo napíše. Pojdete na dovolenku, lebo to máte zaplatene, pre istotu zoberies lieky a hotovo.
Že je stále infekčná ak keď sa cíti dobre a nakazí xy ďalších....čo tam potom

lucik159
autor
16. aug 2023

@nanka3 nemá nasadenu žiadnu liečbu. Tým ze mala taký priebeh ako mala doktorka kázala mesiac užívať probiotika a po mesiaci doniesť stolicu. Antibiotika nemá

nikpa
16. aug 2023

@lucik159 mali to minulý rok, volala som vtedy aj do škôlky lebo určite to priniesol odtiaľ, vedúca kuchyne povedala, že dobre a nijako to ďalej neriešili. Viem to lebo keď boli v škôlke napr. vši alebo hlisty, poslali všetkým rodičom e-mail, teraz nič. Pediatrička mi tiež nič nepovedala. A vraj v stolici im salomonela môže vyjst pozitíva aj po pol roku ale infekcni človek nie je. No otázka hygieny v škôlke po stolici u detí je otazna, koľko detí si po wc ani ruky neumyje... Ale keď naši prestali hnačkovat, normálne som s nimi chodila von. No do škôlky išiel syn až asi 10 dní potom čo prestal hnačkovat a už ho nebolelo brucho. Či má byť po správnosti volaka karantena, netuším.

lucik159
autor
16. aug 2023

@martul viete čo som zvedavá na vaše scény. Niesom dementna... hnackovat začala prvý deň tábora na ktorom bola a tiež nebol zrovna lacný a bol zaplatený ale viac tam nešla... presne preto aby nenakazila ďalších... niesom debil... tak si laskavo svoje komplexy vybijajte na niekom inom... A nie nepôjde do bazéna! Pekný deň prajem

martul
16. aug 2023

@lucik159 nemám komplexy. Napísala som pravdu a brncla na citlivú strunu?

luccija
16. aug 2023

@lucik159 ja by som dovolenka zrušila a išla v iný termín a inam.Egypt je vždy hop, alebo trop.
Mne nebolo nikdy nič a boli ľudia čo druhý deň už mali na izbe infúziu a ostatné dni sa nevedeli pozviechať.Jedna vec, že je oslabená plus teplo, stres z cesty, a tá ich nešťastná strava.
Ja by som hľadala inú destináciu bála by som sa