Neberte do lietadla maličké deti

top_manazerka
13. júl 2024

Tento rok som už letela 4x. Naposledy sme sa včera vrátili z dovolenky. Prosím vás, rodičia, nelietajte s veľmi malými deťmi. Vždy počas vzlietania a pristávania tie detičky plaču až sú bordové.. včera jednému pri pristavani dokonca tiekla krv z uška. Takto malé deti nemajú čo robiť v lietadle. Zmeny tlaku, atd.. hovorila som včera s letuškou a povedala, že toto majú s malými deťmi, cca do 2 rokov na kazduckom lete..

ukgirls
13. júl 2024

moja nikdy neplakala... co som mala domov preplavat? ja lietanie a tlak znasam horsie ako moja dcera-nezalezi teda od veku .. lietam xy x do roka .. a niekto place niekto nie.. no 90%neplacu- staci im dat flasu alebo kojit -tak ako dospely zuju zuvacky ci cukriky.. takze post na dve veci-kedze nemas pravdu

0silvia0
13. júl 2024

@top_manazerka tak vies, niekto moze zalozit diskusiu, ludia nelietajte lietadlami vobec, je to neekologicke, uhlikova stopa atd., cestujte ekologicky, a ty si uz letela 4x tento rok🫣

sara07
13. júl 2024

ty dnes ideme vlnu nechodme nikam , deti zavriet doma do ohradky , dalšia diskusia s touto temou, pohoda sa nechytila tak ideme iné ...

top_manazerka
autor
13. júl 2024

@0silvia0 v tomto príspevku šlo o zdravie detí. A ja sa správam ekologicky - jazdím na elektrickom aute, ktoré dobíjam z obnoviteľných zdrojov, poctivo triedim odpad, upcyclujem čo sa dá. A lietam komerčnými linkami - nie súkromným tryskáčom ako Cibulkova. 🙂

top_manazerka
autor
13. júl 2024

@sara07 ja som nenapisala “nechoďte nikam” len svoj názor na cestovanie s dojčaťom.

veronikaszabova
13. júl 2024

@top_manazerka nasa ma 15m, pri vzlete ani pristavani nereve, tlak jej nevadi. A nereve ani pocas cesty. Vacsinu vzdy prespi.
Nepausalizuj na zaklade tvojej neg skusenosti.

dada13288
13. júl 2024

@top_manazerka no sesternicine dcery lietaju od 2 tyzdnoveho baba a cuduj sa svete ani raz nevrieskali. Chodia tak uz 15 rokov asi 4x rocne lebo jej manzel povachadza z talianska.

0silvia0
13. júl 2024

@top_manazerka ja viem o co islo v tvojom prispevku velmi dobre. Ja len naznacujem, ze kazdy mame ten svoj uhol pohladu. To, co prekaza tebe, inemu nevadi. A co tebe neprekaza, moze vadit inemu.

top_manazerka
autor
13. júl 2024

@veronikaszabova povedala mi to letuška, ktorá už čosi asi má odlietané.. že ona uź častokrát nevie ço má robiť - dieťa reve, matka nerváči a ostatní spolucestujúci sa sťažujú, že chcú mať pokoj.

top_manazerka
autor
13. júl 2024

@veronikaszabova a ty ako vieš, že jej tlak nevadí?

ukgirls
13. júl 2024

@top_manazerka dieta reve lebo sa nudi .. reve pocas letu .. a ano ludom to vadi..maly priestor dlhy let ... ale je normalne brat deti .. ty zrejme ziadne nemas- lebo zenske bez deti su tie najlepsie mamy na svete.. zmeni sa to vtedy ked porodia .. zjedla si mudrost svete a dostala navod k vychove deti - ale bohuzial ta niekto oklamal-lebo tay navod neexistuje ... nebud mudra a nedavaj nevyziadane rady - lebo aj tak su na dve veci

tiezjedna
13. júl 2024

@top_manazerka ja som letela tento rok 12x a žiadne dieťa neplakalo. Obecne lietame veľmi veľa, krátke aj dlhé lety a situácie, ktoré popisuješ registrujem teda minimálne. Netreba generalizovať😉 Osobne mám deti 3, so všetkými lietame od mimin a nikdy nebol problém. Navyše nikdy nevieš aký je ozajstný dôvod toho plaču, nemusí to so zmenou tlaku vôbec súvisieť...

domka222
13. júl 2024

@top_manazerka na jednej strane chápem cestujúcich, no na druhej strane mi povedz,ako sa má dostať mama s dieťaťom napríklad domov k rodičom, ak býva v inom štáte. Či do dvoch rokov nemá ísť pozrieť rodinu? Nehovorím o dovolenkách, to nie je nevyhnutná vec

milanemila
13. júl 2024

@top_manazerka budeme brat male deti do lietadla aj napriek tvojim rozumom ;) x krat sme leteli s detmi aj ked mali menej ako rok. Pocas pristavania som ich kojila. Starsia 4 rocna nieco zuzle alebo pije, aby prehltala. Ani jedno moje dieta este nebolo bordove od placu 🤦🏼‍♀️ problem je primarne pristanie, vzlet nie.
Mne zas vadia v lietadle ludia, kt sa tam pripiju alebo uz na letisku a smrdia alebo su hlucni, rovnako ludia co “pretekaju” na vedlajsie sedadlo a aj taki kt polku letu stoja v ulicke este sa ti opru o sedadlo a blokuju ju pre ludi aj letusky. A teraz co mam vsetkym napisat, nech nelietaju, lebo mna obtazuju? :D proste je to verejna hromadna doprava, kt obnasa isty diskonfort a kazdemu vadi nieco ine, tak nech ostane doma ten frflos 🤷🏼‍♀️

solange7
13. júl 2024

Top menežeris prave zmenežovala zakaz letov pre deti. 🫡😀

martinaju
13. júl 2024

@top_manazerka a ty si kto aby si povedala ake stare deti mozu lietat? Ved si pripat a nemusis pocuvat placuce deti. A ak niekomu vadia deti no smola. Prvorodeny neplakal vobec boli detickx co plakali zaujimave ani jednu rodinu s detmi sme nepoculi stazovat sa, ze niekomu reve dieta. Dieta place aj v aute, aj doma, hoci kde. Ako teraz budeme vsetci sediet na ritiach doma lebo mame deti mladsie ako tebe vyhovuje? Ideme na dovolenku s dvoma malymi detmi a ked si budu potrebovat poplakat no nech si poplacu. 😅 dufam ze nebudes sediet za nami nech ta neporazi od zlosti 🙈

martinaju
13. júl 2024

@top_manazerka skus napisat leteckym spolocnostiam ze si neprajes cestovat s malymi detmi v jednom lietadle.

nadush
13. júl 2024

Mne napríklad počas letov vadia dospelí ľudia, ktorí si myslia, že oslobodili celú uličku a chovajú sa maximálne neohľaduplne. Prípadne pipenky, ktoré si prehadzujú vlasy cez operadlo a nevadí im, že ten za nimi tam má monitor, alebo nejaké jedlo 🙄
Keď si mám vybrať medzi dieťaťom, čo plače a takouto, tak radšej to dieťa.
Tá mama je na nervy hlavne z takých ľudí ako ty, lebo vie, že im deti vadia.
Lietadlo je hromadná preprava, tak isto ako autobus - aj tam deti občas revú 🙄
Zdravotné hľadisko si zváži každá mama sama. Ani pre tehotné nie je bezpečné lietať a aj tak lietajú. Každý si to zváži sám a nemyslím si, že by sa mamy riadili príspevkom na modrom koniku.

lenkasarka
13. júl 2024

@top_manazerka asi záleží od konkrétneho dieťaťa. Moja dcéra cestovala lietadlom desiatky x úplne od malicka a ani jeden x neplakala.

svetlonos
13. júl 2024

@top_manazerka
ahoj, niekedy clivek nema veľmi na výber. Cestovali sme s 2 rocnym a 2 mesačným na iný kontinent koli sťahovaniu. Obaja boli ôk a neplakala, maly bol pri výlete a pristavenie kojeny a väčší vzdy vtedy pil džús. Let s 3 prestúpiť trval 24 hodín.
Ako píšem, niekedy je to nutné.
A niekedy nie ale zas praktickejšie ako cestovať 10 hodín vlakom/autom. Tiez som letela 1,5 hodiny s dvojrocnym takmer a ten istý scenár. Pri stuoeni klesani pil a bol spokojný.
Tak ale každé dieťatko reaguje inaksie. Je na zvážení každého rodiča.

klejkaez
13. júl 2024

@top_manazerka nase dieťa nikdy nie je nespokojné v lietadle. Ani nevie kedy ideme hore a dole. Absolútne bez problémov

laurita285
13. júl 2024

Ty použi slúchadlá na plné pecky nech nepočuješ deti a rodičia nech si svoje deťúrence vláčia aj na koniec sveta, nie je to tvoj problém.

martinaju
13. júl 2024

@nadush no presne rodic je nervozny ani nie z dietata ale z tych hlupych komentarov. Ale to je vsade aj ked place dieta v obchode a hoci kde ako na ktoru rit ma niekto potrebu komentovat, zastavit a pozerat sa co bude nasledovat alebo sa dokonca dietatu prihovarat. Halo to dieta ma problem dat dokopy emocie a dostat sa do normalu a to ze na neho bude niekto civiet alebo nedajboze este nieco komentovat a rozpravat mu nicomu nepomoze akurat ze dieta dostane nervy a je zo tak tisic krat horsie. Preco ci kazdy nejde svoje ci to je obchod, autobus alebo lietadlo? Pre to matku je to uz dost stresujuca situacia a nicomu nepomaha ked niekto proste zastavi civi na rodica s placuciim dietatom a este povie no moje toto nerobili. Kazde dieta je inex niekomu nevadi let, niektore seti sedia na riti a hotovo, niektore su aktivnejsie, emocionalnejsie a tak dalej. Zacnime sa respektovat. Zacnime respektovat ze rodicia cestuju aj s malymi detmi. Otrasni ludia su v dnesnej dobe co vidia len seba. Ziaden respekt voci druhym. Ved si kupte sluchadka a pocuvajte hudbu a nemusite pocuvat placuce dieta, nemusite sa na neho pozerat ani mu nic rozpravat. (Autorke prispevku)

jazula
13. júl 2024

Závisí od dieťaťa a dopredu to človek len ťažko odhadne…prvý krát sme s malou leteli, keď mala 1r4m a úplne bezproblémovo. Ani raz nezaplakala, vzlet aj pristátie bez náznaku nekomfortu. Práve začínala chpdiť a zabávala polovicu lietadla, normálne ju ľudia lákali k sebe 😂

muchotrafka298
13. júl 2024

Ja som minule pocas letu zazila ,ze si normalne taky starsi chlapik (Anglican) vytiahol z tasky protihlukove sluchadla, ake pouzivaju napriklad pri strelbe alebo na letisku a po bezpecnostnych pokynoch letusky si ich normalne na cely let nasadil.

anjelicek26
13. júl 2024

Lietam s deťmi od malička a neplacu.. je to o príprave a vnútornom pokoji matky neprenasat nejaký stres na dieta.. mat hracky, jedlo, tablet a protihlukové slúchadlá a nosič...keď deti není sú zvyknuté cestovať a vždy len doma a mama.. zvládajú takéto 'nove' stresujúce situácie samozrejme ťažšie.. dieta,co od malička v pohybe toto riešiť nebude...

nadush
13. júl 2024

@martinaju veru, táto téma je aktuálna asi na akomkoľvek verejnom mieste.
Dnes chýba ľuďom rešpekt a úcta voči druhému, všetci všetko vedia. Mňa najviac bavia ženy, čo nemajú deti, alebo čakajú prvé a majú poznámky - toto by moje deti nikdy nemohli robiť, ja by som dieťaťu toto nedovolila. Vždy si len pomyslím, že po náročnom týždni (zuby, choroba, spánková regresia, vzdor) by si mu moja zlata dala aj kamene oblizovať, len nech je ticho a nereve 😅
Takže peace ✌🏻 a každý nech si hľadí svojho 😉

angelinja
13. júl 2024

@top_manazerka nepomoze,...predsa musia to dat na instaghgram a povedat kolegyne ,medzi kamaratkami , ....sa pochvalit...nechapem tychto ludi ja radsej nikomu nic nehovorim o sebe ani o rodine ani kde sme boli alebo kam pojdeme....okrem toho s takm alym dietatom to neni dovolenka. my sme boli ako so 7 mesačnym 1x iba na SR a mala osm co robit aby sme mali vsetky šalapastre co sme potrebovali mat to sme nahadzai do auta..neivem si rpestasvit akob y sme sa zbalili do lietadla...

doriiis
13. júl 2024

Dnes sa tu na koníku človek dozvie ale veci.😄Tak napr:Nemáš vláčiť deti po festivaloch,lebo čo keď príde búrka! Nemáš brat dieťa do lietadla,lebo bude revat!
Tak ja skúsim možno ešte.
Neberme deti autobusom,lebo budú grcat! Neberme ich v aute,čo keď ich tam zabudneme!
Necestujme s nimi vlakom,lebo čo keď sa zrazi s autobusom.Neberme ich do električky,čo keď sa vykoľaji!Neberme ich do bazénov a na kúpaliská,čo keď sa utopia!A takto by sme mohli pokračovať do aleluja.
Podľa niektorých by deti mali sedieť iba doma!
Naozaj divná doba toto

betulinka1
13. júl 2024

@top_manazerka moj nikdy neplakal. Cize sme zacali lietať az od roku a pol ale vzdy okolo sediaci po konci letu sa mu prihovorili, ze taky šikovný za celu cestu pekne sedi, ziadne behacky, prelievanie, kopanie. Ale je pravda, ze maximalne dlhy let bol na Krétu, Cize nejake dve hodinky nieco. Neznasam dlho sediet ani ja 🤣🤣🤣 jediny raz som zazila vrieskajuce dieta, bola to Ruska a mala 3 deti. Jedno na rukach a to bol brutal plac, uz aj matka skoro plakala. Odniesla som jej lizatko a myslim, ze cele lietadlo mi ďakovalo, lebo ako ho dalo do ust ostalo ticho po cely let. Este ako sme cakali na kufre mi potom zakrývala ta mamicka, ze velmi dakuje. Ale nikdy a mam co to nalietané aj dlhe lety som nezazila aby krvacalo uško alebo bolo dieta fialove. Tam musel byt nejaky zdraťvotny problem ale neda sa to globalizovať. Ja by som skor apelovala na mamicky, ktore chcu casto lietať s detmi, aby ich dali ockovat na TBC. Na Sk sa uz TBC neočkuje povinne, Cize treba si to obehat.