Letenky na Korfu

saimon653
15. apr 2024

Dobrý deň, máme zarezervovanú dovolenku na Korfu pre 6 osôb na dátum 13.7 - 23.7. Hľadám letenky už nejakú dobu ale všetky stránky čo som pozeral tak ponukajú lety s dlhými prestupmi, a ak je bez prestupu tak som našiel len také čo by sme leteli 13.7 niekedy cca o 23:00 a prišli by sme niekedy 14.7. okolo 1.00 ráno. A to už samozrejme neskoro. A zase keby sme leteli v takomto čase 12.7. tak by sme prišli 13.7 skoro ráno a nemali by sme kam ísť.
Ideálne keby sme leteli niekedy ráno 13.7 a bez prestupu alebo s prestupom ale nie 10 hodinovým chápeme sa. Nikdy som letenky nekupoval, tak potrebujem poradiť. Dá sa vôbec niekde takáto letenka kúpiť? Odlet ideálne z Krakova alebo z Budapešti. Ďakujem za každú odpoveď.

saimon653
autor
15. apr 2024

@saimon653 samozrejme aj niečo so spiatočnou letenkou 23.7.

enmery
15. apr 2024

@saimon653 mne našlo z Budapešti toto, 6 hodín letu...skús stránku www.esky.sk

enmery
15. apr 2024

skús priamy let z Krakowa, ukazuje mi cestu niečo málo cez 2 hodiny bez prestupu...esky zbiera letenky zo všetkých portálov a zároveň vyhľadáva aj tie najlepšie ceny...len sa rýchlo míňajú

saimon653
autor
15. apr 2024

@enmery anoo na esky som pozeral, aj na tento konkrétny let len akurat že prídeme až o 22:15 kým dôjdeme na hotel tak až 23:30. A celý deň je preč, ktorý by sme tam teoreticky mohli stráviť keby sme prišli niekedy aspoň okolo obedu, že aspoň pol dňa chápeš. Ale ďakujem aj tak.

maranco
15. apr 2024

13.7. ti ide z Bratislavy priamy let, príchod na Korfu je 17:45

maranco
15. apr 2024

Naspäť máš 23.7. priamy let do Viedne

saimon653
autor
15. apr 2024

@maranco ďakujem ale skôr pozerám krakow, pretože som z východu z Prešova.

saimon653
autor
15. apr 2024

@enmery @maranco čo myslite??? Tam by sme pristáli o 23:15. Kým by sme došli na hotel bolo by aj 00:30 podľa mňa, to už by bolo 13.7 a by som im skúsil napísať, či by sme sa mohli aj ubytovať v takom čase😀😀vyspali by sme sa boli by sme tam vlastne aj toho 13.7 a naspäť pekne bez prestupu. Si myslím že keď tam nebudú mať niekoho kto bude odchádzať 13.7 doobedu tak s tým nebudú mať problem.

ptvw
15. apr 2024

Tak pozri na tu jednu noc ubytko ak ti vyhovuje let toho 12teho ...my sme tak x hodín čakali, spali na letisku a bolo to o držku a to sme boli mladší a bez deti

maranco
15. apr 2024

Tým pádom si o jednu noc ubytovania priplatíš na tú noc z 12 na 13.7.

saimon653
autor
15. apr 2024

@maranco aha to ma nenapadlo, noo tak to asi spravím.

maranco
15. apr 2024

Ak vieš ísť už 12.7. tak máš priamy let aj z Budapešti

saimon653
autor
15. apr 2024

@maranco ďakujem pekne, pozriem aj to😉

enmery
15. apr 2024

@saimon653 hoteli majú odchody od 12stej na obed, ak prídeš o polnoci, s veľkou pravdepodobnosťou ti nebudú vaše izby môcť ponúknuť, lebo tam budú ešte hostia a plus izbu treba ešte upratať...

saimon653
autor
15. apr 2024

@enmery áno to je pravda, preto spravím tak ako hore písal/a @maranco že si zaplatím ešte noc z 12.7 na 13.7 . Akurat som pozeral a je ešte voľna. Tak si predĺžime pobyt ešte o jednu noc 😄

enmery
15. apr 2024

@saimon653 trošku ťa nechápem....13.7. chceš využiť celý deň...nechceš prísť neskoro večer...zároveň 12.7. nevyužijete deň a prídete v noci😁takže to isté...každopádne, príjemnú dovolenku

maranco
15. apr 2024

@saimon653 nabudúce budeš vedieť že sa to robí opačne, najprv sa nájdu lacné letenky a k nim sa dopasuje ubytovanie, lebo na ubytovanie máš väčší výber ale letov nie je toľko že môžeš preberať ak hľadáš výhodnú cenu

muchotrafka298
16. apr 2024

Najprv si najdes vhodne letenky a nasledne az ubytovanie. Pretoze v lete je vela takychto letov, ze neskoro v noci a byva dost problem v ubytovani. lebo nie vsade je recepcia 24/7- Vela hotelov to ma tak, ze ked do urcitej hodiny neprides, tak to beru ako "no show", strhnu Ti peniaze a rezervaciu zrusia. Vopred si s ubytovanim vykomunikuj to, ze prides v noci, aby Ti rezervaciu nerusili a aby Ta cakali.

V top sezone nemozes ratat s tym, ze nebude ubytovanie obsadene a budes tam moct prist skorej alebo zostat dlhsie. lebo ani za peniaze Ti to nemusi byt umoznene. Ubytovanie je mozne vacsinou od 14-15,00 a odubytovat sa musis do 12,00. Niekde je mozne doplatit si late checkout.ze na izbe za poplatok mozes zostat dlhsie o par hodin.

Ratas s tym, ze bude meskat let? Co budes robit potom? Lebo nikde nie je zarucene, ze ty skutocne prides nacas, mozes meskat kludne aj hodinu, alebo bude dlho trvat kym vystupite z lietadla. Tak isto si treba vopred zabezpecit dopravu na ubytovanie, lebo napriklad o polnoci nemusis zohnat na mieste taxik.

Pri takychto dovolenkach na vlastnu past je potrebne robit velmi vela kompromisov, vela casu stravis hladanim. Ja napriklad vzdy kupujem denne lety, aby som neostala niekde v noci visiet na ulici alebo nemusela spat na letisku.

lin_a
16. apr 2024

@saimon653 to ubytko sa uz neda bezplatne stornovat?

mclissa
16. apr 2024

Zajednaj ubytovanie od 13.7. a napis im, ze prides po pol noci. Ano noc ti zarataju normalne, ale mas priamo let z Krakowa. V den odchodu si dajte late check out, ak bude moznost. Ved aj ked sa check out tak mozete vyuzivat hotel do odchodu. Zbytocne si to komplikujes. Bookni letenky priamo cez Ryanair. Urcite ti to zato stoji nez sa trepat 10 hodin na Korfu s prestupmi.

saimon653
autor
16. apr 2024

@mclissa ďakujem, porozmýšľam aj nad týmto. A čo toto?

mclissa
16. apr 2024

@saimon653 tak aj to je jedna z moznosti ak pojdete o den skor.

saimon653
autor
16. apr 2024

@mclissa len keď som teraz zaklikol ten let čo som poslal a dal rezervovať tak mi vyskočila cena 1920€ a to som nezaskrtoval nič žiadnu batožinu alebo niečo podobne, tam sú nejaké poplatky ešte alebo prečo? Nebola mi tam ničím odôvodnená ta cena. Ale asi aj tak najlepšie priamo cez Ryanair. Ale tam keď som pozeral na ich oficiálnej stránke a zadával som destinácie tak mi nechcelo vyhľadať destinacie haha🤣🤦🏻‍♂️

lin_a
16. apr 2024

letenky kupuj vzdy priamo na stranke leteckej spolocnosti, nie cez sprotredkovatelov (esky, pelikan, kiwi apod.)
tu je ten let, cena 1650 eur za vsetkych (275 eur/osoba, co je mimochodom otrasne vela na to, ze je to nizkonakladovka, ale aspon sa poucis do buducnosti, ze najprv sa kupuju letenky za vyhodnu cenu a az potom ubytko 🙂 )

maranco
16. apr 2024

@lin_a keby išiel cez Budapešť tak ušetrí 120€ na osobu

saimon653
autor
16. apr 2024

@maranco ako cez Budapešť? ten let čo si posielal/a vyššie?

maranco
16. apr 2024
saimon653
autor
16. apr 2024

@maranco nevieš mi prosím poslať link na tento let?

maranco
16. apr 2024
maranco
16. apr 2024

Cesta späť buď 4 letenky za 79€ a 2 letenky za 91€ alebo rovno 6 za 91€.
Ja som zvykol kombinovať nákup a kúpiť koľko je lacných leteniek a potom drahé a rozdelil som to rovnomerne pre celú skupinu.