Let do Turecka

15. jún 2024

Zdravím vás všetkých chcem sa spýtať či má niektorá z vás zle skúsenosti s letiskom v Antalya. Všade na Fb čítam, že kôli preplnemu vzdušnému priestoru meškajú lety až 7 - 8 hod. Stalo sa že lietadlo krúžilo aj 2 hodiny s pasažiermi kým nakoniec pristálo v Izmire a cestujúci čakali ďalšie 2 hodiny v lietadle.
No je to strašné. My máme letieť s rodinkou malými deťmi 19 júla do Antalya, ale veľmi rozmýšľam že celú dovolenku zruším.
Máte skusenosti prosím?

pralinka25
15. jún 2024

to len tento rok? my teda lietame 14 rokov do antalye a tam sme nikdy necakali. vzdy mal meskanie let z bratislavy alebo viedne.
zacinali sme ked to bolo este malicke letisko. kazdy rok je vacsie a vacsie. byva tam nenormalne vela ludi ale jedine kde vzdy cakame je starbucks.
nam sa to teda naozaj este nestalo. mozno sme mali len stastie ale ani svokrovcom sa to nestalo a tiez chodievali casto.

tenerifka
15. jún 2024

Hlupost

guudy
15. jún 2024

Blbost. Lietame do Antalye kazdy rok a nikdy sme tam necakali na pristatie.
Ved si pozri www.flightradar24.com a uvidis, ze sa tam nic vynimocne nad Antalyou nedeje…

anjelicek26
15. jún 2024

Boli sme v Turecku viac krát a vždy v pohode. Áno letisko je dosť plne,ale skvele organizované.

anonymous87
15. jún 2024

Ano citam to aj v skupinach, ze je vcelku vesele… my ideme prvykrat v auguste, tak som veru zvedava 😅

mircalla
15. jún 2024

Otrasne letisko. Dlhe rady, malo gatov, malo wc, nemali sme si kde sadnut....Len na check in sme cakali 70 min. Meskanie 2 hod, teda ohladom tohto nic dramaticke

guudy
15. jún 2024

Suhlasim, letisko samotne je otrasne…

pralinka25
15. jún 2024

ja neviem. my chodime v hlavnej sezone vzdy prelom jul august a nic damaticke sa tam nedeje. ja som mala daleko horsi pocit z viedenskeho letiska ako z toho tureckeho.

tenerifka
15. jún 2024

Autorka, ty by si bola schopna zrusit celu dovolenku len preto, ze niekto na Fb napisal, ze meskal 2 hodiny? Ja sa uz nicomu necudujem, ludom chyba zdravy usudok....

luliu
15. jún 2024

Veď to je normálna vec, môže sa stať čokoľvek. To je dôvod na rušenie dovolenky? Zrus dovolenku, nevrátia ti už takmer nič a sed doma
Chodíme tam každý rok, cestou tam nikdy problém, cestou späť sme už mali meškanie pár hodín. Stane sa......

anonymous87
15. jún 2024

Jemine teraz pozeram, ze chces rusit dovolenku kvoli tomu. Neblazni 😅😀

belllinka
15. jún 2024

Jasne, co sa tam budes otravovat, zrus dovcu, prachy ti i tak nevratia a chod na Siravu, tam ti to nebude meskat

pusinka_1
15. jún 2024

leteli sme sice len 2x ale aj ja teda napisem skusenost. ANI RAZ sa mi to nestalo. vzdy sme prislo priblizne v tom case

pusinka_1
15. jún 2024

tiez sme leteli prvy krat s malymi detmi najmladsi mal pod 2 roky

lasona
15. jún 2024

Leteli sme teraz v pondelok, meškanie lietadla bolo1 hod. Usadili nás a čakali sme. Nikto nám nič nepovedal. Ale tak s niečím takým musíš počítať. Ale aby som kvôli tomu rušila dovolenku? 🙈🙈

simisi
15. jún 2024

Je pravda ze su meškania,aj z Ba aj z Antalye.Niekedy hodinku,obcas viac🤪.My letime 27.6 a určite by som nerusila dovolenku, akurát sa na to cakanie snažím psychicky pripraviť 🙈

lakebabe
15. jún 2024

To letisko je z roka na rok horšie , keď to porovnám roky dozadu, je v sezóne preťažené minulý rok sme meškali tam z BA cez dve hodiny a tam keď sme mali odlet na letisku vyse dvoch hodín. Bolo to presne o takomto čase v júni.

masabi
16. jún 2024

My sme. leteli 6.6.vsetko ôk, dnes odlietame tak dám vedieť ako, ale máme už info že majú lety meškanie. Letíme do Košíc tak snáď bude všetko ok.

pusinka_1
16. jún 2024

My letíme v piatok tak napíšem ako to bolo, potom ,ok?

nana8989
16. jún 2024

My ideme tiež 19-teho do Antalye z Viedne 😊 verím, ze nebude let meškať, aby ma s 2 deťmi na letisku neporazilo 😂 ale teda ešte sa nám to nikdy nestalo, ze by let tak dlho meskal, max. do pol hodinky...

anonymous87
16. jún 2024

🙈 vcera vecer…. A kruzilo ich tiez veru dost. A moj muz dostal taky isty napad ako ty. Vsetko zrusit a vziat nieco ine, nie Turecko. Tak som ho rychlo zrusila 🤣 ja pevne verim, ze do augusta sa to skludni trosku 😂🤭

mima172
16. jún 2024

Stačí si pozrieť flyradar. Áno, tento rok je troska väčší problém ako po iné roky. Vyrieši sa to, keď sa dostavajú nové vzletové/pristávacie plochy, čo bude snáď čoskoro, možno o rok.
Dôvod je preplnený letový priestor nad letiskom, zlé plánované časy letov a následne sa tie meškania nabaluju. Nemeskaju všetky lety, snažia sa, aby sa to zlepšilo. Ideál je letieť tureckou spoločnosťou, tie si Turci uprednostňujú pri vzlete i pristátí, ak je preplnený vzduch.
Ak chceš mať také reálnejšie info, tak si naklikaj letisko, z ktorého letis a mrkni meškania. Každopádne, váš let meškať môže i nemusí, určite to nie je dôvod rušiť dovolenku. Par dni dozadu mieškalo a viacero letov do Grécka, tiež 2-7 hodín. Toto neovplyvníš, proste letecká doprava je viac a viac využívaná a toto je daň.

guudy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza016
16. jún 2024

My sme sa dnes z Antalya vrátili a máte správne info a očakávania aká bude Vaša cesta. Tam sme odleteli načas a 15 min pred pristátím oznámili meškanie 15 min. Po 30 min kruzenia ešte šli do Izmiru lebo nám dochádzalo palivo. Letisko zavreli lebo vraj skolabovalo riadenie letovej prevádzky. V Izmire sme boli v lietadle 2 hodiny kým dali povolenie letieť. Pri prelete do Antalya sme ešte hodinu krúžili. V lietadle bolo veľa detí. Hrali sa spolu a všetko super zvládli. Len do BA meškal 2 hodiny, čakalo sa na lietadlo z BA. To meškalo vraj pre opatrenia kvôli inaugurácii Pellegriniho.

dzenar
16. jún 2024

Ahojte letisko hruza 15.6 sme mali letieť o 16.05 s antalye odleteli sme 20.00 4 hodinové meškanie hruza na letisku

hlubik
16. jún 2024

s kade odlietate z akého mesta?

masabi
16. jún 2024

Tak my sme mali mat odlet dnes 16:05,odleteli sme o 17:00 ich času, let v pohode, pristátie 18,35 v KE.

autor
17. jún 2024

@hlubik z Košíc

lubicadebnarova
17. jún 2024

My sme leteli do Antálie 5. 6 večer z Ostravy a let bol úplne v pohode a aj pristátie bolo načas.
Odlet bol katastrofálny. 15.6. sme mali mať odlet 22:50 a odleteli sme až 2:15. Check-in batožiny sme stáli v rade od cca 20:00 do 22:00 pretože sa pokazili pásy. Keď sme sa konečne dostali do lietadla, tak sme čakali v rade ako na autoumyvárku, aby sme mohli odletieť.

Meškanie mali všetky lietadlá.

Neodradí ma to aj tak. ak sa bude dať, ešte toto leto letíme znovu a oo rok určite tiež.

jenn7
17. jún 2024

Letisko v Antalyi nie je ani skvele ani dobre zorganizovane. Je spinave, preplnene, predrazene. Ta tie prachy co im rocne prudia z turizmu uz malo vyzerat ako niekde v Singapure. Do Turecka lietame uz roky rokuce a az tento rok mi trochu stiska prdel ked vidim uz teraz v juni tie brutalne meskania. Cez prazdniny asi skolabuju. Ale teda rusit ma nenapadlo😁