Korfu - tipy

7. aug 2023

Je tu niekto, kto bol viac krát na Korfu? Agios Georgios-nám bolo odporučené- boli ste niekto aj na severe- napr. Roda? Hľadáme čistú vodu ,pozvoľný vstup , možnosť šnorchlovania pre deti. Kde sa páčilo vám?

eeffka
7. aug 2023

Na celom korfu, treba si vziat auto na 1-2dni a pobehat vsetky plaze. Korfu rozhodne nie je na to aby clovek lezal na jednej.

autor
7. aug 2023

@eeffka to ani nemáme v pláne,ale pri hoteli by sme mali radi peknú pláž,auto si poźičiame max na 2 dni.

eeffka
7. aug 2023

https://cestovanie.sme.sk/c/20801810/desat-najk...
My sme boli na 1.3.4.9 a este v tom clanku to nie je Porto Timoni beach ( tamtreba pevnu obuv, no treba... je vhodna ,my sme mali zabky 🤣ako zvusnych 80% ludi sa tam ide asi 30min nie su tqm bufety tak aj vodu a jedlo) a je taka obojstranna.

eeffka
7. aug 2023

Na vychodnom brehu su kamienkove plaze vlnkove more, na zapadnom pieskove a velke vlny

eeffka
7. aug 2023

Kamienky su Ypsos, obojstranne Timoni (fotene z cesticky zhora) vlny Agois

autor
7. aug 2023

@eeffka vďaka

matkahelka
7. aug 2023

boli sme v labranda sandy beach.ideal pre deti.aj rezort hotela.aj more- ma modru vlajku za cistotu. je pozvolne, teplucke, ideal aj na snorchlovanie.odporucam

matkahelka
7. aug 2023
matkahelka
7. aug 2023

a par rokov dozadu sme boli v acharavi - gellina village, tam plaz je kamienkova a medzi tym tmavy piesok

autor
7. aug 2023

@matkahelka Ďakujem, super,na tú Labrandu som už viac krát počula chválu.

autor
7. aug 2023

@matkahelka vlny ste nemali moc veĺké?

matkahelka
7. aug 2023

ziadne. teda k veceru take uplne mini vlnky. fakt mini. voda tepla ako polievka.dlho plytka. rybicky v nej.pre deti topka. my sme boli vlani velmi spokojni.chceli sme ist opat aj toto leto, ale zial z KE zrusili lety na korfu.inak by sme urcite sli.

autor
7. aug 2023
autor
7. aug 2023

@matkahelka cenovo okolo 1000 eur na os/8 dní cca asi treba počítať?Cez Tip Travel ste boli?

matkahelka
7. aug 2023

ano cez tiptravel sme boli, kupovali sme to v zime v zlave a ano, cca 1000€/osoba to vyslo.

elief
7. aug 2023

My sme boli tento rok v Roda beach, more pozvoľne, teplé aj šnorchlovanie fajn

autor
7. aug 2023

@elief hotel aký? cez kartágo som našla hotel Roda Beach. Ak ste tam boli, spokojní ste boli?

elief
7. aug 2023

Áno ten, mám recenziu v skupine Dovolenka v Grécku

elief
7. aug 2023

Boli sme cez Hydrotour

elinka84
8. aug 2023

Ahojte kočky,my práve váhame, či ísť na Korfu v októbri (6.-11.10). Neviete náhodou z vlastnej skúsenosti, či je tam ešte počasie na kúpanie?
Ďakujem 😘

matkahelka
8. aug 2023

@elinka84 urcite nie. korfu je dazdivy ostrov. aj druha polovica septembra uz je velky risk. grecke ostrovy nie su turecko, tam je oktober uz nestabilny.

niceboy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niceboy
10. aug 2023

@matkahelka Labranda je ten najposlednejší hotel ktorý by som niekomu odporúčal. Boli sme tam 2021 a horšiu dovolenku som nezažil. V posteli mravce, tečúca klíma, smrad žumpy, 20 hodín vypadnutá elektrika, 20 hodín bez tečúcej vody, toalety, zaplatení Ultra All inclusive a po polnoci treba za drinky platiť. 🤦 a ešte všeličo iného...

autor
10. aug 2023

@niceboy si Athom?

matkahelka
10. aug 2023

@niceboy my sme nic z tebou vymenovaneho nezazili, preto hotel odporucam a sla by som tam kedykolvek zase. v ktorych hodinach AI funguje sa da lahko zistit vopred, tato poznamka je bezpredmetna. a teda asi velmi zbehly turista nie si, lebo v europe je AI standardom vsade do polnoci, to skor turecko a egypt ma AI aj po polnoci. my sme dokonca aj v Dubaji mali AI len do polnoci. mne a vacsine ludom alkohol po polnoci nechyba, pretoze je to cas spanku.

matkahelka
10. aug 2023

ano, urcite je to athom.cerstva registracia. kedze athomove vylevy uz nikto vazne neberie, tak zmenil nick.

autor
10. aug 2023

@matkahelka neodradil ma...inak, mamina tam ide 31.8. Tak si počkám na čerstvú recenziu-overenú....a ak je to on, čo si myslím že je, tak je mi ho vážne ľúto. Chýbali sme mu.Vyrazíš dvermi, vráti sa oknom...odolnejší ako šváb...😀

niceboy
10. aug 2023

@matkahelka môžem vedieť čo je to athom? Ja sa tu s vami o kvalite tohto podradného hotela hádať určite nebudem. Bol som tam a viem čo je to zač. Stačí si pozrieť google recenzie čo tam ľudia hádžu čo tam boli týždeň dva dozadu.V bazéne 1.40 m je zelená voda a nieje vidieť na dno. To je iba jedna z chuťoviek. A nepísal som AI ale Ultra all inclusive.Ja osobne by som do hotela kde po mne v posteli liezli mravce tiekla mi klíma,sprchová hlavica, na balkóne som cítil krásny odór žumpy,20 hodín som počúval hučanie dieselgenerátora ktorý je v strede rezortu a v tesnej blízkosti izieb,kde si drink na pláži musím pichnúť do piesku lebo hotel nieje schopný nakúpiť stolčeky,uź v živote ani nepáchol

niceboy
10. aug 2023

@matkahelka áno mám čerstvú registráciu ale to čisto iba kvôli tomuto príspevku. Chcel som iba upozorniť ľudí a ochrániť ich od pokazenej dovolenky tak ako sme ju mali my pokazenú a mnoho ďalších ludi Naozaj to nemyslím zle. Kto by chcel viac info môžme aj SS

matkahelka
10. aug 2023

@niceboy aka bola v bazene voda priznavam, netusim, k moru chodievame kvoli moru, do bazenov nechodime vobec, takze k tomu sa relevatne vyjadrit neviem. klima nam netiekla, generator nam nehucal, mravce nam po posteli neliezli. byvali sme v rodinnej izbe v strede rezortu pri toboganoch a kupelnu sme mali novu, teda zrekonstruovanu, ziadny problem so sprchovou hlavicou. este sme mali na kupelni aj okno, co teda je v hoteloch vynimka, nie standard. niekomu vadili plastove pohare, nam to naopak vyhovovalo, kedze mame deti, mam des z rozbiteho skla a naslednych reznych ran. a je jedno, ci mate AI alebo ultra AI- casy, kedy sa podava jedlo a napoje ma predsa aj CK aj hotel dostupne, to sa da zistit vopred a clovek nie je prekvapeny. preco ste si to nezistili? boli ste na dovolenke 1x a cakali ste, ze v grecku v 4* budete mat AI pocas 24 hodin?