Kam na dovolenku k moru so 4r. a 8-10m dieťaťom?

andrejkavid92
29. jún 2018

Ahojte ☺️
Je tu plno tem o dovolenkach - viem. 😇
Ja mam ale taky “netradicny” dotaz. Uz teraz premyslam o tom kam by sme sa vybrali buduci rok. Skusim vam tu popisat co by som si predstavovala a vy mi prosim napiste miesta na ktorych ste boli, ktore by ste aj odporucili a ktore sedia s mojimi “kriteriami” 😄
Predstavujeme si asi destinaciu kam sa dopravime letecky, z dovodu ze chceme skusit nieco ine nez Chorvatsko, do severneho Talianska ist nechceme a nechceme ani presediet cely den - den a pol v aute s tak malymi detmi.
Zvykli sme chodievat do apartmanov a varit si ale kludne by sme asi vyskusali aj hotel so stravou, pokial by to bola krajina kde su potraviny drahsie nez na SK.
Lokalita urcite v blizkosti plaze, lebo aj keby ten hotel mal bazen tak sli sme predsa k moru a tak nebudeme lezat pri bazene.
Idealne nejake mestecko s historiou, pekne na vecerne prechadzky a pod.
Plaze vyslovene pieskove, ale voda nie ako v Dunaji. Takisto nechceme plaze kde budeme ma 2km od pobrezia vodu po kolena, sli sme si zaplavat aj my, dospeli a vyhodu v tom nevidim nakolko ajtak to dieta tak daleko od pobrezia nepustim.
Chceli by sme sa asi zmestit do nejakych 1500€ ak je to vobec realne ☺️

Dakujem krasne 🙏🏻

bucko555
29. jún 2018

@andrejkavid92 Bulharsko slnečné pobrežie hotel skoro na plazi, All inclusive, deti tuším ubytovanie zadarmo, hotel buď nesebarbeach, alebo Astoria, treba pozrieť na nete ktorý by lepšie vyhovoval

hettinka
29. jún 2018

@andrejkavid92 Albánsko, oblasť Golem pri Durres.

3009
29. jún 2018

Ja tiež hovorím Slnečné pobrežie - Victoria Palac Hotel&SPA, Chaika Beach Hotel....

andrejkavid92
autor
29. jún 2018

@3009

@hettinka
@bucko555
Baby a nema Bulharsko spinave more? Lebo predstavujeme si krasnu ciru vodu...

bucko555
29. jún 2018

@andrejkavid92 ja ked som bola akurat boli riasy a nasi ked boli dva krat tak uplne cistucke takze asi zalezi aj od obdobia kedy pojdes nasi boli vzdy zaciatok jula, my sme boli koncom

babi81
29. jún 2018

@andrejkavid92 sardinia mimo sezony 🙂

hettinka
29. jún 2018

@andrejkavid92 v Bulharsku dom nebola. V Albánsku je piesok a ten tu vodu kalí. Číra voda je na Jadrane, ale zasa bez piesku.

eternity72
29. jún 2018

za nás Chorvátsko Zaton Holliday resort

3009
30. jún 2018

@andrejkavid92 no keď chceš číru vodu, tak jedine kde sú kamienky - potom Chorvátsko. Ja zasa neznášam kamene, lebo sa to strašne šmýka a pre deti úplne nevhodné. Jedine kde sú malé jemné kamienky.

yanni
30. jún 2018

@andrejkavid92 no ty si srandistka. Tvoje podmienky a LEN 1500 € nejdu dokopy. Ved len za letenku (podla toho kde a akou spolocnostou) za 2 dospele osoby, starsie dieta tiez uz plati, a nemysli si, ze nejak extremne menej ako dospely, babo do 2 rokov podla spolocnosti bud nic alebo minimalne poplatky, ktore casto vobec nie su nezanedbatelne.
My cestujeme straaasne vela. V lietadle sedime takmer kazdy mesiac. Ale to co chces ty, panenska priroda, piesocna plaz na krok od hotela, najlepsie 5 hviezdickovy hotel so stravou, letecky atd. to si prosim este pridaj min. trojnasobok tych 1500 €.

hettinka
30. jún 2018

@yanni ale ona nikde nepísala, že chce 5-hviezdičkový AI rezort. práve naopak, písala, že chodili do apt., ale ak bude hotel, vzali by aj ten. To mi neznie, ako že vyžaduje luxus.
Do hotela by šli 2+1+infant. Infant spravidla neplatí nič, len sa nahlasuje kvôli postieľke, alebo spí medzi rodičmi. 4-ročné dieťa v pohode v hoteli na prísteľke zdarma, platí len letenku.
A ak vyberú septembrový termín, čo sa im v pohode dá, keďže ešte nemajú školopovinné dieťa, tak aj cena ide dolu. Prípadne si môžu dovolenku vyskladať, kúpiť v predstihu lacné letenky, zabookovať apartmán a požičať auto - napr. grécke ostrovy takto sa dajú, nemám iodskúšané, ale kamoška chodí iba takto.
Za tú sumu by som to videla napr. na Maltu, Čiernu Horu, možno aj Grécko (lacnejšie hotely), Albánsko, možno Maroko, Malorka, južné Taliansko mimo sezony ... no alebo Turecko, Tunis,Egypt, kam by som ja osobne nešla kvôli bezpečnosti a hygiene, ale sú ľudia, ktorí to risknú.

abbey1
30. jún 2018

Skús pohľadať last minute napr Bulharsko určite za takú cenu nájdeš. Prípadne ako tu radili už, kúpiť letenky, ubytko napr cez Airbnb. My sme takto a pár drobných vyskladali Andaluziu, apartmánový komplex s bazénmi, blízko mora. Čo sme ušetrili za hotel, minieme na výlety, ochutnávky domácich dobrôt v restikach. Variť sa určite nechystám.Aj na Mallorcu a Maltu sa dajú kúpiť lacné letenky. Len Malta vie byť riadne veterná.

yanni
30. jún 2018

@hettinka no ja citam, ze CHODILI do apartmanov autom ale chcu za tu sumu teraz vyskusat hotel so stravou plus letenka, plus piesocna plan, panenska priroda, ppaz hned dobre ze nie na krok atd.

Ano moze bukovat extra. my si vsetko skladame extra. Hotel/apartman, letenky atd. Ved uz za tie letenky da nepali sumu.
Neviem, do tej sumy by sa ani na tej tebou spominanej Malte nevopchala v hoteli. Ja som bola na Malte uz tri krat. Posledny krat teraz koncom maja, cize este mimo sezony. 2 dospelaci, jedno 2 rocne dieta. Hotel som tam tentokrat nechcela (aj ked vsade bukujeme hotel so stravou), lebo to uz tam poznam. Takze sme cez booking.com nasli fajn apartman, 500 E na tyzden, letenky pre 2 dospelych cez 400 E (presnu sumu uz neviem), dieta ma uz viac ako dva roky, cize riadna letenka, stale takmer 190 E, dokopy len za letenky sme platili cez 600 E /Air Malta, priamo z Mnichova. Lufthansa stala takmer 1000 E). Z Sk neviem ci nieco lieta priamo, asi by museli ist do Viedne, cize plus ta cesta este ta aj spät. Jedlo. Ja na dovolenkach odmietam varit. Som na DOVOELNKE, cchem si DOVOLOVAT. Takze sme nakupili len nieco na ranajky a veceru (suche-chlieb atd. , tak jedavame aj doma). Obedy v restikach plus cestovne po ostrove, vylety atd. Uz len taxi z letiska a spät (dopredu zabezpeceny este z domu, lebo som chcela aj sedacku pre dieta) 60 E. Lenze cim dalej od letiska tym (pochopitelne) drahsie. Takze kludne sa to moze vysplhat aj na 100 E.
Na Malte musis vodu kupovat, pit z vodovodu sa neodporuca. Potraviny su tam dost drahe, kedze väcsinou vsetko dovazaju.

Takze do tych 1500 E mimo sezony, ked bude bukovat vsetko tak ca. pol roky dopredu by sa zmestili, skeby sa VEEEEEELMI uskromnili. Pre mna ale nemyslitelne. Na dovloenkach sa NEuskromnujem.
A este: ona chce piesocnu plaz priamo pred domom. na Malte taku nemas. Na Malte je jedina piesocna plaz, ubytko poblizku Radisson Blu hotel a este jeden, uz neviem Ako sa vola. A v tom sa uz vobec nezmesi to tych 1500 E. Panenska priroda???? hm stredozemne more okolo Malty je sice najcistejsie (a naozaj je krasne ciste) ale tie piesocne blaze moss zabudnut. Väcsinou su to betonove platne s pristupom do body po rebriku, alebo place so Strom urobere umelo, casto v mestach a straaasne preplnene. Ked si zoberies ubytko v tychto oblastiach, tak to v´mas väcsinou straaasne hlucne (Aj v noci). Mam to vsetko vyskusane, preto som volila ta taku "mimo" dovolenku "len tak vypadnut" len apartman sice na krok od "plaze", v tichom prostredi, ale zial, s riadnou plazou sa v takomto prostredi mode rozlucit.

Malta je sice krasna a v mojich ociach totalne nekomplikovana dovolenka, ale kto ocakava tolko, co zakladatelka hore popisala, bude len nadavat a bude sklamany.

yanni
30. jún 2018

@abbey1 Malta nie je vobec veterna. To si potom este nebola na Kanaroch alebo v Bahraine 🙈 Na Malte som bola 3 krat a nejaky extremny vietor sme nikdy nemali. teraz co sme boli tyzden, tak za cely tyzden bolo veternejsie AZ jeden den.

abbey1
30. jún 2018

@yanni Máš pravdu, v Bahraine som ešte nebola. Ale veternú Maltu sme zažili.;)

yanni
30. jún 2018

@abbey1 Zalezi asi aj od obdobia, ekdy ste tam boli alebo vobec od pocasia, ktore aj tam sa meni z roka na rok k horsiemu. 2017 bolo tam strasne burlive pocasie. 2012 a 2013 som tam bola vzdy jeden cely mesiac a nejake extra burlive pocasie som nezazila (maj-jun). Teraz koncom maja, ako vravim, tiez nic. Krasne, teplo, nie este extremne horuco, prijemne. Jul-august je sice horuco, co nie je problem, ale j tomto obdobi je uz velmi vysoka vlhkost vzduchu a ta nerobi väcsine ludom z nasich koncin dobre. Cize ak sa da, pred alebo po sezone.

abbey1
30. jún 2018

Začiatok júla.Inak super, ale vietor vedel byť nepríjemný. Ale pre teenagerov naj dovolenka. Nočný život super. ;)

abbey1
30. jún 2018

@yanni Lieta aj linka z Ba, alebo teda Viedeň. Spiatočné letenky do 100 eur sa dali v pohode kúpiť. Jasné že nie týždeň dva pre dovolenkou.

yanni
30. jún 2018

@abbey1 to hej , vietor je aj pre mna neprijemny. Ale inak je Malta super. Ja to tam mam rada. Take "jednoduche". Ludia su super prijemni a ochotni. V porovnani s cenami potravin v supermarketoch su sluzby a ceny v restikach prijatelne.
A teenie. No wovor mi nieco. St. Julians, tam som sa "natrsala" aj ja (a uz davno nie Ako Teenie hihi).

hettinka
30. jún 2018

@yanni ani HA sa na dovolenke NEuskromnujem, tento rok ideme do HR za 2000 ale 2+ 2 veľké deti a tipujem, že rám ešte ďalšie peniaze necháme ta obedy a zmrzliny, mame luxusný hotelový apartmán s PP zajednany. Ale kto nemá peňazí nazvyš, tak sa kvôli tomu, aby deti videli more aj trosku uskromní. Snažím sa poradiť ako sa dá zmestiť do tej sumy. A už he na autorke, či do toho pôjde, alebo sumu navýši.
Letecky sme boli v Albánsku pred 2 rokmi pod 2000 ale na 12 dni, minuly rok 2600 na 11 dni, hotel s AI (čo je slabšie ako inde, nejaké jedlo sme si prikúpili v rámci výletov, ale je tam naozaj veľmi lacno), ale pri našich deťoch sme platili 3 dosp. a 1 dieťa. Bulharsko nám počítali na 12 dni od 3000.

hettinka
30. jún 2018

Napr. tento hotel je asi najluxusnejší, teda ešte je 5-hviezdičkový Fafa premium, ale je to jeden rezort:
1/2+1 B - dvojlôžková izba s príst., balkón
Lôžka: 2 základné lôžka, 1 prísteľka
Strava: all inclusive
last minute
Konečná cena po zľave 1 634,90 €

Hotel Albanian Star (tam som osobne bola, pekný slušný hotel, s plážovým servisom) s PP vyjde takto:
1/2+1 BMS - dvojlôžková izba s príst. balkón, morská strana
Lôžka: 2 základné lôžka, 1 prísteľka
Strava: polpenzia
last minute
Konečná cena po zľave 1 497,90 €

v Albánsku stačí polpenzia, keďže všade sú markety a reštiky, všade lacno, za obed pre 4 vrátane nápoja sme platili od 8 do 15€ podľa toho, či sme šli do fast-foodu, alebo do reštiky na pláži, káva 70centov - 1 euro
je to low-cost a Balkán, netreba čakať luxus, ale pláže sú piesočné a pri hoteloch denne upratované (mestskú pláž neodporúčam), je tam plážový servis zdarma. Kto chce byť pri mori letecky za lacno, v pohode je to. A určite bezpečenejšie ako Egypt, aj ľudia neporovnateľne milší. My máme len pozitívne skúsenosti, boli sme 2x za sebou.
Dovolernka je od slove "dovoliť si", ale nie od slova "zbytočne rozhadzovať" ak netreba.

vevesh
30. jún 2018

Piesok, cire more ma grecko- skus pozriet grecke ostrovy ako lefkada, kreta, kefalonia, korfu a do rozpoctu sa urcite zmestite (rodina ide za mesiac z sk na kretu za 600 all in na osobu v 4* )

andrejkavid92
autor
1. júl 2018

Baby a tie co ste boli v Grecku, byvali ste iba v hoteli alebo aj v aparmanoch a varili ste si? Mne varenie nevadi, vyrastla som tak ze mama vzdy varila na dovolenke a pre mna je uplne normalne. Praveze v hoteli sme nikdy neboli. ☺️ sto ludi, sto chuti, kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja tiez mozem odsudzovat hotelove byvanie lebo je to mozno drahsie a neodsudzujem. Som za jedno aj za druhe, len sa rozhodujem podla urcitych kriterii medzi ktore patri aj rozpocet. Chorvatsko sme dali minule leto autom v apartmane 500m od plaze, do kopy za mozno 1000€ a to sme sli aj do restiky 2x. Ked clovek nie je lenivy a pohlada si a pozistuje, tak sa da velmi pekne skresat na “normalne” sumy.
Kazdopadne, to Grecko - nevadilo by mi varit, len aka tam je strava, myslim potraviny? Da sa akoze normalne jedlo nakupit? Normalne mlieko, pecivo? Este som tam nebola, napr v USA sa neda kupit normalny chlieb, u nich je vsetko tak na sladko skoro. 😄 Som sa s tym tazko zmierovala... tak Grecko je na tom ako prosim vas? A oplati sa varit tam alebo to skor usetrime v hoteli?
Dakujem ☺️

3009
1. júl 2018

@andrejkavid92 my sme boli minulý rok v Grécku v Paralii a super. Boli sme s dvoma deťmi 3 a 10 r. V kuchynke sme si varili. Tam bol Lidl a plno malých potravín na každom kroku. Ráno sme chodili pre chlieb do pekárne a super koláčiky od výmyslu sveta. Bývali sme v apartmáne - ak si priplatíš máš aj klímu. Každý apartmán mal balkón. K moru blízko. More super teplé, pláže široké a pre nás super ten piesok. Slnečníky buď si donesieš, alebo si zaplatíš, ale ak si s deťmi tak predpokladám tam nebudeš celý deň na slnku, tak mne sa lepšie oplatilo tam kúpiť slnečník, nie tie čo ponúkajú na celý deň. Len treba zvážiť cestu, či lietadlo alebo auto. My sme išli autom, ale spali sme v Srbsku v Niši. Takže aj cesta bola v pohode.

smile31
1. júl 2018

@andrejkavid92 ahoj... my sme bli minuly rok v Španielsku - Andalúzia Benalmádena a u nas to vyhrala ako top dovolenka! Je Síce trošku drahšia - bolis me ja, manžel a syn, ten mal vtedy 2r. a 4 mesiace a dovolenka nás stále okolo 1800 eur, let trvá cca 3 hodinky, z letiska transfer klimatizovaným autobusom cca 20 min. Hotel Torrequabrada - výborná kuchyňa, pláž hneĎ pri hotely, no my sme chodili na pláž kúsok ďalej cca 400m od hotela, more krásne, čisté, až tyrkysové, každý večer sme sa chodili poprechádzať popri pláži, kde boli také miestne reštiky, obchodíky, vedeli sme ísť aj busom do blízkeho mesta Malaga, kde sa dalo perfektne nakúpiť - oblečenie a pod a ceny oproti slovenským boli naozaj smiešne, dotrepali sme domov kufor plný vecí :D značkových za zlomok ceny, ešte doplním, že hotel je celkom pekný kuchyňa super, mali sme all inclusive... nad mestom sa nachádza historická časť mesta Benalmádena, staré naozaj veľmi, a aj v Malage je čo vidieť 🙂 ak by si mala otázky kludne sa pýtaj,,,,

anega79
1. júl 2018

Sardinia, juzne taliansko, Grecko, vsade nas vysli obed+ vecera okolo 100 eur v restikach, sleduj skupinu na fb Tour de Svet, casto sa da aj na Maldivy za 1500 eur s hotelom ist.

vevesh
1. júl 2018

@andrejkavid92 na mieste ta vyjde lacnejsie, vies cenu aj zhandlovat. Grecka strava je vela masa a vela zeleniny. Ovocie je na sk podmienky drahsie(napr. Za 4 broskyne sme platili 6 eur, dyna 10 a pod.)- ale kvalitou a chutou sa neda porovnat. Vsade su potraviny, syry jogurty a co. O 20-30%drahsie. Pecivo jw normalne. Vecera v restike stoji cca. 9 eur na osobu, da sa aj lacnejsie, ak pojdete do pizzerky ci nejake ine fingerfood jedla najdete.

abbey1
1. júl 2018

@smile31 Ahoj. Ja sa votriem. My ideme o mesiac do Benalmadeny. Tak ma potešil tento tvoj pozitívny príspevok. ;) Nám sa podarilo kúpiť lacné letenky a ubytovanie za smiešnu sumu, tak bude dosť na míňanie na mieste. Boli ste v zábavnom parku Tivoli?

smile31
1. júl 2018

@abbey1 ahoj 🙂 nie tam sme neboli keďže sme tam šli hlavne kvoli moru.... ale čo boli s nami na turnuse tak tam boli s deťmi ale tie mali už 12 rokov🙂 je tam milion toboganov 🙂 určite choďte do malagy busom je to cca hodinka cesty - inak to je vzdialene len 10 km 🙂 to mate super, ze lacne letenky aj ubytko... nas cela dovolenka vyšla cez 3000 :D ale ako som povedala nakupili sme tam toho naozaj vela... a je tam naozaj krasne určite odporucam nocne prechadzky benalmadenou 🙂 priprav sa na to, ze slnko tam zachadza az okolo 23.00 a svita tak okolo 7.00 🙂 keby si mam vybrať išli by sme aj tento rok ;)

smile31
1. júl 2018

@abbey1 mozem sa spytat za kolko si zohnala letenky a ubytko? len pre info 🙂 dakujem