K moru letecky s dieťaťom 2011

kiwinka
5. apr 2011

Ahojte maminy, tatinovia 🙂
minuly rok sme boli na Rhodose s 5 mesacnou dcerkou, bolo skvelo. tento rok 2011 chceme ist zas k moru letecky.najlepsie zaciatkom sezony ked este nie je az tak horuco.Nevieme vybrat destinaciu, favoritmi su vsak Grecko, Turecko, Spanielsko. POradme si navzajom 😀 !

dupinka
8. apr 2011

my ideme do Turecka. Grécko ma odrádza štrajkami, aj keď sa o nich nepíše, sú tam s tým problémy. A Španielsko.... No neviem, ale radšej poriadnu dovolenku raz za čas ako látať - plátať..

haska
8. apr 2011

ahojte, aj my sme vybrali Turecko, ale radsej uz v maji, aby sme sa vyhli tym tym najvacsim horucavam. Mozno more este nebude take teple pre deti, ale tie su aj tak najradsej v detskom bazene. Co sa tyka Turecka, dolezite je vybrat dobry hotel. Minuly rok sme sice vybrali spickovy hotel, ale bol velmi hlucny. Syn mal vtedy len 1 rok a velmi nas rusila hudba od bazena a animacie - nedalo sa chvilu si oddychnut, pospat. Preto treba radsej hotel mensi, komornejsi. Tiez bacha na plaz ... len malo plazi je v Turecku vyslovene pieskovych.

kiwinka
autor
10. apr 2011

@haska a kam do turecka idete???hotel a oblast?

kiwinka
autor
10. apr 2011

@dupinka a vy idete kam presne do Turecka? 🙂

lenkamt
10. apr 2011

pre rodiny s deťmi odporúčam:
http://medina.sk/hotel/Alba Resort
my sme boli keď mali dvojičky 20mesiacov a bolo super 😵

mne sa napr. grécko nepáčilo - slabý animačný program, španielsko je zamerané na mladých ľudí - diskotéky a príliš hlučné letoviská 😉

dupinka
10. apr 2011

@kiwinka Side, Iberotel Serra Palace.
a tiez, ako pisala @haska ideme v juny, kym nie je tak horuco..

jennika
10. apr 2011

baby a od kolkych mesiacov sa moze s miminkom lietat?

haska
10. apr 2011

@kiwinka vybrali sme Ali Bey Resort - Side, vyzera super a hlavne tam nebude ruska klientela, co je pre nas teda dost dolezite. Plaz je uplne pieskova a hotel je novy a hlavne ziadna taka velka betonova buda, ale pekne budovy v kolonialnom style.

kiwinka
autor
10. apr 2011

@dupinka budete spokojní! 🙂skvelý hotel!
@haska Vas hotel nepoznam, pozriem sa ponom na nete...
baby mne co vadilo na SIDE , ze je daleko od letiska.boli sme tak ked som bola tehotna v 3mesiaci v 2009 l iberotel Palm garden...s nasou rocnou dcerou si to teraz neviem predstavit v buse,,ona neobsedi ani chvilu,,uz dost co nas caka v lietadle,,nechame sa prekvapit 🙂

kiwinka
autor
10. apr 2011

@jennika my sme boli s malou uz minule leto na Rhodose, mala 5mesiacov a bola to uplna parada!!! vsetko bez problemov 🙂 !

haska
11. apr 2011

@kiwinka pozerali sme na nete - Side by malo byt od letiska do 80km. Je sice pravda, ze zvycajne sa zastavuje po ceste vo viacerych hoteloch, co moze celu cestu predlzit, ale ked nam sa ten hotel tak velmi pacil, ze som privrela oci aj na ukor dlhsej cesty. Dufam, ze to neolutujem, lebo tiez mame doma takeho neposedneho certa.
A co Side, vraj je to stare rybarske mestecko a ma svoju atmosferu? Je to pravda? Pacilo sa Vam tam?

kiwinka
autor
11. apr 2011

@haska mz sme boli spokojní! ako s hotelom, tak aj s okolím 🙂
stale vyberame dovolenku na leto,,nevieme sa rozhodnut sakra 🙂

jennika
12. apr 2011

@kiwinka vazne?? super 🙂 to som rada, lebo mi planujeme dovolenku v septembri s malickou, a znamy nas odhovaraju, ze na dovolenkovanie a lietanie bude prilis malicka....

sasikas
12. apr 2011

@haska len som sem nakukla a pozeram ze idete do ali bey....my sme tam boli asi pred troma rokmi a maximalna spokojnost.... 😎

sasikas
12. apr 2011

@haska ale teda ruskych hosti tam bolo dost.... 😀

kiwinka
autor
12. apr 2011

@jennika nasa skusenost je velmi pozitivna! cim mensie dieta tym je to vsetko lahsie!
cesta lietadlom bez problemov, sak parmesacne babo skoro stale haja 🙂 a pri mori treba nakremovat riadne aj Xkrat denne, klobuk n ahlavu, siltovku, mozno okuliare ked si ich necha 🙂, do kocika na tien, od mora prefukuje vzdušík prijemny, ziadne slnko na babo POZOR!!! ked je babo hore staale mu ponukat pit vodicku, cajik, mliecko, ked spinka tak ho chytit ci nieje teple, aby nedoslo k prehriatiu, vyhybat sa najvacsiemu slnku, cez obed na hotel sa skryt ...
proste vsetko je to parada! ani sme nevedeli , ze ju mame! a to sme dosli via copalení obaja ako po minule roky bez dcerky!a to ja mam slnecnu alergiu 😉
toto leto naopak bude zaujimave, dcerka ma roka a je to totalny cert!neobsedi ani chvilu,,uz teraz "lutujem" spolucestujucich v lietadle haha 😉 😉

mimochodom, neprida sa niekto s babom, jun dovča ????

haska
12. apr 2011

@sasikas ale ktory ali bey? v Side? ... som prekvapena. Podla informacii z cestovky (nekupovali sme u nas ale v Nemecku) je hotel otvoreny od minuleho roka a nemaju ho v ponuke ruske cestovky ... takze????

haska
12. apr 2011

@sasikas naviac sme si to checkli na holiday check a vsetko sa potvrdilo!!!! podla vsetkeho ste boli v inom hoteli ... teda aspon dufam, lebo nemienim vecerat s ruskymi damami, ktory pridu ku stolu este v mokrych plavkach 😒

sasikas
12. apr 2011

@haska hej v side.... 😅 tak teda nechapem....ale myslim ze hovorime o tom istom....mozno je to tam zrekonstruovane odvtedy a maju neake zmeny, neviem.... 😒

haska
12. apr 2011

@sasikas no to dufam, nie je zrekonstruovany ale novopostaveny - to viem urcite. No ved uvidime, snad budeme spokojni. A ako sa ti pacilo Side? Ak mas cas, napis pls nejake vychytavky - co treba vidiet, kde sa da nakupovat ... atd.

haska
12. apr 2011

@sasikas oni su Nemci dost haklivi na Rusov, takze si myslim, ze to bude pravda, lebo mame s nimi velmi zle skusenosti.

kiwinka
autor
15. apr 2011

ruský klienti veru vedia "spestrit" pobyt 😀 takmer vsade je ich dost... 😅 😅 😅

haska
15. apr 2011

@kiwinka veru, vrchol vsetkeho bol, ked sa podnapity rusky "otecko" zvalil k detskemu bazeniku, aby videl na svoje dietky a vobec mu nevadilo, ze lezi na mojom lehatku a na mojej osuske!!!!

kiwinka
autor
15. apr 2011

baby, neboli ste niektora v hotely ZANTE MARIS-ZAKYNTHOS ????

lucinenka001
16. apr 2011

Kočky ahojte,

boli ste niektora na dovolenke s ratolestami aj v apartmane? Mate nejake dobre tipy? Hocikde, len chceme apartman, pieskovu plaz a vyhlad na more 😀 a letecky. Doteraz sme chodili len autom do Talianska, ale kedze mame doma maleho tarzana, ktory ledva obsedi 10 minut v aute musime letiet. Ale mne sa nejako nedari najst nic, to co by som chcela 🙂. Viem narocne, ale ak viete poradit prosim napiste.

Dakujem

juliett99
17. máj 2011

ahojte babule
potrebovala by som poradit idem s malym 18 mesacnym letecky do grecka na Rhodos a neviem naco nemam zabudnut aby mal maly zo sebou.
Za kazdu jednu rada budem vdacna🙂
pekny den prajem

juliett99
17. máj 2011

@kiwinka som sa docitala ze ste boli s malou na Rhodose. A citam ze bolo super v akej oblasti ste boli??
My ideme do Pefkos Garden je to blizko Lindosu.
Mozes mi poradit naco nezabudnut pre maleho dakujem

kiwinka
autor
18. máj 2011

@juliett99 caukooo 🙂
no s 5mesacnou na rhodose sme boli,, vsetko prebehlo OK od lietadla, cez transfer na hotel az po samotny pobyt!
mala som zo sebou stravu to znamena umele mliecko kedze som nekojila, v tej dobe papala iba mliecko / 5mesiacov bábo / takze ziadne velke ceremonie okolo toho neboli. + som mala vodu so sebou ktoru som tam prevarala,,ale dosla nam samozreme,,sak neda sa tahat karton od nas zo slovenska to su kilá na vyše v kufri,,tak sme normalne kupili vodu tam flaksovu, my konkretne evian,,kedze bola mala, tak nech ma to najjlepsie.
tento rok ideme na krétu s malou, bude mat zhruba skoro 15 mesiacov. a bude to tazsie, no vezmem jej z domu vyzivy samozrejme, cajjik, umele mliecko a tam jej dam z ich flaskovej vody kupime neperlivu... uz prevarat nebudem,,,uz jje velka baba 🙂
no a mozno z all inclusive jej sem tam daco dam,,, len varene samozrejme, nic cerstve, lebo ta ich voda,,neviem ako t zvladne detske brusko...
neviem co ta este zauima....?

kiwinka
autor
18. máj 2011

@juliett99 a inak sa netreba bat nicoho 🙂 ! vacsinou maju vsetko tam pre deti v okolitych obchodoch, lekarnach..plienky, kremy , a stravu... ide o to, ze za drahy peniaz,,tak to uz je na kazdom z nas ako sa rozhodne...ale zohnat sa to tam da..aj tam ziju deti 🙂