Išli ste už autom do Bulharska?

kikuskaa11
3. júl 2019

Dobrý deň chystáme sa o týždeň na dovolenku autom do Bulharska máte niekto skúsenosti poprípade nejaké rady a načo sa pripraviť 🙂 Či je lepšie ísť cez Rumunsko alebo cez Srbsko ? Vopred ďakujem.

3009
3. júl 2019

@kikuskaa11 Dcéra boli už 2x autom v Bulharsku a tento rok idú tiež - Slnečné pobrežie. Ide aj s 3 deťmi - 16,13,5, ale vždy na ceste tam aj späť prespia v Srbsku v Niši. Je to takto OK. Určite cez Srbsko. Ale to závisí aj kam idete, ak idete niekde smer Zlaté piesky a sever - Albena, tak potom radšej cez Rumunsko. Ja idem tem tento rok autobusom na Slnečné pobrežie cez Srbsko, tak uvidím.

kikuskaa11
autor
3. júl 2019

@3009 na Slnečné pobrežie ideme 🙂

3009
3. júl 2019

@kikuskaa11 ak idete na Slnečné pobrežie, tak určite cez Srbsko. Ak chcete ísť bez prespatia, tak jedine 2 šoféri, lebo cesta trvá tak cca 22-26 hod. v závislosti od státia na hraniciach do Srbska a do Bulharska.

3009
3. júl 2019

@kikuskaa11 Ak by ste niekde prestali v Srbsku, tak si na cestu treba vyhradiť 2 dni tam a 2 dni späť.

saskia_98
3. júl 2019

Ja chodim Bulharsko uz cca 7 rokov, z toho 4 ako šofer. Chodim cez Oradeu a potom križom cez Rumunsko až do Bulharska. Odporučam večer vsetko pobalit a Rano cim skor vypadnut z domu. Vacsinou mam odtocene Bulharsko - Slovensko (od Košíc) za 18.5 hod s max 2ma prestavkami. Ale vsetko zalezi podla hranic ake budu kolony.

kikuskaa11
autor
4. júl 2019

@3009 potrebujeme pasy keď ideme cez Srbsko alebo stačia občianske ?

3009
4. júl 2019

@kikuskaa11 občianske pre dospelých. Deti musia mať pasy.

kikuskaa11
autor
5. júl 2019

@3009 ďakujem krásnee 🙂)

zabka888
7. júl 2019

Ja odporucam urcite cez Srbsko😉 v pripadne potreby prespat v Niši ako je uz vyssie pisane,, my sme to vacsinou robili za tych cca 20 hodin (zalezi od hranic) 2 soferi ale raz sme aj spali v Niši.. odkedy je dorobena dialnica je to super😉

patriciasakacova
7. júl 2019

My ideme v sobotu, davame si prestavku v rumunsku na noc kedze by som tento rok nevydrzala celu cestu naraz, ideme po 6x a doteraz sme chodili s jednym soferom a cesta nam trvala cca necelych 16 hodin..to sme isli 3 auta za sebou, ak by sme isli sami predpokladam ze by to bolo rychlejsie...

arieska
8. júl 2019

ahojte, boli sme v BG autom niekoľkokrát a tento rok ideme opäť. My chodíme cez Srbsko. Sme 2 šoféri, takže ideme v princípe bez prestávky. Sem-tam zastaneme sa natiahnuť, inak ťaháme dosť. Deti sú už väčšie (7 a 11), takže netreba časté prestávky. Ale aj keď boli menší, tak sme sa snažili gro cesty prejsť v noci. Vždy vyrazíme cca o 17,00 hod a cca o 11,00 hod sme na mieste (ideme 1500 km medzi L.Mikulášom a mestečkom Aheloy pri Burgase). Osvedčilo sa nám cestovať nocou, pretože diaľnice a hlavne hranice sú prázdne. Na hraniciach strávime max po polhodinke. Kolega išiel cez deň a v termíne kedy išli cez hranice Tureckí Nemci a strávil tam 8 hodín.

cukroska
8. júl 2019

@kikuskaa11 aj my chodíme cez Srbsko, na jeden krát. Cesta je v pohode, len stále záleží od hraníc. My sme zažili skôr cestou spať raz veľkú kolónu na Srbsko Maďarskej hranici, ale inak pohoda. Pred cestou si vždy muž pripraví podrobne cestu, prečíta cestovateľské blogy, kde a aké zdržanie, dnes sme kukali už web kameru Maďarsko Srbsko, ale my ideme tento rok Grécko. Boli sme viac krát Bulharsko. Boli sme na Slnečnom, Kiten, videli sme toho už dosť. Odporúčam Nesebar,Sozopol, nádherné niečo. Ale boli sme aj j v Prímorsku, tak je to sami Slovák a Čech 😀 Pomorie a cestou vo Varne po tridsiatich rokoch. Dokonca ani deflfinarium sa neznenilo, akoby tam zastal čas... Určite ak budete mat chuť tak popozerajte, určite to stojí zato! 😀 Nám sa veľmi páčil Nesebar s Sozopol, hlavne história. Deti ak sú aspoň kus naučené to zvládnu hravo. Na slnečnom to riadne žije, rušný večerný a nočný život 😀 a ešte odporúčam ak nebude bývať rovno v Kotve, je tam hotelový mini aquapark pre deti. Peknú dovolenku a pohodovu cestu.

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskia_98
8. júl 2019

@cukroska presne Sozopol som si aj ja zamilovala 😍

3009
8. júl 2019

Ja som sa ešte pred 40 rokmi zamilovala do Nesebaru keď som tam bola 8x a drží ma to stále. Teraz sa tam zasa vraciam po druhýkrát. Slnečné pobrežie a Nesebar sú pre mňa krásne stále.

fkata
8. júl 2019

Boli sme 2x na Slnečnom pobreží a vždy cez RO. My sme z KE, cesta trvala cca 20 hodín, sme 2 vodiči, ale 75% išiel manžel.

brendaa
9. júl 2019

🏖️

zontik
9. júl 2019

@kikuskaa11 baby, prepáčte, že vám do toho vstupujem inou otázkou, ale aké cestovné poistenie ste zvolili tohto roku? Díky, a ešte raz pardon 😊

fkata
9. júl 2019

@zontik Riešim cez Axa alebo OTP Groupama, mám tam účet, tak to vychádza lacnejšie.
Záleží však čo všetko chceš v poistení mať.

mfundjova
9. júl 2019

@kikuskaa11 My už 4 roky chodíme do Bulharska autom. Chodíme len cez Srbsko, sme 2 šoféri - manžel a ja, takže zastavíme len na nutné prestávky, ... Ako bolo spomenuté vyššie, gro cesty ideme v noci 🙂

zontik
9. júl 2019

@fkata ďakujem

1kubo1
11. júl 2019

No je to o prioritách:

cez Srbsko skoro celú cestu po diaľnici ale na hraniciach treba čakať - niekedy chvíľu a niekedy aj zopár hodín - človek nikdy nevie.

cez Rumunsko je cesta síce zdĺhavejšia, ale oveľa krajšia. Dá sa ísť napr. cez horský prechod Transalpina ktorý je plný výhľadov a fakt je zážitkom - len musí mať človek rád zákruty :D

Celkovo sú Rumunské cesty rok od roka kvalitnejšie, otvárajú nové úseky diaľnic a na hlavných cestách majú 100 km/h.

1kubo1
11. júl 2019

a ešte niečo...určite treba porozmýšľať nad prespatím niekde po ceste.

saskia_98
11. júl 2019

@1kubo1 preco by trebalo ? Ja som sama šofer, Bulharsko odtočim sama za 18 hodin a vyražam večer takže točim hlavne noc a trosku z dna. Nikdy som nikde nespala.

1kubo1
11. júl 2019

@saskia_98 No ja som tiez sam sofer, najazdim vela aj v praci ale celkovo mam radsej soferovanie cez den s prespatim. Pre mna je dolezite aj trochu vidiet krajinu pocas jazdy, niekde sa zastavit, obcas zist z hlavnej trasy a zvolit alternativu
Clovek je aj viac oddychnuty
Zas chapem ze v noci su aspon prazdne cesty.

simone263337
15. júl 2019

@3009 nie celkom. Ja nechodim na srbsko ale na hranicu Vidin ,kde na hranici nestojim iba ukazem OP zaplatim za most a cesta do Burgasu s prestavkou na jedenie cca 16 hodin. Veceriam v Turdu Severin na Dunaji v Rumunsku vola sa Taverna

simone263337
15. júl 2019

@saskia_98 ja z kosic vyrazam o 10 doobeda a rano okolo 8 som v Primorsku

saskia_98
15. júl 2019

@simone263337 ja chodim najcastejsie do sozopolu ale mne do Ke treba ist hodinu este a tocim hlavne cez noc lebo su prazdne cesty a mozem sapat. Akoze Rumunsko ked strihnem v noci za 10 hodin potom to uz ide. Len vsetko zavisi od Rumunska a hranic.

jaroe
15. júl 2019

Poradíte niekto ubytko v Kraneve? Dakujem