Hotel Tropitel Sahl Hasheesh 5* Egypt, Hurgada

isabel11163
15. máj 2013

Ahojte, chcem sa opýtať na tento hotel či tam niekto z vás bol a aké máte skúsenosti.. ďakujem 🙂 🙂

miub
16. máj 2013

@isabel11163
Ked sme boli v Sahl Hasheesh, tak tento hotel prave stavali - my sme boli v hoteli Pyramisa. Tato oblast je velmi pekna a kludna. Je to velky kus pobrezia, ktory je vo vystavbe, ale je tam citit dost luxusu.
Takze odporucam - pozvolny vstup do mora, kludne prostredie (teda ak toto preferujes), hotel 5* - teda nie je co pokazit 🙂

isabel11163
autor
16. máj 2013

@miub ďakujem, už som prečítala nejaké recenzie a skoro každý to tam chváli ale ako na každý hotel sa našli aj tie nie dobré

miub
16. máj 2013

@isabel11163
No vsetko treba brat s rezervou... Ja osobne som "Egypt a Cervene more pozitivna" 🙂 bola som tam uz 8x, takze mam o jednotlivych oblastiach a hoteloch prehlad. Neviem, ci si tam uz bola a ci poznas ake to tam je. Ak nie, treba ist dobre naladena, nedat sa Egyptanmi otravit (nasinec nie je na ich otravovanie zvyknuty) a dovolenka tam bude perfektna!

isabel11163
autor
16. máj 2013

@miub ešte som veru nebola, toto bude moja prvá dovolenka pri mori tak už sa neviem dočkať :D

miub
16. máj 2013

@isabel11163
Jeeeej, no tak krasnu dovolenku zelam!
Zobrat si opalovacie kremy s vyssim faktorom a hlavne pravidelne pit, ale pozor, nie vela ladu, lebo ten v kombinacii s vysokymi teplotami = hnacka:(

isabel11163
autor
16. máj 2013

@miub ďakujem za rady 🙂 na čo si ešte dávať v takom Egypte pozor ? je lepšie zmeniť si na ich libry alebo platiť eurami neviem ako to tam funguje poteším sa každej rade 🙂

miub
16. máj 2013

@isabel11163
No najlepsie si zamenit na Slovensku eur za americky dolar. Stale to tam beru jedna k jednej, cize pre nas vyhodnejsie. No a tam dolarmi mozes platit, odporucam nemenit za libry vobec. Ak uz aj budes potrebovat libry, tak len tolko kolko minies, lebo je problem so zamenenim naspat. V banke si vypytaj aj jednodolarovky na baksis (sprepitne), dava sa vsimne casnikovi alebo upratovacovi - ale len ked naozaj chces a si spokojna. Ale pri najhorsom nepohrdnu ani eurami 🙂
Tak neviem co este...., ak ta este nieco zaujima, odpoviem 🙂

Este... Na letisku ta hned zacnu otravovat, ze ti odnesu batozinu k autobusu. Samozrejme za baksis. Jednoducho si ich nevsimaj, neprihovaraj, ziadny ocny kontakt 🙂

froschka
16. máj 2013

@isabel11163 my sme sa vratili v nedelu z Egypta 😵 boli sme na Makadi bay v Makadi Palace hoteli a maximalne sme boli spokojni. Chceli sme ist inak ako do Hurghady ale pred 5 timi rokmi sme boli tiez na Makadi bay ale iny hotel a nejak sme stavili na istotu..... V 5x nemas co pokazit, hlavne nejedz vela salatov a zeleniny bo oni to umyvaju ich vodou a potom pohroma hnackujes.... April a maj su naj mesiace na pobyt v Egypte tak prajem krasnu dovolenku 😉

miciluci
16. máj 2013

@isabel11163 ahoj,hotel je prekrasny,luxusny,riedi ho nemecky manazment,vacsinou su hostia bohati egyptania.plaz nadherna.trosku chybicka ze je tam dost pdlha plytcina a hotel stale nema molo.inac co sa tyka sluzieb a luxusu...tak paradny vyber...uzite si krasnu dovolenku! 🙂

isabel11163
autor
16. máj 2013

@miciluci Kedy si bola v tomto hoteli ? o tom mori som informovaná a nevadí nám s priateľom že budeme musieť prejsť viac aby sme si zaplávali.. a počula som že susedný hotel mólo má a nie je problém použiť ho..
@froschka my ideme do Egypta až koncom septembra teraz by som už nemala šancu zobrať si dovolenku v práci..
@miub Aha tak sú lepšie doláre než ich libry dobre vedieť.. dosť mám obavy z toho ako zvládneme letisko či sa zorientujeme :D letíme z Katowíc.. koľko dopredu treba byť na letisku pred odletom ?

miciluci
16. máj 2013

@isabel11163 v marci 2012,ale to molo tam nie je dodnes 🙂.tak to je v pohodke ze sa da pouzit susedne.fajn je ze hotel poziciava bicykle a je tam super promenada niekolko km a mozete sa ist previest po nej.
na letisku budte 2hodky pred odletom,kym si vystojite frontu na odbavenie,tak to potrva.to letite cez polsku ck,ked z katowic?

isabel11163
autor
17. máj 2013

@miciluci áno ideme cez PL cestovku je to výhodnejšie ako cez naše Slovenské.. a tam nás niekto bude čakať aby nás usmernil do akého lietadla nastúpiť ? čo sa týka all inclusive v hoteli nebol s ničím problém ? sejf na izbe bol zadarmo či sa platil ?

isabel11163
autor
17. máj 2013

@miciluci ešte sa chcem opýtať skúšali ste nejaké vodné športy atď bolo to tam predražené či v pohode ceny ?

miub
17. máj 2013

@isabel11163
No lepsie ist skor na letisko zvlast z Katowic, ale min tie 2 hodiny ako uz pisala miciluci. Nebojsa, zorientujes sa a v Hurgade je to malicke 🙂
Sejf je v 5* urcite na izbe. A jestmozes vsetko, len sa neprejedat. Hnacky byvaju hlavne z dehydratacie - naozaj treba pravidelne pit. Lebo ludia nepiju, rozhorucia sa a na to si daju drink s ladom a hnacka je na svete...casto si to mylia s "faraonovou pomstou", co nie je len hnacka 🙂 no ak by ste mali hnacku predsa (to znamena, viackrat denne s dobiehanim 🙂 treba si dat ich liek Antinal - ten dostanes kupit len tam.

959touareg
17. máj 2013

@isabel11163
teraz sa oplati priamo v egypte menit aj za ich libry, momentane je super kurz. no my platime dolarmi, eurami, librami, co pride.
pocasie je krasne, voda ma 27/28 stupnov, vzduch 38/40. info mas aktualne, teraz prave sedim v lobby bare v hoteli v egypte a je tu uuuzasne.

isabel11163
autor
17. máj 2013

@959touareg závidím ja sa tam už vidím :D :D
@miub tých hnačiek sa až tak nebojím som zdravotná sestra tak to by som mala zvládnuť :D :D

miciluci
17. máj 2013

@isabel11163 netusim ci vas bude niekto cakat na letisku v pl,tieto info treba zistit ,tam kde ste si to kupovali.ja robim v ck.nasi delegati cakaju klientov na letisku v mieste pobytu.
trezor je na izbe zdarma samozrejme.neviem na co konkretne sa pytas ohladom all inclusive?

isabel11163
autor
17. máj 2013

@miciluci Tak všeobecne či nebol nejaký problém napr s dostatkom pitnej vody.a čo sa týka výletov alebo športov čo ponúkajú ako to tam vyzerá je to predražené alebo sú ceny v pohode ? akým jazykom ste sa dohovárali ?

miciluci
17. máj 2013

s vodou urcite problemy nebudete mat 🙂
netusim ake vylety ponuka ck cez ktoru ste si zajazd kupovali ani ake maju ceny.ja ovladam nasu ponuku 🙂
co sa tyka vyletov ktore ponukaju priamo egyptania-ceny sa daju vzdy zjednat.po anglicky.

monvitka
17. máj 2013

Ak ides na dovolenku hlavne kvôli krásnemu moru, tak tento hotel absolutne neodporučam. Vygoogli si negatívne recenzie aj s fotkami...tam je silny odliv, samé blato...priprav sa, ze budes travit dovolenku pri bazéne..

isabel11163
autor
17. máj 2013

@monvitka o Mori viem, čítala som všetky recenzie no aj tak ma to neodradilo pretože do mora sa dá ísť aj cez mólo druhého hotela.. ja v tom problém nevidím .. aj tak nie som z tých čo presedia celú dovolenku niekde na pláži..radšej si trošku prejdem aby som sa dostala do mora než bývať v nejakom hoteli kde špina a šváby robia svoje.. 🙂 🙂

959touareg
18. máj 2013

@isabel11163
vylety mas rozne ceny.niektore sa daju, niektore su drahe. pred 4mi rokmi sme boli v jeruzaleme a cena na osobu bola 280eur a kedze sme isli traja tak palka riada.
u nas niektore cestovky ti uz daju jeden vylet zdarma ku cene zajazdu. ale najviac sa oplati si dohodnut vylet cez domorodcov. tie su lacne, sice je problem jazyk.
vcera me si boli zahrat golf a cena na osobu 200e.

959touareg
18. máj 2013

@monvitka
tak je ako pises. ak chcu more, v tomto hoteli maju smolu. pristup je zlozity, koralove podlozie, takze topanky do mora su nutnostou. vedlajsie molo patri hotelu premier, ktory je spica medzi hotelmi tam a tam ich cez ich molo nepustia, to je iba pre hosti z premieru. iba az by sa tajne preklzli, co sa im nemusi stale podarit. a pri odlive je tam blato.
a pozor, tu sa v tomto hoteli plati za niektore bezne pitia ako napr. za kavu sa plati 2 dolare.
pokial tam idu prvykrat, budu mozno spokojni, nemaju s cim porovnat, alebo az im more nebude chybat bude sa im tam isto pacitt.

lea231
19. máj 2013

@isabel11163 Ja to beriem z pohladu profesionala - veduca CK, bola som 15 x v Egypte...naposledy sluzobne pred 3 tyzdnami 🙂 co viem urcite, vzdy sme tam mali problem s personalom ...konkretne guest relation (vzdy to bola ruska) a jej komentar, ze sme "stupid group" nam stacil. neviem si predstavit ako sa sprava ku klientom, kedze my sme boli ohlasena infocesta a partneri hotela, ktory mame v ponuke na predaj.
Inak izby aj okolie je ok, len ja by som skor volila nedaleku lokalitu Makadi Bay. Keby si mala otazky, pytaj sa ...rada pomozem.

shaga
19. máj 2013

@isabel11163 Ahoj ja som bola pred mesiacom v tomto hotely a uz druhy krat po sebe, najprv v oktorbry a teraz v aprily 🙂 🙂 🙂 prefektny hotel, more trosku dalej sa prejdete ale da sa, nadherna laguna a molo uz sa stavia, neviem kedy idete ale uz by malo byt postavene 🙂 🙂 🙂 vobec nicoho sa nemusis obavat, voda kazdy den na izbe, jedlo super este sme aj pribrali 🙂 aj vecerny program sa dal aj minidisko pre deti.

isabel11163
autor
19. máj 2013

@shaga jee ani nevieš ako si ma potešila 🙂 🙂 z toho móla sa teším ideme až v septembri tak to už vari bude hotové.. 🙂

shaga
21. máj 2013

@isabel11163 to bude .-) aj my sa chystame 🙂 je tam krasne

mimi1234567
11. júl 2013

@miub
@isabel11163
liek antinal z Egypta - presne ten isty ako Endiex zo Slovenska, kludne si kup v SK lekarni, slovenska Zentiva ho vyrobila z rovnakej ucinnej latky ako Antinal, hlavne never, ze zivocisne uhlie a dalsie dobre mienene rady v Egypte pomozu, nie, hned pri prvom naznaku hnacky si zober Endiex + dodrz rady z letaka a bude fajn.

mimka
11. júl 2013

Boli sme minule leto, hotel ok, strava sa dala aj ked ku koncu sa nam zdalo ze sa vsetko opakuje, na molo nas z premieru nepustili strazili si to tam. Takze bazenova dovolenka, lebo som nemala odvahuu prebehnut k lagune cez plno mihajucich sa "chroobacikov" v piesku, kedze vody bolo fakt cez den malo.... A sama meduza, aj ked vraj su neskodne, ale pocit nepustil 🙂

959touareg
11. júl 2013

@mimi1234567
pozor na to. aj ked je rovnaka ucinna latka v nich - nie su rovnake. takze ako stale opakujem -tam uzivat IBA ich liek u nas ked clovek pride a chyti ho to doma zase nas liek.
slovensky Endiex alebo cesky Ercefuril su lieky uzivatelne iba na Sk a CZ
ale na faraona ani Antinal nezaberie, treba ist na infuzky do nemocnice. Antinal je iba na crevny virus. 🙂