Dovolenková destinácia v Európe s miernejšími teplotami

janka279
31. máj 2018

Ahojte. Chcela by som sa poradit. Rodicia by chceli ist na letnu dovolenku k moru. Avsak mamina je kardiacka a velmi vysoke teploty jej nerobia dobre. Mate nejake tipy na destinacie, kde je v letnych mesiacoch trochu miernejsia teplota? Mozu ist len v mesiacoch jul a august. A nie Chorvatsko a Bulharsko. Tam uz boli a mamina chce vidiet nejaku novu krajinu. Dakujem za kazdu radu.

junovedievca
31. máj 2018

A nechcu ist do Polska?kupat sa tam neviem ci bude dat v mori ale dost vela ludi to chvali

janka279
autor
31. máj 2018

@junovedievca V Polsku uz boli. Dokonca sme boli spolu. Pacilo sa nam. Ale oni by chceli ist vyslovene k moru.

lucik194
31. máj 2018

co tak severna europa? dansko resp. juh anglicka

soldi
31. máj 2018

@janka279 juh anglicka je dobra volba. taky brighton napr je vyslovene letovisko. a je tam toho viac. ja som bola v lete aj v skotsku, bolo okolo 25 - 28 stupnov.

jasminet
31. máj 2018

Slovinsko

janka279
autor
31. máj 2018

@soldi V Brightone som bola, ale ked vystupia teploty, tak je plaz dost preplnena. Toho sa trochu bojim.

karkulka1
31. máj 2018

Kréta je fajn- fúka tam príjemný vetrik a tak su tam teploty znesitelnejsie. Alebo Nemecko- Nordsee alebo Ostsee, len to nie je na prijemne kúpanie

janka279
autor
31. máj 2018

@jasminet Tiez ma napadlo Slovinsko. To by stalo za zvazenie. A navyse je to blizko aj autom. Trochu ma odradzaju tie plaze, su kameniste, pripadne betonove a vstup do mora je casto aj po rebriku. To mamina uz neda. Ale ja osobne mam velmi pozitivny vztah k Slovinsku.

soldi
31. máj 2018

@janka279 tak brighton nie je jedine anglicke mesto na juhu 🙂 urcite su aj mensie a menej preplnene. a tie male anglicke mesta su proste carovne, hned by som sla nejake navstivit 🙂

janka279
autor
31. máj 2018

@karkulka1 Kretu by aj mamina brala. A nejaky dobry tip na hotel?

jasminet
31. máj 2018

Väčšinou je vstup po schodoch, my sme boli s 2r a potom ešte 4 a 1r dieťaťom a 80r babkou. Úplne v pohode to dala aj babka aj deti... A kopec rakúskych dôchodcov tam chodieva - hlavne teda v septembri...

janka279
autor
31. máj 2018

@soldi priznam sa, ze to juh Anglicka je pre mna neprebadane uzemie. A vedela by si aj poradit konkretne?

janka279
autor
31. máj 2018

@jasminet Urcite pozriem nejake ponuky. Myslim si, ze Slovinsko by mohlo prejst. Mne sa tam paci, bola som tam dvakrat, ale muzovi vadia tie plaze. Uz vidim, ako mi bude protiargumentovat. 🙈 pripadne tip na hotel? Ja tam poznam hotel bernardin, histrion a este jeden pri pristave, ale nespomeniem si na meno.

jasminet
31. máj 2018

@janka279 vile park je tam, histrion a Bernard in, kúsok odtiaľ je mesto strunjan a tam je hotel, len si nespomeniem na názov, takú energetickú záhradu tam majú a patrí pod nich vila mája - to sú apartmány. A v portorozi je kempinski

jasminet
31. máj 2018

Salinera hotel

janka279
autor
31. máj 2018

@jasminet dakujem pekne.

janci05
31. máj 2018

Ak mozem, tak ja som bola v Slovinsku raz, da sa pavedat na prac. ceste a bola som v hoteli Histrion. Mne sa tam velmi pacilo. V mori sme sa nekupali, lebo bol este maj a bolo studene, ale zase sa mi pacila navsteva Postojanskej jaskyne.

baumka
1. jún 2018

Kréta je v lete aj napriek vetru dosť teplá,aj vplyvom blízkosti Afriky. Ja by som odporučila Korfu. Je tam dobrá klíma,ostrov je zelenší,horúčavy sú znesitelnejšie,sú tam aj pieskové pláže. My sme boli pred mnohými rokmi v tomto hoteli,bolo fajn. Našla som nejaké video,tak ho sem dám. Ale čítala som,že na juhu ostrova sú tiež krásne,pieskové pláže.

https://www.youtube.com/watch?v=rsb3ZTQUvfE
janinka007
1. jún 2018

@jasminet v Slovinsku je teplo, bola som minulý rok

karkulka1
1. jún 2018

@janka279 my sme boli v Carolina mare - asi ho uz slovenské CK neponúkajú a bol to krásny hotel

karkulka1
1. jún 2018

@baumka podľa mňa bolo na Korfu oveľa teplejšie ako na Kréte. Kréta bola pre mňa znesitelnejsia. My sme boli v Malii.

lizardd
1. jún 2018

@janka279 odporúčam Madeiru, alebo Azorské ostrovy. Teplota okolo 27 stupňov v lete.

tenerifka
1. jún 2018

Madeira

sissi2183
1. jún 2018

Odporucam Malorku. Teplota vzduchu v auguste bola okolo 28st. My sme boli v malom letovisku Canyamel. Krasna plaz, azurove more, ziadne preplnene plaze.

jasminet
1. jún 2018

@janinka007 vsade je v lete teplo 🙂

janka279
autor
1. jún 2018

@jasminet To mi je jasne. Ale nie je teplo ako teplo. 😀 Miernejsimi teplotami som myslela okolo 28 stupnov a vetrik. Minuly rok sme boli v auguste na Rodose a bolo cez 35. Bolo to dost narocne. Tomu chcem maminu usetrit. Nedavno boli s ocinom v Terchovej a skolabovala z tepla. Preto hladam alternativy.

janka279
autor
1. jún 2018

Baby, dakujem velmi krasne za vsetky tipy. Pisem si na zoznam, preverim este pocasie v jednotlivych destinaciach a nasledne ponuky cestoviek. Snad najdem nieco vhodne pre rodicov a uziju si dovolenku. Zasluzia si. 🙂

hettinka
2. jún 2018

@janka279 Kanarske ostrovy pozri

juliet86
2. jún 2018

@janka279 ak zvladne let tak jednoznacne azorske ostrovy.
V holandsku okolie zandvoort an see.
Pripadne ak nato financne mate tak dansko norsko.
Letenky su super vyhodne cez laudamotion pripadne ryanair. Pozeraj cez google flights. A ubytko cez airbnb.com. drzim palce!
Z vasich podmienok jednoznacne ten zandvoort. Teplo bude ok. Plaz vsade sa dostanes bicyklom.

janka279
autor
2. jún 2018

@juliet86 Tymto smerom ma nenapadlo pozerat, ale su to dobre tipy aj pre dovolenku pre mna s manzelom. 👌🤷‍♀️😀