Dovolenka v Chorvátsku - varenie, studená voda verzus Tunis, Egypt, Turecko

14. aug 2022

Veľa Slovákov chodí do Chorvátska na dovolenku. Väčšinou na nejaký apartmán alebo na nejaký rodinný dom. Varia si tam, chodia do obchodu a nakupujú potraviny. Ženy tam varia obed a večeru, lebo reštaurácie sú drahé a nemôžu si to dovoliť. Teda v 75% prípadoch je to tak. Voda je studená, maximálne po kolená, láme v nej nohy. Na niektorých ubytovaniach nie je klíma. Zoberú si zo SK konzervy, paštéky, atď. a jedia to tam. Benzín je tiež drahý a cesta tam veru nie je luxusná. Hotely s all inclusive a pozvoľným vstupom do mora sú neskutočneee drahé. O kameňoch vo vode ani nehovorím. Prečo tam potom ľudia chodia ? Resp. tak si to chvália ako fantasticky keď to nie je nič extra ? Vyjde to cenovo podobne ako dovolenka v Tunisku, Egypte, Turecku, Grećku, Chorvátsku, Španielsku a tam je all inclusive v cene + cesta lietadlom. Aký máte na to názor ?

dskjhfdlkdjhl
14. aug 2022

Do Chorvatska sice nechodime, ale nevidim jediny dovod riesit to, preco tam niektori ludia chodia. Nech si kazdy ide na taku dovolenku na aku ma a aka sa mu paci.

danieladeley
14. aug 2022

Ze sa pohybujes v zlej skupine ludi... z mojho okolia totiz nepoznam zenu, ktora by na dovolenke dobrovolne varila uz vobec nebalila pasteky. A cenovo to asi tiez mas pomylene, daju sa zohnat priatelne dovolenky. Vlastne to mas pomylene aj s tym ubytovanim, myslis, ze niekto ma na prenajom domu, ale tyzden - dva je iba pasteky? :D

liv1
14. aug 2022

Mam taky nazor, ze si dost mimo. A nie, nechodime na dovolenku len do Chorvatska, ale velmi radi sa tam vraciame. Aj tento rok tam ideme ako na nasu druhu dovolenku tohtorocnu. Nevieme sa dockat. Ps: vyjde nas minimalne o 4-5 tisic menej, ako ta prva. A ps: mna by do Egypta a Tunisu v zivote nik nedostal

liv1
14. aug 2022

A za druhe…

abbey1
14. aug 2022

V Chorvátsku sme boli síce len dvakrát, ale vždy kvalitný hotel s bazénom, vlastnou plážou.
V Španielsku sme skúsili All inclusive i apartmán. A úprimne poviem, že v Európe radšej dovolenka po vlastnej osi, apartmán, raňajky fantastické z miestneho trhu, večere vždy v inej reštaurácii. Konzervu som v živote na dovolenku neviezla.
Každý si dovolenku vyberie a zariadi tak, aby si ju mohol finančne dovoliť, aby si ju užil podľa vlastných predstáv, aby mal čo najmenší stres z jej organizovania. Niekto chce kľud a nechá všetko na cestovku, niekto si všetko vybaví sám. Niekto neobľubuje veľké hotelové komplexy a volí radšej súkromný apartmán.
Kedy som mala malý rozpočet, zorganizujem čo najlacnejšiu dovolenku a kľudne i s tým varením. Nevedieť, čo s peniazmi, idem do exotiky 5 krát ročne.
Každý si to zariadi, ako najlepšie vie.
A nehnevaj sa Chorvátsko s varením určite nestojí ako Turecko All inclusive. Píšeš dosť mimo. ;)

danyelia
14. aug 2022

Ahoj, my chodíme na dovolenku do Chorvátska pravidelne každý rok, je to relatívne blízko, ideálne so 4 malými deťmi. Tento rok sa nám podarilo zabookovať mimoriadne luxusný apartmán s výhľadom na more za super cenu, samozrejme s klimatizáciou... Voda v mori bola akurát, na dovolenke som ešte nikdy nevarila (od toho si tam chcem predsa oddýchnuť...), určite sme si z domu nezobrali paštéky ani konzervy 😃 možno nejaké vody na cestu...Reštaurácie, teda tie lepšie drahšie sú, ale o tom je predsa dovolenka, nie? Nebudeme sedieť na izbe a tlačiť sa rožkami predsa. A celkovo dovolenka lacná nebola, ale my sme už veľká rodina. Mňa napríklad vôbec neláka Turecko, Egypt, či Tunisko, aj keby to vyšlo lacnejšie, ani tá cesta lietadlom, pokiaľ sú deti malé. Chorvátsko nám vyhovuje aj podobnou kultúrou, jazykom, krásnou krajinou, nič nám tam nechýba...ale nech si chodí každý na dovolenky, kde len chce a kde sa cíti dobre 😊

luccija
14. aug 2022

2 t nazad tu bola podobna tema to pises zase ty?
V Chorvatsku som bola iba v hoteli so stravou nam to vyhovuje, plaze su aj pieskove.Ale ano Turecko ci Taliansko je ina dovolenka tobogany, kolotoce, na plazi detske ihriska, nocny zivot v tomto je HR nudne...Kto ma velku rodinu vela deti ved si zrataj kolko by ich vysla letecka dovolenka a 2 izby, alebo rodinny apartman.Nie vsetci si mozu dovolit dat za dovolenku vela penazi.Napr moj muz by asi cely tyzden v restike jedol pizzu, lebo morske veci, ryby, rizoto, cevabcici ci tie ich mlete masa nezje🤣a uz vobec niekde sediet a hodinu cakat na jedlo.
Vela ludi je konzervativnych letecky nechcu, je to blizko, zastavia sa kde chcu..nemas ine starosti len toto riesit?Ved ty chod kde tebe vyhovuje.

vevesh
14. aug 2022

No vacsina tam chodi, lebo za
A, je to pre slovakov najblizsie more dosiahnutelne par hodinovou cestou autom (cize aj najlacnejsie)
a za B, kulturne a jazykovo blizsie ako nejaki greci ci egyptania.
A za mna dovolenka v chorvatsku sa neoplati, lebo pomer cena-sluzby-kvalita je ovela slabsia ako niekde v grecku ci taliansku. Ale aj napriek tomu sme boli na 3-4 dni tam, lebo sme to mali blizko v dany moment, tak preco nevyuzit....

scila
14. aug 2022

Neviem prečo ťa to trápi, ale teda za mňa: Z Chorvátska som sa vrátila pred pár dňami. Mali sme apartmán, od luxusu ďaleko, ale klíma bola, aj keď sme ju nevyužívali, lebo sme boli v tieni borovíc takže sa dalo vydržať aj bez toho. Voda bola príjemná, dlho plytká, pre deti ideálne. Varili sme minimálne, boli nás 6 (3 deti), do reštaurácií sme chodili, aj keď nepatríme k horným 10 000.
A prečo Chorvátsko? Lebo sme tam boli za 6 hodín, a keby sa pokazilo počasie, alebo ochoreli deti, neboli by sme viazaní na lietadlo a proste by sme sa zbalili a išli domov. Užili sme si vodu, vôňu borovíc, dali si čevabčiči, opalili sa, pošnorchlovali, deti boli bez liekov na alergiu, mne a mužovi sa zlepšil kašeľ, čo nám ostal po Covide. Finito. Žiadne trčanie na letisku a čakanie na batožinu, žiadne žalúdočné problémy v Turecku ako mnohí známi čo tam boli. Zlaté Chorvátsko ❤️.

mironka
14. aug 2022

Prave sme sa vratili z nasej prvej spolocnej dovolenky. Este nikdy sme pri mori neboli. Mame 4 deti od 9 do takmer 2 rokov. Na dovolenku sme sli dokopy ôsmi. Letecky do Grecka. Mame v okoli znamych,co chodievaju do Chorvatska kazdorocne po vlastnej osi (vyhladaju si vlastne ubytko atd) a vzdy nam to odporucali. My by sme sa nechali ukecat,ale moj muz sa na taku dlhu cestu autom sam urcite neodhodla. Tak sme leteli. Cely let za 1,5 hodiny. Deti to zvladli.

heidy222
14. aug 2022

Predstav Si, ze niektori Ludia nemaju Radi stravovanie z bufetovych stolov, nebavi ich byt Len na jednej plazi, Radi objavuju a Este Si predstav, ze niektori maju Radi chladnejsiu vodu! Vsak chod tam na dovolenku, kde chces ist Ty, my zase ideme kam chceme my

ummimaryam
14. aug 2022

Podľa mňa je Chorvátsko nádherné, krásna krajina, nádherné čisté more.

beronsche
14. aug 2022

a na co su dobre take povysenecke vykriky?
Kazdy nech si dovolenkuje podla svojho gusta..

ja mam Chorvatsko velmi rada.
Nadherne more (este som ho studene, ze by lamalo nohy nezazila..) a vyhovuje mi dostupnost autom a to, ze nie som na nikoho odkazana.
A najma, nenavidim tuctovky a preplnena plaz, kde je hlava na hlave, ci hotel natrieskany ludmi, rozhodne nie je dovolenka podla mojich predstav..

Inak, mna vzdy pobavi ta predstava zarytych odporcov dovolenky mimo hotela, ktori ani nepripustaju inu moznost, ako konzervy a pasteky nabalene z domu a viac hodinove vyvarania obedov.. 😂

liv1
14. aug 2022

@beronsche najlepsie taki, co z Chorvatska puk videli, ti su najmudrejsi😁. Pripadne ti, co tam boli raz a myslim ze presne ti jedli kazdy den tie pasteky o krorych stale pisu 😂

julie19
15. aug 2022

Vieš čo, ja predávam dovolenky v agentúre, takže sa stretávam aj s ľuďmi čo len a len Chorvátsko aj s ľuďmi čo iné ako all inclusive v Turecku nechcú … ale to sú presne take dva extrémne krajne názory, medzi ktorými sa pohybuje potom väčšina ľudí ktorým je úplne jedno kam len aby to spĺňalo ich požiadavky 😅🤷‍♀️ A proste niekomu viac sadne podľa požiadaviek Chorvátsko a niekomu Napr Tunisko dôležité je keď je ten človek s výberom spokojní … niekto rieši dĺžku cesty, niekto s svoju lietania, niekto sa boji črevných problémov v krajinách typu Egypt, niekto chce šnorchlovať, niekto chce zas chodiť od pláže k pláži a presúvať sa, niekto zas chce stráviť týždeň na lehátku ktoré bude mať v cene ;) 🤷‍♀️ … my osobne sme milovníci dvoch krajín a to Chorvátsko (boli sme asi 10 krát) a Egypt (boli sme asi 8 krát) 😅 pretože proste oboje ma niečo do seba čo v tom druhom nenájdeš … inak tento rok sme boli v Turecku lebo mame malé dieťa ja som tehotná a tak sme chceli len rochniť na lehátku a mať všetko po ruke … ale dva roky pred tým sme dali Chorvátsko lebo sme autom pobehali celý ostrov, zložili sa na akejkoľvek pláži čo sa nám poc ešte páčila, predhodili sme kopec pamiatok, nakupovali čerstvé ryby na trhu, zbehli sme si do kostola, v noci sme sa túlali po uličkách a prístavoch s kaviarňach a baroch a proste život ktorý v rezorte nemáš

pininka1
15. aug 2022

Neviem odkial beries tieto info. My chodime do chorvatska a tento rok bolo okolo nas mnozstvo Slovakov, normalne sme chodili do restik sa najest. More bolo take teple, ze sme nadavali ze nas ani neosviezi a kvoli detom berieme apartman aj s bazenom. Sme 5 clenna rodina, aj so stravovanim v restikach a cestou nas Chorvatsko vyjde vzdy lacnejsie ako napr Grecko a pod. Pozrela som si to dokladne a cestovanie len tak na vlastnu past ja odmietam s malymi detmi..

lucinka1988
15. aug 2022

prepáč, ale tak sa mi zdá, že Tvoj jediný problém zrejme nebude to, prečo niekto chodí do HR a iní chodia "letecky all inclusive"🙈Tak odveci príspevok som už dávno nečítala. Nechce sa mi veľmi rozpisovať, ale pre Tvoju informáciu- mám dve malé deti, pred pár dňami sme sa vrátili z dovolenky v HR, bola to jedna z naj dovoleniek vôbec, a to som pocestovala kus sveta, každý deň sme jedli v drahej reštaurácii morské plody s výhľadom na more, aj klíma bola🤭A príjem máme s manželom taký, že by sa Ti asi zatočila hlava, keby si ho vedela🤭Súdim podľa Tvojho zmýšľania- príspevku. A ďalej sa rozpisovať nejdem, je to zbytočné 🤷‍♀️

h2
15. aug 2022

V Chorvátsku som bola asi 5x a ani raz som tam nevarila, ani neniesla konzervy z domu. To, že ty máš zlú skúsenosť, neznamená, že všetci to tak majú.

simona20201309
15. aug 2022

Skus si pochodit viac destinácií v rôznych krajinách a budeš vedieť prečo. Očividne to nemôžeš porovnať.
My sme toho pochodili dosť, aj teraz sme na ostrove (nie Chorvátsko), ale krásne, zlaté Chorvátsko🙏!!!! Nikde nie je tak krásne ako tam! Milujem Chorvátsko.
More nie je ani náhodou studené, to ti kto povedal? A prave kvôli tým plážam je to za mňa top!
Piesok máš ÚPLNE všade! A to doslova. Všade sa to lepí, všade sa dostane. Niet nad krásne kamenisté plaze a nádherné čisté more.
S varením nemáš až tak celkom pravdu. Dá sa tam najesť aj celkom lacno. Uvariť špagety ci upiecť rybu vidíš ako veľký problém? My sme ani raz so sebou nebrali konzervy. Občas si uvaríme niečo rýchle, ale väčšinou sa najene v restike.

gabrielasofia
15. aug 2022

hehe, tak hlavne to nevyjde cenovo porovnateľne. také Grécko keď som pozerala, all inclusive v sezone, vyšlo cca 1600 na osobu. Myslím že Chorvátsko vyjde stále lacnejšie. Myslím že tento rok bola všade hlava na hlave 🙂 každá krajina má svoje čaro.

terezka1947
15. aug 2022

Neviem,o kt.casti Chorvátska píšeš,ale zjavne si tam buď vôbec nebola alebo máš jednu a aj to veľmi zlú skúsenosť.

didi2102
15. aug 2022

V Chorvátsku sme boli 4x , voda fakt tepla, bývali sme v rezorte , hotel s plážou, All inclusive , klíma,internet,večer zábava, bezpečne, dorozumiem sa, ideme autom aby sme mohli ísť aj na iné miesta , ceny super ,zbožňujem
A napr ja radšej jemnú kamienkovu pláž ako piesok , more je nádherné ciste

danica2711
15. aug 2022

toto sú také bláboly, že mi pripadá, že ty nemáš ani na to Chorvátsko s paštikami... zjavne si tam nikdy nebola, pretože tam ti v auguste môže studená voda "nohy lámať" leda ak si napustíš studenú vodu do vane a pridáš ľad... A ak sa aj náhodou mýlim, čo je ťa sakra do toho, ako iní ľudia trávia dovolenky?!

simsalabim
15. aug 2022

Fiha, si riadne mimo. Chodime AJ do Chorvatska, teraz uz do apartmanu, ked su deti velke a chcu svoj priestor. Konzervy z domu nenosim, ani tam nevarim, i ked ano, potraviny nakupime - chlieb, jogurt, ovocie, zeleninu na salat... ranajkujeme na apertmane, obed niekedy na plazi, niekedy nieco male na partmane (salat), veceriame v restikach, sem tam aj na apartmane. Chodievame na miesta, kde je voda tepla. Tento rok sme boli cely mesiac, cast sme dovolenkovali, cast mali homeoffice a plavat sme chodili rano pred a potom vecer. Voda bola super. Nemrzli sme, netrpeli sme, mali sme sa uzasne. Plus chorvatske podnebie je super pre alergikov.
Co sa tyka Tuniska a Egypta - za mna nie, hlavne v lete. Nepotrebujem Afriku s hygienickym standardom inde ako v Europe, ani africku horucavu, nepotrebujem byt zavreta za murmi v rezorte. Ale to som ja... kolko ludi, tolko chuti.
PS Este som toto leto stihla Londyn - tiez iny typ dovolenky ako Chorvatsko. A ani tam som nevarila a dokonca som isla lietadlom....

yoxinka
15. aug 2022

Strávila som v Chorvátsku celý júl. Apartmány sme mali také, že by ti padla sánka, 30sekúnd od mora, s klímou a v jednom prípade s vírivkou. Žiadne konzervy sme nikam netrepali, lebo v Chorvátsku, neuveríš, ale majú obchody s potravinami. Varili sme si max. 1x denne, keď sme mali chuť na niečo, inak reštaurácie. Voda bola skvelá, more čistučké, teplé. V jednom prípade sme mali pieskovú pláž a pieskové podložie v mori, voda ako polievka teplá. Bola som x krát v Turecku, ale toto teda rozhodne horšie nebolo. Perfektná dovolenka!

negymama
15. aug 2022

my sme chodili cele roky na dovolenky len do Madarska na term. kupaliska, cize nase 4 deti su "otoboganovane" az po krk. A tento rok prvy krat pri mori - Chorvatsko severna Dalmacia . super dovolenka!!
apartman sme si zajednali mesiac dopredu, takze nas vysiel lacno 24e na osobu a noc. Ceky dom bol nas, 100 m2, 4 spalne, 3 kupelne, 2 obyvacky, 2 terasy hore aj dole. Klima tiez. Pri 4 detoch sme varili ale nie kazdy den, vecer som za polhodiny spichla nejake spagety, ryzu so zeleninou, plnene vrapy, nase deti maso nejedia tak o to jednoduchie.
voda v mori cista ako sklo a tepla az prilis, jeden den sme sa boli osviezit kupanim v riecnom kupalisku na rieke Zrmanja a to sme boli radi ze voda je konecne chladnejsia.
Jedli sme aj v restikach hlavne cez den , vsetko sme detom dozicili, zmrzlinu, kazdy den ovocie, melony, dospeli sme mali kazdy den kavu v krasnej restauracii pri mori. Pochodili sme okolie, boli sme asi na 5 tich plazach za 10 dni, jeden v horach /paklenica/, jeden den na spominanej rieke - nadherna rieka, cista ako z prirodopisneho filmu az nas sokovalo ze sa tam da kupat. Boli sme aj na vylete lodou, skratka dovca zo vsetkym vsudy ... a zaplatili sme cca 2500 eur komplet aj s tym co sme minuli a to mame 4 pubertalne deti, co dost pojedia.

Hladat 6 lacnych leteniek v sezone mi prislo dost nerealne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
negymama
15. aug 2022

a pasteky my nejeme. nikto a nikdy. to su tie historky za cias sociku, ako ludia cestovali embeckami do chorvatska a plazi vytahovali pastekove chleby. A cakat chladnu vodu pri tomto globalnom otepleni, ked sa podnebie a teplota v stredozemnych krajinach na balkane zacina priblizovat severnej afrike je naivita. Ked chces chladnejsiu vodu co ti drvi zimou nohy, tak sa musis vybrat na dovolenku niekde aprili, maji....teraz je horuca aj na plazach v anglicku, nieto v chorvatsku.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona92101
15. aug 2022

Neviem odkial toto mas,ale chodime do Chorvatska kazdy rok na ostrov Pag,a nikdy nasa dovolenka takto nevyzerala 🤦‍♀️studene more sme nikdy nemali,chodime koncom jula cize 38C vonku, nikdy som nevarila na dovolenke lebo radi sa prejdeme do mesta na miestne speciality,do pristavu na kavu a pecivo.kazdy den vyrazime na vylet,mame pochodeny cely ostrov,prešnorchlovanych xy plazi ktore ani turisti nepoznaju (aj pieskove) a kopec zazitkov.
Boli sme aj v Egypte aj v Tunise,Taliansku..pre mna to nieje dovolenka,ked nemozem z rezortu vytiahnut paty,byt zatvorena pri bazene a na jednej plazi..napriek tomu nikoho neodsudzujem,komu sa takato dovolenka paci.