Dovolenka 2015 - Španielsko verzus Sardínia

dynnora
28. jún 2015

Ahojte, aký je váš názor na dovolenku tento rok v Španielsku alebo na Sardínii? Sú utečenci aj na Sardínii?
Ďakujem za vaše názory a postrehy 🙂

bonaqa2013
28. jún 2015

@dynnora asi to Španielsko bude lepšie..... Pre tých expertov sa ľudia budú báť aj paty z domu vytiahnuť....

baklik
28. jún 2015

na Sardinii nedavno rozbili nejaku teroristicku bunku...

baklik
28. jún 2015

pre mna osobne vychadza momentalne najbezpecnejsie Chorvatsko. ale to nemas v tomto zozname...

nikuska124
28. jún 2015

Spanielsko je bezpecne... Zijem tu a odporucam

tova
29. jún 2015

@dynnora Ked uz tak Portugalsko, alebo ta Sardinia, vychod Talianska, v usa nedavno varovali turistov cestujucich do europy ze hrozia utoky v Spanielsku.

lulana79
29. jún 2015

Sardínia láka aj mňa... je nádherná... akurát som tento víkend pozerala dokument o nej, že turizmus je tam ešte len v začiatkoch, nie je to tam ešte hotel na hotely... A hovorí sa o nej ako o "európskom Karibiku"... V Španielsku som bola, oblasť Andalúzia a mňa to tam neoslovilo... Ani prostredie, ani ľudia... Za mňa - Sardínia 🙂

sara2830
29. jún 2015

Ani ja sa neviem rozhodnut ci Mallorca alebo Sardinia ale prisposobit sa musim 1,5 rocnej dcerke,plaze a transfer vyhrava Mallorca ale ta priroda a klud...no neviem ale zase ked je Sardinia taka nedotknuta,bojim sa ci tam nieje nuda a dostatok nak.moznosti,aby som malej nemusela zhanat plienky po ostrove ;)

tova
29. jún 2015

@sara2830 na Sardinii ziju normalne ludia, su tam obchody, turisti, vsetko tam je. Mojho muza bratranec, sestenica (taliani) tam maju letny dom a chodia tam par krat rocne s malymi detmi od narodenia, je tam bezpecne a pekne. Myslim, ze da sa tam dostat aj auto trajektom.

dynnora
autor
29. jún 2015

@sara2830 Na Mallorce som bola minulý rok a u mňa zatiaľ vedie - najkrajšia dovolenka 🙂 ...ale keď som dnes videla tú mapu ohrozených krajín a videla som medzi rizikovými aj Španielsko a ich ostrovy, tak som Španielsko tento rok úplne vylúčila :(

sara2830
29. jún 2015

@tova ja som mala na mysli tie rezorty co ponukaju nase CK,su dost bokom od miest,neviem si to predstavit,zatial som vzdy bola v centre diania 🙂

sara2830
29. jún 2015

@dynnora akoze teroristu ci utecenci?ja som bola 2krat a vzdy super

dynnora
autor
29. jún 2015

@sara2830 Ja som bola na Mallorce v oblasti Can Pastilla, to je 6 km od hlavného mesta 🙂 a bolo úžasne. To prostredie, promenády, milión obchodov, krásne široké pláže a úžasné more 🙂 . Boli sme aj v hlavnom meste - raz na bicykloch a raz na MHD . Hádam tam nič nebude hroziť, čo sa týka terorizmu. Prikladám mapu: http://www.konzervativnyvyber.sk/mapa-nebezpecn...

lilienlukacs
29. jún 2015

Ahoj, my ideme tento rok na Sardiniu, som do nej zamilovana ak hladas nieco naozaj vynimocne odporucam ist sem, zalezi vsak od Teba co hladas.

dynnora
autor
29. jún 2015

@lilienlukacs Ahoj, a cez akú cestovku idete, prosím? Sardínia ma veľmi upútala, no bojím sa či tam nebudú utečenci :-/

mamakuba
29. jún 2015

Sardínia je letným domovom mojich rodičov. Je tam nádherne, nie nadarmo je Sardínia prezývana Karibikom Stredozemia. Určite odporúčam. Tento rok sú tam už od 21.6. a čo s nimi volávam tak zatiaľ žiadny utečenci.

lilienlukacs
29. jún 2015

My ideme cez Seneca tours, neviem co by na Sardinii robili hlavne nie v okoli hotelov a podobne necitala som nikde ze by niekde boli🙂 Zo skusenosti viem ze media dost prehanaju dva roky dozadu sme boli v Egypte na SK vsade v správach ake nepokoje su tam a ze sa tam nema chodit a my krasne v meste na výletoch keby nam nepisu zo Slovenska znamy ze ci sme OK tak ani len netusime ze sa nieco deje...

lilienlukacs
29. jún 2015

@mamakuba Dakujeme za info🙂

sara2830
29. jún 2015

Ja tiez nejak neriesim ci sa nieco deje...keby bolo ozaj najhorsie tak nepoviem ale inak vsetko ok,ak sa ma stat,stane sa ci doma alebo niekde inde

elisaeli
29. jún 2015

@dynnora Ten portal je zmesou konspiracnych teorii a polopravd. Nebrala by som ho urcite ako doveryhodny zdroj.

mamakuba
29. jún 2015

baklik dynnora sa pýtala na utečencov, nie teroristickú bunku

baklik
29. jún 2015

@mamakuba ja som v uvode spominala teroristicku bunku, vid hned druhy prispevok a mam pocit, ze viaceri tu sardiniu vnimaju ako bezpecny ostrov. nuz nie je vsetko tak ako sa moze na prvy pohlad zdat... len tolko.

mamakuba
29. jún 2015

Myslím, že celá otázka dynnori je mierená na to či bude mať na dovolenke kľud a nebudú ju tam otravovať nejaký utečenci čo nebudú mať kde prespať, čo jesť a pod. Čo sa týka bezpečnosti na ostrove, nakoľko tú bunku rozložili, myslím že je dosť vysoká. Policajti si tam poctivo robia svoju robotu. A to, že tam boli? No bóže, tí sú všade len o nich nemusíme vedieť.

baklik
29. jún 2015

@mamakuba s ohladom na situaciu poslednych dni mi to az take bezpecne nepripada, ale kazdeho vec. su ludia, ktori po utoku sa dotrepu aj do Tuniska, takze takato reakcia v style "no boze" ma uz ani neprekvapuje...

lilienlukacs
29. jún 2015

Kto nechce nikam ist nech sedi doma🙂

mamakuba
29. jún 2015

@baklik By ste sa čudovali ako bezpečne je teraz v Tunise.

horana
30. jún 2015

Bezpecne je to narovnako,pevnina ci ostrov,necitat nepozerat spravy,utecenci su vBudapesti,Oloumouci,vsade,vybrat si podla priorit kde sa viac paci kde najdete aktualne lepsiu ponuku a hor sa.Dodre bude.

sandra551
30. jún 2015

@sara2830 @dynnora Ako vidím máte rovnaké preferencie svojej dovolenky 🙂 Tiež som sa nevedela rozhodnúť, tak po mesiaci vystriedam obidve tieto destinácie 😵 Ja som bola na Malorke pred týždňom a pol som sa vrátila z oblasti El Arenal pri Palme, po minulom roku to bola jasná voľba, Malorka je super...a po utečencoch ani stopy. Za 2 týždne idem na Sardíniu do Alghera prioritne do okolia Stintino La Pelosa a Maria Pia Beach máme v pláne. Logicky mi vyplýva, že keby tam aj boli nejakí utečenci, tak sa budú zdržiavať na juhu pri Cagliari skôr ako na nejakých "opustenejších" plážach na severe. Ale popravde ja som ani nezvažovala, že by tam nejakí utečenci boli 🙂 Môžem podať hlásenie keď sa vrátim.

sara2830
30. jún 2015

@sandra551 jeee,to je super ze stihnete obe,len skoda ze pojdeme asi v rovnaky termin tak sa uz nedozviem od vas ale mozno na vlastne oci(planujeme od 11.7...)a to idete tak na blink ci do konkretneho hotela?