Cez aké stránky kupujete lacné letenky?

borihh
22. júl 2020

Cez ake stránky kupujete najlacnejšie letenky ? Ešte som necestovala "na vlastnú päsť" , tak sa nevyznám. Ďakujem

sissy27
22. júl 2020

@borihh priamo cez stránky leteckých spoločností. Najlacnejšie sú ryanair, wizzair, easyjet.

kacusik69
22. júl 2020

vzdy len cez oficialne stranky, porovnat ceny si mozes napr. cez skyscanner.net a kupovat potom priamo cez spolocnost ktora vyjde najvyhodnejsie...

s_a
23. júl 2020

Mne sa páči pelikan.sk kupovali sme aj priamo cez Ryanair ale nás nejak škaredo oklamali a aj keď bola letenka v eurách oni to ešte prepočítali na libri či aku menu a potom zas na eurá tak nám.potom stiahli viac peňazí z karty.. akože stále to nebolo nič hrozné ale nabudúce asi zas radšej len pelikan

sissy27
23. júl 2020

@s_a nie že vás oklamali, vy ste si zle zaškrtli, resp. nezaškrtli jedno políčko pred platením - vtedy použije na prepočítanie ich kurz, ktorý je samozrejme nevýhodný. Treba si len dať pozor a čítať, kým niečo potvrdím a ak nerozumiem, tak sa pýtam predtým ako potvrdím. Pelikán (alebo akéhokoľvek iného sprostredkovateľa) budeš chváliť len dovtedy, kým nenastane problém a nedomôžeš sa napr. informácií alebo vrátenia peňazí, pretože s tebou sa letecká spoločnosť baviť nebude - pre nich je zákazník sprostredkovateľ a nie ty 🙂

kacusik69
23. júl 2020

@s_a sissy27 ma uplnu pravdu...

s_a
23. júl 2020

@sissy27 lebo Ryanair by sa so mnou určite rád bavil.. 🙂 hlavne keď nevieme dobre po anglicky

kacusik69
23. júl 2020

@s_a Ryanair ma aj cesku verziu stranky... a pri probleme ver ze by sa s tebou bavili a ver ze by ti stacil obycajny Google prekladac, ci pomoc niekoho skusenejsieho... v tomto obdobi, a verim ze to tak ostane, Ryanair nastastie ponukol pomoc ludom ktori si bookovali letenky cez portaly ako Pelikan a pod., aby sa dostali k svojim peniazom za zrusene lety kvoli COVIDu (i ked bez provizie ktora ostava Pelikanu) ale tolko odzubov kolko sme dovtedy riesili si nevies predstavit...

sissy27
23. júl 2020

@s_a no so mnou sa veru ryanair v prípade problémov bavil úplne normálne.
Ty keď si kúpiš letenku cez sprostredkovateľa a potrebuješ niečo vyriešiť, napr. zmenu sedadla, zmenu mena, storno, tak VŽDY musíš kontaktovať sprostredkovateľa a ten následne komunikuje s leteckou spoločnosťou. Alebo aj nie, keď zabudne, nemá čas, nechce sa mu... Prípadne ti zabudnú poslať info o zmene letových časov a máš smolu - pretože letecká spoločnosť to oznámila svojmu klientovi - sprostredkovateľovi a že to on neoznámil tebe a ty si trebárs zmeškala let nie je ich problém. Nehovoriac o tom, že za sprostredkovateľovi platíš za všetko extra poplatky.

luulinkaa
23. júl 2020

Pelikan moc neodporúčam, iba na diaľkové lety s prestupom. Na lietanie po Európe ak vieš trosku po anglicky použi vyhľadávač www.azair.eu ja používam stále, aj šky scanner je faj, ale azair mi sedí oveľa viac. Na fb si lajkni nejaké stránky s tipmi - letenky za babku, cestovanie svetom za pár eur, skupina tour de svet, stránka fly4free.com atď, je toho veľa 🙂

janoh9
23. júl 2020

pelikan ale vymezem si cookies

borihh
autor
23. júl 2020

Prosím vás, nakoniec som kúpila cez kiwi.com , 170e spiatocna, pre 4 do grécka.. ráno som to zakúpila, došla mi zatiaľ len faktúra že je o v procese, letenky nie.. koľko takto trvá , kým prídu na mail letenky ?vďaka

kacusik69
23. júl 2020

@borihh preco zrovna Kiwi??? 🙈 najvacsia banda od*bavacov, ktori si z ludi robia dobry den, ochhhh... letenky ani nedojdu, dojde rezervacia, check-in si potom musite spravit (teda zalezi aka letecka spolocnost) resp. oni, a poslu vam boarding passy... v tom lepsom pripade...

kacusik69
23. júl 2020

+ v pripade zrusenia letu treba brat na vedomie ze vratena vam bude suma len za letenky (ktore realne kiwi zaplatilo leteckej spolocnosti) - nedavna skusenost jednej kocky tu - ta ciastka tvorila takmer tretinu zaplatenej sumy..... (osobne preverene)

borihh
autor
23. júl 2020

@kacusik69 jezis to mi ani nevravte 😒

kacusik69
23. júl 2020

@borihh ponaucenie... ja pracujem na letisku a toto riesime nonstop + na to neustale upozornujem... treba citat recenzie, skusenosti... aj tu v prispevku boli napisane tipy...

kacusik69
23. júl 2020

je tu skupina Cestujeme lietadlom, je tam mnoho bab ktore poradia, maju skusenosti... do buducna...

kacusik69
23. júl 2020

o aku spolocnost ide, destinaciu a ake terminy?

borihh
autor
23. júl 2020

@kacusik69 prave tu som nasla v starších diskusiách, že cez kiwi. Stahovala som teda appku a recenzie väčšinou pozitívne.. Solun 10.8 - 30.8 ,,, poslali mi teda to potvrdenie rezervácie a to mi je na nič, či ako ?ja tomu vôbec nerozumiem, prepáčte 😄

borihh
autor
23. júl 2020

A letecká spoločnosť wizzair

kacusik69
23. júl 2020

@borihh v podstate je vam na nic, pretoze sami si nebudete moct rezevaciu spravovat, pretoze rezervacne cislo vam sice poslu ale nebudete sa moct do rezervacie dostat pretoze pozmenuju mailove adresy, ktorych znenie je totalny vysmech ludom, so vsetkym musite oslovit kiwi, ktori si za to mozu uctovat nezmyselne poplatky... a v pripade zrusenia vyssie uvedene problemy...

kacusik69
23. júl 2020

a let je odkial?

borihh
autor
23. júl 2020

@kacusik69 odlet z viedne

borihh
autor
23. júl 2020

No mňa asi picne teraz 😄

kacusik69
23. júl 2020

v cene potom mate len prirucnu batozinu 40x30x20 cm - takze mensi ruksak - na osobu (nad dva roky veku)

borihh
autor
23. júl 2020

@kacusik69 áno, ideme bez batožiny nakoľko nam tam známy vezme všetko autom.. budeme tam mať domček, čiže by toho bolo veľa

kacusik69
23. júl 2020

uz s tym moc nespravite, treba verit ze vsetko bude ok, let sa nezrusi, nebudete mat ziadne problemy, a pri doplnkovych sluzbach (doplatenie batoziny a pod.) si nezauctuju vysokohorsku prirazku, riadne vas zacheckuju a poslu boarding passy vcas, aby ste na letisku nevysolili dalsich 35 eur/os./1 smer za to ze ich mat nebudete... a uprimne drzim palce aby to tak bolo, no do buducna naozaj odporucam LEN ofic. stranky, jasne ze problemy sa mozu vyskytnut vzdy, ale tam mate aku taku zaruku a uplnu kontrolu nad vsetkym (ak je problem jazyk, ako som vyssie pisala, Ryanair ma stranky aj v cestine, Wizzair dokonca v slovencine a v krajnom pripade pomoze aj Google prekladac)

borihh
autor
23. júl 2020

@kacusik69 ďakujem vám veľmi pekne,, potom sem napíšem ako som dopadla 😄

kacusik69
23. júl 2020

@borihh pozerala som ceny leteniek, podla vsetkeho ste az tak nepreplatili, len si treba odsledovat ci vam pridu potrebne podklady, osobne by som si preverila info ci je vasa rezervacia realne vytvorena (kontaktovat Wizzair) a takisto na tie boarding passy potom dat pozor

borihh
autor
23. júl 2020

@kacusik69 ešte raz ďakujem krásne za rady

xili99
23. júl 2020

@kacusik69 ale to tak vôbec nemusí byť ako píšeš, my sme viackrát mali od nich a bolo to bez problémov, my už od nikoho iného brať asi nebudeme 🙂