Cesta s 20-mesačným do Chorvátska

21. júl 2024

Ahojte moja otázka znie mám veľmi živého chlapčeka keď hovorim veľmi tak to znamená že predsedu tak max pól hodinu inak len uteka… a máme ist do chorvatska o 3-4 ráno vyrazit … rozhodujem sa či ísť či nie.. keďže on keď dostane amok je neutisitelny aj hodinu dve… keď neni podľa neho.. strašne rada by som šla k moru ale brzdí ma on.. keďže viem že to je s ním masaker už tam by to bolo fajn chodime takto na víkendy do tatier na pobit a je tam fakt super prehra sa .. ale tak cesta.. neviem chcela som da spýtať na nejakú radu ak išla nejaká mamicka s takým akčným dieťatkom ako to zvládali a čo pomáhalo ukľudniť dieťa..

henikap123
21. júl 2024

My sme šli s 23 mesačným, cely čas išli v aute rozprávky, mal svoj tablet a každú hodinu - hodinu a pól sme robili prestávky, prešli sme sa po tých chorvátskych benzinkach, niekde boli preliezky tam sa pohral. Miesto 8 hodín sme išli 10 hodín. Tie prestávky kedy sa vybehal nám pomohli.

autor
21. júl 2024

@henikap123 lenže ja idem s rodicmi a pochybujem že budú zastavovať na preliezkach 😂😂 keby idem sama alebo s mužom to ani neriesim

zuz987123
21. júl 2024

My sme išli o polnoci. Len som dcéru presunula z postele do auta. Prespala celú cestu. Teraz ideme rovnako, len už máme aj ročnú. Tak dúfam budú obe spať. Inak mám vždy nachystané niečo na zabavenie. Nové hračky, nálepky... Nemôžete vyraziť skôr? Aby väčšinu cesty spal?

autor
21. júl 2024

@zuz987123 ideme s rodicmi mojimi čiže to sa prispôsobujeme my o kolkej vyrážame 🙂

luccija
21. júl 2024

No tak pojdete spolu naposledy😂my sme vyrážali vždy okolo 04 a ešte poslala v aute.S náročným dieťaťom len kúpiť nové hračky, tablet, zabávať sa atď robiť prestávky...

luccija
21. júl 2024

Podľa mňa to bude niečo nové cesta, auta budú tam tvoji rodicia a nebude tak vystrajat

jaond19
21. júl 2024

Nejake nove neokukané hračky, šmakocinky vhodné k veku a hlavne nezastavovat kým spí.

kaca222
21. júl 2024

Uf, ja by som nešla, ak je to tak, ako píšete. Vy si najlepšie poznáte svoje dieťa. Náš bude mať dva roky a autom sme ďalej ako 3 hodiny neboli. Teda raz, 4 hodiny ale BEZ ZASTAVENIA lebo by sa zobudil, a museli by sme dať niekoľkohodinovú pauzu. Sú deti ktoré neznesú cestovanie a s takým by som rozhodne autom do Chorvátska nešla. My každú cestu plánujeme na synov spánok, takže sa vyráža buď o 12 alebo na noc. Takže na dovolenky s ním chodíme len lietadlom.
Buď choďte na noc alebo zvážte vlakom do Chorvátska, potom pre vás niekde rodičia môžu prísť a ten kúsok vás už odvezú 🙂

belllinka
21. júl 2024

To sa dedkovci ani trochu nemienia prisposobit vnukovi? 😮 Ani casom odjazdu, ani zastavenim na ihrisku? 🤦‍♀️ Super stari rodicia 👍 Na tvojom mieste by som vybrala letecku dovolenku.

beata_k
21. júl 2024

Nesla by som. Ani by mi to nenapadlo. Ved za nim budes stale lietat len to bude v inom state. To more si ani neuzijes. Ved este pojdes. Nie je vsetkym dnom koniec.

patka06
21. júl 2024

Porozprávala by som sa s rodičmi, dvaja dospelí by sa v tomto prípade mohli prispôsobiť dieťaťu a ísť na noc, podľa mojich skúseností je to najlepšie cestovanie.

danyelia
21. júl 2024

Trvaj na ceste cez noc, stále sme tak cestovali s deťmi, nikdy nebol problém...

andrea_82
21. júl 2024

Minuly rok sme idli s 3-mesacnym, cez den. To bolo este fajn, lebo celu cestu prespal. Tento rok sme boli len na SR, lebo si neviem predstavit tu cestu s 15-mesacnym. V noci ist nemozeme, mne sa vtedy strasne zle soferuje a nemam sa s kym vystriedat. Jeden rok vydrzime, buduci rok sa este uvidi. Takze ja by som nesla.

andrea_82
21. júl 2024

@danyelia vies, ak soferuje dedko, mozno sa mu jazdi v noci zle. Ja v noci tiez nemozem chodit na dlhe trasy, strasne mi svetla tahaju oci.

lenkakoc444
21. júl 2024

Tiez mam 20m a v takom scenari ako opisujes by som nesla. Je dost mozne, ze o tej 3tej sa Ti zobudi a uz nezaspi bude sa tvarit, ze je rano a to tu cestu budete mat tazku....sla by som iba v pripade, ze by sa odchod posunul na polnoc a rodicia by boli "ochotni" po ceste v pripade potreby stat. Tiez nepises o zbytku pobytu, ale aby to nedopadlo, ze len ty sa budes za nim nahanat lebo Tvoji rodicia si prisli oddychnut. To by som urcite nesla.

tahomi
21. júl 2024

@danyelia a ked sa babka/dedko necitia na soferovanie v noci?

danyelia
21. júl 2024

@tahomi Tak potom nezostáva nič iné, len aby sa mamka vzadu celú cestu venovala bábu 💁‍♀️ Časť cesty prespí, kukne rozprávku, pozrie knižku, pohrá sa, naje, napije... Zastať občas musia, aj kvôli dospelým, poprechádzať sa. My sme so 4 deťmi chodili do Chorvátska odmalička, cesta späť aj cez deň a neviem, tiež sú relatívne živé, no zvládli sme. Ešte mi napadá dať štvrtinku Kinerylu, proti kinetóze - nebude mu zle a aj trochu utlmuje (nie, neotrávi sa z toho...) Jazda v protismere, zákruty - aj z toho by mohlo byť nervózne.

kaca222
21. júl 2024

@danyelia náš toto čo píšete zvládne max 30 minút 🙈 donedávna začal kričať hneď ako sa zobudil, teraz už ho video a jedlo zabavia na pol hodinu 😅 hračky naštvane hádže dopredu

januska12323
21. júl 2024

Nešla by som, more si užiješ viac o rok dva keď z toho bude mať aj on zážitok aj zvládne cestu. Teraz to bude utrpenie pre všetkých. Stačí stáť dve hodiny v kolóne a bude po zábave.

autor
22. júl 2024

@kaca222 áno takýto je aj môj maly 🙂 a čo vám pomohlo na dlhé trasy? Či ste radšej nešli😂😂😂

kaca222
22. júl 2024

Nechodíme 🙂 len na spánok. Napríklad Brno (starí rodičia) máme 2,5 hod. 2 z toho pospí a 30 minút je peklo kedy vystriedam 10 hračiek a pár videí. “Nechcem, nechcem, mama von” 🙈 na dovolenku sme šli lietadlom, to zvláda v pohode. Cesta autom do Prahy na dve časti na jeho spánky, transfer z letiska do destinácie peklo č.2 😅🙏

evaachesa
22. júl 2024

A kvôli čomu vôbec nad tým uvažuješ za takýchto okolností? Príde ti to ako dobrý nápad? Rodičia vôbec tušia do čoho idú a čo sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou diať už počas jazdy v aute? 🤷

ki__
22. júl 2024

Podľa toho kam idete do Chorvátska. Je rozdiel či budete cestovať 4 hodiny alebo 10. Na 10 hodinovú cestu by som určite nešla. Keďže nikdy neviete aké budú cesty. My sme naposledy cestovali z Chorvátska 17 hodín. 🤦🏽‍♀️

Išla by som v noci, aby dieťa cestu prespalo.. Ak sa nedá v noci, tak treba rátať s tým že dieťa bude nepokojné. Treba ho zabaviť. Nie som zástanca telefónov a tabletov tak v mladom veku, ale keď sa inak nedá. Pustila by som mu rozprávku, kúpila nové hračky nech sa aspoň na chvíľu zabaví. Treba častejšie zastavovať, aby si trošku pobehalo. Zoberte mu jedlo, obľúbenú sladkosť, slanosť, snacky. Dajte mu niečo, čo doteraz nemohol. Napríklad lízatko, gumené cukríky. Dávajte mu to so zábavnou formou "v ktorej ruke to mám?".
Kúpte tabuľku na kriedy, nech nakreslí kvetinku, kravičku, psa, strom, dom hocičo. Kúpte si aj sebe tabuľku a kreslite spolu.
Ja by som na vašom mieste určite išla. Ak to neskúsite, nebudete vedieť či to zvládne/zvládnete. Ak bude zle, tak už cestu tam a späť zvládnete (budete musieť) a nabudúce už autom nepôjdete. A možno zistíte že to je super a budete tak chodiť každý rok. 🤷🏽‍♀️
Držím palce 🤞🏽

iwesska
22. júl 2024

Nesla by som. Rodicia by sa mali prisposobit potrebam dietata,nie naopak = morda pre dieta aj pre rodica. Ale ak taku dovolenku chces,tak chod. Osobne si ani neviem predstavit,aby take male cucalo celu cestu do tabletu🙈

klip0
22. júl 2024

To čo sú za starí rodičia? Ani čas cesty prispôsobiť malému dieťaťu ktorému sa ešte nedá vysvetliť poriadne a ani zastať tak, aby sa dieťa vyblaznilo a potom v kľude sedelo. Nechápem a ani nechápem že ty to akceptujes. Ale tak nech reve 10 hodín v aute no, čo iné napísať

mk1111111111
22. júl 2024

Preco nejdete sami? Ved ceta nie je taka draha autom. Zastavite kedy chcete, idete, kedy chcete. Tam sa s rodicmi stretnete.

mk1111111111
22. júl 2024

@klip0 mozno neradi soferuju v noci. Ak to mladym nevyhovuje, mozu ist solo.

betulinka1
22. júl 2024

Neboj ked zacne kricat tak po hodine mu zastavia aj na preliezkach 🤣🤣🤣🤣 moj maly neznášal auto, cize prve dve dovolenky lietadlom. Ostatni isli autami o den skor. Na letisko pre nas prisli a aj nas na letisko zobrali. Treba zvazit aj tuto alternativu. Ked ste ubytovany do hodinky od letiska. By som isla lietadlom a nech pre vas pridu a potom nech vas zoberu na letisko, keby aj o den skor. Ak ste kusok od letiska, tak vies prist do letoviska taxíkom, ktory si vies zabezpecit aj vopred. Cez booking si vies zajednat aj taxi z letiska, cenu vidis vopred. Ak ste ubytovany v hotely, mnoho hotelov dokonca zabezpečujú na požiadanie odvoz a dovoz z letiska.

autor
22. júl 2024

@mk1111111111 lebo som slobodná mamicka 🙂

autor
22. júl 2024

@mk1111111111 nemám muža som sama s malym