10-ročný zákaz vstupu do USA

luciak36
25. jún 2024

Dobrý deň.
Nemá niekto skúsenosť :
-10 ročny zakaz vstupu do USA /nelegálny pobyt/
-už vypršal dávnejšie
-chcem ísť len na dovolenku
-budu mi robiť na letisku problémy s kontrolou
-nemá niekto podobnú osobnú skúsenosť?

alickapusinka
25. jún 2024

Radšej si over že kedy skončil zákaz môže sa stať že ťa môže zadržať polícia nikdy nevieš. Dalej prečo si mala zákaz tam ísť to možno ak máš zápis oni majú záznamy a aj ak zákaz vypršal tak môžu sa zaujímať načo tam ideš. Aj ta sledovať.

mamamasama
25. jún 2024

Niekedy vrátia aj bezdôvodne, ak sa im len čosi nepozdáva. Nechcem ti kaziť ilúzie, ale ružovo to nevidím.

abdn16
25. jún 2024

Ono aj ked uz vyprsal stale je moznost, ze cloveka do krajiny nepustia po prilete. A je velmi velmi pravdepodobne, ze sa o to budu zaujimat. Treba mat kupenu letenku naspat, mat booknute ubytko len na dobu pobytu... Dostatok penazi... hlavne,aby nemali ziaden dovod podozrievat cloveka, ze tam planuje nelegalne zostat znova.
Ak zostavas u niekoho byvat, tak ten musi v pripade, ze by sa ho na to pytali presne vediet od kedy do kedy tam budes...

viera27
25. jún 2024

Vsak a formular si nevyplnal? Ta ESTA,ci ako sa to vola. To potrebujes mat potvrdene a schvalene skor ako vobec vycestujes. Tam je myslim aj presne na to kolonka,kde sa pytaju,ci ti bol.niekedy zakazany vstup. Takze tam sa dozvies,ci ta pustia do krajiny

sissy27
25. jún 2024

@viera27 nedozvies. Ci ta pustia do krajiny sa dozvies az priamo na vstupe od imigracneho uradnika. ESTA neznamena, ze ta automaticky pustia do USA.
@luciak36 mozu a nemusia, ale skor sa priprav na to, ze otazky budu…

abdn16
25. jún 2024

@viera27 Ono aj ked ju toto pusti, tak este nema istotu, ze ju neotocia naspat, ked prileti. Mna uz takto presetrovali na letisku (bola som akurat vtedy nezamestnana a urobila som si vylet...) a volali mojej sesternici, ktora potvrdila, ze u nej budem byvat a ci idem naspat atd..

haley7897
25. jún 2024

@luciak36 môžu ti schválit ESTA, pokojne ti aj schválila víza a potom ta s pokojom otočia naspäť. Úprimne pochybujem, ze ta pustia. Ani víza ani ESTA niesu v takom prípade zárukou ničoho.

slavomira236
26. jún 2024

@luciak36 moj ked isiel par rokov do zadu mal vsetko viza letenky spiatocnu ubytovanie v hotely a otocili ho spAt na letisku v chicagu. Viacerych otocili. Mali asi zli den

kofa77
26. jún 2024

podla mna ta otocia.
mne davno viza zamietli, asi 23 rokov dozadu a tiez s aobavam, ze by ma otocili spat. co som studovala, velky predpoklad

melanta
26. jún 2024

Nedávno som to písala v inej diskusii, naposledy ma skúmali ako zločinca, pritom som v USA bola viac krát, dokonca som tam krátko žila v NY, mala som spiatočnú letenku, hotel, mala som potvrdenia o pracovnom stretnutí, zmluvu s klientom.
Ak si tam bola nelegálne, toto je pre nich big problém. Takže aj ja som názoru, že ťa otočia. Ale nezistíš to nijak, len tak, že skúsiš.

kiki68
26. jún 2024

To nemas velke sance, ako ked vedia robit problemy ludom, co tam nemaju zaujem vobec zit a stale ich nepustia. Ako ja by som tam teda nemala zaujem zit uz len skrz ich system bez poistenia, materskej atd.

kaktusik007
26. jún 2024

@luciak36 taka otazka mimo temy -- a musis na dovolenku zrovna do krajiny, kde ta davnejsie vyhostili a bola si persona non grata???

viera27
26. jún 2024

@sissy27 @abdn16 jasne baby,suhlas,vsak to je tam aj priamo napisane,ze to nie je zaruka. Ja len ze podla mna by ho/ju vyradili uz tam. To ma prekvapilo,ze vobec nespomina odpoved z ESTA

haley7897
26. jún 2024

@viera27 podľa mňa ESTA pre ňu nieje vôbec možnosť a musela by riešiť visa. Ale teda s tým, ze ak by ich aj schválili, tak jej vstup na letisku zamietnu a posadila na lietadlo naspäť.
@luciak36 každopádne ak sa rozhodneš vycestovať, daj vedieť ako si pochodila.

fido69
26. jún 2024

@luciak36 Musíš sa informovať na ambasáde, či to úrady považujú len za formalitu pri tom množstve nelegálnych pobytov alebo zákaz vstupu môže mať nejaké konsekvencie pri udelení povolenia na vstup na ich územie. Tu to pravdepodobne nezistíš. 😉

haley7897
26. jún 2024

@fido69 popravde, ambasáda jej veľmi nepomôže. Oni jej reálne aj môžu schváliť víza, ale napriek tomu ju US custom n border protection otočí a posadí na najbližšie lietadlo naspäť s pečiatkou zamietnutá v pase. To ze dostane povolenie vôbec ešte neznamená, ze ju reálne pustia. Úplne postačí, ze si človek na us customs povie, ze ma za to ze sa tam snaží znova ilegálne zostať a už sedí na letisku čakajúc na let domov.

fido69
26. jún 2024

@haley7897 Ale na ambasáde môžu mať s týmto problémom už skúsenosti. Predsa len to nebude ojedinelý prípad a je to občianka EU. 😉

haley7897
26. jún 2024

@fido69 nie, nieje to ojedinelý prípad a úprimne oni na to ze je EÚ občianka hodia max tak bobek 😬 co hovorím je, ze informácia a ambasády jej nepomôže voči realite. Papierovo môže byť ok cestovať do US, ale aj tak ju otočia.

fido69
26. jún 2024

@haley7897 Ale na ambasáde môžu mať s týmto problémom už skúsenosti. Predsa len to nebude ojedinelý prípad a je to občianka EU. 😉

haley7897
26. jún 2024

@fido69 nie, nieje to ojedinelý prípad a úprimne oni na to ze je EÚ občianka hodia max tak bobek 😬 co hovorím je, ze informácia a ambasády jej nepomôže voči realite. Papierovo môže byť ok cestovať do US, ale aj tak ju otočia.

tiezjedna
26. jún 2024

@viera27 tak medzičasom má nový doklad určite... Čo nabulíka do ESTA pod novým číslom dokladu je jedna vec. Ale keď priletí do USA a vezmú jej odtlačky prstov, čo sa určite stane, je druhá vec. Tam im vypadnú informácie, na základe ktorých ju môžu/nemusia otočiť.

vevesh
26. jún 2024

Ja len taka vec okolo -ako sa to riesi, ak mate vsetko booknute, z casti ci na komplet vsetko zaplatene a na customs maju "zly den" a otocia vas -to akoze cela dovolenka prepadne? Ci je nejaka poistka na toto? Ako beriem, ze sa niekomu nieco nepozdava, maju pravo otocit, ale co nahrada skody?

haley7897
26. jún 2024

@vevesh pochybujem, ze ta na toto niekto poisti. Áno, všetko - víza poplatky, letenky, poistenia všetko ide hore komínom. Možno vieš stornovať Booking a dostať aspoň niečo naspäť keďže tie služby nevyuzijes, ale teda bez záruky. Veľmi závisí...
Ja som sa o tomto par rokov dozadu bavila s človekom ktorý priamo pracuje na US border protection. Neprispievam sem z dlhej chvíle. Sam mi povedal, ze v takýchto prípadoch aj v prípade povolených víz otočia a pošlú domov. Bolo by čisto náhodným šťastím ak by prešla. 99,99% bude flagnuta hneď na prvej kontrole po prílete do US, zoberú ju bokom a tá dá domov.

annm81
27. jún 2024

To, že skončil zákaz, znamená len toľko, že ESTA nebude automaticky zamietnutá, nič viac. Reálne bude všetko závisieť na tom, ako to vyhodnotí colník priamo na mieste. Problémy robiť budú - minimálne v tom zmysle, že budú mať veľa otázok. V zásade musíš dokázať dve veci - 1. že sa chystáš odísť a 2. že si sa už "polepšila". Budú asi chcieť preukázať kedy a kde sa budeš počas plánovaného pobytu zdržiavať, spiatočné letenky, dostatočné finančné prostriedky na pobyt, že máš silné väzby na domovskú krajinu (alebo nejakú tretiu krajinu). Bude ich zaujímať dôvod návštevy - návšteva umierajúceho príbuzného alebo získavanie podkladov pre odbornú prácu by boli lepšie dôvody ako dovolenka, ale tak nie je nereálne, že ti povolia vstup. Reálne je ale aj to, že ťa pošlú domov. Zámienkou môže byť akákoľvek nezrovnalosť, preto sa samozrejme ani nezamýšľaj nad tým, že niečo zatajíš alebo mierne upravíš. Je to teda veľký risk, že prídeš o peniaze.

annm81
27. jún 2024

@vevesh Formálne sú za to zodpovedné aerolinky a teda oni platia cestu späť. Samozrejme, tie si to neskôr nechajú preplatiť od zákazníka. Podľa mňa to máš štandardne aj v podmienkach, ale tak kto to má všetko čítať.

luk25
27. jún 2024

Ja sa len trochu pripojím do diskusie, lebo ma zaujíma, prečo to vlastne ti američania robia, prečo nechcú pustiť do krajiny a robia z toho toto čo píšete? Kvôli 11.septembru? Bezpečnosti? Ako pochopím z krajín ako Irak atď...ale z Európy? Neviem si predstaviť to opačne aby krajiny z Európy takto zaobchádzali s Američanom na letisku a posielali ich späť...

haley7897
27. jún 2024

@luk25 robia to len ak majú dôvod myslieť si, ze sa snažíš do krajiny dostať s úmyslom žiť tam, teda ilegalnou cestou. Je I'm jedno kto je odkiaľ. Proste majú ako každá krajina pravidlá. Nemusíš hneď znamenať bezpečnostný risk. Je kopa Európanov ktorý sa tam snažia votriet nelegálnym spôsobom, koniec koncov spravila tak aj autorka.

sweetdreams1
27. jún 2024

Poziadaj si o riadne víza, nie ESTU. Moji známu nedávno pustili po 10 rocnom zákaze.

maranco
27. jún 2024

@luk25 tiež to nechápem a preto USA je krajina kam ani neplánujem ísť, úradník sa zle vyspí a bezdôvodne ťa môže poslať nazad ak sa mu nepáčiš

poznám dievčinu, šla s kamoškami na trip po USA, a ju na letisku otočili nazad, pritom finančne zabezpečená, otec lokálny politik ale bývalý vojak

fido69
27. jún 2024

@maranco napísala "úradník sa zle vyspí a bezdôvodne ťa môže poslať nazad ak sa mu nepáčiš"

Môže to tak byť, ale ešte som sa s tým nestretol. Pri opakovaných vstupoch to uz nie je žiadny problém.
Tí úradníci majú svoje postupy a skúsenosti. Ale určite nie sú neomylní. 😉