Štrbské Pleso - strach z medveďov

ivusinecka026
27. mar 2024

Dobrý neskorý večer
Prosím Vás chcem sa opýtať v nedeľu máme isť so svokrou a jej priateľom na výlet do Tatier len ja sa bojím skrz toho že sú teraz premnožené medvede a viem že v Tatrach sú medve a ako to teraz výzera na strbskom plese a stretli ste teraz niekto medveda.
Ďakujem za skorú odpoveďe

zarrinka
27. mar 2024

@ivusinecka026 Ideš do lesa kde bol prvý medveď a my ľudia ich vyháňame z jeho "dvora ". V každom prípade myslím,že ohľadom plesa môžeš byť kľudná. Samozrejme záruku 100% ti nikto nedá. Cez deň je to v pohode, večer je podľa mňa vhodný presun len po osvetlenej ceste kde je vždy rušno. Buď pokojná a uži si jedinečný, čerstvý vzduch 😉

gabriela2952
27. mar 2024

@ivusinecka026 ahoj, tiež sme rozmýšľali, žeby sme išli ale v lete .. no ja mam obavy mame malé dieťa, a proste sa bojím tak radšej budem cuskat doma alebo vymyslime niečo iné 🙂

kleopatra114
28. mar 2024

Strbske pleso bude cez Veľkú noc take plne , že pokial nepôjdeš mimo turistických chodníkov , tak by ti nemalo hroziť . Ale osobne by som sa vyhla Jamskemu plesu, z toho mám rešpekt i ja .

patus_2
28. mar 2024

@ivusinecka026 Tatry nie si nafukovacie. Keď tam bude 2000 turistov, tak je možnosť, že sa niekto s medveďom "stretne". Z médií sme však pobláznený, že si všetci predstavujeme stret s medveďom už len ako útok. Ale v 99%, ak sa budeme.spravat v prírode s rešpektom, tak sa nič nestane a medveď utečie. Ak pôjdeš lesom tak o sebe daj vedieť, rozprávajte sa alebo si vezmi rolničku. Nechoď odľahlé miesta mimo chodníky, vyhni sa miestam kde sú možné brlohy (diery, skalné previsy, dutiny). Ak by si sa veľmi bála, tak si kúp sprej a máj ho po ruke. Vieš koľko ľudí chodí k brlohom úplne potichu, len aby mali dobre fotky. Alebo chodia na vnadiska, zanechávajú potravu. Pohybujú sa v noci alebo za šera v kosodrevine... Potom sa niečo stane a bum nafukne sa z toho obrovská kauza. Áno, stalo sa, že medveď napadol aj obyčajných turistov, ktorí boli v zlom čase na zlom mieste, ale väčšina bola mimo turistického chodníka, v neprehľadnom teréne, v úplnom tichu a podvečer...

ivusinecka026
autor
28. mar 2024

@kleopatra114 Dobré ráno ja si skôr myslím že Bešenová a Tatralandia budú plné a hory skoro prazdne

julish
28. mar 2024

@ivusinecka026 tak strbske pleso nie sú práve “hory”, ale promenáda pre neturistov.

zarrinka
28. mar 2024

@ivusinecka026 nechcem sa s tebou hádať,ale hotely sú full. Štrbske pleso je práve to miesto kam chodia ľudia na jednodňové výlety s rodinou. Môžem ta teda ubezpečiť,že Tatry budú cez Veľkú noc pokiaľ nebude vyslovene zle počasie, ako vždy plné 😉

veronikaszabova
28. mar 2024

@ivusinecka026 Tatry su stale full. A cez prazdniny este viacej ako obvykle.

barka1
28. mar 2024

@ivusinecka026 Štrbské pleso nie je nikdy prázdne...je tam celoročne ako na Václavaku... Tam žiadny pricetny medved nepolezie...

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
28. mar 2024

@ivusinecka026 cez sviatky bude štrbské pleso praskať vo švíkoch. To bude jak národná pút k Matke Bizej Šaštín Stráže. Čo by tam medveď akože robil?
Medveď je prirodzene plaché zviera a ľuďom sa veľmi rad vyhne

jimi1985
28. mar 2024

@ivusinecka026 Aby si nebola prekvapena. Posledne roky su hory tak preplnene az nechapem. Aj my ideme,nevadia mi masy ludi. A medvedov sa neboj. Pokial pojdes po turistickych chodnikoch,nema sa ti co stat

pribinak
28. mar 2024

@kleopatra114 tam môj muž a švagor videli rysa. Ja som šla po nich a už som ho nezbadala

diewcatqoo
28. mar 2024

@ivusinecka026 Tatry budu cez vikend totalne plne a pokial idete len na Strbske prejst sa okolo vody, sanca, ze stretnete medveda je takmer s istotou nulova. To skor ja stretnem medveda u rodicov v zahrade, nez vy na Strbskom plese.

klementinka58
28. mar 2024

v Tatrach by som sa nebala, tam je vzdy plno ludi, ja som sa tam vzdy citila bezpecne co sa medvedov tyka.

katka700
28. mar 2024

@ivusinecka026 Bude tam toľko ľudí že naozaj nemusíš mať strach.
Prepáč že ti spamujem tému ale nedá mi sa neopytat. Na Slovensku je toľko krásnych pohorí, Nízke Tatry, Fatra, Muránska planina, Tríbeč, Štiavnicke a Kremnicke vrchy, Slovensky krás, Poľana....
Prečo dpc sa všetci trepu do Vysokých Tatier?

lakebabe
28. mar 2024

@ivusinecka026 Tatry sme prestali chodiť cez veľkú noc lebo sú plne ako aj na Silvestra tak na to by som sa nespoliehala. Ľudia budú všade teraz.
Nikdy sme nestretli medvede chodíme Tatry celoročne všade je vždy toľko ľudí aj v lete že pokiaľ pôjdete na nejakú klasickú túru po chodníkoch pochybujem o tom

tibor79
28. mar 2024

@klementinka58 príbuzný videl medveďa rovno na parkovisku cez deň. Ale na Popradskom plese. Bolo to však dávnejšie.

klementinka58
28. mar 2024

@tibor79 samozrejme ze mohol vidiet, aj na hrebienku ale je to skor ojedinele a nepridu mi agresivne. Kdezto tuto na Liptove je menej ludi na turistike a tam clovek sa citi velmi ohrozene. Ked som sla zo smrekovice na rakytov stretli sme troch ludi pocas celeho dna a kadejake zvuky popri nas, no nebolo nam vsetko jedno. V tatrach je tych ludi viac.

kleopatra114
28. mar 2024

@ivusinecka026 áno , aquaparky sú plne cez prázdniny , ale hory sú tiež to , čo ľudia vo veľkom vyhľadávajú . Som v tatrach casto , menej ľudí býva uplne mimo sezónu . Minuly rok som na veľkú noc tiež bola zrovna v tatrach a bolo ľudí celkom dost .

lakebabe
28. mar 2024

@klementinka58 inak na Liptove by som sa veru omnoho viac bála ako v tatrách. Tatry sú tak preplnené že asi nie

tibor79
28. mar 2024

@klementinka58 áno, veď len vystrčil hlavu a hned zmizol. Iné oblasti SK sú oveľa viac nebezpečnejšie.

klementinka58
28. mar 2024

@lakebabe ano tuto u nas nejako dost medvedov beha, ja sa uz tiez bojim chodit na turistiku a to som jej velky fanusik, preto v lete pojdeme do tatier po turach tam sa citim bezpecnejsie. Tuto je menej ludi a vela medvedov, napr na Plosku tam sa ide cez luky, salase, cucoriedkoviska...tura nadherna celodenna no je to revir medvedov a tuez som tam stretka asi troch ludi pocas celeho dna. takze ja uz tuto velmi s repektom

lakebabe
28. mar 2024

@klementinka58 jasne my chodíme veľa na túry aj po Kysuciach mam tam svokrovcov ale svokor je poľovník a keď nám ukazoval fotopasce koľko je ich všade okolo chodníkov, tento rok ma tam nikto nedostane
Liptov je to isté tento rok veru nie

simca06022011
28. mar 2024

Ostante všetci čo sa bojíte doma, menej ludi v tatrách= väčší kľud:D

kleopatra114
28. mar 2024

@pribinak okrem rysa tam byva fakt veľa medveďov , hlavne teraz , keď sa prebúdzajú by som sa bala . Len škoda , že teraz už mám rešpekt ísť pomaly vsade , keďže chodím rada sama, niekedy len s detmi . Teraz sme mali ísť na Liptov do závažnej poruby , ale neviem , neviem .

medda_beda
28. mar 2024

Lebo doteraz v lesoch medvede neboli.
To len teraz za posledné 2 roky sa tak zrazu ocitli v lesoch.Inak chodím často na turistiku kde sa medvede bežne vyskytujú.
Môj manžel stretol medveďa pred x rokmi mláďa, takže urcite tam bola aj medvedica.
V Rumunsku chodia cyklisti okola sediaceho medveďa, na pár metrov od ľudí stretneš aj 3 medvede pri ceste.

Na štrbskom som teraz stretla jedine kamzíka.Zvieratá môžeš stretnúť všade nie len v Tatrách.

simca06022011
28. mar 2024

@lakebabe inak prečo práve tento rok? Minulý rok ich bolo tuez kopec. Medvedica aj niekoľko mladých naraz, ako sa majú dobre. Videa z Liptova boli bežne, ti co to tam poznajú povedia ze maco na každom kroku ( aj keď zdrhne pred turistami, proste ten vo vie si vsimne), u nás v strede mama ma roky medveďov v záhrade v noci, v okolitých kopcoch stretneš macov koľko chceš... u nás maco po dedine nebeha, mimo vidua ľudia sem rám na lúke atď = roky. Nič zvláštne tento rok.

lakebabe
28. mar 2024

@simca06022011 minulý rok sme boli len párkrát, ale veľmi opatrne tento rok už,nejdem nech ide muž keď chce bezo mňa. Mam k tomu uz väčší rešpekt
Liptov sme už dlhšie neboli bojím sa. Ale Tatry sú podľa mňa nereálne stretnúť pri tom kvante ľudí tam som často a zatiaľ nič

la_dolce_vita
28. mar 2024

Na Strbskom ti nic nehrozi, mozes byt kludna.