Kedy je najlepšie ísť do Vysokých Tatier?

122laura122
17. aug 2023

Ahojte, môžete mi prosím poradiť, kedy je najlepšie vypraviť sa do Tatier? Každé ročné obdobie má svoje čaro, a keďže tieto končiny nemáme prebádané, akosi sa neviem rozhodnúť. Veľmi by sa mi páčila aj farebná jeseň, len neviem, ako to je s počasím, povedzme v októbri. Ďakujem 🙂

suzitok
17. aug 2023

Ahoj, to sa nedá takto jednoznačne povedať. boli sme v lete, kedy lialo celý týždeň a bolo max 20 stupňov a boli sme aj na jeseň, alebo na jar, kedy bolo tak príjemne, až sme sa čudovali. Pre mňa aj zima je jedinečná, ale to bude asi tým, že sme zo západu a poriadny sneh sme tu roky nemali, tak tie Tatry sú pre mna carovne prave v zime.

amer_pogeris
17. aug 2023

@122laura122 Záleží od toho, akým aktivitám sa tam chceš venovať.

pribinak
17. aug 2023

Rozhodne mimo hlavnú sezónu

viestta
17. aug 2023

Za mna rozhodne od polovice septembra do polovice oktobra, pocasie je najstabilnejsie, je menej ludi ale treba ratat s tym, ze sa skor stmieva a tomu prisposobit plany na ture

vikusjk
17. aug 2023

@122laura122 roky sme chodili do Tatier niekolkokrat rocne a najstabilnejsie pocasie bolo na jesen. Aj jar je pekna, ale chladnejsia, ale zase mozes vo vyssich polohach este natrafit na sneh, vacsinou uz zladovately a preto si pred vystupom treba zistit podmienky kvoli spravnej vystroji. My sme moc neliezli, skor take lahsie tury na prechadzky s dcerou, kvoli vzduchu a jesen je carovna

122laura122
autor
17. aug 2023

@amer_pogeris asi prevažne pomotkávanie sa, turistika, nasávanie atmosféry a výlety do okolia. Lyže, skialp nie, keď, tak zo zimných aktivít jedine snehuliak, sánky a korčule

122laura122
autor
17. aug 2023

@viestta takto podobne som uvažovala aj ja 😊

122laura122
autor
17. aug 2023

@pribinak sezóna je asi aj letná, aj zimná..takže jar alebo jeseň? Teda povedzme marec-máj a september-november?

122laura122
autor
17. aug 2023

@vikusjk ďakujeem, tiež ma to tam ťahá na jeseň 😊

amer_pogeris
17. aug 2023

@122laura122 Tak potom dobrým obdobím je jeseň.

pribinak
17. aug 2023

@122laura122 áno. Cez leto je to tu plnka, cez zimu tiež. Takze jar a skorá jeseň.
Stále dobre pocasie a podatatne menej ľudí
Inak cez zimu sánkovačka z Hrebienka je fajn pre decka

122laura122
autor
17. aug 2023

Ak by sme šli autom, a teda boli plne mobilní, je lepší Ždiar, alebo Štrbské pleso? Ubytovaní je samozrejme po milú kedveš, ale rozhodujem sa medzi týmito, lebo mám možnosť veľmi priaznivej ceny 😊

viestta
17. aug 2023

@122laura122 Zo Zdiaru mas do Tatier daleko, ale zas mas tam Belianske Tatry a vychodnu stranu Vysokych. Aj tam je co robit. Strbske pleso je vyhodne tym, ze odtial sa vies dostat elektrickou aj do Smokovca a Lomnice (co vrucne odporucam hlavne teraz, ked sa opravuje Cesta slobody) a aj zo Strbskeho mas kde podnikat lahsie aj tazsie tury

sense
17. aug 2023

@viestta toto som počula už od viacerých ze najlepšie koniec septembra, začiatok októbra kvôli pocasiu

122laura122
autor
17. aug 2023

@viestta ďakujem, booknem teda začiatok októbra na Štrbskom, a uvidíme 😊

pettom19
17. aug 2023

Za seba poviem, ze prelom septembra/oktobra je asi naj. Este taky november mimo hlavnej sezony je super, minimum ludi a uz mas sneh 🙂, pokial teda chcete stavat snehuliaka 😁. My sme vacsinou byvali v starom/novom smokovci a odtial sme chodili bud na Lomnicu alebo smer Strbske, je to tak idealne v polovici. Ale naozaj ta jesen je v Tatrach carovna 🙂. Pamatam si, ze sme zaciatkom oktobra mali do 25 stupnov na Popradskom plese 😁.

122laura122
autor
17. aug 2023

@pettom19 vraví sa, že neexistuje zlé počasie, len zle oblečený turista 😆 počítam s tým, že to môže dopadnúť všakovako, ale vizualizujem farebné babie leto 😊🤩

m14m
17. aug 2023

My sme chodili vždy v lete a raz sme išli v zime. Viac sa mi páčilo ako v lete. Všade sneh, počasie bolo krásne slnečné. Ideál. Ale doma tiež sneh nevidíme ak je rok dlhý.

denithestrange1993
17. aug 2023

@122laura122 pozri si vzdy aktualne pocasie a pripadne vystrahy lebo Tatry su zradne. To ti nikto nepovie kolko stupne zvykne byt vtedy lebo je to prudko individualne,cize moze byt aj 15 stupnov aj snezenie. Odporucam vyhnut sa špičke,cize letne prazdniny a vianoce su Tatry preludnene. Ked si mozes vybrat tak skoru jesen a neskoru jar.

leyah
17. aug 2023

chodievame od r.2014 stále v jeseni. A počasie za ten čas - sme zažili už asi všetky varianty. Od túry v krásnom slnečnom počasí v tričkách s krátkym rukávom až po sneh vlani na Zelenom plese . Ale mám pocit, že z roka na rok je tam stále viac a viac ľudí.

zarrinka
17. aug 2023

@122laura122 Štrbské je top, tam nemáš čo riešiť. Inak vždy je treba mať zbalené aj teplé oblečenie. Teraz pred týždňom som bola hore a bolo cez deň len cca 12C. Večer normálne kosa. Prechádzka okolo jazera sa ale v pohode dá aj v horšom počasí. Inak naozaj september je asi naj. Potom október už zvykne aj snežiť

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
17. aug 2023

Do Tatier ideálne v septembri.

ivanakal
17. aug 2023

Najlepsie Semptember, max zaciatkom oktobra, to mas najstalejsie pocasie a nie je tak teplo na turistiku. Zdiar mas odruky, najlepsie je ubytovat sa niekde medzi Strbskym plesom a Tatranskou Lomnicou. 😀 Dazd nam nevadi, ale ked je sneh, to uz treba ine vybavenie do hor.

viestta
17. aug 2023

Raz som bola v Tatrach prelom oktobra, novembra. Ked som dosla, tak som si nadavala, ze som nevzala zimne veci, bola hmla a prsalo. Na druhy den dosla inverzia a ja som si uzila tyzden slnka, krasne tury, dokonca okolo obeda bolo na kratke rukavy. A zazila som aj take, ze koncom oktobra nasezilo a nedalo sa nikde vyssie vyjst

pokemonkaa
17. aug 2023

Tatry su najkrajsie pocas jesene.

pettom19
17. aug 2023

@122laura122 urcite 🙂 my ked sme boli v novembri napriklad, tak na podhori prsalo, vsade hmla... Vysli sme na Skalnate pleso, tam uplne iny svet, vsade sneh, no krasa 🙂 a ceski turisti v botaskach 😁

la_dolce_vita
17. aug 2023

chodím často do Tatier, ale nie cez prázdniny, to je tam masovka. Vlani aj rok pred tým som mala najkrajšie počasie, keď som išla na Kriváň tesne pred Dušičkami a uzavretím sezóny. Naopak kto bol minulý týždeň, tak si užil len zimu a dážď. Je to naozaj o šťastí s počasím.

terina25
17. aug 2023

@122laura122 september

lulu0123
17. aug 2023

Urcite september,oktober.My nikdy nechodime do Tatier v lete.Pocasie je stalejsie.Nie su burky ako v lete.Menej ludi vsade a chodniky su este vsetky otvorene.Akurat pozor na to,ze sa skor stmieva.Takze vyrazit na turu cim skor.