Dovolenka na 5 nocí pre 3 osoby

4. jún 2024

uz vyse tyzdna pozeram ...

a dovolenka na svk na 5 noci pre 3 osoby naozaj vyjde cca 1000 - 1200 euro ked pocitam aj atrakcie ( nejaka ta l1 anovka, kupanie, skanzen, ale viac take kde sa nic neplati)
benzin ubytko strava a to este pozeram tie lacnejsie moznosti..a samozrejme v stravovani striedmo. ( ranajky vecere na apartmane) len obedy akoze mimo.

je to na Tatry vela ci malo?

akoze uz sa necudujem ze ludia id rovno k moru. :/

babulkomale
4. jún 2024

Kazdy more nemusi...tiez mam tieto dilemy.
Ale tu ta budu predviedcat, ze aj s piatimi detmi sa vydovolenkujes lacno, dobre, bez plostic a vsetko sa da, na vsetko je. No neviem, pozorujem ze ludia si mozu coraz menej dovolit, vsetko slo hore.
Ale na konovi ma kazdy na vsetko 😃 a zaroven pise, ze sa mame zle a treba odist do zahranicia.
Podotykam, mame niekolko tisicove prijmy, ale vsetko je také drahe ze mame co robit vsetko uhradit a mat na vsetko. Nechapem ako ludia ziju s dvoch 1000 platov alebo z menej...asi maju vsetko z Temu.

zorkahorka
4. jún 2024

Vacsina tu hlada hotel s detskym programom, polpenziou a welnesom. Tie su fakt drahe.
My mame radi aktivnu dovolenku, na izbe len prespavame, preto vyhladavame aj ubytko mimo drahych hotelov.
Napriklad vlani sme boli na tokaji 4 noci. Za 4 osoby (2+2deti) sme platili 320 eur. Krasne nove byvanie s kychynou, v ktorej sme si robili ranajky a veceru. Vsetko sme cestou kupili v tescu. Obed sme mali von.
Neviem, kolko to vyslo dokopy s naftou, jedlom, vstupnymi na kupko, zoo, ale zas ked niekam chces ist a nieco vidiet, treba ratat, ze to mebude zadarmo. A my sme toho vtedy videli a zazili fakt vela.
Samozrejme, ze sa da aj lacnejsie - vezmes biky a cele dni bikujes alebo behas po horach, cestou si nieco opecies a usetris na vstupe, benzine, obedoch...
Za pohodlie sa plati 😀

diewcatqoo
4. jún 2024

My sme chceli minule leto dovolenku na Slovensku, pripadne v Cesku na styl zajednat si chatku niekde pod lesom alebo pri jazere a odtial vyrazat na nejake vylety, vecer si pogrilovat a tak. Nemam rada tie letne horucavy, takze v lete k moru moc nechodime. Mala som predstavu o nejakom standarde, co by mala chatka obsahovat a ako by mala vyzerat, co sa tyka lokality, bolo nam to jedno. Myslela som si, ze pojde o low cost dovolenku, ale teda tie ceny ma zabili. Neviem, ale ceny ubytka na SK a v CZ mi pridu uplne prestrelene, na to, v akych standardoch sa ponukaju.
Nasla som potom chatku v rakuskych Alpach za o dost menej a este aj s bazenom. Akurat ale prisli nejake zdravotne problemy, tak sme nakoniec tie Alpy museli zrusit a napokon sme skoncili v inom termine, nez sme povodne planovali, na dovolenke v Nemecku, kde nas to vyslo o polovicu menej, nez si pytali za chatku na Slovensku alebo v Cesku.

belllinka
4. jún 2024

@zorkahorka to, že niekto ide do hotela s polpenziou a welnesom neznamená, že je celý deň zavretý na izbe 🙂 Na tom hoteli si dá raňajky a večere, akurát nemusí riešiť Tesco a varnie. A večer po výlete skočí do bazéna a do sauny.

babulkomale
4. jún 2024

@diewcatqoo brutal...mna vzdy udivuje, ze je to na SK vsetko aj tak plne. Kde su ti chudobni ludia? Drahe auta, plne dovolenkove rezorty, rozmaznane deticky.
Baby tu pisu ze odkladaju jednu celu vyplatu. Tak potom sa tu mame fakt uzasne.

zorkahorka
4. jún 2024

@belllinka chapem, ale toto su prave tie drahe dovolenky, na ktore kazdy nadava. Akoby nic ine na slovensku nebolo. Len welness hotely
Nemam proti nim nic. Chapem, ze niekto si bez bazena dovolenku nevie predstavit. V nasom pripade je to napriklad nepotrebna vybava, lebo ho mame doma. Vela ludi uz ma doma bazen

avanka
4. jún 2024

Pozri napr https://moravica.sk/ , my sme tu boli v novembri a 3 noci pre 2+2(13,15 rokov) nás vyšli 470€ s polpenziou. Kúsok od Tatier.
V novembri tam ideme znova. Napíš na recepciu, urobia ti kalkuláciu

katica06
4. jún 2024

Naposledy sme boli na dovolenke v Tatrách v roku 2022 (4os)môžem ti napísať náš rozpočet, ubytovanie 5nocí 250 e, 2xaquapark 134 e, strava ,benzín, skanzen s ďalšie vstupenky 270 e , a ešte zamestnávateľ preplatil rekreačný poukaz, som si istá že sme pochodili lacnejšie ako keby sme šli k moru

zorkahorka
4. jún 2024

@diewcatqoo kolko vysla ta chata v cechach? My chodime na moravu a vzdy najdem krasne ubytka - zvycajne nad sklipkami max do 500 kc na osobu. Donedavna sme mali 1 dieta do 3 rokov, takze ked sme vzali svokru a bolo nas 5, noc nas vysla max 2000 korun, co je super. Nasla som aj lacnejsie, ale uz to bola nizsia uroven

autor
4. jún 2024

@avanka dakujem pozriem 🙂

autor
4. jún 2024

@katica06 to kde prosim.

tiezjedna
4. jún 2024

@zorkahorka ceny v CZ sú hrozne závislé na lokalite. Morava je lacná, Beskydy tiež v pohode, ale Krkonoše, Jizerky, stredočeské okolie masaker, ak požaduješ niečo trochu lepšie.

babulkomale
4. jún 2024

@zorkahorka mne netreba more, bazen ( mame doma), saunu, welness, teplo, slnko 😃
Mám rada jesen a zimu.
Tesim sa ked to nebude treba ani detom. Teraz sa "musim" obetovat pre deti cez prazdniny plus chodit na svoje poznavacky, zámky, kastiele, záhrady, kostoly a historiu ❤️

andaluzia12
4. jún 2024

Keďže bývame doslova a Nízkych Tatrách a Vysoké sú tiež na skok, vyhľadávame iné lokality, ktoré sú cenovo dostupenejšie......

diewcatqoo
4. jún 2024

@babulkomale tak ale Slovaci dostavaju aj nejake prispevky od zamestnavatela na dovolenku, nejake poukazy ci co, ze? Mozno sa im to potom vyplati, neviem. My nezijeme na Slovensku, takze ziadne poukazy nedostavame a aj ked si teda mozeme dovolit aj drahsie dovolenky, pytat si za par dni za ubytko na chatke, ktora neponuka nic extra od 800 Eur vyssie pre 2 dospelych a 1 dieta mi pride prehnane. Nasla som sice aj lacnejsie chatky, ale tam sa jednalo uz fakt o chajdy, kde by sa clovek bal spat, aby si odtial nepriniesol nejaku haved.

@zorkahorka co sa tyka presnej ceny, tak to si uz nepamatam, ale urcite to bolo nad 20 tisic. Toto bol nas limit, co sme boli ochotni dat za ubytko. Chatky na Morave sme ale nepozerali, kedze na Morave zijeme.

lulu1812
4. jún 2024

Ak mas narok na rekreacny poukaz a ked to vyuzijes ta cena nieje az taka. Ale napriklad ked si pozriem ponuku toto leto na chorvatsko apartmany okolo 130-150€na noc tak to uz radsej letecky allinclusive...

autor
4. jún 2024

@lulu1812 no chorvatsko tiez islo riadne hore.

zorkahorka
4. jún 2024

@babulkomale hoooo, to poznam. Tiez vsetko musime sit na mieru detom, hladat trasy a miesta, kde su preliezky, lebo im viac netreba 🙈 a sa teším, ked vyrastu a budem moct chodit po hradoch a historii - ako hovoris ty. I ked snazime sa o kompromis a vlani vramci toho tokaja sme boli aj na hrade a dali trochu historie. Nedavno som vzala mladsieho do drevenych kostolov a pacilo sa mu, dava mi nadej, ze mozno raz... 😆
Ale niekoľko dni po taliansku by nedali este 😒

zorkahorka
4. jún 2024

@tiezjedna to je mozne. Ale pamatam si, ze pred rokmi sme nasli pomerne dobru cenu aj v prahe a ceskom krumlove. Na vianoce som teraz nasla slusne a lacne ubytko na sukromi v olomouci, kde boli fakt palky. Da sa najst, len to da viac roboty a casu

kris_tin257
4. jún 2024

Pozeráte aj Zľavomat? My chodíme cez to a vždy platíme ok cenu

lulu1812
4. jún 2024

Ano. Ale nasli sme aj apartmany za 80€ blizko mora s terasou. Len vacsinou su ponuky od 100vyssie

diewcatqoo
4. jún 2024

@zorkahorka neda sa porovnavat to, co bolo pred par rokmi a co je teraz. Pred 3 rokmi sme boli v Ceskom Krumlove za doslova par korun. Taktiez aj Praha za smiesne peniaze, juzne cechy (chatka v juznych cechach pri Lipne vysla na par supov)... mam pocit ale, ze po covide tie ceny zrazu neprimerane vystrelili.
Mozno sa da najst aj teraz nieco, nejaky last minute alebo nieco, ze to bude tiez lacnejsie, ale to aby clovek sedel nad tym pol dna a vyslovene hladal akcie.

zorkahorka
4. jún 2024

@diewcatqoo ja nehladam cez akcie, pozera cez booking a pod. Ale fakt pri tom stravim dost casu. Tento rok chceme dat prahu s detmi, tak uvidim, za ake prasule sa to podari

vevesh
4. jún 2024

@diewcatqoo pokial ludia budu ochotni platit za to take nekrestanske peniaze, tak dovtedy bude dovolenka na sk (a ine krajiny) draho. Pre nas je draho uz roky aj chorvatsko (kvalita vs.cena)- to radsej grecko, taliansko a pod. krajiny.

@babulkomale takyto ludia setria, kde sa da- a ked setrit musis, ver ze sa to da -ale urcite nedovolenkuju na sk🫣 z mojho okolia vsetci bud nechodia na dovolenku alebo potom first/lastminute ci low-cost typu za 25-50e letenka plus hotel....

diewcatqoo
4. jún 2024

@vevesh my do Chorvatska uz roky nechodime. Neviem, ja sa tam necitim dobre a ano, tiez maju prestrelene ceny na to, ake sluzby ponukaju.

katica06
4. jún 2024

Ubytko? Aquapark? Či čo konkrétne?

katica06
4. jún 2024

@zorkahorka tiež som za takú aktívnejšia dovolenka, top čo sme boli asi tri roky dozadu v Maďarsku Aggtelek 17e/noc na štyri osoby penzión s bazénom, + možnosť polpenzie alebo kuchyňa na blízku jaskyne, múzeum, hrad . Rozpočet pod 500e. Nič nám tam nechýbalo

zorkahorka
4. jún 2024

@katica06 17 eur dokopy pre 4 osoby? Vau! Hod link a daj tipy, kde ste boli v okoli

avanka
4. jún 2024

mne sa nezdá. Pred 2 týždňami sme boli na dovolenke v Baške na Krku. Ale..my milujeme Chorvátsko, chodíme tam 2 krát do roka.