Vodný kameň v kúpeľni

mimushsv
5. apr 2021

Baby, poradte mi, uz som zufala. Byvame v dome rok, a neviem sa zbavit vodneho kamena na celej vani a rad obkladaciek pri vani. Kupelnu umyvam pravidelne od 1.dna od nastahovania, beznymi prostriedkami, savo kupelne, frosch. Zacali sa mi hromadit drobne kvapocky, asi to je kamen, no kamen mi ide pekne dole z baterii a inych miest. Tie male kvapocky mi pripominaju zaschnute kvapocky od lepidla. Nikdy predtym som sa s tym nestretla. Mozno je v novej dedine ina voda. Skusala som uz vserko. Ocot, hg 3 krat silnejsi odstranovac kamena, dokonca priemyselny odstranovac vodneho kamena. Ani jednou kvapkou to nepohlo. Mate prosim nejaku radu? Prikladam aj foto kamena, kvapocok

palisko
5. apr 2021

Podľa mňa to nie je vodný kameň. Vodný kameň je vápniková usadenina, teda je rozpustná v kyselinách a tie odstraňovače vodného kameňa obsahujú, takisto ocot je kyselina. Teda by ho rozpustilo. Toto mi skôr príde ako niečím naleptané a poškodený povrch. Bolo to tam "odnova" alebo to pribúda postupne?

hipuska
5. apr 2021

Ak je to vaňa, príde mi ako poškodená glazúra

mimushsv
autor
5. apr 2021

@palisko nebolo to od nova, vsetko je cerstvo postavene. A to nieje ani poskodena vana, to je v celej vani a na obkladackach ktore sa otrepu vodou po sprchovani. Dvere v sprch kute su rovnake

mimushsv
autor
5. apr 2021

@hipuska nieje to poskodena vana. Je to vsade kde prska voda, vana, obkladacky aj sprch kut. Je to nanos od vody

hipuska
5. apr 2021

@mimushsv tak potom neviem. Skús handričku na riad namočiť do octu a nalepiť na to. Či to pomôže. Mne vždy zabral ocot, alebo prípravky na kameň. To mám celý sklenený sprchac

julia2018
5. apr 2021

Ja by som dala filter na vodu, sused má trojitú filtráciu, my mame v byte síce len jeden, ale ani kúsok vodného kameňa. Je to relatívne lacné a účinne https://www.cistavoda.sk/univerzalny-trio-vodny...

palisko
5. apr 2021

Ak je to teda vodný kameň, čo tak ešte skúsiť rozrobiť kyselinu citrónovú, tú v kelímku, na hustú pastu, napatlať to tým a nechať cez noc pôsobiť. Vyskúšať na malej plôške a ak pomôže, naaplikovať na celé. Na tých kachličkách a vani bude niečo odolné, možno reakcia vody a sprchovacích prostriedkov?

mimushsv
autor
5. apr 2021

@palisko skusim aj toto. Netusim, kozmetiku pouzivame 2 znacky, aj v starom byte a nic take sa nedialo. :(

rooberta
5. apr 2021

Pulirapid?

mimushsv
autor
5. apr 2021

@palisko este mi napadlo, na bielej sprchovej hlavici sa na dierkach uklada nieco cervene, aj v kute na dlazbe. Kefkou to ide dole. Vraj to je z bojlera medenka alebo cosi take. Mohlo by to mat suvis? Vana a kachlicky cervene ale niesu

mamicka2005
5. apr 2021

@mimushsv mne toto pomaha na vodny kamen, niekedy je to problem kupit, len na cz stranke som teraz nasla

https://www.dm.cz/denkmit-cistic-multi-power-4-...

palisko
5. apr 2021

@mimushsv aha, ale medienka by bola zelená. Ak je to červené, je to železo. Môžem vedieť lokalitu kde bývate alebo odkiaľ beriete vodu?

mimushsv
autor
5. apr 2021

@palisko vodu berieme z slanske vrchy

veronikam12
5. apr 2021

@mimushsv vyskúšajte gél na hrdzu a vodný kameň alebo rýchlorozpúšťač vodného kameňa z Eurony, mne pomáha a máme veľmi tvrdú vodu...

veronice
5. apr 2021

@mimushsv Ja pouzivam (nielen) na vodny kamen cistiace prostriedky z Eurony a zatial zislo uplne vsetko.
Kuk tu https://www.ekoupratko.sk/produkty/ mozem ti poslat vzorky (samozrejme zdarma) , vyskusas 👍 ak uz nie je naruseny povrch tak toto urcite pomoze

palisko
5. apr 2021

@mimushsv skús sa nájsť v tejto tabuľke či nemáte zhoršenú kvalitu vody.
https://www.minzp.sk/files/sekcia-vod/priloha-1...

janka_266
5. apr 2021

@mimushsv na vodný kameň u nás najlepšie funguje lidlovsky w5 čistič kúpeľni

mimushsv
autor
6. apr 2021

@palisko nasla som tam nasu obec, no ziadna poznamka, nic, takze asi je to oka

palisko
6. apr 2021

A kyselinu cit. si už vyskúšala?

mimushsv
autor
7. apr 2021

@palisko ano dnes. Nalepila som na pol dna 2 handricky, jedna octova a na jednej bola kys citronova krystalikova, na kasu. Nic. Ani jedna kvapka nezmizla.

palisko
7. apr 2021

@mimushsv tak to kameň nebude

mimushsv
autor
9. apr 2021

@palisko takto nejako vyzera spodok umyvadla po necelom roku pouzivania, 3 krat do tyzdna umyvane s prostriedkami na to urcene a po aplikacii priemyselneho odstranovaca vodneho kamena. No co to moze byt!!!!!!! Sme zufaly, naozaj
@palisko

marrilyn
9. apr 2021

@mimushsv toto nevyzera ako vodny kamen. ako bolo vyssie spominane, vyzera to skor na porusenu glazuru. My mame velmi tvrdu vodu a kupelne umyvam len raz do tyzdna a na vodny kamen mi vzdy stacil obycajny ocot, pripadne pulirapid a vsetko sa lesklo.

mimushsv
autor
10. apr 2021

@marrilyn dakujem za odpoved. Ale nemoze ist o porusenu glazuru ked to mame na celej vani, unyvadlach a kachlickach vsade po dlzke vani a do vysky 2 radov. Ved vsetko je nove, byvame rok :(

palisko
10. apr 2021

A mechanicky ošúpať to nejde? Orezávacím ostrým nožíkom napríklad. A potom skúsiť podrobiť šupinky "výskumu". Čo tak ešte skúsiť technický benzín alebo riedidlo C6000 acetón?
Vodu máte teda z verejného vodovodu. Susedovcov ste sa neskúsili spýtať, či nemajú podobný problém? Vodu zohrievate el. bojlerom, alebo plynom? Z čoho máte uroené rozvody vody v dome?

sono2
10. apr 2021

@mimushsv tak, ja mám extra tvrdú vodu ale že max čo sa dá, umývam kúpeľnu tak čo štyri dni a mam ju po 9 rokoch ako novú.
Či batérie či umývadlo či akrylatovu vaňu umývam s essigreiniger čiže na báze octu
Toto nevyzerá na kameň
Ten je biely

sono2
10. apr 2021

@mimushsv pre pána to dajte na rozbor, veď to aj pijete nie? Sa nebojiš čo to máte?

hlubik
10. apr 2021

@mimushsv ahoj pre mna top Fixinela antical. Krasne čiste leskle. Použivam na všetko

mimushsv
autor
11. apr 2021

@palisko nejde to. Je to ako zaschnuta kvapka lepidla. Zaujimave je to, ze v kuchyni to vobec nemam. Ohrievame bojlerom, plyn, voda obecna, rozvody klasika tie sive rurky plastove.

palisko
11. apr 2021

Ani tým acetónom alebo technickým benzínom? Pri acetóne pozor na niektoré plasty!