Varná doska pred oknom. Ako riešiť digestor?

ajsha123
6. jan 2021

Plánujeme prerábať kuchyňu aj s linkou a potrebovala by som posunúť varnú dosku tak, ze bude pred oknom. Teraz je digestor hneď vedľa okna a pod ním varná doska.
Ma niekto skúsenosti s varnou doskou pred oknom? Hlavne nevýhody? A druhá vec, neviem vymyslieť digestor k tomu. Ak by sme dali nejaký fixný, nebude sa dať otvoriť okno (okno otváram naplno len na umytie, bežne len vetracku). Nejaký výsuvný, našla som len vysúvacie dopredu. Stropný, manželovi sa nepozdáva. Zabudovaný do linky, musel by sa sa robiť nový vyvod von cez stenu (teraz je vyvod pod stropom...). Tie digestory, čo sú súčasťou varnej dosky, pre nás je to pridrahe riešenie...
Nechcem od nikoho, aby hľadal na nete digestor a strácal čas našou linkou... Len ci nahodou niekto neriešil podobný problém a nevie jednoducho poradiť.. .. Dakujem.

dnld
6. jan 2021

Mate nad oknom skrinku? Alebo mate velke okno a skrinka nad nim uz nieje?

lusilla
6. jan 2021

A neda sa vymenit napriklad drez za varnu dosku? Lebo okrem digestora budes mat problem aj s tym ze ked ti nieco vyprskne tak to budes mat v kuse na okne, na kachlickach to tak nekrici ako na okne. Neviem mne to pride neprakticke. Fakt neviem poradit.

nikanu
6. jan 2021

Ako ono chápem boli by to úpravy, no buď zabudovať digestor do linky, ten vyťahovací alebo teda dať skrinku nad okno. Naj by bol ten, čo je súčasťou varnej dosky, ale chápem to už sú iné pálky

ajsha123
autor
6. jan 2021

@dnld okenný otvor má šírku 90 a výšku 120, nad oknom bude ešte skriňa, lebo chceme prerobiť linku tak, aby boli všade pod stropom skrinky... Ale aj tak je to dosť vysoko na klasický digestor.

bobo2433
6. jan 2021

Ja mam varnú dosku indukciu pod oknom. Digestor nemám.v lete okno dokorán v zime na vetracku keď varím alebo vyvetram na chvíľu počas varenia. Alebo keď dovarím.zalezi čo varím a aký smrad s toho je.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajsha123
autor
6. jan 2021

Nechcela som to veľmi fotiť, ale tak, keď potrebujetm poradiť, tak som aspoň trochu upratala.. 😂 Linku sme robili z posledných peňazí pred sťahovaním, pred 10 rokmi, nebola od začiatku dokončená a teraz to radšej prerobíme, potrebujeme odkladací priestor...
Varná doska má šírku 60, no chcem ju posunúť o cca 30 cm doprava a bude šírky 73 cm... Takže nebude úplne celá pod oknom. Vymeniť varnú dosku a umývadlo - je to dosť zložité, linka ide do rohu a v tej druhej časti je o 10 cm vyššia prac.doska (lepšie sa tak pracuje v umývadle, nie som úplne nízka)...

ajsha123
autor
6. jan 2021

@bambulienka25 áno, potrebujem odkladací priestor. Celá kuchyňa je pomerne malá, keď sme stavali dom, mali sme 2 deti, teraz čakáme ôsme. 😂 Plus zahradka, veľa zavaram, robím sirupy, kečup... Nie je miesto na poháre a tak... A varím vždy vo väčšom hrnci, bežne 5, 6, 10 litrové..

amanta5
6. jan 2021

@ajsha123 ja nemám digestor, nechcela som ho. A nevidím v tom žiaden problém 🙂 Vôbec nemám pocit, že by mi v dome viac páchlo kvôli tomu, že nemám digestor. Otvorím okno a vyvetrám 🙂

len_nig
6. jan 2021

Ani na byte som nemala digestor, na dome sme spravili tak isto. Keď varím, mám otvorenú vetracku a nikdy nemáme smrad z jedla. A ak varím niečo silno aromatické katalyticka lampa to vyrieši tak za minútu ten smrad 😊 a nemám ani oprskane okno ani kachličky 🤷🏻‍♀️

tom_i
6. jan 2021

@len_nig my tiež nebudeme mať digestor, čo je to tá katalyticka lampa.prosim ťa

ajsha123
autor
6. jan 2021

No, bývame v takej lokalite, kde sa stále stavia... A popred kuchynské okno ide práve cesta, kadiaľ chodia nákladné autá... Ked je sucho, neprší, tak auto prejde a kudol prachu, piesku... Neviem si predstaviť takto variť a stále vetrať... Z praktických dôvodov. Inak vetrame často, lenže cez iné okná...

ajsha123
autor
6. jan 2021

@amanta5 okno dokorán ci na vetracku?

dnld
6. jan 2021

Ved daj stropny digestor ak uz tam mas aj vyvod a mozes s kludom davat skrinky aj vsetko. A dokonca neviem ktora znacka ma taku funkciu ze ked zapnes varnu dosku tak ti automaticky zapne aj digestor

ajsha123
autor
6. jan 2021

@dnld myslíš tak digestor, že medzi varnou doskou a vrchnou skrinkou bude cca 150 cm? Ako, je to varianta, ale manžel to nechcel, neviem prečo. Ale ďakujem za radu. Niečo vymyslíme...

dnld
6. jan 2021

Myslim take nieco

misiatko81
6. jan 2021

ja mam dosku pod oknom a mam vysuvny digestor

ajsha123
autor
6. jan 2021

@misiatko81 a funguje to? Nespini sa to viac? Keď som to videla prvýkrát na fotke, tak som si povedala, že toto nie, že stane sa, že niečo vykypi... A že si nechcem predstaviť to čistenie... Viem, to si myslím ja, netuším, aka je realita... Ešte som taky digestor naživo nevidela...

ajsha123
autor
6. jan 2021

@misiatko81 ešte ma napadlo zabudovať ten digestor do tej vyvysenej časti, keďže okno začína vo vyššej úrovni ako prac.doska... Ako to máte Vy?

amanta5
6. jan 2021

@ajsha123 ja mám zväčša na vetračku, mám iný typ okna (cca. 2mx0,5m). A keď náhodou robím napr. langoše, tak nakoniec otvorím okná v tej časti doma a prevetrám potom.

misiatko81
6. jan 2021

@ajsha123 ten digestor je az za varnou doskou, takze ak vykypi, to nejde na digestor.Ano, okno zacina tak 20 cm nad doskou. a mame hlavmne vyvedeny von z domu, takže taha jak blazen 🙂

kubkovamama
6. jan 2021

@ajsha123 my sme akurát dnes začali robiť murovaný digestor,no máme retro kuchyn. Do toho priestoru nad oknom v pohode dáš výsuvný,len ti to musí urobiť niekto na mieru a je to dosť neekonomicke,lebo v podstate rozoberies kúpený digestor a prerobis.Pod strop nad oknom nezmestis.Manzel má stav.firmu,ak tak radia ľuďom tie tipy digestorov ktoré sa umiestňujú nad varné ostrovy.Tah je veľmi silný a fachčí to aj keď to nemáš priamo nad varnou doskou kvôli oknu.Ja by som zbehla do nejakej stavebnej firmy,dnes už ti vedia urobiť čokoľvek.Len cenovo je to trošku viac ako kúpiť a zavesiť hotovy

ajsha123
autor
6. jan 2021

@kubkovamama tak to by som rada videla ten murovaný digestor, aj keď ja by som to nevyužila ☺️
Manžel síce nemá stavebnú firmu, ale je stav.inžinier, akurat z iného fachu. Takže on sa tomu rozumie a musí to vyhovovať normám 😁 ale skúsenosti nemá. Radil nám človek, čo navrhuje kuch.linky v štúdiu.... On navrhoval len tie zabudované digestory. Ale pred chvíľou sme s ním volali a dáme tam asi ten stropný digestor. Ak sa zmestí... Niečo vymyslíme. Ďakujem.

dadulka22
26. okt 2021

@bobo2433 dobrý deň,mohla by som poprosiť foto?

bobo2433
26. okt 2021

@dadulka22 dobrý deň ,skúsim nájsť v mobile foto ak nebudem mať zajtra vám odfotim 😉

silviarep
28. jan 2022

@bobo2433 Môžem sa Vás prosím opýtať či máte okno často ofrkané? my by sme si chceli dať indukčnú pod okno

bobo2433
28. jan 2022

@silviarep nie nemám , my máme na okne aj žalúzie tie povytahujem vyššie keď varimkoli tej pare mastnej atď .okno sa lahhsie umyje ako žalúzie 🙈ale na okno mi nefrka nič ,ja mám indukciu ,kúsok pracovnej dosky ,parapeta a až potom okno .čiže je ďalej od indukcie .ale umývam okno rovnako ako aj každé iné ,nič extra. Poobede ak nezabudnem odfotim

bobo2433
30. jan 2022
liusa82
30. jan 2022

Inak ja mám otázku na tieto varné dosky.Aj my o nej uvažujeme ale nevieme či indukciu alebo sklokeramiku.Doteraz sme mali sklokeramický sporák.A teraz tá otázka možno sa budem pýtať ako dilino ale tá doska tá sa tam ako dáva to sa tam len tak položi na linku alebo sa musi vrch tej linky nejak odrezať😀 proste nemáme s tým skúsenosti.To potom musi dojsť elektrikár zapojiť?