Starostlivosť o dom

14. jún 2023

Ahojte, zaujíma ma, ako to vy, čo máte dom stíhate. Máme 24 árov a keďže muž má voľno jeden deň cez víkend a v robote je skoro stále (7hodín a potom 14 hodín jeden deň v týždni a cez víkend) ja taktiež pracujem od 9 do 16-17 a ešte som aj tehotná. Už viac krát sme si zavolali niekoho komu sme zaplatili lebo to nestíhame, veľmi veľa mojich zákazníčiek vraví, že to nestíha a tiež si volá pomoc. Kľudne sa tu vyrozprávajte a povedzte ako to stíhate. My sme dom zdedili ale už rozmýšľame o byte. Už si prídem, že sme lenivý alebo ja neviem keďže moja mama príde domov a ide robiť. Ale ona príde domov z roboty o 14h ale zas začína skôr, ale ten oddych pár hodín má a zvykne si aj pospať. Niekedy od nej počúvam ako by sme mohli toto a toto (ľúbi riešiť veci aj mimo svojej domácnosti 😅)

autor
14. jún 2023

Ešte som zabudla dodať, že keď prídeme domov varíme spolu, muž umyje podlahy, riad, dám prať ale keby máme ísť ešte do záhrady tak by ma asi porazilo

doriiis
14. jún 2023

Načo vám je 24 árov? Však všetok čas vám zaberie len staranie sa o tých 24 árov...nonsens

autor
14. jún 2023

@doriiis veď práve, dom sme zdedili a bohužiaľ je to za domom takže predať sa to nedá

h2
14. jún 2023

Čo máte na tých 24 ároch? Úžitkovú záhradu? Okrasnú? Trávu a stromy?
Keď vám mama kecá do toho, čo by ste mohli a mali, nech vám na tú záhradu chodí robiť ona, daj jej voľnú ruku a môže sa realizovať.

autor
14. jún 2023

@h2 teraz je tam uz iba tráva, ale kym sa to pokosí tak to strašne dlho trvá. Zato vravím, že to nestíhame

lenvam
14. jún 2023

Treba minimalizovať nábytok. Triediť veci aspoň 4x do roka nielen oblečenie a obuv tzv. revíziu špajze, kozmetika, hračky... Teraz sa spotrebiče dajú zapínať cez mobil(ja nie som síce zástancom tejto vymoženosti) tak napr pracku si zapneš v takom čase aby akurát dopralo keď prídeš domov

mandzula
14. jún 2023

@autor a presne z tohto dovodu odchazdame po x rokoch do bytu. Nejde o to, ze by sme to nestihali, no nie je to nas konicek a travenie volneho casu si predstavujeme inak, nie robenim niecoho, co nas nebavi. A ak to niekto chce povazovat za lenivost, nech sa mu paci.🙂

misulka22
14. jún 2023

My mame tiez 24 arov, ale mame zvierata takze kosenie odpada.zeleninu mame na cca 200m² a je tam aj burina a zily mi to netrha 🤣

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. jún 2023

@mandzula myslím si, že aj my tak skončíme na 100% lebo my ani nestihame a náš spoločný čas taktiež nechceme tráviť v záhrade. Minule tu bola téma kde sa sesternica jednej autorky vyjadrovala, že je socka zato že býva v byte a nie v dome. Ja by som hneď brala ten byt 😀

deniss111
14. jún 2023

No takto..pokial som pracovala od 8-16h,tiez som mala pocit ze nestiham..byvame v Rd,momentalne cakam druhe dieta,manzel je mega sikovny,ale ma problemy s chrbtom,cize nemoze makat ako mulica..
Ja som vseobecne zastanca toho,ze ak si kazdt za sebou sprace bezne veci ako spinave oblecko,riad do mycky atd..tak viac ako polhodinu denne nepotrebujem na upratovanie..ale ted som uz na md a pracujem z domu,cize viac pulirujem a riadim..
Do zahrady vyjdem,ale netravim tam denne viac ako 20min,lebo dlhsie ma to nebavi😅
Avsak,ja by do bytu nesla...radsej si niekoho zaplatit na upratanie a uzivat si dvor s deckami ako byt...ale to som ja😉

mandzula
14. jún 2023

@autor rada budem "socka" v byte bez vecne vrciacej kosacky a metly v ruke.😄

januska12323
14. jún 2023

Záhradu môžete niekomu prenajať, trávu pre zvieratá. Popýtaj sa na okolí či by niekto nechcel. Nemusíte to hneď predávať.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
14. jún 2023

zahrada je starost. Kym zil moj otec, tak to bol jeho konicek a staral sa, mal zeleninu aj kvety. Kedze zomrel, tak som zeleninu zrusila a bude tam trava. Na kosenie uz mame zahradnika lebo na to nemame cas a mama to nezvlada....

martul
14. jún 2023

Tak ti napíšem môj názor ktorý bude asi odlišný od ostatných. Áno je 24 árov dosť. Ale... koľko vás je? Ty s mužom? Prečo spolu umývate riady? To ich koľko máte? Podlahy umývate každý deň? Práčka perie sama a vyvesat prádlo je pár minút. Do záhrady treba dať stromy, tráva sa tiež nekosi každý deň. My máme 22 árov aj trávu aj zeleninu aj stromy. Tri deti. Ale keď nestíhate tak kúpte byt. Ja si to neviem predstaviť vymeniť dom, dvor za byt.

eeffka
14. jún 2023

Okolo domu vam staci 600m to sa da udrziavat uplne v pohode ak mate upratany dorovnany pozemok, mam kosacku s pojazdom pokosenie 600m hodina max. Na zvysok by som sa vykaslala a dala si pokosit nejakym miestnym 3x do sezony, absolutne by som sa nesnazila to obhospodarit sama

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. jún 2023

@martul zatiaľ dvaja, mame dvoch psov ktorý sú síce na dvore po cely deň ale večer zvyknú prísť dovnútra takže to si pýta umývanie a vysávanie každý deň, keď sa varí večer niečo rýchle na večeru tak riadov je dosť tak to umýva muž. Veď jasné, u každého je to inak a každému vyhovuje niečo úplne iné 😊

unicornlady
14. jún 2023

Veď tie psy sa majú teda aspoň kde vybehať, keď máte veľký dvor. Nemusíš ich chodiť toľko venčiť.

autor
14. jún 2023

@unicornlady Samozrejme to je veľká výhoda 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
14. jún 2023

Ak nebudes v byte stihat tak co? 🙂) No... kvoli koseniu by som iste do bytu neutekala, mate podla mna zle zorganizovany cas dom Kosenie je najmenej, ved ked nestihate, najdite si niekoho na trvalo, kto pride pokosit, alebo si zaobstaraj nejake zvierata, napr. husi, na jesen pojdu do mrazaku :D ale to tiez chce trochu cas. 2400m2 zase nie je ziadny obrovsky pozemok, moja svokra to ma sama a da to bez problemov. naplanujte si to trochu ked budes mat volno, vysad si kriky, kvety, trvalky... a nebudes musiet kosit.. pravidelna udzba 2x do roka a vybavene. K tomu roboticka kosacka ak brigadnika trvaleho nechcete
Pracovnu dobu mas fajn, za chvilu si na MD...
Neviem ako by som to strucne napisala (ale je tu uz xy tem o tom, ako kto kolko upratuje, systemy, lebo uz sme to tu pisali viacere xkrat)... ak v dome travis vela casu upratovani, treba si to tiez lepsie zorganizovat, prezariadvoat, este mozno aj skor ako sa vam narodi babo.. ja som v byte mala pocit, ze v kuse riadim a v kuse je bordel, az na materskej som si povedala dost a isla na vec inak a to som si potom preniesla aj do domu. Eliminovat kraviny, nabytky, vystrcene veci, system v upratovani a dostala som sa do toho ze byt som aj s oknami prebehnutymi vedela mat za 4hodiny vylesteny... dom mi trva cely den. Ale na komplet. A to mam 240m2, povodne, teraz na cca 180m... lebo 6i + zvysne priestory vsetky, povala obrovska, je pre 3 ludi vela. Jedna izba je zavreta, mam tam iba "docasny sklad", povalu som dala zavriet, ostante izby su tak rychlo spratane, ze mne to denne zaberie tak hodinu (sme homeoffice, cize fakt sa bordel robi v kuse) aby som vsteko spratala na miesto. Z toho tvojho popisu nechapem, ake umyvanie riadu spolu, ake pranie, dlazky atd, to robis denne? vsak ja upracem kuchynu, chlap ide von nieco spravit... riad umyje umyvacka, ja umyjem zatial povrchy kuchyne, jedalne a napr. odlozim pradlo, pozehlim...
A mam aj psa a je vnutri a denno denne nemusim podlahy umyvat.. takze ak musis, tak pories tych psov najskor.. aby si nemusela... bud budu len v jednej miestnosti, albeo budu vonku.. budes mat dieta, ako budes potom stihat? :D fakt ste len dvaja aby ste robili tieto bezne udrzbove veci DLHO. Chlapa miesto riadu posli pokosit... a mas po probleme.

oliva276
14. jún 2023

My sme si práve preto, aby sme nemuseli veľa kosiť, zaobstarali pred 3 rokmi do sadu miniovečky - quessantky, ktoré majú aj názov živé kosačky.

Je to absolútne nenáročné plemeno, stačí im malý ovčín (chliev), v lete okrem trávy majú vodu a soľný liz, v zime okrem sena občas granule, suchý chlieb na spestrenie, raz ročne ich ostriháme a sporadicky ostriháme paznechty, toť vše. Sú kamarátske, naháňajú sa so psami aj s deťmi.

martul
14. jún 2023

@mamula20 my tak isto, najviac sme si to uvedomili cez koronu. My sme vlastne ani nepostrehli nejaké zákazy. Boli sme vonku nonstop.

martul
14. jún 2023

Prepáč je to proste smiešne. Varíš pre dvoch a ešte muž umýva riady?
Trošku si to treba zmenežovať, už teraz nestíhate a to ste sami bez detí....a psov nechaj vonku, čo je to za plemeno?

petulda333
14. jún 2023

My mame 40arov 🙈 len travu,akurat vzadu ,takmer na konci zahrady som si posadila par jahod. Ja nekosim,len manzel. Teraz ma vela prace,takze trava je obrovska. No mne je jedno co si kto mysli. Postupne este upravujeme pozemok,takze nas caka kopec prace,preto ma nejaka trava nerozhodi. Snazi sa kosit aspon raz za 2t ak mu vyjde volbejsie a neprsi akurat.

michaela412
14. jún 2023

No my to máme tak, že ja cez týždeň periem - nastavím si práčku presne keď prídem z práce je dopraté a šupnem do sušičky. Zatiaľ sa s manželom najeme aj malá niečo zje. Ak je pekne ideme vonku, ja si polejem kvety-vyvýšený záhon, manžel pokosí ak treba. S traktorovou kosačkou je to zábava aj dieťa sa povozí. Keď treba povysávať mám robotický vysávač ten povysáva buď keď som v robote, alebo vonku. Vojdeme dnu riad si umyjem, alebo šupnem do umývačky, uložím prádlo zo sušičky. Cez víkend si povysávam normálne ručne a poriadim čo treba. Ideme na výlet, podľa toho čo nás napadne. Nie sme otroci domu. Domov si chodíme oddychovať a ešte máme aj včely, tie chodíme kontrolovať v sobotu poobede. A ak treba vytočíme med v nedeľu doobeda. Také veci ťa musia baviť, inak fakt len do bytu. Každí nie je určení na bývanie v dome.

mikitilik29
14. jún 2023

Kúpte si baranov😃 živé kosačky co niesu náročné zvieratá

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz