Sprchový kút verzus vaňa

6. jan 2022

Ahojte, kupila som si nový holobyt, som sama, bezdetna... Samozrejme myslím uz do buducna byt je investicia na xy rokov, verím ze deticky raz prídu, co dat do kúpeľne? Sprchový kut alebo vanu? Ja osobne som na 100% za sprchu ale pri detoch asi skor vaňa, alebo maličké zvladnu vanicku a potom klasicky sprcha? Ake vychytavky do bytu este odporúčate co mna ako bezdetnu momentálne nenapadaju?

nikpa
6. jan 2022

Pri deťoch je prakticka vaňa ale dá sa existovať aj s kútom. Prve bábo sme mali keď bola ešte vaňa, to bolo super pri kúpaní aj pri upratovaní všeobecne keď niečo treba vysprchovat, mne sa to lepšie trepalo do vane ako do sprchoveho. No a pri druhom sme už vaňu nemali. Musela som si kúpiť vaničku so stojanom lebo ako bábo v kúte okupeš?! To bol problém, ten stojan sa mi nezmestil do kúpeľne, teda nevedela som sa tam poriadne okolo toho hýbať 🤦 celé zle. Malý sa chce teraz kúpať, nie je kde. Keby som tieto veci vedela, nechala by som vaňu kým deti odrastu.

oli18
6. jan 2022

Veď osprchuješ sa aj vo vani, avšak v sprchovacom kúte sa neokúpeš.

evica17
6. jan 2022

My mame na byte sprchovy kut, ale taky vacsi, ze sa tam zmesti vanicka, a je bezbarierovy. Cize za mna to staci. Ale ked sme u nasich na dome, maju iba vanu zase a to tam sa deti paradne vykupu, lepsie ako u nas v sprchovom, ale zas je to pre mna ako tehotnu neprakticke, a aj do buducna ak bude daky problem zdravotny (nikdy nevies, zlomena noha, ba daco horsie) tak so sprchoveho sa lahsie dostanes.

kacena4
6. jan 2022

hlavne treba zvazit ako do buducna planujes deti kedze (podla mna) cca za max 10 rokov budes menit satinu, mozno aj skor, takze ak chces teraz sprchu daj a ak ti potom nebude vyhovovat mozes prerobit 🙂

evica17
6. jan 2022

Takze za mna vacsi sprchovy kut a kupit co najvacsiu vanicku. 🙂

kiwi3
6. jan 2022

my mame vanu so zastenou, vacsinou pouzivame ako sprchu, ale da sa aj vanovat

pribinak
6. jan 2022

Vaňu. Veď sa nemusíš kúpať každý deň. Ale pre mna je to skvelý relax, odmena po ťažkom dni.

kittykat22
6. jan 2022

Vanu a k nej zastenu. Tak sa mozes sprchovat aj kupat. Zastenu by som volila skor z plexiskla alebo co sa dnes robi. Nie zaves.

syslik81
6. jan 2022

vanu taku kt ma aj sprchovy kut ... takze bud alebo ... nieje nad to sa po narocnom dni v praci namocit cela do vane a dat si tam relax ..

lucia147852
6. jan 2022

Vaňu so zastenou.

janka_266
6. jan 2022

Vaňu so zástenou, najlepšie keby sa dalo aj aj, ale toto je kompromis 😃

minutka
6. jan 2022

Nas 3,5 r sa bud sprchuje alebo kupe vo velkej vanicke (hoci mame vanu). Takze v pohode sa da bez vane

lenuska9999
6. jan 2022

My máme aj vanu aj sprchový kút, ale keby som si mala vybrať jedno, tak je to vana. Nie len pre deti, ale aj ja napr mam rada ľahnúť si do horúcej vane a relaxovat.. na vane sa už dá kúpiť zastena, čiže pri sprchovaní neocapes pol kúpeľne s vodou..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pictbridge
6. jan 2022

Malo sme vaňu chcela som sprchač. Mame sprchač chcem vaňu. Tak riešim to takto . Sprchovy box s vaňou. Je aj menší rozmer 80x120 toto je 150x80

madeline1
6. jan 2022

Vana

kitycat
6. jan 2022

@oli18 presne.

Daj si aspon mensiu vanu, ty sa v nej postojacky osprchujes ale deti v sprche neokupes.

anjelok
6. jan 2022

Mame rohovu vanu so sedatkom..cize sa pohodlne po sediacky osprchujem a nemusim mat ani zastenu, kedze nikam nenaspliecham 🙂 a jasne, pre decka super, maju velku vanu

sissy27
6. jan 2022

Sprcháč a ideálne typ walk-in, teda bezbariérový a dostatočne veľký. Mňa napríklad nebaví vylihovať vo vani, malým prckom napustíš vaničku,väčším nafukovací bazénik.
A vo vani sa pohodlne osprchuješ kým si nezlomíš nohu alebo kým nemáš doma maróda, ktorého treba sprchovať. Za mňa vaňa nikdy viac - jeden rok sa dochrámal chlap, o dva roky ja, imobilnú babku dostať do vane bolo nemožné,mama po operácii nohy tiež sníva o sprcháči.

lulus13
6. jan 2022

Sprchovy kut s vyssou vanickou. Svokrovci to maju a ked synovec bol babo tak tam napustili vodu a mal to ako vanu.

janetinka27
6. jan 2022

nasi maju kut s vysokou vanickou, da sa tam stiesnene kupat,ale pre deti postacujuce ked sme si kupili byt,chcela som tento kut tiez, ale nasli sme iba jediny kus, nie su to bezne kuty. potom sme boli v jednom obchode vyberat kachlicky a mali tam vzorove kupelne a vystavenu vanu kaldewei 180 cm. bolo okamzite rozhodnute😂 nam sa vsak vosla iba 160 cm. milujem,ked si ju napustim😀

kvetinka75
6. jan 2022

Kamaratka.dala sprchovy s.hlbsou vanickou a v pohode tam kupala deti. Len jej.obcas chyba vana. Zohriat sa vo.vode, spravit si kupel. Ja si vanu napustim tak 10x do roka ale dcera si robi rozne magneziove kupele. Robia jjej dobre proti zdr.problemov. Ja by som dala.vanu

jaroe
6. jan 2022

@kacena4 za max. desať rokov meniť sanitu? My sme mali 8 ročnú kúpeľňu a teda rátala som s ňou určite ešte dlhšie ako dva roky. Ľudia už nevedia, čo od dobroty. Fakt žijeme v blahobyte a potrebujeme prefackať 🙁

inana11
6. jan 2022

My mame aj aj,byvame v dome… ale zo skúsenosti s detmi,starší vanu zboznuje a mame ten sprchac až teraz dokončený tak niekedy sa osprchuje ale mne je pohodlnejsie ho hodit do vane a tam s ním narabat ako by som ho mala sprchovat v sprchovom. Ja sa s ním sprchovat nebudem lebo proste nie,manžel dá zvykol,maly má 4 roky a už som im to zatrhla,mne to pride divne … osprchuje sa už aj sám ale tak skontrolujem či sa dobre oplachol umyl takze pohodlnejsie mi je do vane sa k nemu skloniť… a druhého mame 7mesacneho a neznáša prúd vody,musí mat napustene trochu. A za mna ak si dáš sprchovy a mesti sa ti velke umyvadlo,hlavne dost hlboké,tak si daj to… dieta tam okupes😃🤷‍♀️

abbey1
6. jan 2022

Jednoznačne vaňa. Nie je nad dobrý kúpeľ. A osprchovať sa v nej dá tiež. Ani by som neuvažovala.

patys123
6. jan 2022

Ja by som dala urcite krasny sprchovy kut a malu sedaciu vanu zvlast. Super pre deti aj dospelych, ked sa chces raz za cas zrelaxovať.

katka2602
6. jan 2022

10 rokov sme mali kút a už nikdy viac. Vaňa je vaňa. Raz za čas človek potrebuje dobrý kúpeľ 😊 A deti to bolo tiež na figu. Jednoznačne vaňa.

gloria31
6. jan 2022

Ja mam sprchový kút a 2r syna. Toto som vyriešila. Kupila som detský bazen rozmer 80x80cm. A sprchovy kut mam v rozmeroch 90cm Šírka a 150cm dĺžka.

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennyinnsbruck
6. jan 2022

Od jej 9 tich mesiacov mame sprchovy kut.
mala 3roky a ked sa chce „kupat“ mam kos na pradlo😆Samozrejme bez dier😂 dietatu to je podla mna sumi fuk na co je zvyknute to ma… 🤷🏼‍♀️ Ja osobne vanu nemusim raz za uhorsky rok som sa v nej kupala😂