Prerábka kúpeľne

zuza.m
13. sep 2022

Kupili sme starsi dom.vsetko v povodnom stave a pomaly si prerabame.teraz po novom riesim kupelnu.je oddelena od zachodu ale mala.chceli sme ju spojit so zachodom a bola by super. Problem je ze v stene ktora sa ma burat su vedenia vody,kanalizacie,elektriny na vyssie poschodie.prerabanim by a to dalo prehodit inak ale financne by sa to velmi navysilo.teraz je zla doba vsetko islo 3x hore ved to kazdy vie,tak zle sa preraba.penazi nieje nikdy na zvys a tak rozmyslam ci ju prerobime len tak aka je alebo mame radsej pockat dosetrit a urobit tak ako sme chceli povodne.zvacsit spojit so zachodom.chcela som sprchovy kut ale do tejto povodnej sa nevojde kvoli umiesteniu okna dverí,vojde sa iba vana ako je teraz.spojeny zachod nevadi pretoze mame dalsi samostatne stojaci.

solange7
13. sep 2022

@zuza.m budete mat v dome len jednu kupelnu? Ak mate poschodovy dom a tato kupelna je v (planovanej) dennej casti domu, tak by som jednoznacne volila oddeleny zachod s malym umyvadielkom. Tym padom mozu miestnosti pouzivat dvaja ludia naraz bez narusania sukromia.

simca06022011
13. sep 2022

Nechajte si oddeleny záchod ak nemate inu kupelnu a wc v dome. Porozmyslajte ci neviete kúpeľňu inak zvacsit, napr posunut inu priečku do inej strany atd.

zuza.m
autor
13. sep 2022

@solange7 mame jednu kupelnu a dva zachody.chcrli sme spojit jeden s kupelnou lebo ta je asi 2x2.5 siroka.

zuza.m
autor
13. sep 2022

@simca06022011 inak sa posunut neda

simca06022011
13. sep 2022

@zuza.m a keby ste ten jeden zachod v kupelni zrušili? Nemusíte stenu ceku zburat, mozete tam napr urobit dverovy otvor v stene, nechať to akoby oddelené a dat tam napr sprchu, alebo skrinky alebo co ja viem co tam planujete

tinkavvv
13. sep 2022

@zuza.m bez podorysu tazko poradit.

A v hornom poschodi nemate kupelnu?

zuza.m
autor
13. sep 2022

@tinkavvv hornom poschodi je len zachod
Jeden obrazok je teraz kupelna cervena ciara je ktora stena ma ist prec.druhy obrazok je ako som to chcela bez steny

zuza.m
autor
13. sep 2022

@simca06022011 no u nas je nutne 2 zachody ,no a v tej stene ide vsetko vedenie na poschodie to sa zase musi vysekavat inde

simca06022011
13. sep 2022

@zuza.m ale vedenie vies v jednej stene posunut napr doprava, dolava a urobiť otvor. Urcite na 2,5m nie je vedenie v celej stene. Ale teda, ak sa neda, nechaj to tak. Otvorit to bez velkeho zasahu neotvorís uplne a sk tam bude wc pomoze ti to iba malo k zväčšeniu priestoru, tak max. Budu stacit jedny dvere.
Inak sprchivaci kut vies dat aj za stenu do wcka.. Cize fakt by ti stacilo urobit otvor na do wcka
Dokonca nam sa to ciac osvedcilo mat oblozenu stenu ako skleny sprchovaci kut.

zuza.m
autor
13. sep 2022

@simca06022011 ale nieje to zly napad ze by sa nechala ta cast kde je to potrubie a bola by to zaroven stena kutu🤔

simca06022011
13. sep 2022

@zuza.m presne tak

zuza.m
autor
13. sep 2022

@simca06022011 dakujem😊

missdiva
13. sep 2022

@zuza.m urcite by som nechala aj druhe zatvorene Wcko. Nie kvoli setreniu ale zdalo by sa mi to lepsie.
Vanu by som dala rovnobezne z oknom (bez vane by som kupelnu nechcela) a navyse k nej sprchovy kut vedla komina. Podla rozmerov by to malo vyjst.
Ak by to predsa nevyslo, ze je komin siroky a vanu vazne nechces tak by som dala velky walkin sprchovy kut rovnobezne z oknom. Videla som nadherne sprchy s oknom a este ti ostane miesto na pracku a susicku na seba vedla kominu.

simca06022011
13. sep 2022

@missdiva velmi nerakticke okno a vana/sprcha/voda. Mam to tak. Otras.

missdiva
13. sep 2022

@simca06022011 ono vela zalezi ako to mas spravene, v akej vyske, aky rozmer obkladu, aky typ okna, ako je vsadene, aky vyhlad... podla mna s krasnym vyhladom a dobrym okachlickovanim to vie spravit mega luxusnu kupelnu a stoji to za to. Okno potom na udrzbu nie je o nic rozdielnejsie ako kvapky na sprchovom kute. Je to velmi individualne.

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missdiva
13. sep 2022

@zuza.m ta predposledna foto (zobrazuje to co som popisala vyssie) podla mna riesi vynikajuco vasu situaciu, hlavne v tom kute budete mat ozaj vela miesta a tym sa z malej kupelne stane pocitovo obrovska.

zuza.m
autor
13. sep 2022

@missdiva aha ani to nevyzera zle,a vyhoda je ze okienko mame male klasicke ako volakedy

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
13. sep 2022

@missdiva no s tou udrzbiu sa mylis a vies, ze to okno zvyknu ludia zatienit aby sa tam vobec mohli sprchovat? S sky je to dost velky problém ak napr nevies dat vonkajšie tienie (a ten vyhlad ti je vtedy na dve veci)
Plua drzi sa tam veľkosť co teda okna a ak maju naor parapety vôbec dobre neznasaju aj ked je to oblozene obkladom. Ake tak samozrejme, vkus ma kazdy iny... Ja to cistim a trpim, vymysleli to ti co dom stavali a je to otras. Aj sklenena zastena na sprchovom uz je dost na čistenie a nie este aj okna hlavnr velke cistit od vody.

zuza.m
autor
13. sep 2022

@simca06022011 je to pravda s udrzbou,vodny kamen a zvysky sa drzia v kazdom rozku a skle,len dvere do kutu daju zabrat ked to clovek nechce mat hnusne.ale napady su to fajn mam o com rozmyslat 😊 tak dakujem za inspiraciu

missdiva
13. sep 2022

@simca06022011 ja mam okno nad vanou a uplne to milujem, je to podla mna krasny doplnok ako obraz. Praveze to vetranie sa mi zda aj lepsie co sa tyka vlhkosti ako len cez odsavacku. Co sa mi zda strasne na udrzbu je volne stojace oble umyvadla na doske. 🙊 Vyzera to ozaj krasne ale s tou vodou je to zlee. Obrovska walkin sprcha je tiez podla mna na nezaplatenie, ten priestor je luxus a nie je to ani o moc drahsie od obycajneho sprchoveho kuta. Ked je sprcha takato vacsia tak to sklo nie je zafrkane cele, aspon z mojej skusenosti.
Ak by som mala mat z okna nad vanou alebo nad sprchou vyhlad na nieco ine ako na zelen tak bud dam uplne mliecne skla alebo okno zabetonujem a riesim to silnymi svetlami a kvalitnou odsavackou.
@zuza.m urcite si to este premysli lebo podla mna tu foto co si pridala ty ako by si to chcela je zbytocne zabity priestor, nic moc extra tym neziskas, skor podla mna stratis lebo budes mat spojene wcko a este ta to bude aj vela stat... vela miesta v strede kupelne moc nemas ako vyuzit. Netvrdim, ze mat priestor je zle ale za tie penize vies dostat viac v tom rozlozeni ako je to teraz, investovala by som skor do kvalitnych podomietkovych baterii a skla na velky kut ako do maleho klasickeho rohoveho kutu a vyburania priecky.

simca06022011
13. sep 2022

@missdiva Samozrejme ze klasicke sprchvoacie kuty su na nic, ved aj som jej to pisala... ostatne neriesim, ja mam ine skusenosti s tym :D trapenie a riesenie tienenia ani nehovorim... vyhlad mozeme mat na zelen, ked mam u kupelne vyhlad susedovi do obyvacky a to teda na psychiku ani mliecne sklo nepomoze ked je vana nalepena na okne obrysy a vsetko cez to vidno.

Ono koniec koncov ked to nakreslis a pomerias (autorka), mozno uvidis, ze sa ti neoplati s tou stenou vymyslat, treba si to s realnymi rozmermi nakreslit ako by to vyzeralo a kolko miesta by tam bolo na prechod okolo wc do sprchy. Inak v tomto pripade by som urcite dala pod okno este vanu :DDD ved miesto na to mas. Riadnu 180cm a sprchovaci bude ako doplnok, tam sa dobre aj obycajne vedra na upratovanie napustaju (ako zabite ma, nas sprchvoaci kut sluzi vylucne na sprchvoanie psa... a zbytocne je to opacha velka, sklenena draha, nik sa tam neumyva ako je rok dlhy, tak max, si nohy osprchujem ak dobehnem zo zahrady alebo tak...). Toto vsetko je o preferenciach... vizualizacie su na to super. Ak vam to bude niekto robit, tak urcite to vyuzi. Ja neviem kolko miesta je treba okolo wcka a tak...

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka814
13. sep 2022

@missdiva súhlasím, máme okno v dome vedľa vane, v byte tiež a je to na nezaplatenie, v zmysle vetrania, udržiavania sucha v miestnosti atď. Ale máme tam kvalitné tienenie samozrejme ( v dome).

simca06022011
13. sep 2022

@missdiva este par postrehov ona ma dom, susicka a pracka tam vobec nemusia byt (alebo ak by otocila tu vanu pod okno, vedla sa v klude zmestia aj vedla seba (ale zase treba na elektriku a vodu mysliet) a na to sa da normalne pracovna doska nainstalovat, cize na stene moze byt zrkadlo/policky a dole pracka susicka a pracovna plocha), mozno medzi aj kos na pradlo by sa dal zabudovat alebo skrina na cistiace veci. Ja mam obrovkse kupelne a tieto spotrebice tam vobec nemam,ale teda kupelne mam riadne prazdne :D predstavy o cene su dost nerealne.. lebo to vyburanie otvoru bude vzdy lacnejsie ako sklo na walkin, to da aj chlap sam, firma za chvilu, aj za predpoklau ze bude nieco stat odvoz odpadu, ale to sklo.. no na nas asi 1,5x1,5m roh len sklo stalo 2,5t... bez prace a cohokolvek... ved ona nebude premiestnovat potrubia atd, bude iba otvor robit. za cenu toho otvoru ziadne sauny ani skla nevyjdu urcite. Teda aspon podla cien ake sme mali, ked sme my prerabali... a dalsia vec, v "hotovej" stavbe sa neda wcko len tak lahko premiestnit, je tam iny odpad (pred kominom ani ziadny nie je). Cize na to aby hodili wcko rped komin by museli aj toto prerabat a to uz by bola ina prestavba. Vymysliet sa da hocico, len nakoniec az "majstri" ukazu co je mozne urobit v ramci nejakeho rozpoctu a zasahov do domu. Preto by som ja na jej mieste oslovila s predstavou, jednou alebo dvoma verziami, tych ktory to budu robit (albeo viacerych), povedia co sa da/neda a kolko to bude stat.

missdiva
13. sep 2022

@simca06022011 to mne nemusis pisat, ja toto vsetko viem. Aj ja mam pracku a susicku zvlast v pracovni a neviem si to vynachvalit ale zas nie kazdy ma tolko miesta. Praca za zburanie priecky nie je taka draha ale vyvoz odpadu a presuny potrubia a el. uz budu dost stat. Bez debaty je lacnejsie dat sprchovy kut murovany (nehovoriac o tom, ze jej staci spravit len otvor) ale druha vec je ci to stoji za to mat kupelnu spojenu s wckom, za mna nie ale to uz je na kazdeho preferenciach... ani ked ma dve wcka. Mozno pri tej saune by to stalo za to, ale sauna je nieco navyse a rozhodne sa da prezit aj bez nej, hoci je prijemna. Tiez si myslim, ze s tym wckom je to premiestnovanie dost neiste a treba mat preto viacero variant.

zuza.m
autor
13. sep 2022

@simca06022011 my sme mali aj vanu aj kut a vsetci sme sa sprchovalj v kute.sem tam si dcera napustila vanu a ja som sa v nej kupala iba ked som mala zlomeny prst na nohe a v kute sa mi nedala noha vylozit.tak preto zvazujem hlavne kut.lebo aj teraz mame vanu a aj tak sa vsetci len sprchujeme nik si nenapusta a pri cenach s cim strasia si asi ani napustat nebudeme.a teraz hlavne po synovi je to umor ist po nom do kupelne lebo je ako kacica a voda je vsade.preto ze velky problem si je cupnut do vane.ved bolia z toho nohy😄

zuza.m
autor
13. sep 2022

@missdiva v pivnici mame dalsiu kupelnu ta bude sluzit ako pracovna tam bude pracka a susicka a tam ostane aj vana ak by nahodou sa niekto chcel okupat popripade ako hostovska v buducnosti tam ma bxt izba a letna kuchynka.
Rozbit stenu keby je bezna nieje problem ale nemame ziadne nakresy a vobec nevieme ako je vedene potrubie a elektrina preto som sa toho aj dost bala.ale celkom pekne inspiracie ste poslali dievcata tak ze urcite z toho vyberieme nieco co sa nam bude vsetkym pacit.

simca06022011
13. sep 2022

@zuza.m no preto mame rohovu my, kde sa da sediet, necupi sa :D