Práčka so šušičkou - skúsenosti

sejbipi
12. máj 2022

Aké máte prosím skúsenosti.? My sa nevieme rozhodnúť.
Od práčky so sušičkou nás odhovárajú, vraj sa časom zanesie bubon od žmolkov a po každom sušení ho treba vyčistiť, keďže nemá zvlášť filtre.
No keby chceme práčku a sušičku zvlášť, tak sa nám sušička do bytu nevojde- ale zas máme veľký balkón a podlahové kúrenie.
Už nám z toho šiši 😀 poraďte prosím😀

tramtada31
12. máj 2022

Veď vyložte sušičku na pracku. Ale určite by som šla do separé, na jazykovom kurze sme mali 2v1 a moc dobre nesusila

nikasmile
12. máj 2022

@sejbipi zvlášť. Mali sme aj 2v1...nedá sa porovnať. Nesušila úplne tak ako osobitne. Ak viete mať iba 1 spotrebič zvážila by som kombinivanú skrz toho sušenia v zime. Aj keď nevysuší ma 100% tam len v byte dosušíš na sušiaku.

evaachesa
12. máj 2022

Určite zvlášť.

mimi3008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sejbipi
autor
12. máj 2022

@tramtada31 no to by sme najradšej ale to nepôjde, pretože nad práčkou je bojler 🙈🙈 zato riešime takuto dilemmu

mimi3008
12. máj 2022

ja mam spolu 2v1. Susi dobre. Mne by sa napr.na seba nevosli, lebo nad prackou je kupelnova skrinka. Vsetko ma plusy aj minusy. To, ze je spolu ma napr.okrem usetreneho miesta vyhodu, ze nemusim pradlo prekladat z pracky do susicky. Zapnem vecer pracku a do rana moze byt vysusene. Kazdy vravi, ze nevyhoda je, ze nemozem prat dalsiu varku, kym ona susi. Ja v tom ale az taku nevyhodu nevidim, lebo neperiem viackrat za den, periem tak 3x za tyzden...

zuzanka.zuzu
12. máj 2022

mame 2v1 a dosusi uplne do sucha. tak ale ja som ju kupila minuly rok a nie je to model spred 20 rokov kedy bola ina kvalita a to sa neda porovnat 🙄

basska_b
12. máj 2022

Pracka s integrovanou susickou sa vraj viac kazi... ale akoze my sme si kupili nedavno pracku a susicku a za mna sklamanie... polka veci ma na stitku, ze sa tam nema davat, tak si netrufam. Ja si veci setrim a nevyhadzujem za nove handry peniaze. Postelne pradlo z toho vyjde totalne pokrcene, ked tam dam cisto ponozky, tak mi zapchaju tu sietku na zmolky a tie mam rozdrbane po celej davke tej susicky. Tricka a gate mi z toho vysli akoby zodrane... mate balkon i podlahove kurenie, co viac si priat. Az tolko casu to nesetri

sigma510
12. máj 2022

@basska_b a to je co za sušička? Ja mam aeg, nebola lacná, ale nič takéto sa mi nedeje

mimi3008
13. máj 2022

@sigma510 veru, ani mne. Len zo zaciatku aj mne krcilo veci a potom som prisla na 2 veci: 1. ze tam je taka cervena mala sipka na bubne, ktora prikazuje maximalnu napln susicky, bubon susicky nemoze byt plny, aby sa malo pradlo ako rozprestriet a presusit a kedze je to 2 v1, nemoze byt naplnena susicka doplna, ako v pripade, ked periem a dam tam niekedy plny bubon. 2. Vec bola, ze som znizila otacky zmykania. A uz je dobre. Mne to cas setri, lebo veci zo susicky nezehlim. A kedze periem 3-4x tyzdenne, usetri mi to mozno tie 4 hodiny zehlenia tyzdenne, plis cas na vesanie na susiak a zvesovanie zo susiaka, co je pre mna pri 2 malych detoch vzacny cas

luccija
13. máj 2022

@sejbipi ja som v starom byte mala práčku v kúpeľni a sušičku na chodbe v rolldore.Kupila by som každú zvlast

annamalaga
13. máj 2022

Ale oplatí, len musíš dosť priplatiť.

annamalaga
13. máj 2022

Autorka, nech sa páči: https://pracky.heureka.sk/miele-wtd160wcs/#preh... a určite budete mať lepšiu pracko sušičku ako vaši známi práčku a sušičku zvlášť.

katrin69
13. máj 2022

@sejbipi Ja osobne nemám, ale moje dve kamarátky mi povedali výhody aj nevýhody. Takže, prečo by som si dvojkombináciu nekúpila?
1. Sušička sama o sebe zmenšuje detské oblečenie minimálne 1číslo. Najmä značku Pepco a jej podobné. Takže keď budete prať a sušiť, treba kúpiť radšej o 2 čísla väčšie, aby po vypratí a vysušení dieťa ešte oblieklo. Mnoho oblečenia som takto podedila 😀
2. Keď to vyperie a vysuší, za deň operiete max. 2 kôpky prádla. A to ja za deň potrebujem vyprať aj 6 či 7 kôpiek. Takže keby som si mala vybrať, radšej samostatnú sušičku. A ako som uviedla v prvom bode, rozmýšľala by som nad tým, čo by som do nej dala. Nie že tam dám obliečky a vytiahnem detskú verziu 😅
Výhody sú tie, že na množstvo prádla nemusíte čakať, kým sa vysuší, poprípade sa nemusí žehliť... Ja si radšej počkám a predsa ide teplúčke počasie, tak si ho dám pri otvorené okno. Rýchlejšie preschne.
Ale rozhodnutie je samozrejme na vás.

mimi3008
13. máj 2022

@katrin69 Denne 7 kopiek pradla? To ako?😵woooow

wokokoza
13. máj 2022

@katrin69 však ale nikde predsa nie je napísané, že musí takéto veci dávať do sušičky spolu s ostatnými.
@mimi3008 že? Však toľko za týždeň nepoperiem :D

mondolina
13. máj 2022

ja som dala sušičku do skrine

guiseppinka
13. máj 2022

Ja nechapem ako vy, ale mne sa nenici v susicke nic. Absolutne nic netriedim, jedine softshell nedavam, aj ked uz sa nohavice susili. Detske oblecko sa zrazi hlavne pranim, susenie moc uz nema az taky markantny vplyv - otestovane na bodikoch v tesca... Periem a susim vkuse a vonku uz nedavam nic...

ildiko36
13. máj 2022

@katrin69 zrejme zavysí aj od sušičky, ja v tom sušim všetko aj z pepca, zatial sa mi nič nezúžilo.
Ja to mam v kuchyni lebo mne je luto prevrtať vrch pracky na ten stojan .
Ja som hlavne kvoli tomu chcela sušičku lebo keď sušim pradlo v izbe plesneje mi stena, a prave čo je pračka so sušičkou nema zbernu nádobu a všetok pary ide do domu.

bambulka814
13. máj 2022

Mám práčku so sušičkou Candy, 2v1, kupované pred rokom a pol, stala menej ako 300 eur a som spokojná úplne. Aj keď ma každý strašil, že zlú nápad, že treba oddelene🙂. Výborne perie a ja susim sporadicky, v zime posteľné prádlo, uteráky a pod a na to je úplne ideálna. Manžel má láme kúpiť si oddelene práčku a sušičku do domu, ale nechcem. Neplánujem sušiť každé jedno pranie, zdá sa mi to neekologicke a neekonomicke.
Takže za mňa 2v1 áno🙂

stannkal
13. máj 2022

@sejbipi my sme mali 2v1, teraz máme separátne a je to neporovnateľné. Už by som 2v1 nikdy nekúpila. Sušička nemusí mať prívod vody takže môže stať naozaj hocikde v byte, teraz máme našu v spálni 😀

uhnakova
13. máj 2022

Mám práčku so sušičkou Indesit, stála okolo 300 eur. Je to už moja druhá kombinovaná práčka so sušičkou, predtým som mala Fagor. Fagor vydržala vyše 8 rokov, túto mám teraz necelý rok. Už si neviem predstaviť život bez tohto skvelého vynálezu 🙂. Stojí rovnako ako práčka a navyše suší. Samozrejme sušenie má svoje muchy, treba na ne prihliadať. Suším hlavne odolné veci z bavlny - periny, plachty, rifle - bez elastanu, ten zvykne robit problemy. V zimnej sezóne je to na nezaplatenie, mám síce zasklený balkón, ale keď je zamračené, sneží alebo prší, tak veci tam schnú veľmi pomaly. Vo vnútri v byte nesuším na sušiaku už nič, veľmi to zvyšovalo vlhkosť v byte. Menšie veci suším v zime po radiatoroch, ak hrejú. Za mňa je ideálna kombinácia práčka so sušičkou a zasklený balkón, veľmi veľa sa dá v jeden deň oprať a posušiť.

mimikarol
13. máj 2022

Mala som 2v1 nesusila tak dobre. No, možno by aj ususila, ale 4 hodinový program na susenie som nepoužívala. Teraz mám zvlášť a je to lepšie. Dám rovno do skrine, žiadne dosusanie a neporovnateľne väčší výber programov.

kataka10
13. máj 2022

@sejbipi ja mam kombinovnu a som spokojna. Spustim program a nemusim viac riesit. Idem s dietatom von a doma ma caka suche pradlo.

gabika128
13. máj 2022

@sejbipi máme takú a sušila nám asi pol roka. Veľmi sme ten program na sušenie nepoužívali ani. Musím zavolať opravára lebo muž to pozeral a nič nenašiel. Hnevá ma to, drahá bola, ťažká je a nesuši....🙄

gabika128
13. máj 2022

@ildiko36 mužovi sa takto skrátili nohavice, x krát opraté, ale po sušičke boli o par cm kratšie.....😂

nestastna21
13. máj 2022

@annamalaga ahoj máš s tymto výrobkom osobne skúsenosti?

katrin69
14. máj 2022

@mimi3008 😅 Sme štyria a mne sa toho nakopí. Niekedy je to za týždeň, čo sa mi prádlo zbiera a niekedy aj 2x za týždeň... Však deti pošpinia... 😉

kikaaa444
14. máj 2022

Ja mám 2v1 electrolux a spokojna som veľmi . Nemenila by som

laladua
19. máj 2022

Ked nie je ina moznost, ze nemozete dat na seba, tak by som kludne isla do dva v jednom, je to tiez fajn, najma to splni ucel v zime, takze kludne. Ja mam zvlast pracku a susicku, ale teda my sme mali na to priestor, keby som nemala tak tiez idem skor do dva v jednom, kamoska tak ma, aj ja aj ona mame zn. Philco a dobre. Pretoze je to znacka, co je dobra aj kvalitou a tiez aj cenou.