Oplatí sa kúpiť práčka so sušičkou v jednom?

kajka1512
19. okt 2022

Oplatí sa kúpiť práčka so sušičkou v kope, keď sušička sa bude využívať minimálne? Myslite že sa to skôr takto oplatí ?

3009
19. okt 2022

@kajka1512 všetko závisí od priestoru, ak máš dosť miesta tak lepšie je samostatne práčka aj sušička, ak nemáš dostatok miesta tak spolu práčka so sušičkou.

nely1704
19. okt 2022

@kajka1512 kúp zvlášť. Ja vešam v dobrom pocasi vonku ale je deň, kedy ide pracka a sušička nonstop...a jedno druhe potom zdržuje...

lady_hurts
19. okt 2022

@kajka1512 vôbec sa to neoplatí, mala som 2 v 1 a teraz mám zvlášť a to sa nedá porovnať.

kajka1512
autor
19. okt 2022

Nemám dostatok miesta práveže. Technická je mala musela ny ísť sušička na práčku.no skôr sa mi jedna o to ci výkon pračky Byvs taký istý ako pri samostatnej pracke

kajka1512
autor
19. okt 2022

@lady_hurts kvôli čomu?

azzflo
19. okt 2022

Jasne ze oplati, aj keby si susicku mala pouzit len raz za mesiac tak je to super vec. Oddlene je to samozrejme lepsie ale ked nie je priestor, kludne aj 2v1

lenkadenisa
19. okt 2022

@kajka1512 no a veď daj sušičku na práčku a kúp taky medzidiel, kde si aj prádlo poskladas. 2v1 by som nekupovala určite

lady_hurts
19. okt 2022

@kajka1512 oveľa dlhšie sa ti tam bude sušiť prádlo ako keby si to susila zvlášť v sušičke, keďže hneď po praní sa musí vysušiť bubon, aby sa mohlo vysušiť aj prádlo, čiže počítaj čas navyše. Vyťahovala som odtiaľ prádlo dokrcene, nerovnomerne ususene, čiže som to susila ešte na susiaku. Jedna varka prádla pranie+sušenie bolo na 4 hodiny. Žehlenie skoro na dennom poriadku.
Teraz je to luxus, ususene mám za 1,20hod , jemne na dotyk, bez žehlenia, žiadne dosusanie na susiakoch.

zuzuliennka1
19. okt 2022

@kajka1512 ale ved takmer vzdy ide susicka na pracku.
oddelene je to urcite lepsie, ako spolu.
ak mas priestor dat to normalne na seba, 2v1 by som nekupovala

prasiatko30
19. okt 2022

@kajka1512 mam uz skoro 20r susicku na pracke - vsak tohe najlepsi vynalez, doperies a ako zacnes vytahovat z pracky tak to priamo davas do susicky - ziadny problem ja aj keby som mala priestor aby som ichmala vedla seba tak ich tak nedam

fireman666
19. okt 2022

@kajka1512 urcite si kup zvlast pracku a susicku a daj to na seba.

katkasmacka
19. okt 2022

Ja mam pracku so susickou,susicku vyuzivam,no len minimalne. Hlavne ked periem paplony,obliecky,plachty,proste velke ceci a ked nie je mozne ich vyvesat vonku koli pocasiu. Normalne veci nesusim...

majamat
19. okt 2022

ja mam a som spokojna.
samozrejme maximalny objem pri prani je vyssi, ako pri suseni.

wade
19. okt 2022

Ja mam aj jednu, aj druhu (na roznych bytoch). Ta kombinovana je hrozna hovadina. Mam tam nejaky 2 roky stary samsung, ale to ani nahodou nesusi tak ako standardna susicka. Veci su pokrcene, nedosusene.. pouzivam to iba v pripade nutnosti. Nehovoriac o spotrebe vody (kedze vyuziva studenu vodu z vodovodu na chladenie a kondenzovanie). Uz by som to nekupil. Klasicka susicka susi oprotim tomu o 10 tried lepsie.

zuzuliatko18
19. okt 2022

Pracka a susicka 2v 1 maju vyhodu, ze nastavis program, ktory vyperie a nasledne vysusi, nemusis nic prekladat ani riesit. Nasi si kupili taku, su Len dvaja a v susicka susia Len uteraky a tak podobne a teda ked sme tam my a drobec ma velku spotrebu oblecenia, tak jeho veci. My mame kazde zvlast, idu casto.

kiwi3
19. okt 2022

my mame 2v1 a je to lepsie ako nic. nemali sme miesto a okrem toho mame pracku zasunutu v linke. ako pisali ludia vyssie, trva to dlhsie, pradlo je dost pokrcene a niektore kusy treba dat este na susiak, ale to je asi aj tym, ze do susicky ma ist mensi objem pradla a nic medzitym nevytahujem. u nas bol hlavne problem s vlhkostou v byte, cize hrubsie veci zatuchli skor ako sa dosusili, takze na toto nam to urcite pomohlo

sojorez
19. okt 2022

@kajka1512 Poloz si otazku inak - mas miesto na susicku a pracku zvlast? Ak ano, tak potom dva rozne spotrebice. Ak sa jeden pokazi, nie si limitovana pri druhom s cakanim na opravu napr. Ak miesto nemas, tak ine, ako 2 v 1 nevymyslis.

h2o2
19. okt 2022

Určite zvlášť. Švagrina ma 2v1 a jej to vôbec neodstraňuje prach z oblečenia a ešte to musi rozvesat.

jablkovastrudla
19. okt 2022

Mame 2v1, vyhoda je ze si vyberiem program kde mi pradlo vyperie a rovno vysusi,plus zaberie malo miesta. Nevyhody-ked tu zeny pisu ake maju krasne nadychane pradlo to ja naozaj nepoznam, moje je strasne dokrcene. Susim tam naozaj iba periny alebo velke kusy ktore by sa susili dlho. My tu mame vysoku vlhkost to preto. Keby si mozem vybrat tak kupujem zvlast. Respektive neodporucam znacku indesit, mozno ine znacky sú lepsie. Ked pises ze sa bude vyuzivat minimalne, skus. Urcite je lepsie mat 2v1 a pouzit v pripade potreby ako nemat ziadnu.

ibrunova
19. okt 2022

Ak máš práčku, dokúp sušičku. Nekupuj 2 v 1

lesna_vila
19. okt 2022

tiež sa pridávam k tomu že 2v1 nesuší ani zďaleka tak ako samostatná sušička. Ja tento kombinovaný spotrebič mám a milujem ho, ale šla som do toho s tým že je to núdzovka, sušenie využívam možno 2x ročne keď to naozaj nutne potrebujem. Perie to super. Ak by som chcela sušičku reálne používať, nekúpila by som kombinovanú

simca06022011
19. okt 2022

Nie

renatka100
19. okt 2022

@kajka1512 mam pracku so susickou a perie a susi na 100 percent. Zalezi asi od znacky a aj od konkretneho kusu spotrebica. Ked kupis na 9 kg prania je to na 6 kg susenia - to uplne staci. Nedam na nu dopustit. Viem porovnat aj so samostatne stojacou.

zaba21
19. okt 2022

@renatka100
Akú značku máš?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
19. okt 2022

Mne 2v1 staci. Susim iba v zime a aj to iba nieco - pradlo vzdy pretriedim. Su veci, co by som do susicky nikdy nedala.

mistymay33
19. okt 2022

Ja mam na jednom byte 2 v1 a v druhom byte zvlášť. Neviím žiadny rozidiel medzi sušením v 2v1 a v sušičke zvlášť , čo sa týka pokrčenia a vysušenia. Na oboch sa dá nastaviť ako intenzívne sa má sušiť, či uplne, či pripravené k žehleniu atď. Výhoda 2 v1 je tá, že dáš do pračky a za pár hodín vyberieš vypraté aj vysušené čo sa nedá ked je to zvlášť, tam to musíš sama preložiť, čo mi dosť vadí, napr. ked chcem prať v noci a ráno chcem mať suché.. to sa nedá. Takže v tomto je 2v1 veľká výhoda. Nevýhoda 2 v1 je spotreba vody, minie o dosť viac, nakoľko suší iným spôsobom ako samostatná sušička. Výhoda ak sú zvlášť, je tá, že operieš, hodíš do sušicky a kým suší, možeš prať dalsiu várku oblečenia. Ked maj 2v 1 tak musíš počkať, kým dosuší.

renatka100
19. okt 2022

@zaba21 candy a dalsiu miele

elanor
19. okt 2022

@kajka1512 nieje miesto je iba vyhovorka. Vzdy sa miesto da najst. Na chodbe, v skrini, v rolldoore, v spalni...
My ju mame v obyvacke. A co? Navsteva, ked sa jej nepaci, nech si trhne labkou...

simca06022011
19. okt 2022

@elanor daju sa dat na seba tiez, mali sme maly 2i byt a mala.som.vežu v kúpeľni z.nich