Montovaný dom - drevodom

marinecka95
30. dec 2020

Baby, viete mi poradiť? Nedávno bol v Siedmom nebi odvysielaný príbeh mamičky, ktorú oklamali - chcela postaviť montovaný dom. Prosím Vás, ako sa volá firma, ktorá jej tento sen splnila?
Ďakujem, moc mi to pomôže 😇

nely1704
30. dec 2020

@marinecka95 dom snov

marinecka95
autor
30. dec 2020

Ďakujem

sisa_s
30. dec 2020

Citala som aj nejake negativne recenzie na tu firmu, myslim na fb pod prispevkom zo siedmeho neba, tak si pozistujte vsetko 🙂

marinecka95
autor
30. dec 2020

@sisa_s ďakujem veľmi pekne, to nás len tak dnes chytila myšlienka na prechádzke mestom ísť z bytu do domčeku 🙂 ale ďakujem za upozornenie

lindusss2016
30. dec 2020

@marinecka95 ak chces 1000%nu firmu, co stavia prirodne domy, oslov Byvame zdravo. Maju aj stranku na fb, my ideme stavat s nimi, viem na milion, ze su to poctivi chalani, ktori su zanieteni pre svoju pracu, su dokladni a robotu neodseru, videla som na vlastne oci dom, ktory postavili a poviem ti, ze mi spadla sanka, to som naozaj este nezazila 😊

marinecka95
autor
30. dec 2020

@lindusss2016 ďakujem, musíme sa porozhliadať po trhu 🙂

katka281
30. dec 2020

@marinecka95 ja osobne neviem co to bolo za firmu, ale my prave dokoncujeme domcek s firmou goldhouse - odporucam vsetkymi desiatimi, z nasej strany je velka spokojnost, maju aj fb stranku tak popozeraj... Dali sme si postavit nizkoenerg. 4izb. drevodom, je to v LM, nie je problem ak by ste chceli prist niekedy pozriet osobne 😊 popripade poslem foto.

vikusjk
30. dec 2020

@katka281 ahoj, mozem sa len tak orientacne opytat, kolko taky 4i montovany domcek stoji prosim? Kludne aj do IP. Dakujem 🙂

vollino5
30. dec 2020

Tie montovane domu su dosť pekne, ale z dlhodobeho hladiska nevydržia tak dlho ☹ bohužial

katka281
30. dec 2020

@vikusjk ahoj, nemam este presnu konecnu cenovu kalkulaciu (akurat na nu cakame), ale bude to stat do 125 000eur 😊mozem ti napisat ked budem vediet presne. Dost zalezi od narokov ake ma clovek. Nas v zakladnej vybave stal cca 100 000eur, ale my sme chceli vela veci naviac (zvacsit terasu, francuzske otvaracie okno medzi kuchynou a obyvackou, vstup do podkrovia, zvacsit kuchynu a satnik, farebne okna, vysuvacie dvere na terasu a do satnika, podlahove kurenie do celeho domu...) ma 101m2 + terasa len ta neviem kolko presne ma, musela by som sa muza opytat ale mojim odhadom minimalne 10m2. Oni ti ale vypracuju akykolvek projekt podla tvojich predstav a samozrejme aj do ceny aku si zvolis 😊 kukni stranku, maju aj ovela lacnejsie/drahsie domceky.

eva64
31. dec 2020

@marinecka95 my mame montovany, stavala fy Mirano, ale dcera si postavila murovany a zda sa mi lepsi, aj tepelne, aj zvukovo, keby sme boli mladi, stavali by sme murovany.

eva64
31. dec 2020

@marinecka95 firmu Mirano odporucam, za 3 mesiace sme byvali, to je vyhoda mobtovanych drevodomov

lindusss2016
31. dec 2020

@eva64 tak pri tych prirodnych stavbach mas tiez viac druhov izolacie, klasicke drevodomy sa izoluju drevovlaknitymi doskami, tie su najlacnejsie, ale slama alebo konope su za mna lepsia volba a oproti murovanym domom zijes v prostredi, ktore dokazu postavit bez pouzitia chemikalii, je to omnoho zdravsie a pocitovo sa to neda opisat, murovana stavba sa tomu nemoze vyrovnat

andrea_ff
31. dec 2020

@lindusss2016 za mna to teda prirodny dom nie je! Gro steny je OSB doska plna lepidla, z vonku castokrat polystyren.... vyhodu vidim naozaj iba v rychlosti vystavby a asi aj cena je viac pod kontrolu, kedze celu stavbu robi jedna firma.

lindusss2016
31. dec 2020

@andrea_ff aha, tak to neviem teda, ako stavaju taketo montovsne domy, ale ja pisem o tom, ze montovany dom ma tiez viac moznosti izolacie. O tych osb doslach neviem nic, u nas je moznost jedine prirodneho domu a ten vedia postavit komplet bez chemie, este aj parkery sa nelakuju, iba natieraku prirodnymi olejmi. A tie materialy aj uplne inak izoluju...

andrea_ff
31. dec 2020

@eva64 suhlasim.
Dom mame murovany (50cm tehly) ale podkrovie nie, iba izolovana strecha a sadrokarton....(hrubka izolacie 36cm).
A citim rozdiel. Spodna cast, ked sa vyhreje, drzi. Vrchna cast sa rychlejsie vyhreje, ale rychlejsie aj straca teplo. Chyba tam akumulacny prvok. Ked som v podkrovi, pocujem, ked manzel nastartuje auto, co ked som na prizemi nemam sancu pocut.
Ale keby som starsia, kludne by som aj do montovaneho sla (nas dom sme stavali 5 rokov, a teda myslienka, ze za pol roka sa stahujes je super 👍)....
My byvame na kraji obce a za nami su polia, takze ja tu u nas by som sa bala, ze mi mysi budu v stenach behat 🙉

andrea_ff
31. dec 2020

@lindusss2016 tak je rozdiel, ci to je zrub. Ale ja co vidim montovane, tak gro je osb doska.
Dokonca uz aj skoro iba polystyrenove steny.

lindusss2016
1. jan 2021

@andrea_ff no ja tiez myslim montovane, ale prirodne.

nely1704
1. jan 2021

My mame drevodom monťak a iný by som už nechcela 🙂

vikusjk
4. jan 2021

@katka281 dakujem za info, mate ho krasny 🙂 Cenovo tieto montovane domy uz dobiehaju ozaj tie murovane, velke plus je samozrejme doba vystavby, kedze su hotove raz dva. Ozaj a v montovanych vraj musis vopred povedat, kde budes mat nieco zavesene, aby to tam spevnili, mali ste to tiez tak?

katka281
4. jan 2021

@vikusjk dakujeme ❤ nie su velmi lacne ani tieto montovane, ale trosku lacnejsie predsa len su. Veru, nas postavili za ani nie 3 mesiace, samozrejme + cakacky na uradoch (voda, elektrika....). Nie, my sme to tak nemali a to ideme vesat na stenu obrovsky televizor a skoro celu obyvackovu stenu 😊 su na to take specialne hmozdiny so sroubami, ale mozme zavesit na steny cokolvek.

vikusjk
5. jan 2021

@katka281 parada, tak uz len nech sa vam dobre byva 🙂

katka281
5. jan 2021

@vikusjk dakujeme pekne 🍀

didamt
5. jan 2021

My sme postavili s BF, zvazovali sme aj Goldhouse, ale clovek co tomu rozumie ked si porovnal materialy a komponenty, rozhodli sme sa inak, na moje prekvapenie ma rovnaky dom v lepsej kvalite a vacsi ( nafukli sme rovnaky projekt) vysiel o hodne tisic € menej ako v Goldhouse!
Len pre porovnanie prvy bude goldhouse a druhe BF: plechova strecha/ vs terran skridla,plastove okna/ drevohliniky, otvaraci balkon/ hs portal, polystyren/ mineralna vlna, plastove odkvapy/ kovove KJG, zateplenie 10/15 cm, a takto by som mohla pokracovat...este vo vela pripadoch. Ich dom o rozlohe 79m2 obytna plocha, trojizbovy plus garaz sucastou domu spolubs doskou zakladovou bol 105000€. My sme dali za 96 m2 obytna plocha plus rovnaka garaz a dispozicia bez zakladovej 91000 €. Doska nas vysla 6000€. S kvalitnejsimi materialmi a vacsi dom lacnejsie. Treba si to.naozaj velmi dobre postudovat!

katka281
5. jan 2021

@didamt tie ceny neviem neviem - v nasom pripade sme rozhodne za taku vymeru neplatili tolko co pisete... vsetko zalezi od poziadaviek, nas dom o vymere 101m2 obytnej plochy + terasa stal minuly rok 90 000eur, keby teda nechceme veci ktore boli nadstandardne, tak platime tuto sumu za takuto vymeru. Ostatne co sa materialov tyka, neviem...vsetko sa da s nimi dohodnut, pokial chcete cokolvek z ineho matrosu, nemali s tym problem. Vela veci porobil manzel alebo sme si objednali inde - co nam z ceny stiahli celkom slusnu sumicku, ale to uz je na majitelovi ako sa clovek dohodne. Mate s nimi zrejme inu skusenost, ale tak sto ludi sto chuti 😊

didamt
5. jan 2021

@katka281 toto je presne nas dom..pozri za aku cenu ho predava teraz
"Drevodom SPRING TL 242 | 3 izby a kuchyňa | Rodinné domy na kľúč" https://www.goldhousesk.com/--30-231-bungalov-n...
Cena od BF je na kluc, kupovala som.sanitu a obklady, polozky za par stovak
Nevravim, ze nesplni.poziadavky, len porovnavam porovnatelne.

katka281
5. jan 2021

@didamt nas upozornovali ze po novom roku menia ceny, nas dom uz tiez stoji u nich viac ako sme zan dali my minuly rok - netvrdim ze BF su drahsi, tvrdim len to ze nam GH pri spolupraci dali nizsiu cenu ako uvadzaju. Len nie vzdy platia tie ceny co maju na stranke, to zistite az pokial s nimi realne staviate, ale to je asi s kazdou firmou tak. Ja som tiez pisala cenu domu na kluc ale aj so sanitou, obkladmi, sprchou, umyvadlom, zrkadlom - proste cela kupelna aj kuchyna. Nam zhodili z tej ceny, ale to samozrejme na stranku pisat nebudu, lebo asi to robia aj na zaklade toho ci zakaznik poctivo plati nacas, ci si nieco porobite sami atd. Myslim ze v tychto dvoch firmach nie je nejaky extremny rozdiel, avsak nestavali sme s BF tak to neviem tak zhodnotit. Kazdopadne, vzdy sa najde niekto lacnejsi, podstatne je aby vobec nieco postavili 😄 ked vidi clovek kolko je podvodnikov co sa tyka stavebnych firiem.

didamt
5. jan 2021

@katka281 rozdiel bol uz len v tom co som.pisala vyssie. Nedaju sa porovnat plastove okna s drevohlinikmi,garazovs brana Hormann s neznackovou polskou. Boli sme osobne aj obzriet dom od nich predtym ako sme sa rozhodli, stoji v nasej dedine a bol v stadiu dokoncovania. Aj my sme dostali zlavovy format za platby predom...kazdy ma nieco v rukave 😁. Nech sa vam dobre byva.

butterfly333
20. sep 2022

@eva64 dobrý deň ako ste spokojný s firmou Mirano? Tiež rozmýšľame nad drevodomom mam aj od nich katalóg.

butterfly333
20. sep 2022

@didamt aká firma vám stavala ten dom písali ste ze ste chceli najprv firmu goldhouse akú ste firmu potom vybrali a tiež drevodom? Ďakujem