Kúria vám už v bytoch?

sissahh
31. aug 2021

Dievčatá kúria Vám už na bytoch ? Ak nie máte teplo ?

pribinak
31. aug 2021

@sissahh nekúria, mame teplo. BA

sissahh
autor
31. aug 2021

@pribinak u nás v CA mrzneme :D vonku 10 stupňov cez deň 13 už takto hádam týždeň ťaháme

tani777
31. aug 2021

@sissahh nekuria,pochybujem,ze zacnu skor ako koncom septembra(PO)..mame nezateplenu bytovku,velky byt,mame zimu...hned prvy rok ako sme sa nastahovali sme kupili elektricky radiator,tak si pritapame tym,no je len v jednej izbe,ostatne je zima

sissahh
autor
31. aug 2021

@tani777 nezožerie to veľa elektriky?
My mame zateplenu komplet aj pivnicu avšak sme prízemný byt a zima poriadna

tani777
31. aug 2021

@sissahh nie,mas tam nastavenu teplotu aku chces mat,ked vykuri na tu teplotu,vypne sa,potom sa zas zapne...on realne nekuri cely cas,cize ani netaha tolko elekriky..jedna z top veci,co sme kedy kupili

tani777
31. aug 2021

@sissahh fuu na prizemi verim,ze je zima

sissahh
autor
31. aug 2021

@tani777
Tak to super vedela by si mi poslať link kde ste ten radiátor kúpili ?☺️ No veď to že zima riadna a ešte susedia keď vychádzajú von tak nechávajú otvorené dvere to sa zdá ale chlad ide riadny

kibuk
31. aug 2021

dnes som sa zobudila a radiator teply

lenka2710
31. aug 2021

@sissahh no podľa mňa začnú kúriť ako vždy, v druhej polovici septembra si myslím 🤷‍♀️

surama
31. aug 2021

@sissahh U nas tiez este nie. Zvyknu zacat az niekedy v polovici septembra, tusim, ze ked teploty klesnu 3x po sebe pod 15 stupnov a je predpoklad, ze uz sa tak budu drzat. My mame teply byt, tak zatial pohodka, este to je na kratasy 😃

alexk12
31. aug 2021

@sissahh nekuria zateplene bytovka 4 izbivy zima

hopsadobrandejsa
31. aug 2021

@tani777

To kedy sa zacne vykurovat zavisi od vonkajsej teploty vzduchu, nie nevyhnutne od kalendarneho mesiaca. Ak by zaciatkom septembra prisiel polarny blizzard, urcite Vas nenechaju mrznut v byte do konca septembra.

Vykurovat sa zacina ked teplota vzduchu von klesne pod 13 stupnov dva po sebe iduce dni. Ak je toto Vas pripad a spravca nekuri, treba to riesit.

Tohtorocne leto je relativne chladne cize pocas chladnych dni by mal spravca zakurit.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilinka88
31. aug 2021

@ptmt1011 obávam sa,že bude ešte horšie,čo sa toho počasia týka
@sissahh nekuria, síce som otvorila radiátory ak by náhodou začali,ale predpokladám,že ešte nebudú. Ale cítiť to,že je chlad, som na 2.poschodi a nohy nonstop ľadové, inak mi zima nie je

ajko2011
31. aug 2021

Nekúria, ale máme doma biokrb, tak rozmýšľam, že kúpim bioetanol do neho a budem po večeroch zapaľovať lebo už tiež je chladno večer a ráno. 💁

drahomirrra
31. aug 2021

Nekúria. Zima jak v ruskom filme. Šľak ma ide trafiť z tých sprostých predpisov. Ja som prišla do bytu z domu, kde sa kúrilo, keď bolo treba a teda ani po dvoch rokoch som si nezvykla. Ešteže už ideme stavať dom.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
31. aug 2021

@drahomirrra Teplarne kuria cely rok, len nie vsade/kazdemu. Do starsich panelakov nie ale do novych bytoviek ano - napriklad nam posielaju teplo cely rok - v bytovom vymenniku sa z neho robi aj tepla voda aj kurenie, takze zapneme kurenie kedy chceme.

chadkroeger
31. aug 2021

aj klimatizáciou si viete zakúriť 🙂

drahomirrra
31. aug 2021

@hiro Veď jasné, ale toto tu je katastrofa, správcovi je to jedno, ten dohodne s teplárňami vyššiu tarifu kedykoľvek, to nie je problém, problém sú ľudia. Majú mať o desať eur vyššie zálohovky, tak by zobrali správcovu budovu útokom - blázni proste. Pre nedoplatky päť eur chodia vyklopávať a otravovať, ako je to možné.

eeffka
31. aug 2021

Podľa zákona o tepelnej energetike sa vykurovacia sezóna začína 1. septembra a končí 31. mája. Ak zmluva s odberateľom tepla nestanovuje inak, tepláreň začne dodávať teplo na vykurovanie ak priemerná denná vonkajšia teplota vzduchu klesne pod 13 stupňov počas dvoch za sebou nasledujúcich dní a podľa predpovede vývoja počasia nie je predpoklad zvýšenia priemernej vonkajšej dennej teploty vzduchu nad túto hodnotu. 
Pokles vonkajších teplôt v ranných a večerných hodinách môžu u obyvateľov vyvolať tepelnú nepohodu. V mnohých prípadoch táto nepohoda vedie k žiadostiam občanov na tepláreň o spustenie vykurovania. „Tepláreň Košice je pripravená začať s dodávkami tepla aj skôr ako budú splnené požiadavky zákona o tepelnej energetike a vykonávacej vyhlášky
@sissahh toto je nase v KE ale v zasade az po 1.9

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
31. aug 2021

@sissahh nie sme sice byt, ale teda vcera v noci sa uz aj nam kotol zapol (PN)...je nastaveny na automatiku a rano radiatory teple...

luciakovacova0603
31. aug 2021

@sissahh my uz tiez kurime,od nedele.sice dom,ale chladno uz je pod Tatrami...sme sa akurat vcera rozpravali s muzom,kurenie sme vypinali koncom maja a uz v auguste zas kurime🙄

eeffka
31. aug 2021

@luciakovacova0603 kolega mi na to povedal spod Tatier, ze u nich v dome je chladno len 2m v roku, v juli a auguste, ked nekuri 🤣

luciakovacova0603
31. aug 2021

@eeffka 🙂 nejako takto 🙂

buberova
31. aug 2021

DK, vraj to od včera spustili v meste ale ešte len dnes sa nás domovníčka pýtala či chceme začať aj my kúriť vo vchode. V byte máme tak 20-21° takže zvládnuteľné

leuska15leuska15
31. aug 2021

@sissahh nekuria, mame zimu a štve nás to

vulka
31. aug 2021

V Tvrdošíne(na Orave) už v bytovkách kúria. A vôbec to nieje o čakaní kedy a čo urobí dodávateľ tepla a ale o tom, či ľudia žiadajú zapnúť vykurovanie. Takže ak máte zimu, tak skúste aj vy cez svojho domovníka požiadať.

sissahh
autor
31. aug 2021

Fuuu ako vidím tak viacerí mame s týmto problém ďakujem za info dievčatá ☺️ Ale je to strašne koľké peniaze idu do dani a podobne a aj tak mrzneme na jeseň a na jar mali by ti zmeniť ten kto nechce kúriť nech si vypne radiátory 🤔