Bývanie v 2-izbovom byte s dieťaťom

7. okt 2024

Ahojte, ako mate vyriesene byvanie v 2 izbaku? Mame spalnu, tam spi s nami aj nas syncek a obyvacku, ktoru by som casom chcela prerobit na detsku izbicku. Rozmyslam, ze kam si potom sadneme s navstevou. Kuchynu mame malicku, je tam len barovy pult. Nechodi k nam casto navsteva no aj tak by som chcela nejaky kutik. Ako to mate riesene? Dakujem

biba_18
7. okt 2024

urobte to opačne - dieťa samostatne izbu a vy spite na rozťahovacom gauči ...

katarinaba
7. okt 2024

Ja som vyrastala s mamou v 2 izbovom byte a spavali sme obe v spalni. Tam som si robila aj ulohy aj sa hrala s kamaratkami. Detsku izbu z obyvacky? To je divne.
Neskor, ked som sa vydala, isty cas sme s muzom a nasim synom byvali v spalni a mame sme kupili velku rozkladaciu sedacku. Vecer rozlozila, rano zlozila. Aj ulozny priestor mala na periny.

autor
7. okt 2024

@katarinaba ja to myslim tak, ze zrusim obyvacku a bude tam mat maly detsku. Nie ze bude obyvacka s detskou spojena.

macatt
7. okt 2024

Skôr kúpiť rozťahovaciu sedačku do obývačky s úložným priestorom, keď dieťa začne chodiť do školy a zo spálne urobiť detskú izbu.. tak to má väčšina čo poznám..

deti95060810
7. okt 2024

videla som na nete prerábku kde dieťa malo izbu zo spálne rodičov a rodičia mali v obývačke vytvorený kút na spanie... bolo to nejak predelené.
len neviem akú veľkú máš obývačku... asi by som oslovila architekta, návrhára...

katarinaba
7. okt 2024

Ja som ta pochopila. A kde budete travit spolocny cas? V spalni? V detskej izbe? Si sprav s muzom obyvacko/spalnu a dietatu nechajte spalnu.
V dome sme uz kazdy mali svoju izbu, ale pre male deti vzdy bol kutik v obyvacke. Naco bude dietatu taka velka izba.

autor
7. okt 2024

Mame dve izby jedna 17m2 s balkonom- tam mame spalnu a maly postielku. Druha je 14m2 a je to obyvacka, ktoru vyuzivame minimalne, len ked pride navsteva. Tu by som “zrusila” urobila malemu izbicku a obyvacku asi premiestnila do spalne, lenze netusim kam😂 kedze tam mame skrine, novu manzelsku postel, postielku a kutik pre maleho.

really8
7. okt 2024

Toto si absolutne nedokazem predstavit a to som hrala the sims roky rokuce😂

slavomira236
7. okt 2024

My sice buvame v dome ale obyvacka je hore. Tam cez den ani nechodime vecer na telku idem max. Stale sme v kuchyni vetsinu dna. Mam velku kuchynu 2kresla . S navstevy su v kuchyni vetsinou. Ja som vyrastla v 2izbovom byte s mamou a bratim a spali sme v spalni vsetci traja ujmu nemam.

ajsha123
7. okt 2024

My tiež nemáme priestor na detskú. Hračky sú teda v obývačke a sme tam celý deň, deti sa hrajú a ak príde návšteva, je tam tiež. A v našej spálni spia s nami 2 deti. A to máme spálňu max 10m2. vy máte spálňu väčšiu, vie tam s Vami dieťa spať a teoreticky by sa tam vedel zmestiť aj písací stôl, keď už syn bude chodiť do školy. A ak to teda chcete mať komfortnejšie, tak vymeniť 2 izbový byť za 3.. 🙂 Co samozrejme nemusí byť reálne....

lucik194
7. okt 2024

uplne zle rozmyslas

dieta dostane mensiu izbu 14m2, kde date do skrin aj Vase veci. dieťaťu date postel co bude mat pod postelou rozkladaciu dalsiu posteľ (kvoli kamaratom ked prídu, navsteva.....)

17m2 vytvorite spalnu s obyvackou. existuju sedacky ktore maju primo vhodny rozkladaci matrac vhodny na spanie

snehulak77
7. okt 2024

Väčšinou sa to robí ako písali baby, že dieťaťu sa nechá izba a rodičia spoja spálňu s obývačkou.
Buď spia na roztahovacom gauči, čo osobne neodporúčam, nie je to na každodenné používanie.
Známi mali posteľ, čo sa sklapala, bolo to veľmi pekné.
Tiež som videla, že niekto si kúpi v IKEA tu roztahovaciu posteľ a na deň ju zloží a dá tam vankúšiky ako na gauči. Aj to je fajn riešenie.

suptdi
7. okt 2024

Ja som vyrástol v dvoj izbáku, máme izbu kde je taký akoby výklenok, kde sa presne vmestila manželská posteľ, pred posteľ postavili naši skriňu vznikla ulička medzi skriňou a posteľou, a to bola vlastne celá spálňa rodičov, a za skriňou je válenda, písací stô,l stolík, a ďalšie skrine postavené pori stene. Je to tak doteraz a prežili sme...

autor
7. okt 2024

@lucik194 ved to presne som napisala. V mensej izbe je obyvacka, tam by mal syncek detsku a vo vacsej mame spalnu, v tej by som chcela obyvacko/spalnu.

autor
7. okt 2024

@snehulak77 ahaaa, ano ta sklapacia postel ma nenapadla. Idem to pozriet. Dakujem🙂

autor
7. okt 2024

@ajsha123 to by bolo najidealnejsie ale momentalne nerealne.

ivik4
7. okt 2024

A nemate velky 2izbak ? My mame velky dost ,spravili sme z neho 3izbak plus aj jedalen. Izby su stale velke, ako v typickom 3izbaku. Syn ma normalne detsku, my spalnu s balkonom co je super a aj obyvacka je. Vsetko samostatne

elzena2
7. okt 2024

No tak ja by som ako navsteva (vacsinou tak ci tak s minimalne jednym dieťaťom) bola s kamoskou radšej na koberci v "detskej obyvacke", kde by sme kecali a davali pozor, aby nám nevyliali kavu, ktorú mame polozenu na najvyssej skrini a riesili detske spory, ako u manzelov v ich kvazi spalni. Ako aj v detskej vyzera ten koberec kadejako, ale podla mna je hygienickejsi ako taky gauc, na ktorom dospeli spia. A takí bezdetni, ktorí k nim prídu raz za rok na "normalne" posedenie môžu byt aj v kuchyni.

elzena2
7. okt 2024

Vacsina to vola obyvacka alebo obyvacka s detskym kutikom, ale v malych bytoch sa z toho casom (aspoň cez den) stane neoficialna detska izba.

mima172
7. okt 2024

Veľmi by pomohlo, keby troška predstavíš dispozíciu bytu. My bývame v 2i, ktorý je prerený na 3i. 1 veľká izba sa priečkou pre delila na 2 menšie izby. Vznikla tak jedna plnohodnotná detská izba s oknom a spálňa bez okna von(okno máme v hornej časti predelu, smerom do dcerinej izby a vetrame prievanom). Ale ako píšem - veľa závisí od dispozície bytu.
Ak by predelenie nebolo možné, tak by som to riešila tak, že dieťaťu by som nechala spálnu a s mužom by sme spavali v obývačke - bud rozkladací gauč (co nie je veľmi praktické) alebo nejaký pekný paravan a zaň umiestniť menšiu manželskú posteľ.

btus
7. okt 2024

daj podorys, niečo vymyslíme. 🙂 Ale určite by som z menšej izby urobila detskú a z väčšej obývačku so spálňou. Ak sa ti dá, daj aj podorys bytu. Samozrejme s rozmermi

januska12323
7. okt 2024

Do detskej dáš posteľ, hračky a skrine a zo spálne spravíš časť spálňovú, tú oddelis priečkou alebo skriňou a vedľa bude obývacia časť. Závisí len od vašej šikovnosti.

macatt
7. okt 2024

Ja poznám rodinu v 2i byte, kde v malej spálni býva dcéra s manželom a dieťaťom, rodičia majú v obývačke posteľ oddelenú knižnicou, študujúci syn spí s priateľkou vo zvyšku obývačky na rozkladacom gauči😋 väčšinou chodí návšteva do kuchyne ak sú všetci doma..
Keď som to videla tak sa mi to vôbec hrozné nezdalo.. cez deň sa tam zmestili a spať mali tiež kde..

colsami
7. okt 2024

@deti95060810 spomenula som si ze som videla na bazosi nieco podobne. Tak som presla asi 10 stran 😁 a nasla som ten dvojizbak. Viem, ze sa mi to velmi pacilo, ako to dokazali urobit. @autorka pozri napr nieco taketo z obyvacky maju spravene.

colsami
7. okt 2024

Este dva dalsie pohlady.

autor
7. okt 2024

Nemam podorys ale trochu som googlila a mame nieco podobne, len na konci chodby je kumbal/spajz. A mame zvacsenu kupelnu a wc. Kuchyna je do L. Do obyvacky sa vchadza z kuchyne nie z tej dlhej chodby-tam mame skrine.

dankabetka
7. okt 2024

ahoj, my mame urobenu zo spalne - decku izbu , a v obyvacke mame sklapaciu postel...
pripajam foto, postel s madracom je v tej najsirsej casti, po boku su skrinky, tam kde je ta " diera" uz mame zabudovane akvarium, a gauc ma vsetky casti otvaracie, dokonca aj ta nadlhsia cas, je to sice robene na mieru a teda aj cena bola vyssi ale sme spokojny a ma aj kde navsteva sediet a aj my kde spat 😂

tramtada31
7. okt 2024

Este je aj možnosť pódia. Že sa z neho vysunie postel a na pódiu je umiestnená sedačka.

elzena2
7. okt 2024

@dankabetka to keď vyklapate posteli, posuvate gauc?

dankabetka
7. okt 2024

@elzena2 nieeee, gauc ostava na svojom mieste ale tam sa davaju dole tie opierky na chrbat - len tie dva kusy - tie dlhsie.. a postel sa prelozi ponad gauc... je trosku vyssia ako klasicka a nie je ulozena na gauci, rozlezenu zial odfotenu nemam