Byt na najvyššom 12. poschodí

1. dec 2021

Ahojte, chcela by som sa poradit, nakolko som vzdy byvala na prizemi, maximalne na 2 poschodi. Zaujima ma ake nevyhody so sebou prinasa byvanie na najvysom poschodi? Popripade vyhody? S pristelom zvazujeme kupu bytu, velmi sa nam pci po dispozicnej stranke aj lokalota je skvela na odradza ma to poschodie. Dakujem

sisa_s
1. dec 2021

Ja mam strach z vysok, nevysla by som na balkon 😀 a najvacsia nevyhoda moze byt hned pod strechou, moze zatekat, v zime chladno, v lete pripeka

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
1. dec 2021

Vyhlad to je sice dobry ale budes odkazana na vytah..su casti nabytku ktore do neho nevojdu trepat 80 kilovu sedacku na 12?moze byt vypadok prudu budes to potom slapat?nad poslednym poschodim je strojovna vytahu to by tiez mohol byt problem a dost hlucny.za mna max do 3 vyssie uz nie.

bolarazjedna
1. dec 2021

My bývame rok na najvyššom, 7.poschodi.
Vyhody: byť ma super dispozíciu, krásne otvorené priestory, cítiš sa ako v bungalove, nie ako v byte, akurát chyba terasa... Takže byt nás získal práve tým, no a pre nás aj lokalita super. Výhoda je krásny panoramatický výhľad. Neskace ti nikto nad hlavou. Nevyhody: si menej obklopený susedmi, čiže musíš viac kúriť (ale je ta to kompenzácia, keďže sme krajný byť), v lete teplo - az na niektoré kritické dní sme vydržali bez klímy, ale do budúcna nad tým uvažujeme. Plus je to pruser, keď sa pokazí výťah.

autor
1. dec 2021

@fairyprincess vytahy ma praveze 2, jeden klasicky a druhy velmi velky- nakladny. Mna odradza to teplo pod strechou a samozrejme aj opacny pripad ak by zacalo zatekat.

horalka1986
1. dec 2021

Nemas nikoho nad hlavou. Aj vyhlad pekny a tym som skoncila s vyhodami. Nevyhody? Napriklad cesta dole a hore. Nekonečná. 😂 Ked prisiel kurier, pekne sa nacakal. Ked je naprd spravena strecha, zateka. V lete brutalne teplo, kedze si slnko prazi rovno na byt. A pecka je ked je napriklad planovana odstavka elektriny. Bud ides peso, ale mas smolu. 😁

patka06
1. dec 2021

@fairyprincess 12 poschoďák bez výťahu ?? to asi nie je nikde
Autorka: je menšia pravdepodobnosť zatekania strechy ako to že ťa vytopia susedia
vysoké poschodie má vyhodu, je tam ticho, nikto nedupe nad hlavou
nemyslím, že by tam bolo oveľa teplejšie od strechy, väčšinou už bývajú tepelne izolované

cokololadka
1. dec 2021

My bývame na najvyššom poschodí , zámerne sme vyhľadávali byt pod strechou . Výhody - nikto nad nami už nebúcha, hluk z ulice sem hore už nepočuť . Na streche je dvojitá izolácia ,takže nezateká , nie je pravda že pod strechou je v lete horúco . Výhľad parádny , nikto sa mi nepozerá do okna . Nevýhody- treba rátať s tým , že to chvíľu trvá kým príde výťah sem hore . Moje deti si dávajú závod na schodoch kto bude prvý hore , čiže fitko zadarmo máme tiež 🙂 Nemenila by som .

kitycat
1. dec 2021

Najlepsie co moze byt

hradnapani
1. dec 2021

byvam na najvyssom a to teplo v lete, co ja viem, mne bolo horuco aj na piatom a stvrtom zo osmych. Nejako nepozorujem, ze tu by to bolo nejako vyrazne horsie. Skor v zime mam pocit, ze je tu viac chladno, ale zvykli sme si (nemozem povedat, ze by bola zima, len mozno o nejaky stupen menej).
plusmi su vyhlady a ticho nad hlavou, co velmi ocenujem. Strojovnu vytahu mame novu (patrocnu) a vytah nepocujem absolutne, ale aj ked bol stary vytah, bolo ho pocut, ale nic neznesitelne, na to sme si zvykli rychlo. A casto chodime aj peso, napriek tomu poschodiu.

sense
1. dec 2021

Záleží ako starý byt, ci je zatepleny, či má rohovu izieb... .. A obhliadka najlepšie po dvoch troch dňoch dažďa.... Kvôli zatekaniu. Co v lete alebo pri suchom počasí nevidíš.

luxus10
1. dec 2021

ani komare tam nedoletia....🙂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielinaa
1. dec 2021

@beata_k veru to ticho. Pred tym som byvala na prizemi, buchanie dvermi v noci, nad ranom, hlasna vrava na chodbach... teraz byvam so snubencom na najvyssom poschodi a veru bozske ticho

bona_dea
1. dec 2021

@saxana000 kolkokrat do tyzdna teperis hore dole sedacku? 😄😄😄

bona_dea
1. dec 2021

@patka06 presne tak. Statisticky je vyssia sanca, ze ta nie raz vytopia vrchni susedia, nez ze bude zatekat zo strechy.

jjanulienka
1. dec 2021

No ja ti poviem z mojej skúsenosti... vyrástla som na 12. Poschodí a teraz bývam na druhom a na 12. By som sa nikdy nevrátila😅
Nám aj veľmi veľmi dlho zatekalo v obývačke kym sa unuvali opraviť strechu. No a to teplo snáď ani netreba komentovať 🤦‍♀️
Jedina výhoda je, že ti nikto nedupe nad hlavou.
Nad nami majú podľa mna bowlingovu drahú ako niekedy je to naozaj na nevydržanie som povedala, že raz si kúpim ja byt nad nimi a dam im to vyžrať 😬

jjanulienka
1. dec 2021

Aha a zabudla som, že pol života strávis čakaním na vytah a další pol život vo výťahu... a keďže ja nonstop niečo zabúdam tak teraz úplne v pohode vybehnem hore dole ale na 12. Je to o hubu

missdiva
1. dec 2021

Podla mna su bezkonkurencne najlepsie byty na najvyssom poschodi, nikto nad vami nebude dupat, nepocut hluk z ulice a nie je nad pekny vyhlad.

zmrzlinka2021
1. dec 2021

Byvali sme na najvyssom poschodi, so zateplenou strecho.
Za mna len same vyhody:
- ziadne horuco, proste ideal aj cez leto, aj cez zimu
- uplny klud, ziadny dupot

martina1201
1. dec 2021

@saxana000 v 12 poschodakoch bývajú 2 výťahy z toho jeden nákladný a veľký kde sa fakt toho zmestí veľa. Aspoň u nás to tak je.

Autorka bývali sme na 11. Poschodí z 12.-tich. výhľad krásny, pomerne ticho, komáre nedoleteli, ale treba sa pozerať ako je otočený činžiak a tiež okná. U nás bolo v lete teplo, ale nič neznesiteľné, v zime príjemné. Ale mali sme južný byt. Susedia čo byvali na severnej strane mali v zime zimu, a málo svetla. My sme mali super...... Takže treba aj na tieto veci pozerať.....

maminkadeticiek
1. dec 2021

Moja babka tak byva a moja odpoved je NIE!nevies si ani predstavit ten upek v lete co je to byvat pod strechou,ako z nej sala horucava.Nikdy by sombyt na najvyssom poschodi nechcela.

zirafienka
1. dec 2021

@sisa_s kým prečítam ďalšie komentáre, tak s tebou súhlasím, ja nie že mám strach z výšky, ja mám fóbiu. Balkón by bol nevyužiteľný a okná by som umývala sekerou, bohužiaľ, takto by to u nás dopadlo a som pokojný človek so vzťahom k poriadku, okná umývať treba, ale strach z výšky je silnejší. Ja by som to nezvládla. Nie, nie... @ autorka ja by som na 12-tku nešla, keby mi platili...

bona_dea
1. dec 2021

@maminkadeticiek dnes uz su strechy v stave, ze ziaden upek sa nekona

simsalabim
1. dec 2021

Moja kolegyna zaxila v starom byte nad sebou tak hlucnych susedov, ze byt predala a cez realitakov hladala "iba byt na najvyssom poschodi - uplne jedno, kde". Ze na nu kukali ako na zjavenie ... Ale podarilo sa a ona sa tesi z toho kludu, co tam ma.

maminkadeticiek
1. dec 2021

@bona_dea No tak asi nie.

sanen
1. dec 2021

Nekupovala by som byt na takom vysokom poschodí. Bývali sme v 13. poschodovom baraku. Nikdy viac. Veľa ľudí. Výťahy sa často kazili. A to boli už vymieňané. Teraz bývame v 4. poschodovom paneláku a je to úplne iné bývanie. Len 8 rodín.

ankare
1. dec 2021

30 rokov som žila na 1. poschodí, 5 rokov žijem na 11., teda najvyššom poschodí.
Výhody: krásny výhľad, žiadny hluk a dupot, aj v zime máme veľa slniečka a vtedy nám to byt krásne vykuri.
Nevýhody: dlhšie trvá,kým sa dostanem hore/dolu, ale máme dva nákladné výťahy, takže pohoda. Vo veľkých horúčavách máme veľmi teplo,ale ja mám teplo rada. A tých extrémnych horúčav nie je zase tak veľa počas leta.
Ak by som si mala opäť vybrať, určite najvyššie. 🙂

horalka1986
1. dec 2021

@patka06 byvali sme 5 rokov na 12tom. Strecha 2x robena a v lete sa tam nedalo existovat. Bez klimi určite nie.