Akú kávu kupujete do kávovaru?

3. máj 2023

Ahojte akú kávu kupujete do kávovaru niečo dobré kvalitne aby bola dobra káva,ja mam teraz lidlu ale 🤑

pribinak
3. máj 2023

Zlate zrnko, Ebenica, ILLY

gejb
3. máj 2023

Barzzuz

zenulkaaa
3. máj 2023

Vsetky kavy kupovane v obchodoch su slabota.
Kupujem od slovenskych praziarov - Be cafe, Ready after, Kava vitazov. Za mna toto trojka najlepsich kav.

simca06022011
3. máj 2023

no tak tato tema je tu kazdy tyzden-dva v poslednej dobe :DD ja tiez teraz skusam a hladam nieco, kedze po cca roku mam pocit ze prestali chutit, aj tie co som kupoavala, dokonca jedna lavazza bola taka masna ze som musela mlyncek umyvat, neviem v com ju vymachali...
No a k veci: teda ja som zlate zrnko objednala celu sadu, na skusku, kedze chvalene v kazdej diskusii.. a teda pre mna ziadna slava. Emilia bola ok, tak dva krat, aj to som niekolko salok vyhodila, kym som trafila spravne mletie, lebo mi ju pri beznom nechcelo urobit tak ako sa ma. Inak ma nijak nezaujala, a rovnako tak nie romeo a etiopia. AKo tak este ta ich Brazilia, teraz mam v kavovare kubu, len rano som robila prvu a je take, ze no asi aj chuti. Ziadny wow efekt neprisiel u nas. Mam vyskusanu aj kavu z pressicko.sk, mephisto? ale to tiez je take pokus omyl, chcela by som nieco co proste kupim a bude to ok D a cena bude prijatelna nasej spotrebe 25-30EUR/kg
Prekvapivo v nasom kavovare velmi dobre chuti bio caffe crema z dmka :DD ja neviem co to je za kava... este sa chystam barzzuz skusat.

Podla mna budes musiet vyskusat viac kav, viac znaciek, velmi zalezi aj od kavovaru...

tyrkysova_kobyla
3. máj 2023

Ja uz len male slovenske praziarne, odkedy sledujem blogokave a viem, co su supermarketove veci za zmesky a ako su velmi preprazene, tak sa snazim vyberat kvalitu. Teraz casto objednavam od coffeein.sk, ale aj od nuomad.sk mi chutia

surama
3. máj 2023

Z obchodu ziadnu. Objednavam priamo od praziarni. Najradsej mam od Coffeeinu, na stranke najdes popis chuti, stupen acidity, sladkost atd. Ja mam rada kavu s nizkou aciditou, takze ti mozem odporucit El Salvador, Cubu, Ethiopiu. 🙂

hederamonstera
3. máj 2023

Tchibo ☺️ inak chut kavy dost ovplyvnuje aj voda

zenulkaaa
3. máj 2023

@tyrkysova_kobyla presne tak. Odporucam sledovat aj ja tento blog
Veeeeela vela veci sa o kave dozviete.
www.blogokave.sk

wade
3. máj 2023

🙂 kedze som lenivy, a mam automaticky kavovar - a mam hroznu spotrebu kavy, kupujem v normalnom obchode. Asi mam nieco s chutovymi bunkami, ale proste nevidim taku pridanu hodnotu pri kave, ktora stoji 30 eur za kg a viac. To idem radsej do kaviarne. Domov kupujem v DM - BIO Cafe Crema (vacsinou sa u nas pije Capuchino / Americano).

surama
3. máj 2023

@simca06022011 Barzzuz ma teraz akciu, ze k objednavke davaju 5x125g balicky zdarma. Uz mi dosiel balik a vonaju dobre, ale este som nestihla ochutnat 😃

yanni
3. máj 2023

vies, to je taka otazka, no hmmmm. Zalezi na tvojich chutovych bunkach, tvojom kavovare a aj vode. A taktiez este aj, ako mas nastaveny automat/kavovar. Velmi ti nepomoze, ked ti napisem, ze ja kupujem na striedacku Lavazza Cafe Crema a Berliner Kaffeerösterei, odtial hlavne Cafe Crema Bio. Ja pijem len cisto kavu, bez cukru, bez mlieka a chute hned rozoznam. Aj ta ista kava robena inde, inou "masinkou" a s inou vodou chuti inak. V Rakusku v hoteli mali Julius Meinl, nevedela som si vynachvalit. Dostali sme balik pri odchode a doma sa z nej ide pogr......Takze profihotelovy automat, pravdepodobne ina voda (my mame velmi tvrdu, filter je zabudovany v kavovare a dokonca mame aj domovy filter, ktory automaticky filtruje vodu a aj tak je voda este dost tvrda) urobi svoje.

simca06022011
3. máj 2023

@wade no lebo kupujes dobru kavu, ta je fakt dobra.. ja aj ked som ochotna dat za kavu viac, tak dmkova je aj z mojho kavovaru super, husta s penou :D

simca06022011
3. máj 2023

@surama do 30.4. :DDD ale inak si tam neviem vybrat na tej stranke, je to pre mna jeden chaos :DDD takze asi tam skocim osobne a uvidim :D

yanni
3. máj 2023

@simca06022011 Ano, ta crema z DM je fakt dobra. Tiez uz som mala ale muzovi nechuti, tak zial, uz nekupujem. Tie lacne supermarketove mozes zabudnut.

banalu
3. máj 2023

Mne najviac chuti klasicka popradska - ta cervena extra special, daju sa kupit zrna.
Mali sme uz kadeco, aj specialitky slovenske aj zahranicne, aj lidl aj kadeco, ale vzdy som sa vratila k popradskej 🤷‍♀️

bluemoon24
3. máj 2023

www.black.sk uzasna kava do kavovaru. Na Slovensku jsme bravali jen tu.

yanni
3. máj 2023

@zenulkaaa no neviem. Neviem co je to za chlapika, ale vyskusal jeden druh. Tiez napr. na Cafe Cfrema de Peru (tu sme mali my) je presne napisany Region v Peru, kde tu kavu pestuju.
A napr. Speicherstadt Kaffeerösterei Hamburg ma milion druhov. Vyskusali sme niekolko a cuduj sa svete, niektore boli pre moje chutove pohariky fajn, niektore ble, 2 super.

simca06022011
3. máj 2023

@yanni tak este tchibo bolo istou dobou ok, ale to proste chce casom zmenu, a raz som tam kupila nejaku a druhy krat uz bola uplne ina :DD Ja napr. velmi sklamanie z lavazza, pelinni...

@zenulkaaa vies, nic proti pretlacaniu nazorov, ja pijem naozaj aj spickove kavy, mala som doma aj blue caffe (myslim jamajka), kde isla kava za 60+EUR, ked cestujeme hore dole stojim vzdy ked mam po ceste v kadejakych "domacich" kaviarnach, tak ako moj chlap v pivovaroch a vinarnach a mna recenzie "odbornikov" velmi malo zaujimaju. Ide mi o to ako kava vyzera, chuti, a hlavne ze teda mne chuti. Zbytocne mi niekto bude ospevovat zlate zrnko, a neviem co, ked ja tu kavu doma urobim a je to proste pre mna nepitne, alebo to teda vypijem, ale nepride wow efekt, tak na co? Kazdy v konecnom dosledku robi reklamu iab "tomu svojmu" (ved aj na blogokave mas hned linky na tie najlepsieeee kavy, preco asi?:D) . CI svojej (rozumej tej ktora plati) znacke, alebo svojmu oblubenemu. Ako fakty, si rada pozriem a precitam, co je aka kava, ako sa pripravuju, ako na to spravne, ak to uz za tie roky teda neviem.. ale to je tak vsetko. Aj kava, ktoru jeden rok ospevuju a aj nam chuti, o rok moze byt uplne ina, napr. pellini bola dakedy tak spickova kava, doslova kaviarenska, a teraz mi z kavovaru potecie hneda voda kysla... :D detto lavazza a pod, uz mastne, hnusne zrno.. vsetko sa casom vie pokazit. Kazdy si musi vyskusat a uvidi, a uvidi aj to ze otvori balik a ovali ho smrad, mastnota (to sa mi stalo posledne napr. s lavazou, skoro som sa pozvracala uz len z toho odoru z obalu)

A fakt je ze ked vysypem teraz tu kavu, ani len nevyzera tak ako na tom hodnoteni co si sem zavesila :DD ale teda ja pouzivam creamu, tak mozno preto. A halvne aj domace praziarne maju niekedy fakt tmavu kavu, lebo ludia ju maju radi niektori (ako ja) riadne prazenu, ak mam vybrat novu kavu a mam prazenie na vyber 6-8-10, tak beriem 10tku hned... Inak je to hodnotenie brak ( a citala som aj ine a stale to iste "to sa neda pit", no jasne, xy ludi ju ma rado a kupuje ale neda sa to pit :DD jemu.. ano. Subjektivna vec. )... lebo ide zase vacsinou iba o "znacku, povod", co mna ako spotrebitela, ktory chce dobru kavu 3x denne z domaceho kavovaru, vobec netrapi :D Skor mi to pride, ze vela ludi odporucalo = treba ju zhodit pod zem, lebo nepreda sa mi vela svojej znackovej kavy:DD ale to je iba moj skormny nazor. lebo kritizoval tam kopu znaciek.. kopu. Aj z praziarni. Chvali v podstate len tie "svoje". Tak treba sa na to trosku kriticky pozerat a hladat si rozumom, nie tym co niekto poradi. Mozno ete kupim 1-2 balenia a zase ani tato nebude chutit.. lebo neviem.. ina sarza... :D ale to iste sa mi stalo s mephistom, to iste sa mi stalo aj s costou, ktoru sme fakt napriek "super recenzii", dlho pili.

mameha7
3. máj 2023

Z cafepointu objednavam tie ich kilové kávy. Ale sú trošku drahšie.

guudy
3. máj 2023

@simca06022011 mrkni na recenzie kav na blogokave.sk , najdes tam tabulku 🙂
A zistis, preco ti nechutila Emilia🤭.
Mastna bola kava, lebo bola spalena na uhol a vtedy zrna uvolnuju oleje. V nicom ju nenamacal vyrobca 🙂
Treba ochutnavat a experimentovat, tak zistis, co vam chuti😊😊😊
Nas najnovsi objav je LOT roastery a Diamond’s roastery 🙂

simca06022011
3. máj 2023

@guudy nechytaj ma za slovicka ;) ked budem mat este chut, tak sa tam pozriem, ale fakt je taky, ze z tych recenzii kotre som tam citala, nemam chut im uz velmi brazdit po stranke :DDD

guudy
3. máj 2023

@simca06022011 nechytam 🙂
Pisala som ti k prvemu prispevku… 🙂
V dobrom…tak asi nevyslo…

simca06022011
3. máj 2023

@guudy ale v pohode, ja som to nie v zlom myslela :DD

autor
3. máj 2023

Áno ide skôr o chuťové bunky, ide mi hlavne aby nebola horká to je všetko

muchotrafka298
3. máj 2023

Kava je velmi individualna vec, ja poznam kavovych freakov, ktori si kupia kavu za 100 EUR za kilo a uplne s prehladom. Lebo to je in a trendy. Pre mna je kava o tom, co mi chuti a co mi nechuti. Osobne nemam rada prilisnu aciditu, takze sa vyhybam africkym kavam. Ja vzdy ked mam moznost, kupim si Brasil Santos alebo akukolvek Braziliu, Guatemalu, Kostariku alebo Honduras. Preferujem 100 % arabiky, prekaza mi chut robusty. Niekomu vyhovuje svetlejsie prazenie, niekomu tmavsie. Na kazdy druh pripravy kavy je vhodne ine prazenie, cize to co je na alternativy nie je do kavovaru. Jedine vyskusat nejake lokalne praziarne v style pokus omyl. Je ich na Slovensku vela. Kazdy si samozrejme chvali tu svoju kavu, ale tak to je pochopitelne, ked chce predat.

lilianka28
3. máj 2023

Objednávam z netu: Zlaté zrnko/Emília, Mauro caffé Premium, Pellini Aroma Oro.
Ak potrebujem súrne, tak v obchode jediné čo mi ako tak chutia sú Popradská Crema Espresso, Tchibo BARISTA Caffe Crema.

aurora33
3. máj 2023

Ja nie som nejako veľmi zaťažená na kavu, je mi to v podstate jedno, ale manžel napr objednáva z Francuzska z nejakej malej pražiarne z mesta blízko Paríža a tá káva je naozaj úžasná.

monalisa77777
3. máj 2023

@simca06022011no súhlasím s názorom,tisíc ľudí tisíc chutí a tie recenzie?Nedávno som čítala jednu kdesi na Tchibo,ze aký hnus ,čudovala som sa u segry na návšteve že tá kavička čo mi ponúkla a čo mi tak chutila bola od Tchiba.Inak tiež radi zkušame nové,objednávam kade kde niekedy fajn niekedy nie

patricja
18. aug 2023

U nás ide jenoznačne zn. Veronia - pražiareň v Seredi,... výborná Home office, ale aj ostatné...majú aj eshop.