Ako schladiť izbu?

17. júl 2024

Ako schladzujete izbu v ktorej spíte? Nejaké overené tipy? Máme tam 28 stupňovať večer. Skúšala som ventilátor a dať pred neho ľadovú vodu, ale to nefunguje. Klasické tipy ako nevetrat, zaťažovať žalúzie a podobne.. Poznám.
Skôr ak máte niečo iné ako sa píše všade na internete čo vám pomohlo.
Ďakujem

viestta
17. júl 2024

Cez den nevetrat, miesto zaluzii pouzit biely zaves alebo bielu roletu. Zaluzie sa za sklom rychlo ohreju a potom funguju ako radiator. Vecer a v noci vetrat prievanom, pripadne na okno zavesit mokru plachtu

victoriab
17. júl 2024

Wow zavidim my mame v spalni dnes 29.7 😶

deti95060810
17. júl 2024

v noci otvárame okno.... nie len vetračky, ale otvoriť. okolo polnoci je to už super

januska12323
17. júl 2024

Vetrať treba ale celú noc.

victoriab
17. júl 2024

@deti95060810 ja mam okna teda v kazdej izbe otvorene na totalne maximum a do rana mi teplota klesne max o pol stupna. Sme na piatom poschodi

zic
17. júl 2024

nic naozaj okrem klimy nefunguje... "babske recepty" hore popisane funguju vramci moznosti, ale zrazit teplotu inym ako klimou nezrazis...

autor
17. júl 2024

@victoriab presne.. Tiež mame otvorené v noci všetko a nič. A tiež sme na 5.poschodi 😄

autor
17. júl 2024

@zic no asi máš pravdu :/

sisska96
17. júl 2024

Jedine klimatizácia. Treba ušetriť peniaze a na ďalší sezon si vybaviť klimatizáciu. My máme iba v obývačke, no teraz tam žijeme, niekedy aj tam spíme na gauči :D

1ryba
17. júl 2024

Klimatizaciou

victoriab
17. júl 2024

Kvety aj bylinky mi dochnu na balkone, ja sa denne 3x sprchujem v studenej vode lebo mam home ofice, cista zabava

ninusa221
17. júl 2024

Mama dala klimu nič lepšie neexistuje teraz som prišla na pár dni ku ním a keby nebývame ešte v prenajme tak hneď si ju dam namontovať. Je to najlepšia vec po sušičke a umyvačke.

fatimalady
17. júl 2024

ja mám ventilátor aj ochladzovač, na kuchynskom okne zvonka mám bielu plachtu, zatiahnuté žalúzie, cez deň všetko zavreté a nič nepomáha, panelák je tak nahriaty, že to nevyvetrám ani do vianoc 🙈 tak som investovala do klímy, čakám na termín montáže, už sa v lete nebude dať existovať bez klímy v paneláku, aj keď mám okná na východ a slnko mi svieti len doobeda.

alenka58
17. júl 2024

@fatimalady bez klímy ani v dome v podstate je už nutná takmer všade

koniarova
17. júl 2024

Bez klímy to ničím nedáš. Aj zbytočné sa snažiť.

avicii18
17. júl 2024

Veruže sa nedá, najlepšie je skúsiť si na to zvyknúť. Keď sa dá idem sa schladiť dakde na rieku, to mi vydrží potom aj pol dňa a k večeru už také hice nie sú. Ale so samotným bytom žiadny zázrak urobiť nedokážem.

jaskolka
17. júl 2024

Len klimatizácia. Voľakedy neboli také silné horúčavy, preto sa dalo fungovať aj inak, ale teraz už bez klimatizácie to nejde
My ju máme, sme síce v dome, ale aj tam už je horúco, dali sme ju toho roku do chodby a je to fakt rozdiel. Vychladi celý dom,keďže nie je veľký, mame len 3 izby. Sestra si dala minulý rok urobiť, bývajú v byte na 8 poschodí a nevedela si ju vynachváliť.
Takže bohužiaľ, bez klímy nijako dobre byt nevychladis

slavomira236
17. júl 2024

@victoriab my 3132. Nespim uz 2tyzden. Max 2hodky nad ranom
Som slaba je mi zle uz.

slavomira236
17. júl 2024

Baby a kolko cca vas stala klima. 4izby hore na poschodi mam. Dolu mam kuchynu wc kupelnu kotolnu tam netreba. Mam tam chladnejsie

victoriab
17. júl 2024

@slavomira236 mam sa priznat, ze partner pracuje v spolocnosti na klimy? 🫢🤣

viestta
17. júl 2024

Ja mam taku otazocku, pre tych co uz klimu v byte maju. Mate split jednotky v kazdej izbe alebo len jednu na chodbe? Ak jednu, vychladi to na prezitelnu teplotu cely byt?

marca12
17. júl 2024

@viestta Ano,vychladi. Staci dat do chodby. My sme to tak riesili,lebo nemam rada,ked na mna fuka klima. Sme sice v dome. Ale mame znamych v bytoch,ktori davali tiež len do chodby a schladí im vsetky miestnosti.

koniarova
17. júl 2024

@viestta určite vychladí. Choďte do toho. Nič lepšie neexistuje. Je to paráda,v tomto pekle.

viestta
17. júl 2024

@marca12 tak zacnem vypisovat Jeziskovi

pukina
17. júl 2024

Klimatizacia je najlepsia investicia do bytu. Leta budu len a len horsie..

snowflakenel
17. júl 2024

Moja mama zavesi klasicku platenu bielu plachtu na balkon. Namoci ju do studenek vody, vyzmyka a.mokru zavesi. Ked ischne opakuje. Ma balkon v.kuchyni aj v obyvacke.

mima172
17. júl 2024

Baby, ktoré máte klímy - sú energeticky veľmi náročné? Myslím tým, že napr ste boli prekvapené faktúrami po vyúčtovaní?

pukina
17. júl 2024

@mima172 mame ju druhu sezonu a nemam pocit, ze by sme extra viac platili za elektrinu. Ono zase naplno ide ta klima 2 mesice v roku, to ti neurobi nejaky rapidny narast ceny za energie

erika5025
17. júl 2024

Ozaj jedine klima. My sme na 10 poschodi.byt na zapad
Tak tu je peklo v byte.
Mame druhy rok a parada.človek sa fajne vyspi

@viestta
Ano super vychladi
Svokra ma 3 izbovy byt ma na chodbe a v pohode
Síce spálňa a kychyna nie až tak veľmi ale jej to stačí
Takže ono aj záleží ako máš riešený byt

@mima172 za mňa v pohode
Bola som prekvapena ale v dobrom .malinký preplatok za elektrinu co som myslela,že bude nedoplatok

slavomira236
17. júl 2024

@victoriab tak sup sup nech namontuje..