Ako najlepšie umyť okná?

juliasb
11. nov 2021

Ahojte. Presťahovali sme sa do nového a mame obrovské okná. Priamo do nich svieti slnko a vidno každú špinu. Je jedno koľkokrát a ako ich umyjem, stále vyzerajú spinavo.Je mi z nich až do revu. Skúšala som už všetko. Po Kärcheri vidno kade som prechádzala, nech handru mením akokoľvek často a robím to akoukoľvek čistou vodou. Dokonca mame Hobot (robot co čistí okná sám) ale ten to umyje tak, že čistejšie sú okná, ktoré neumyl ako tie co umyl,len si posúva špinu pred sebou. (vnútri umyje dobre ale vonku katastrofa)
Skúšala som Okenu, čistú vodu ale stále je to hrôza.
Čím prosím umývate vy?

babajaga
11. nov 2021

okna umyvam ked je zamracene,ked svieti na ne slnko robia sa smuhy,robim si horucu vodu ,ocot plus jar,umyjem bavlnenou plienkou co som mala ku detom,stiahnem karcherom,alebo stieracom,kraje utriem suchou plienkou a mam hotovo

juliasb
autor
11. nov 2021

@juliasb ešte doplním, že samozrejme som skúšala aj obyčajnými handrami z mikrovlakna, jednou suchou jednou mokrou a aj bavlnenými plienkami, jednou suchou a jednou mokrou.stale vidno machule a smuhy

guiseppinka
11. nov 2021

Mam 1 velke okno, umyjem ram, umyjem okno cca 1/3 s jarovou vodou, prejdem stierkou a prelestim s kuchynskou utierkou. Umyjem druhu tretinu tak isto a tretiu tiez. Este to skontrolujem a kde su smuhy, tak uz len prelestim...

juliasb
autor
11. nov 2021

@babajaga aha no tak tu by mohol byť pes zakopaný. Ja som to vždy umývala, keď palilo slnko. Teda nám tu páli každý deň od cca 9tej do 15tej. Skúsim to inokedy

jaja20
11. nov 2021

@babajaga Tú radu s umývaním,keď nesvieti slnko,som počula aj ja,ale...keď som to vyskúšala,tak na druhý deň som bola zhrozená,lebo práve vtedy na slnku sa ukázalo,kde všade som nechala šmuhy,takže z mojej skúsenosti neodporúčam.
Ja umývam prvú špinu + rámy teplou vodou s jarou starými bavlnenými tričkami,a potom nastriekam originál čistič na okná s obsahom alkoholu ( to je dôležité ) a vyleštím buď švédskou utierkou alebo plienkou.

marsmykkok
11. nov 2021

Mne sa najviac osvedčilo vodou len rámy, na sklá Clin a zotrieť novinami.

mamamasama
11. nov 2021

@jaja20 s tymto suhlasim.. ved jasne, ze ak na ne nesvieti slnko tak tie smuhy az tak nevidiet.., ale na druhy den mozte umyvat opat...mne tuto radu dala svagrina... len som sa zasmiala 🤣

marsmykkok
11. nov 2021

@jaja20 áno, tiež si myslím že ked je zamračené je to len optický klam, že nevidíš tie čmuhy, ale napríklad ked umyješ ráno takto budeš spokojná, ale naobed ked vyjde slnko okná riadne fľakaté,

akinom0077
11. nov 2021

@jaja20 nie ze vtedy sa ukazalo, ale to sa robi vtedy ked svieti...tie smuhy...je kazdopadne nevhodne umyvat okno v case ked priamo nan svieti

mima1
11. nov 2021

Kym som neumyvala karcherom tak jedine voda ocot kvapka jari. Nic ine neumylo okna poriadne

kulumulu123
11. nov 2021

@juliasb normálne jar na riad na hrúbku a voda umyť, zmyt dole jar čistou vodou a nakoniec vylestit čistým octom dávam do rozstrekovaca obyčajnou starou bavlnenou plienkou. Nikdy som nemala cmuhy aj jed akokoľvek svietilo slnko ale základ zmyt špinu jarou a zbaviť sa tej jary na okne.

kika1208
11. nov 2021

Okná normálne umyť s vodou + jar
potom použite staré silonky 😍💪

nikanu
11. nov 2021

Mne sa celkom osvedčilo, nič náročné, jednoducho teplejšia voda a jar. To najhoršie s tým umyjem a potom nejaká okena len a suchou handrou ich pretriem a super 🙂

simsalabim
11. nov 2021

Zeny, mna asi ukamenujete 😂 Mna spina na oknach ci jemne cmuhy nijako nerozhadzu. Spina sa tam usadi vzdy . ci to bude vidno o den alebo o tyzden, je mi uprimne jedno. A jemne cmuhy je naozaj vidno iba ked svieti priamo slnko. Zaclony to vnimanie cmuh a spiny zmiernia. Su aj dolezitejsie veci ako nejaka spinka na okne... Ja okna umyvam mikrofazovou utierkou a cistou vodou. Nejaky cistiaci prostriedok iba vtedy, ak to proste nejde dole. A zasadne umyvam okna iba vtedy, ked je teplo.

77daniela77
11. nov 2021

@simsalabim Presne toto by som napisala aj ja🤔

jaja20
11. nov 2021

@akinom0077 Prečítaj si lepšie,čo som napísala.
Že keď som ich umývala podľa tej rady,keď NEsvietilo slnko,tak som si vôbec nevšimla,že mi zostávajú šmuhy. Až na druhý deň,keď zasvietilo,som zbadala,že tam sú - od minulého dňa 😉

jaja20
11. nov 2021

@simsalabim Ja nemám záclony,tak okná umývam 3-4 x do roka 😅
Ale keď sú umyté,tak je to paráda,ako keby v okenných rámoch ani nebolo sklo 😀

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab
11. nov 2021

@juliasb ja umyvam, ked nesvieti slnko, najskôr umyjem okna s teplou vodou a zihlavovym samponom, potom vezmem Kärcher s citou vodou a docistim. raz dva hovoto a flaky nevidno a tym to hasne, aj tak na druhy den (ak nie hned v ten den) po umyti okien zacne prsat 😂😂

mima1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
44janica44
11. nov 2021

@juliasb nepoužívam jar ale obyc. Komunistický dixy šampón. A stierku alebo Kärcher a nelesrim a šmuhy sa mi nerobia

erika789
11. nov 2021

@juliasb teplá voda + ocot poriadna dávka + pár strekov čističa na oká to je jedno aký mám umyjem okná potom stiahnem stierkou dotriem bavlnenou handričkou ktorá nepúšťa chlpky osvedčili sa mi staré utierky. Toto používam už dlhšie rada od starej mamy a okná sú čistučké a to mám francúzske okná dve + zimnú záhradu. Určite to nerobiť na priamom slnku

mapa
11. nov 2021

@juliasb ja davam par kvapiek jari a cvrknem aj domestos cca do 2- 3 litrov teplej az horucej vody. Najskor umyjem okna aj ramy tou spongiou na okna a zotriem stierkou na okna. Potom striekam clin na okna a lestim flanelovou handrou. Cmuhy neostanu a je to najlepsi sposob, vytuneny rokmi.

sante81
11. nov 2021

Dievčatá, som jediná ktorá nevie čo je Kärcher? 🤭

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sante81
11. nov 2021

@viestta ďakujem, nikdy som sa s tým nestretla

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sante81
11. nov 2021

@viestta okná umývam zásadne mokrým vechtom a potom do sucha. Žiadne jar, šampón, atď a som spokojná 🤭

simca06022011
11. nov 2021

na okna nesmie svietit slnko, pretoze ked sa to sklo otepluje, rychlo to schne a su flaky (to iste napr. plati pri osetrovani auta, lesteni...). Najlepsie zatial sa mi osvedcilo riadne okna umyt, cimkolvek od spiny (na vysoke okno 5m mam tyc... ) - je jedno ci jar, ci ocot, alebo napr. HG na okna. A potom dalsia cista voda s niecim, napr. tym octom/ghckom umyt, stiahnut stierkou, stierku utriet, dalsi "stlpec" stiahnut, utiret, dalsi stiahnut.. ak treb dolestit napr. kraje (flaky v strede okna nemaju preco ostat), tak tu uplne hladku hadnru z DMky pouzivam (alebo speci obchod s chemiom predava MEIKo handry na okna a oni su z materialu ako utierky na okuliare), nic chlpate, dolestit iba tie kraje...
Inak ja mam otrasne okna, podla mna aj od kvality skla zalezi, ja mam flaky a kadeco od vsetkeho, cize toto som velmi dlho vymyslala... susala som hadam vsetko. HOBOTa som vratila, to je somarina, a karcher mi robi pasiky na oknach... a to potom musim cele okno lestit a cim viac sa lesti = tym viac cmuh.

kalerabka99
11. nov 2021

Ja to iste, v kuchyni mam jedno okno a nie a nie ho umyť. Umyvala som ho asi so všetkými radami, co som nasla na nete. stierka, karcher, jar, ocot, šampón, kuchynské utierky, plienka, noviny, okena, Švédska utierka, v case lunárneho kalendára keď písali,... keď mi na druhy deň ráno na neho zasvieti slnko, tak sa až zhrozim, aké šmuhy sú tam. Bola by som zvedavá, keby zavolá profil cisticov, ci by to dokázali 😁